2,626

(46 odpovědí, posláno do D3)

na českých dálnicích nové fotky z okolí stavby mostu přes rybník Koberný
http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/090721-D3

betonuje se severní část základové desky v STT
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/letna3/ … 0.jpg.html

na jížní dilataci si vybudovali novou rampu, proto dělali podzemní stěny i od východu (na Jirkových fotkách je to pěkně vidět na fotce číslo 6)
http://www.rychnovinky.cz/2009/07/24/me … 24-7-2009/

2,629

(143 odpovědí, posláno do Tunel Blanka - ARCHIV)

kasme napsal:

Jo a ten plácek na jihu (momentálně s rybníčkem) si připravuje Eurovia pro stavbu SAT 2B smile

tak že by se ještě tento rok začalo se stavbou SAT 2B?

2,630

(209 odpovědí, posláno do Pražské mosty)

Libeňský most se má proměnit v dálnici
Praha - Při přestavbě se dvakrát rozšíří, aby po něm mohlo jezdit více aut. Na cyklisty se nemyslí

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/l … 90723.html

2,631

(219 odpovědí, posláno do MHD Praha)

Nová tramvaj pro Prahu vyrazila poprvé do ostrého provozu
Praha FOTOGALERIE/- První cestující sveze na konci roku.

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/n … 90724.html

tak už to nestihly, V praze už bouřka taky zuří

2,633

(346 odpovědí, posláno do Tunel Blanka - ARCHIV)

je to tak,jak říkáme s Jenikem
viz http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … photo=3318

2,634

(346 odpovědí, posláno do Tunel Blanka - ARCHIV)

huberokororo napsal:
Jenik napsal:
huberokororo napsal:

Na letecké fotce hradčanské se mi zdá, že mají zaarmovanou i jednu velmi západní dilataci, není to jen halucinace?

Podívej se o stránku dřív, je to jeden díl D (asi D/4 nebo D/5)

To, co myslím já, je v jámě úplně na konci, podle mě to musí být H nebo dokonce G...

v dílech H a G připravují armokoše, z výšky to vypadá,že je to armování dilatace,ale na to si musíme počkat

na kameře se objevil návěs s naloženým drapákem - že by už odvoz?
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/letna3/ … 0.jpg.html

2,636

(346 odpovědí, posláno do Tunel Blanka - ARCHIV)

teď mě napadlo nebudou dilataci A/3 betonovat na 4x - nejprve první vrstva severního tunelu, pak druhá , následně zabední čelo mezi jižním a sevrním a pak teprve zabetonují tu jížní část. Je tam přeci dost velký výškový skok

2,637

(253 odpovědí, posláno do Tunel Blanka - ARCHIV)

na východě se již osazují obrubníky oddělující chodník od komunikace

2,638

(346 odpovědí, posláno do Tunel Blanka - ARCHIV)

železáří si hold budou muset dát zase malou pauzu, než se připravý další podkladní beton v dilataci A/2.  připravených lamel je tam až dost na čištění, skončí v A/2 a hned můžou jít na A/1.
Nejsou ty panely na rampě z jámy zbytečné

2,639

(125 odpovědí, posláno do Praha - obecně)

Pražská doprava kolabuje. A konec uzavírek v nedohlednu
Praha - Desetitisíce řidičů denně v Praze uvízne v dopravních kolonách. Na vině jsou především stavební uzavírky, které se plánují většinou na léto. Navíc se začíná razit tunel Blanka. Z metropole se díky tomu stává pro řidiče peklo.

nevím jak ražení Blanky má souvislost s kolabováním dopravy, to je zase článek na ...
http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/p … 90722.html

2,640

(21 odpovědí, posláno do Tunel Blanka)

no kdyby nám Metrostav vyšel vstříc,tak bychom mohly mít pěkný pohled přímo na stavební jámu- viz Markova Fotka
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 5.JPG.html

2,641

(143 odpovědí, posláno do Tunel Blanka - ARCHIV)

přijde mi, že místo původníc zahradních chatek připravují místo pro mezideponii zeminy z ražených tunelů
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 4.JPG.html

2,642

(236 odpovědí, posláno do Tunel Blanka)

Mar3ek napsal:

podle této fotky:
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 0.JPG.html
bych řekl, že ještě tak 1m a bude odteženo na úroveň pro ražbu....

no tipoval bych že to bude víc než 1 m

2,643

(147 odpovědí, posláno do Pražský okruh - ARCHIV)

22.07.2009  Nové fotky ve fotogalerii / 514 .: LAHOVICE - SLIVENEC /
Byly přidány nové fotografie do fotogalerie a postup prací za měsíc červen 09
http://www.okruhprahy.cz/index.php?t=ar … lerii-2297
http://www.okruhprahy.cz/index.php?t=un … &det=1

no já bych to tipoval, že odjede dříve,tak do 14 dnů

opět bylo před kamerou vidět osazení dalšího armokoše
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/letna2/ … 0.jpg.html

2,646

(76 odpovědí, posláno do Tunel Blanka - ARCHIV)

jako další informuje pražský deník a jako jedinný informuje o termínu zaájení ražby JTT
Tunel Blanka se už razí pod domy na Letné
Letná - Na dělníky bude dohlížet patronka horníků sv. Barbora. Po zkušenostech s krátery ve Stromovce se k ní zřejmě budou modlit i zdejší obyvatelé.

V úterý se začal razit první tubus, jeho paralelní dvojče se začne stavět za měsíc. Tunelovací práce ze strany od Stromovky jedou nepřetržitě. „K propojení tubusů tunelu z obou stran by mělo dojít na konci ledna příštího roku

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/t … 90722.html

2,647

(237 odpovědí, posláno do Tunel Blanka - ARCHIV)

Tunel Blanka se začal razit i od Letné
Letná - Obrovská hromada hlíny na Letenské pláni, kde se staví silniční tunely budoucího městského okruhu, bude opět růst.

Důlní bagry se včera totiž poprvé zakously do skály pod Letnou a razící čety vyrazí metr po metru podzemím směrem k Troji. Dosud se tunel razil jenom v opačném směru od Troje a původně se předpokládalo, že se odtud dělníci propracují až na Letnou. Jenže výstavba tunelového komplexu, jenž má být v provozu v roce 2011, je ve skluzu. Zřejmě hlavně kvůli tomu, že razící čety musely na půl roku podzemí opustit poté, co se na ně loni v říjnu sesunuly stovky tun zeminy v parku Stromovka, když se tunel propadl.

Dvě party dělníků nyní půjdou proti sobě. Brzy se tak začne pracovat poprvé i pod zástavbou. Tunel má totiž vést pod domy přiléhajícími ke stadionu fotbalové Sparty.

Podle magistrátu by obyvatelé Letné průvodní jevy způsobené ražebními pracemi neměli téměř pocítit. „Ve sklepích domů jsou instalované měřicí přístroje, které zaznamenají jakékoli jevy spojené s ražbou. Obyvatelé již byli informováni, že se začíná pracovat,“ řekl Armin Sandmann, který Metrostav zastupuje. „Veškeré budovy ve spádové oblasti byly předem prohlédnuty soudním znalcem,“ uvedl primátor Pavel Bém (ODS). Znalec navrhl případné zesílení konstrukcí, pokud to stav jednotlivých objektů vyžadoval. Bém včera vyjádřil přesvědčení, že rozpočet stavby překročen nebude.

Viz Za Stromovku... str. C2

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha
Autor:

    * (peš)
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=169 … ;c=1228188



Za Stromovku 200 tisíc  http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=169 … ;c=1228191
22. července 2009 0:00

Metrostav dostal od báňského úřadu pokutu za propadlý tunel pod parkem Stromovka

Bubeneč - Propadlý park Stromovka přinesl stavební firmě Metrostav mnohem větší problémy, než se ještě minulý týden mohlo zdát.

Zatímco policie před několika dny nadobro odložila hledání viníka mezi zaměstnanci firmy za obecní ohrožení a manažeři si mohli oddechnout, včerejšek pro ně šťastným dnem nebyl.

Metrostav, který mezi Malovankou a Pelc-Tyrolkou razí silniční tunel Blanka a jehož dělníkům se loni dvakrát po sobě propadl nad hlavou, dostal totiž za havárii pokutu od báňského úřadu. Musí zaplatit 200 tisíc korun. Podle ředitele úřadu Ivo Pěgřímka úředníci nezjistili přímou souvislost s havárií, ale firma porušila některá nařízení úřadu.

„Organizace neučinila včas všechna preventivní opatření,“ řekl Pěgřímek s tím, že Metrostav měl podle předpisů nechat posoudit svůj postup Oblastní báňský úřad v Kladně, což neučinil.

„Potvrzuji pokutu, která ale nebyla v příčinné souvislosti s havárií tunelu ve Stromovce,“ řekl mluvčí Metrostavu František Polák. Firma ji podle něj již zaplatila.

Báňský úřad původně zahájil tři správní řízení. Vedle Metrostavu také s jeho závodním a projektantem. Zatímco u závodního nebylo shledáno porušení předpisů, projektantovi původně kladenský úřad pokutu udělil. V odvolacím řízení ji nadřízený Český báňský úřad zrušil.

Trestní oznámení podal magistrát i občanské sdružení Podle Pěgřímka dotyčný neporušil zákon o hornické činnosti, diskutovalo se pouze o porušení některých paragrafů stavebního zákona.

Půda se ve Stromovce propadla nedaleko bývalé Šlechtovy restaurace, na místě vznikl kráter o průměru zhruba 30 metrů, nikdo nebyl zraněn. To však řada lidí považuje pouze za šťastnou náhodu, protože se nehoda stala o víkendu, kdy Stromovku navštěvuje mnoho Pražanů. Jen asi 50 metrů daleko od říjnové nehody se tunel propadl již v květnu.

Trestní oznámení poté podal na popud primátora Pavla Béma (ODS) pražský magistrát i nezisková organizace Arnika. Policie při vyšetřování žádného viníka neodhalila, stejně jako při předchozím propadu z května minulého roku. Případ proto odložila.

Báňský úřad po nehodě Metrostavu zakázal další ražbu, společnost musela nejdříve zpevnit nadloží zbývající části, kterou musí ve Stromovce prorazit. S další ražbou Metrostav začal na začátku dubna.

Výstavba severozápadní části vnitřního automobilového obchvatu začala loni. Náklady na stavební práce budou 21,2 miliardy korun, technologie budou stát dalších 4,5 miliardy korun. Silnice budou dokončeny v roce 2011.

O autorovi| PETR ŠVEC, s využitím agentury ČTK

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha
Autor:

    * PETR ŠVEC

2,648

(76 odpovědí, posláno do Tunel Blanka - ARCHIV)

jsem zvědavý kolik metrů vyrazí za den - jestli to bude několikrát zmiňovaných 3- 4 metrů. když na Letné je lepší podloží pro ražbu tunelů

2,649

(237 odpovědí, posláno do Tunel Blanka - ARCHIV)

Tunel Blanka dohání zpoždění výstavby, začalo se razit i z Letné
v článku i video
http://zpravy.idnes.cz/tunel-blanka-doh … _praha_abr

2,650

(125 odpovědí, posláno do Praha - obecně)

Řidičům v Praze se uleví až po 20. srpnu, čekají je další velké uzavírky
http://zpravy.idnes.cz/ridicum-v-praze- … _praha_lpo