1

Téma: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Tak podle Kasmeho fotek to vypadá, že 512 se nám konečně začíná ve velkém stylu rozjíždět, tak nebude od věci mít na to i zde téma. Jen chci poděkovat za fotky a upřesnit si jednu věc.

Podle mě dostupných informací na 512 žádná MÚK s II/101 v těchto místech nebude. R1 bude II/101 jen podcházet. V určitých materiálech jsem tam také viděl zakreslený sjezd, ale nejsem si teď 100% jist, jak je to ve stavebním povolení, které jsem ještě neměl čas projít...

Já bych tam tu veřejnou MÚK vzhledem k blízkému křížení s D1 nepreferoval, možná dobře že tam není. Ev. by se na ní mohla postavit rezerva pro případ, že by to uzel R1xD1xII/101 u Modletic nezvládal a kolony před kruháčem se měli táhnout až do kolektorů, tak jako nyní už stávají denně na D1...

Thumbs up Thumbs down

2

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

moje chyba sad v galerii opraveno

bude tam jen neveřejný výjezd...

V určité fázi výstavby (stavba nového mostu na II/101 přes D1) bude převedena doprava na hotovou rampu MÚK D1 (Brno - 512) dále po hlavní trase a nájezd zpět na II/101 bude v těchto místech...

3

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Nebylo to vůbec myšleno nijak kriticky, spíš jsem se chtěl dozvědět, jak to tedy nakonec bude. Je dobře, že tam ten neveřejný sjezd je a v případě nějakého big problému na R1xD1 půjde použít pro odvedení dopravy...

Popsané řešení při stavbě mostu II/101 se zdá býti logické.

Co je naopak škoda, že nebylo nijak lépe pořešeno připojení z 512 na D1 (dvěma pruhy), takže se to pak při rozšiřování 512 bude muset stejně předělávat...

Thumbs up Thumbs down

4

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Hezký den,
dnes jsem jel okolo stavby okruhu z Jesenice na Horní Jirčany (stará benešovská) a vedle této silnice směrem k D1 jsou obrovské laguny vody. Budou mít co čerpat. Jinak směrem k Zlatníkům se přes druhou silnici na Jílové rýsují zemní valy.

Thumbs up Thumbs down

5

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

dolik63 napsal:

Hezký den,
dnes jsem jel okolo stavby okruhu z Jesenice na Horní Jirčany (stará benešovská) a vedle této silnice směrem k D1 jsou obrovské laguny vody. Budou mít co čerpat. Jinak směrem k Zlatníkům se přes druhou silnici na Jílové rýsují zemní valy.

Nejen u Jesenice sad

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … r1/090705/

dnes jsem si připadal jako v krajině rybníků, jezer, veletoků a nově objevených jeskyň... smile a né na stavbě Pražského okuhu
povodeň byla i na kopci!!
i na vrcholu haldy bylo možné šlápnout do bahna smile

6

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

kasme napsal:
dolik63 napsal:

Hezký den,
dnes jsem jel okolo stavby okruhu z Jesenice na Horní Jirčany (stará benešovská) a vedle této silnice směrem k D1 jsou obrovské laguny vody. Budou mít co čerpat. Jinak směrem k Zlatníkům se přes druhou silnici na Jílové rýsují zemní valy.

Nejen u Jesenice sad

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … r1/090705/

dnes jsem si připadal jako v krajině rybníků, jezer, veletoků a nově objevených jeskyň... smile a né na stavbě Pražského okuhu
povodeň byla i na kopci!!
i na vrcholu haldy bylo možné šlápnout do bahna smile

Pekne fotky maji tam pekne bazenky

Thumbs up Thumbs down

7

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

By mě zajímalo, co to udělá s podkladníma vrstvama. Do každé technické zprávy a na každý výkres  základů/skladeb vozovky se píše: "základovou spáru/pláň je nutné chránit před účinky srážkové vody". Tady asi pár čísel ochranné vrstvy stačit nebude...

Thumbs up Thumbs down

8

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

jk2 napsal:

By mě zajímalo, co to udělá s podkladníma vrstvama. Do každé technické zprávy a na každý výkres  základů/skladeb vozovky se píše: "základovou spáru/pláň je nutné chránit před účinky srážkové vody". Tady asi pár čísel ochranné vrstvy stačit nebude...

Nevšiml sis, že se nedokopává hned na přesnou úroveň? Něco se odškrábne bezprostředně před prací (asi 10-20cm - podle podmínek, základ je 10), pokud to bude roze..raný do větší hloubky (téměř nikdy), položí se geotextilie (což jsou ovšem vícenáklady, ale spíš by se jednalo o nedostatečný geo průzkum)

Thumbs up Thumbs down

9 Naposledy upravil: jk2 (09.07. 2009 08.12)

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Jenik napsal:

Nevšiml sis, že se nedokopává hned na přesnou úroveň? Něco se odškrábne bezprostředně před prací (asi 10-20cm - podle podmínek, základ je 10), pokud to bude roze..raný do větší hloubky (téměř nikdy), položí se geotextilie (což jsou ovšem vícenáklady, ale spíš by se jednalo o nedostatečný geo průzkum)

Všiml. Viz. moje poslední věta. Nicméně díky za vysvětlení. I když bych spíš čekal sanaci vápnem nebo výměnu postižené vrstvy zeminy, než drahou geotextilku.

Thumbs up Thumbs down

10

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Ekodukt osnice stojí, šířka 20 dílů. Halda mizí.

11 Naposledy upravil: dolik63 (17.08. 2009 19.04)

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Dnes jsem jel okolo 14 hodiny po D1 na Brno a na MUK D1xR1 se makalo fest,vyhloubené zářezy z obou stran. Odvoz zeminy a brzo se asi bude něco provádět i pod D1. Zpět jsem jel po staré benešovské u Jesenice se připravuje objíždka a pilně se asfaltovalo,aby se mohlo začít budovat křížení silnice 603 s R1. Jinak jako zajímavost zde mají asi uskladněnu techniku (bagry,náklaďaky,válce), tolik jsem jí ještě na stavbě pohromadě neviděl. Stejně si myslím, že zde budou asi nejvíc pozadu a budou mít do 30.4.2010 co dělat.

Thumbs up Thumbs down

12 Naposledy upravil: dolik63 (22.08. 2009 20.02)

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Dnes jsem jel po dešti okolo křížení 603 a R1 u Jesenice,vcelku nic nového připraven dočasný objezd 603 kvůli kutání přejezdu této silnice ve směru Zlatníky se rýsuje silniční těleso,dokonce už jsou zde vidět kanálové vpusti. Technika vzorně zaparkována bez práce. Docela žasnu, že zde nikdo nedělá, když vypadá, že zde je docela skluz. Jel jsem ještě přes mosty u Břežan, zde v pruhu směr D1 položen hrubý podklad pod asfaltem a pod mostem u Točné také docela makali, hlavně jel drtič vyrubané zeminy a mlel kamení na drobné kamínky. Asi to budou používat na podklad okruhu. Zde je tedy pěkná kupa vyrubaného kamení z tunelů. Ještě drobnost na přivadeči Vestec z D3xR1 směr Vestec s 603 (křížení s 603 za Safinou Vestec směr Praha) je připravena hrubá stavba silnice. Zválcován písek na silničním tělese v poloze budoucí spojky.

Thumbs up Thumbs down

13

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Dnes jsem jel po D1.Kolektorový most směr Praha je hotový.Asfalt je položený včetně napojení na dálnici a má i osazené zábradlí.Zbývá nalajnovat a může se jezdit.

Thumbs up Thumbs down

14

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

MUK D1 x R1...

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. … &t=453

15 Naposledy upravil: dolik63 (10.10. 2009 16.11)

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Hezký den,
dnes jsem jel přes Jesenici a myslím, že zde roste docela slušný problem. Křížení R1x603 je v úplném počátku, dokonce zde ani nepracují, když je slušné počasí. Myslím, že tento kus od křížení se silnicí na Zlatníky k D1 nebude ani náhodou hotov ani do léta 2010. A křížení D1xR1 taky nic moc,práce sice drobně pokročily,ale zbývá toho ještě dost.

Thumbs up Thumbs down

16

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Na objízdných komunikacích u D1xR1 jsou namalovány pruhy. Vypadá to na 3 + 3 pruhy, tak jak slibovalo ŘSD, jenom mi trošku nebere hlava ty šířky jednotlivých pruhů, širší jsou pouze vnější pruhy, rychlost byde asi dost omezená, stejně jako šířka vozidel ve čtyřech zbývajících pruzích.

Thumbs up Thumbs down

17

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Medvěd napsal:

Na objízdných komunikacích u D1xR1 jsou namalovány pruhy. Vypadá to na 3 + 3 pruhy, tak jak slibovalo ŘSD, jenom mi trošku nebere hlava ty šířky jednotlivých pruhů, širší jsou pouze vnější pruhy, rychlost byde asi dost omezená, stejně jako šířka vozidel ve čtyřech zbývajících pruzích.

Holt kamiony vpravo, osobáky vlevo. Jak prosté, milý Watsone.

Thumbs up Thumbs down

18 Naposledy upravil: Medvěd (12.10. 2009 19.56)

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Jo, a prostředním prohem zásadně nejezdit.

Thumbs up Thumbs down

19

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

pár nočních postřehů...
přěložky na D1 i II/101 u Modletic zatím nejsou v provozu
u Modletic jsou na nich složeny roury...
vozovka k nadjezdu Herink (silnice III/00317) položena, nalajnována, svodidla jsem ve tmě neviděl smile - měl by jít do konce října do provozu asi jako první finální objekt na 512
na II/603 přeloženo vedení VN
- jinde tma smile

20

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Včera jsem několikrát jel okolo přeložky staré benešovské u Jesenice a makalo se tam jak o závod. Jsou lehce navezeny náspy na nadjezd s R1,zakládaly se piloty sloupů mostu jak o život,v okolí drobné zemní úpravy a odvoz starých sloupů el.vedení od pumpy Pap Oil. Linie R1 se pomalu hezky rýsuje jak směrem k D1 tak opačně. Na straně směrem k Benešovu už jsou vidět základy sloupů mostu.

Thumbs up Thumbs down

21

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

on-line od zvlášního telefonního zpravodaje
na 10. km D1 klid
přeložky na II/101 u mostu Modletice v provozu
nadjezd Hernik v provozu bez omezení
betonuje se pravý most  SO 210 - to je ten velkej na západ od nadjezdu Herink
U Jesenice na II/603 nic výrazně nového

jo a prej všude bahna jak nasr... a vůbec to neklouže... smile:)

22

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Piloty opěr mostu na Brno hotovy
stojí už výztuž dvou trojic pilířů mostu na Prahu
asfaltuje se druhá vrstva přeložky II/101 Modletice, včetně mostu - do provozu příští týden
most na II/603 má smontováno skoro celé spodní bednění

fotky k večeru (i něco z prašňáku smile

23

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

Dnes k večeru bude zprovozněna definitivní přeložka II/105 u Jesenice

V noci na zítra (v cca 3h) bude zprovozněna přeložka II/101 včetně mostu u Modletic
aby po ní mohl jet první ranní bus.
Zároveň bude kvůli přeložení uzavřeno odbočení z II/101 na Dobřejovice (u Modletic).

24

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

rozjely se práce na západní straně D1 - ZPI D1 km 7,7
D1  9 - 11 km
stavební práce
provoz 3 pruhy

Modletice - zdaleka není odtěženo - vozí se na západní opěru mostu přes Botič
na dalších místech 512 se plně pracuje na mostech, pláni i kanalizaci...

25

Re: 512: D1 - Jesenice - Vestec

shrhutí neděle
U Modletic ještě není stále odtěženo, ale tam je ještě čas. Pracuje se nas napojení Dobřejovic na II/101
Most přes Dobřejovický rybník má další izolační vrstvy a i kousek zábradlí
Na mostě u Herinku rostou severní PHS
v něčem se "vrtaj" i blíž k Osnici
Ekodukt Osnice má další vrstvu
Na mostě přes Botič je velmi rušnou
Ekudukt Kocanda je skoro dosypán
Tak ten veliký stroj u Jesenice je opravdu finišér pro CB kryt GOMACO GP 4000 společnosti SKANSKA DS a.s.
kousek dál je další finišér zřejmě na pokládku CB stabilizace
prostor pro kruháky odpočívá, na jihu jsou hromady kostek na střední kruh
poslední kousek pravého pásu je ošetřen pro pokládku "asfaltu"

všiml si někdo na fotkách ještě něčeho? smile