51

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Řitka: na obou stranách odšalováno, techniku jsem neviděl, asi začala zimní přestávka
Zbraslav: uklizeno, nic dalšího se neděje, asi taky přestávka, zůstalo jen omezení na 50

Thumbs up Thumbs down

52

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Další akce lze asi očekávat až se kalendářně oteplí, předpokládám únor/březen.

A všem, kdo to čtou, přeju příjemné povánoční polenošení a všechno nejlepší v novém roce 2020

Thumbs up Thumbs down

53

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Nemusí být teplo jen  kalendářně. Na Řitce dnes pracovali bagrem za pravou (řiteckou) opěrou.

Thumbs up Thumbs down

54

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Na Řitce opravdu využívají stavitelsky příznivé počasí. Na obou stranách probíhají nějaké zemní práce (i když nevím, jestli "zemní" je pro tu rozpadlou skálu a kamení vhodný termín). U pravé opěry stojí PIŽMOvá konstrukce, snad podpěra pro bednění.

Thumbs up Thumbs down

55

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Na Řitce se objevila stejná podpora i vlevo, na obou stranách stojí i lešení.

Thumbs up Thumbs down

56 Naposledy upravil: Jenik (03.02. 2020 18.04)

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

V nestřeženém okamžiku (v noci ze soboty na neděli) osadili na ty podpory nosníky (6ks). Vypadá to, že budou mít společné monolitické zhlaví na ložiscích (s takovou konstrukcí jsem se ještě nesetkal).  A navrch bude spřažená monolitická deska.

Thumbs up Thumbs down

57

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Řitka:  Na nosnících si udělali oboustranné plné zábradlí (aby na ně nikdo neviděl). Na opěrách šalují to zhlaví (už se mi začíná vyjasňovat).

Zbraslav: Ale to je mi novinka
Pražská Technická správa komunikací (TSK) začala v tendru hledat firmu, která ho postaví. Zájemci se mohou hlásit do konce února. Vyplývá to z oznámení o zahájení řízení zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Původní most byl loni v listopadu zbourán kvůli špatnému stavu a nový by měl být podle předpokladů TSK hotov letos v září.
https://zdopravy.cz/stavba-mostu-pres-d … run-41938/
Měl jsem za to, že vloni vysoutěžili v rámci jedné zakázky Boříka i Stavíka v jedné osobě. Tak asi ne.

Thumbs up Thumbs down

58

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Řitka: stále kvoká, totiž šaluje, a abych nekecal asi i armuje.

Thumbs up Thumbs down

59

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Řitka: Obě zhlaví vy betonovaná a odšalovaná, možná i deska, tam ale není vidět. Celé to ještě sedí na pomocné konstrukci, na ložiska to asi spustí až po vyzrání betonu.

Thumbs up Thumbs down

60

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

A úplně zapomínám na ČSPH Koloc u Líšnice. Už vloni při opravě dálnice rozšířili pumpu o jedno pole (4 stojany). Přes zimu zbořili obchod a restauraci, a teď už mají vyzděno nové. Pumpa je v provozu, kasa je v buňce.

Thumbs up Thumbs down

61

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Řitka: mostovka sedí na ložiskách, pomocné podpěry demontované. Armují a šalují křídla opěr, možná i přechodové desky.
Koloc Líšnice: zastropeno (zastřešeno), viditelné vnitřní omítky.

OT, ale je to na trase:
Mníšek: během týdne smontovali ŽB konstrukci dalšího obchodního střediska u sjezdu z dálnice (snad drogerie apod.)
Zbraslav: km 0,4 vpravo odstranili megablbord, asi i včetně základů, rozjezdili při tom pole a zbyla jáma
Praha Na Knížecí: už dřív zlikvidovali stavebniny a sběrnu, teď už je zbořen i domeček restaurace Nagano a teskobarák TSK, dnes výškový dřevorubec postupně likvidoval poslední strom

Thumbs up Thumbs down

62

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Řitka: křídla opěr vybetonovaná a odšalovaná.
Koloc Líšnice: osadili zasklené stěny a dělají venku i vevnitř, nevím, proč to předtím bořili, připadá mi to (skoro) stejné, jako předtím.

Praha Na Knížecí: vyklizeno, srovnáno, zbývá pár hromádek suti. Překvapivě velká plocha s rozhledem až do Radlické.

P.S. Bus do Prahy neodbočuje u lihovaru, ale až na světlech do Moulíkovy, jak z Prahy zatím  nevím

Thumbs up Thumbs down

63

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Řitka: most se jeví skoro hotový, je osazené zábradlí, dřevěné bednění pryč. Takže snad už jen dokončovací práce okolo, vozovka a můžeme otevřít.

Na Zbraslavi stále nic.

Thumbs up Thumbs down

64

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Řitka: most hotový a údajně zprovozněný
Na Knížecí: došlo mi, že na té velké ploše bylo seřazovací a nákladové kolejiště, sklady, vlečky k Ringhoferovi, do knížecích skladů.

Thumbs up Thumbs down

65

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Zbraslav: Na obou stranách odtěžují svahy zářezu, pravděpodobně pro založení opěr. Za nimi je vidět záporové pažení.
Asi bude konstrukce dost jiná než původní, zřejmě nově jednopolová, místo původní trojpolové.
Chuchle: u závodiště, kde jsem netušil, že je nějaký most (nad dírou od závodiště k Vltavě) protože to nikdy ani nehouplo, začali vyměňovat dilatace. Vedení 2+1+1, provoz plynulý.

Thumbs up Thumbs down

66

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Zbraslav: Na obou stranách odtěženo do úrovně vozovky. Vlevo (na straně ke Zbraslavi) začínají vrtat velkoprofilové piloty (odhadem 0,9m, možná i víc), o něco dál, než byly původní sloupy. Že by rozšíření? Vrtačka OHL ŽS.

Thumbs up Thumbs down

67

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Ano, tento týden vrtají při uzavírce pravého pruhu wink

http://www.tsk-praha.cz/tiskova-zprava/ … 8b93e157c1

68

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

A celý víkend hlásili na dopravních zprávách kolony tu od okruhu, tu od Jíloviště. smile
Na straně s kopce zabetonováno (5 nebo 6 pilot), urovnaný terén, budou se zarovnávat hlavy.
Na straně do kopce snad taky, bližší výhled zakrývala vrtačka/bagr a tahač Švestka (subdodávka?)

Thumbs up Thumbs down

69 Naposledy upravil: Jenik (10.08. 2020 20.23)

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Už ve čtvrtek 6.8. byly piloty odbourané, kolem podkladní beton.
Dnes 10.8. už vyarmované základy opěr (s kopce mi to připadlo už hotové, do kopce asi ještě ne). Dost dobré tempo.

Thumbs up Thumbs down

70 Naposledy upravil: Jenik (21.08. 2020 08.49)

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Základy vybetonované, odšalované, napenetrované. Armuje a šaluje se nahoru.

A zapomínám na Chuchli: směr do Prahy hotový, pracuje se na straně u závodiště

Thumbs up Thumbs down

71

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Zbraslav: Obě opěry zašalované a možná i zabetonované, to se pozná, až začnou odbedňovat smile

Thumbs up Thumbs down

72

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Zbraslav: Obě opěry vybetonované a odšalované do úrovně osazení ložisek. Zadní stěny za ložisky vyarmované.
Chuchle: zřejmě se jedná o víc než jenom opravy dilatací, na straně k závodišti dost bourají (přechodové desky?)

Na dálnicích jsem zahlédl zprávu o SP na rozšíření Strakonické směrem do centra o buspruh a chodník až k Barrandovskému mostu. Na některých místech to bude dost těsné.

Thumbs up Thumbs down

73

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Zbraslav uzavírka  - pokládání nosníků
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/strak … zpravy_rsr

Thumbs up Thumbs down

74

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Dneska jsem tam jel a žádné omezení a žádný položený nosník, asi jiný víkend...

Thumbs up Thumbs down

75

Re: co se děje - neděje (všeobecně)

Zbraslav: zjevně to bude víkend 19.-20.  Tento týden se věnovali zasypáváním opěr.

Thumbs up Thumbs down