151

Re: Radlická radiála

Radlická radiála o krok blíže realizaci

Rada hlavního města Prahy dnes schválila dodavatele, který dopracuje Dokumentaci pro Územní rozhodnutí (DUR) pro stavbu Radlická radiála JZM – Smíchov. Úkolem realizátora, kterým je sdružení PUDIS – SATRA, je aktualizace a zapracování dodatečných připomínek občanských sdružení do dokumentace Toto dopracování DUR je nezbytné pro podání žádosti o územní rozhodnutí, bez kterého nelze v přípravě stavby Radlické radiály postoupit dále k její realizaci. Cena za dopracování DUR činí 7.355.000 Kč bez DPH.

    21. červen 2016

/zpráva z 23. jednání Rady hl. m. Prahy 21. června 2016/

„Radlickou radiálu považuji za jednu z klíčových infrastrukturních staveb, které potřebuje Praha realizovat. Stavba má podporu městských částí Praha 5 i Praha 13 a já věřím, že Územní rozhodnutí získáme co nejdříve, abychom mohli požádat o stavební povolení a představit horizont, kdy by mohla tato radiála začít sloužit Pražanům,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek.

Radlická radiála propojí Smíchov a Radlice. Dokončí se tak další přímá spojnice mezi Pražským a Městským okruhem. Její celková délka bude cca 5,50 km, z toho 2,68 km ve volné trase a zbytek v tunelech.

Celá stavba obsahuje 12 mostních objektů, tři lávky pro pěší, značný rozsah opěrných a zárubních zdí a například také kolejové úpravy na železniční trati Praha Smíchov - Hostivice. Kromě hlavní komunikace řeší projekt i poměrně obsáhlé návaznosti na širší území, zejména na městskou infrastrukturní vybavenost. Na celé trase jsou navrhovány celkem tři tunely.

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magi … izaci.html

152

Re: Radlická radiála

A ještě schválit další ražbu průzkumné štoly.

Thumbs up Thumbs down

153

Re: Radlická radiála

Aktualizace technické studie k DÚR stavby č. 9567 Radlická radiála JZM Smíchov (DÚR RR)
8. srpna 2016

Dne 22. 6. 2016 proběhlo 25. zasedání Rady městské části Praha 5, na němž byla jako jeden z bodů projednávána "Aktualizace technické studie k DÚR stavby č. 9567 Radlická radiála".

Níže si přes uvedené odkazy můžete stáhnout prezentaci této aktualizace, ve které jsou i technické výkresy dotyčných změn apod. Dále je zde pak usnesení ze zmíněného zasedání Rady a nakonec důvodová zpráva.

http://www.radiala.cz/info/aktuality

154

Re: Radlická radiála

Blanku brzy doplní další tunely, první bude u Radlické radiály
    21. září 2016  19:00

    Dlouho odkládané projekty se vrací k životu. Praha chce do začátku příštího roku vyhledat projektanta pro východní část Městského okruhu a v přípravě jsou i další tunely. Nejblíže k dokončení má Radlická radiála, naproti tomu Břevnovská radiála se v dohledné době nepostaví.

    Zdroj: http://praha.idnes.cz/tunel-blanka-dopl … zpravy_rsr

155

Re: Radlická radiála

Zajímalo by mě, kdo si na idnesu ovjednává PR článek s názvem "Praha 5 chce znát dopady Radlické radiály na oblast Jinonic"

Reklama: "Praha 5 chce znát dopady Radlické radiály na oblast Jinonic"

To si zase chce někdo přihřát svojí polívku na stavbě na kterou čeká kdekdo nebo co?

Thumbs up Thumbs down

156

Re: Radlická radiála

Tam je problém nějaké místní sdružení v Jinonicích, které bude RR zuby nehty blokovat. Přitom celé Jinonice na ní čekají jak na smilování.

Thumbs up Thumbs down

157

Re: Radlická radiála

Průzkumná štola pro tunel Radlice v další etapě
14. prosince 2016

Po necelém roce pokračuje divize 1 Subterra v ražbě průzkumné štoly, která je součástí komplexního inženýrsko-geologického průzkumu pro stavbu pražské Radlické radiály. K 850 metrům přibude do února 2017 úsek o délce 180 metrů, do zakázky patří rovněž 90 metrový vrt z povrchu. Ražba NRTM, realizovaná speciálně navrženou strojní sestavou, probíhá ve vápencích a břidlicích, kde je vysoké riziko výskytu krasových jevů. Štola se nachází v oblasti přírodní památky Ctirad, proto dostala jméno Šárka.

http://www.subterra.cz/aktuality.tab.cs … 4-03-48-24

158

Re: Radlická radiála

Dostavba Radlické radiály má začít za dva roky, místní plán odmítají
17. února 2017  9:30

Už za dva roky by mohla v Praze začít dostavba Radlické radiály, která má odvést tranzitní dopravu z dálnice D5 na Městský okruh. Obyvatelé Jinonic ale projekt odmítají. Obávají se totiž, že se dopravní zátěže nezbaví, a podepisují petici s požadavky.

http://praha.idnes.cz/radlicka-radiala- … zpravy_nub

159

Re: Radlická radiála

to je fakt bezvadný. Denně mají kolony přes staré jinonice, ale svedení aut do tunelu odmítají.

Thumbs up Thumbs down

160

Re: Radlická radiála

Uz aby se tyhle "zajmove kliky" zakonne odstrihly... :-) Jinak se nepostavi nikde nic.

Petr od Pankráce

161

Re: Radlická radiála

Na území Zlíchovské výtopny se má umístit dočasný stavební dvůr
https://www.petice24.com/vytopna_zlichov

Thumbs up Thumbs down