Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.
Aktivní témata Témata bez odpovědi
Nastavení hledání (Stránka 9 z 11)
Asi iniciativa astronomů proti "světelnému smogu":cool:. Anebo prostě výrobce nedodal navržená svítidla včas a tak tam byla nějaký čas jiná.
Asi aby ji nevytřásli. Až odrubou portál, tak ji tam vrátí.
Zkus napsat NASA. Jistě ti rádi vyhoví. Ale bude to z větší výšky...
Bon, bon... ale proč to šetření filmem?
Ze zahrádkové kolonie pod hradbami zbyla poslední chatička. Neměli bysme ji vyhlásit za historickou památku
?
Koukám opravdu čerstvá. Ale proč jen jedna?
A vidím spoustu novinek. Z trojúhelníku mezi jižními rampami zmizel jeřáb (v pátek tam ještě byl), může se zasypávat. U portálů se vyskytlo zařízení staveniště pro ražbu tunelů, včetně schodů. Hezký je to Orlí hnízdo na terase. A taky přehlídka lodí na Vltavě...
Jenik napsal:Nevšiml sis, že se nedokopává hned na přesnou úroveň? Něco se odškrábne bezprostředně před prací (asi 10-20cm - podle podmínek, základ je 10), pokud to bude roze..raný do větší hloubky (téměř nikdy), položí se geotextilie (což jsou ovšem vícenáklady, ale spíš by se jednalo o nedostatečný geo průzkum)
Všiml. Viz. moje poslední věta. Nicméně díky za vysvětlení. I když bych spíš čekal sanaci vápnem nebo výměnu postižené vrstvy zeminy, než drahou geotextilku.
By mě zajímalo, co to udělá s podkladníma vrstvama. Do každé technické zprávy a na každý výkres základů/skladeb vozovky se píše: "základovou spáru/pláň je nutné chránit před účinky srážkové vody". Tady asi pár čísel ochranné vrstvy stačit nebude...
Vejčitá stoka se používá tam, kde je potřeba zajistit dobrý odnos "hustých kalů" při malém průtoku a zároveň mít velkou rezervu pro velké průtoky. Typicky jednotná kanalizace při malém spádu. Vyrábí se i betonové roury vejčitého tvaru, nevím proč je nepoužili. Možná z důvodu složitého směrového vedení. Drsný beton taky nezvládá takové průtoky a nemá ani takovou životnost jako hladká kamenina či hladké kanalizační cihly. Na druhou stranu, sklolaminát nebo plast klouže určitě víc.
Jo, jo, kdo ví...
kasme napsal:taky bych řekl, že tu řešíme prkotiny... 
To je fakt...
Pechus napsal:No tenhle plánek rozhodně není součástí prováděčky...no a do tý doby než je to prováděčka se dělá dost věcí jenom přibližně. ...
Na to zapomeň. Už v DUR chce odbor dopravy a policajt vidět dopravní řešení v takových detailech jako rozmístění svislých dopravních značek včetně doslovných nápisů na doplňkových tabulkách. Délky či šířky jízdních pruhů, řešení přechodů a rozhledy v křižovatkách či na přechodech jsou samozřejmostí. V DSP už se řeší spíš skladby vozovky nebo tvar obrubníku.
Jiná věc je, kolikrát se to pak ještě všechno změní. V tomhle případě ale spíš asi šlo o to, k jakému účelu dotyčný výkres sloužil.
pegodlas napsal:No a jak dlouho vlastně současná norma pro přechody platí?
2005
MP napsal:To odpovídá situačce, co ale neodpovídá, je budovaný "záliv" na pravé straně komunikace směrem ke křižovatece "U Vorlíků". Podle schématu http://mo.ttnz.cz/wordpress/wp-content/ … -letna.jpg měl odbočovací pruh do tunelu vzniknout už před tramvajovou smyčkou. Podle obrubníků to vypadá, že bude podstatně kratší :-(
To schema bych nebral moc vážně, neboť:
1. Nelze udělat výjezd z křižovatky rovnou do odbočovacího pruhu. Průplet by byl mnohem delší.
2. Přechod má být kolmo na vozovku.
3. Přechod může křížit maximálně dva souběžné jízdní pruhy, pokud je ten druhý odbočovací vlevo (pak ale auta musí zastavovat PŘED přechodem). Pokud není splněno, musí být SSZ.
4. Maximální souvislá délka přechodu je 6,5 m.
Takhle je to lepší.
Á propos, nevíte, jak to řešili? Ubroušením? Je to v křížení, hotovej kus z fabriky, to se posunout nedá.
Tahle fotka mě fascinuje. Čtyři ryzí prototypy postav. Nádherná sociologická studie.
Jenik napsal:http://www.novinky.cz/ekonomika/172094- … letne.html
To video už známe odjinud, ale novinářské vyjadřovací schopnost a znalost cizích termitů jsou pozoruhodné.
Dnes 4:33 - Praha
„Denně razíme 80 centimetrů denně. Právě jsme v náročné geografické oblasti,“
To první už opravili, to druhé ale zřejmě vyžaduje vyšší vzdělání a uklízečka má zrovna dovolenou...
huberokororo napsal:Podle fotek to vypadá, že šroubované jsou všechny výplně, tak proč to nejdřív dávali cikcak nechápu.
Třeba proto, že jsou výplně šroubované od sloupků, takže si při šroubování vzájemně zavazí. Vynecháním každého druhého mohli půlku našroubovat pohodlně.
Wizard_01 napsal:Pripada mi, ze tam budou potrebovat vjezd do diry a proto asi ten vrtak.
Myslíš boční výjezd? Že by se už připravovali na SAT 2B?
anasazi napsal:Myslím, že stupně jsou tam proto, že výjezdová rampa stoupá k povrchu, takže klesá i hloubka opěrné stěny.
Jinak řečeno plošný základ opěrné stěny. Jak stoupá rampa, zvyšuje se základová spára (zásadně skokem, základová spára musí být vodorovná, aby neujížděla). A jak se snižuje výška stěny, snižuje se i šířka základu, o který se rampa opírá proti překocení. Jako člověk o chodidlo. Čím menší člověk, tím kratší chodidlo.
Jo,jo, zátarasy pak budou ekologicky zničeny... 
Pokud vím, má být tento podchod vybudován takovým způsobem, aby později při výstavbě rychlodráhy už nebyl dotčen. Proto má být vybudována i přímo související část konstrukce tunelu rychlodráhy. Jestli to teda ještě platí, přece jen se teď šetří...
Edit: pokud si teď vzpomínám, konstrukce podchodu má být budována jako samonosná mostní konstrukce, která pak bude bez problémů podtunelována.
Náááádhera! Přesně tohle jsem si přál pod stromeček!
Bylo by neskromné přát si příští vánoce i zbytek trasy???
Zatím se tam nemají kudy dostat http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … photo=2740 , musí počkat na dodělání stropů v rozestavěných dilatacích.
Dyť je to milý! 
Anebo ještě jinak. Některé přechody jsou opravdu nebezpečné. Třeba ty přes víc souběžných pruhů, příliš dlouhé, v nepřehledných místech, přes jízdní pruhy a tram koleje bez ostrůvku a podobně. Často by stačila poměrně jednoduchá úprava, aby se staly ne sice normovými, ale bezpečnými. Jenže...každá stavební úprava je stavbou. Každá stavba musí být povolena. Každá povolená stavba musí splňovat normové podmínky. Všechny podmínky, jinak ji úřad nesmí povolit. Tedy řešení drahé a často i technicky nemožné. Tak to tedy zkusímě organizačním opatřením. To musí schválit Policie ČR. Policajt nový režim v křižovatce/na přechodu nepovolí, neboť ta/ten neodpovídá ČSN. Tomu se říká byrokratický paradox. Výsledkem je dál fungující nebezpečný přechod. Řešení je pak jediné: zrušit přechod.
Jasné?
Ona citovaná norma je z roku 2005. Tolik k přechodnému období. Dát do souladu staré stavby s novou normou musí být samozřejmě dáno buď vůlí vlastníka nebo legislativním krokem zákonodárce. Zrušit ale bez náhrady všechny přechody, které do puntíku neodpovídají legislativě, ano, to je blbost.
Nalezeno příspěvků [ 201 až 225 z 265 ]
Postaveno na PunBB | CZ a SK
Currently installed 2 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Vygenerováno za 0.103 s, vykonaných příkazů: 87.