1

Téma: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Wizard_01 napsal:

Dnesní procházka v okolí Myslbekova ukázala, že prostor staveniště je pouze oplocen. Uvnitř není nic zajímavého k vidění, 99% procent zahrádek uvnitř je již buď zničeno, vyrabováno nebo od minulého roku chátrá. Snažil jsem se někoho poptat, kam až bude prostor zabrán. Bohužel žádná mapka či schéma jsem nenašel sad

Wizard_01 napsal:

Zpravy z pole (napisu i na hlavni stranku)
1) prave v techto hodinach vrtne plosiny proverudi geologii nad tunelem z Prasneho mostu na Myslbekovu.
2) Zahradky jsou od kvetna vyklizene a pripravene na zbourani. To mi rekla jedna z babicek, ktere jeste odnaseli zapomenute veci z chatek. 99% jsou jiz vyrabovane.

Včera v odpoledních hodinách se ozval rachot motorovek za ohradou mezi Vozovnou Střešovice a Malovankou. Po bližším zkoumání jsem našel partu asi 8 lidí s tričkem Skanska a kacející vzrostlé stromy za ohradou ... opodál se ale buduje kupa přeložek a není jasné, jestli jenom nedělají prostor sad To se uvidí během pár dní. Mají už na tuto stavbu pravomocné SP?

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Takze asi opravdu zacali i zde. Dneska je jiz "vykosen" roh u Vozovny Stresovice a upravuje se vjezd na staveniste. Az bude neco vyznamnejsiho, udelam fotky...

Thumbs up Thumbs down

3 Naposledy upravil: Mar3ek (10.10. 2008 16.10)

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

videli jste jak tam prekladaj ty kabely na takový provizorní kabelovod ? procpak to asi delaji...
u toho starýho baráku na zbourání....

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 1.JPG.html

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Podle planku by v tech mistech mel prochazet tubus smerem od Letne na SAT, nevidim jiny duvod prelozky nez priprava pro tunel...

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Jenik napsal:

Myslbekova - v pondělí zbourali bývalou trafačku/měnírnu, dnes zřejmě uklidí zbytky

6

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Dnes ráno v oblasti myslbekova spatřen nový stroj, odhaduji, že to je jeřáb na záporové pažení, tak, že by se i tady konečně začalo dít něco stavebně zajímavého?Vrtačku jsem tam neviděl, ale bylo to jen rychle z tramvaje.

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

tak dnes spatřen už rozvinutý - evidentně se vrtá záporové pažení.

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Podle polohy to vypadá na pažení pro stavební jámu před portálem ražených tunelů Myslbekova  - Prašný most (vlastní portál je těsně u hradeb). V této jámě pak bude nad tunelem strojovna VZT.

Thumbs up Thumbs down

9

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Kdy se zacne razit?

Razit se zacne nejdrive za 4 mesice: min 2 mesice bude vykop, mesic budou delat prelozky a archeo pruzkum, mesic nez se dostanou dolu, zajisti stenu, udelaji raut, ulozi barborku a atd :-) Kdyz zapocteme svatky, odhaduju nekdy behem dubna... Jen nevim, odkud se bude razit smile)

Thumbs up Thumbs down

10

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

dnes v 10.30 spatřeno jak vrtná souprava spouští do vyvrtané piloty armokoš, za takovou tou novou nízkou budkou hned za ohradou staveniště...

Thumbs up Thumbs down

11

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Mar3ek napsal:

.. za takovou tou novou nízkou budkou hned za ohradou staveniště...

Ta nízká budka je balená trafostanice, kterou postavili v nějakém nestřeženém okamžiku místo té zbourané. Vcelku byla vidět jeden den, když vichr porazil celou ohradu.

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

to vypada ze uz umistuji zapory na portal budouciho tunelu. nemylim li se
ty trubky totiz nejsou klasicke zaporovky, ale takove ty co jsou treba k videni na letne v portalu razenych tunelu.
opravte mne pokud se pletu.

Thumbs up Thumbs down

13

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Vypadá to tak, na Myslbekově bude hodně hodně hluboká jáma ...

Thumbs up Thumbs down

14

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

AKTUÁLNÍ VÝVOJ - Postup prací - Staveniště Myslbekova
19. prosince 2008
Provádí se zkušební piloty severní pilotové stěny.

Pilotová stěna je... http://www.pozemni-stavitelstvi.wz.cz/pos36.php

15

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

pravda, nespojil jsem si to, a ted uz to sedi,no musi byt hluboka tak aby ten tunel nesel moc blizko povrchu...

Thumbs up Thumbs down

16

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

takže už jsme jak v trháku
"Před hájovnou stojí zaražený pilot"...:)

Thumbs up Thumbs down

17

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

tomis napsal:

takže už jsme jak v trháku
"Před hájovnou stojí zaražený pilot"...:)

Jenže u nás je to ta pilota smile

Ale určitě to bude pěkný kino smile

18

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

dneska jsem koukal, že už upravují nový vjezd na staveniště. I plechové ohrady upravily.

19

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

tak nam dneska zas na silnici vyvezli pěknej sajrajt :-( nechapu ze s tím nic nedělají, koukají na to od výjezdu ze staveniště a ......
člověk má chuť jim jít vynadat, ale....  njn Metrostav může všechno.... ta samá situace je i na Vypichu a Prašňák s Hradčanskou nemluvě....

Thumbs up Thumbs down

20

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

http://tsk-praha.cz/ Myslbekova - Patočkova, práce na silnici, Od 19.03.2009 7:00 Do 26.03.2009 7:00, Nájezd na Patočkovu ulici bude omezen, bude se najíždět po kolejích.

---
V reálu jsem to neviděl...

21

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

pár fotek od Jirky http://www.rychnovinky.cz/2009/03/27/me … yslbekova/

Severní stěna nastříkána betonem
Bednění železobetonové převázky pilot portálové stěny

22

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 3.JPG.html - V tom schodu nejsou piloty? Nebudou tam chybet? A vubec, proc to pred tim nesrovnali? cool

Thumbs up Thumbs down

23

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Asi jsou, ale jen se zabetonovaným Ičkem, jako na severu
Není to nad portálem, tak to asi stačí...

24

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Vlastní tunely jsou v místě portálu dost daleko od sebe - asi jako na Letné, před ním je mezi nimi  strojovna VZT (nevím v jaké hloubce), takže tam asi nebude pilotová stěna, ale záporové pažení (uspořili jsme tři piloty :-)))
Kasme kdysi dával odkaz na časopis Tunel 3/2007, kde je na str.40 jediná (mně) známá situace ražených tunelů
(na ten odkaz jsem se ptal ještě jako neregistrovaný, nedokážu ho zpětně najít, snad někde v archivu)

Thumbs up Thumbs down

25

Re: Staveniště Myslbekova - hlavně jáma III. Q 2009

Jenik napsal:

... časopis Tunel 3/2007, kde je na str.40 jediná (mně) známá situace ražených tunelů

http://www.ita-aites.cz/files/tunel/kom … l_3_07.pdf

Thumbs up Thumbs down