226

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Mě na tom systému vadí hlavně to, že zase vydají mnohonásobně víc karet, než je parkovacích míst, takže se nic nezmění. Teď když chci zaparkovat, tak je to docela problém a mnohdy parkuji i o několik ulic dál a se zavedením zón pochybuji, že se něco změní, jenom prostě budu platit ročně 1200Kč za to, že NEmůžu zaparkovat před barákem. Což se mi samozřejmě vůbec nelíbí, kdyby tam byla nějaká garance místa, tak je to hned jiná. Nehledě na to, že ty zóny měly být pro rezidenty za provozní cenu a hle, najednou zdražení o 100% a hned na tom chtějí rejžovat. To by mě zajímalo kam ty prachy půjdou, do nových parkovacích míst a záchytných parkovišť určitě ne sad

Thumbs up Thumbs down

227

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Poplatek za "modrou zónu" není parkovací polatek, ale pouze méstní daň z automobilu, není to náhodou protiústavní? Daň přece může být předepsaná pouze zákonem, ne místní vyhláškou.

Thumbs up Thumbs down

228

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Jeniku podle vaší logiky to by mohl být i poplatek za odvoz komunálního odpadu, či za psa... smile
Místní poplatky jsou sice de facto daně ale nahlíží se na ně jako na místní poplatky.

Thumbs up Thumbs down

229

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Pokud např. Praha 7 prodá řekněme 10.000 parkovacích karet po 700 Kč, tak to dělá 7 mil. Kč? Za to by se vybudovalo odhadem tak 25 až 50 parkovacích míst? Nic moc. A to zapomínám, že jen samotný provoz zóny něco stojí...

230

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Mez poplatkem a daní vidím dost velký rozdíl.
Za místní poplatek mi radnice poskytuje službu: odveze mi odpadky, k psovi dodá pytlíky, pčípadně po něm vyluxuje, za poplatek mi vydá občanku, vydá stavební povolení atd..
Za daň mi neposkytuje nic (konkrétního): daň z nemovitostí (slušná pálka, za náš činžák asi 20t) nehradí žádnou službu; za "poplatek" za modrou zónu mi neposkytne parkovací místo, zato všechny obšťastní buzerací, aby k nim nechtěl přijet řemeslník, natož pak nějaká návštěva.

Thumbs up Thumbs down

231

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

Pro Jeníka: Takže ti vlastně poskytuje ochranu před návštěvami jakéhokoliv druhu!! Kromě chodících, obvykle nepříjemných, sousedů a pošťáků se složenkami. Tudíž poplatek.

Thumbs up Thumbs down

232

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

http://praha8.cz/Placene-parkovaci-zony … isich.html

Praha 8 požádala o zařazení Ládví a Kobylis do první části realizace ZPS.

Thumbs up Thumbs down

233

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Mně poskytuje takovou službu, že nemusím v jisté časy s desítkami dalších motoristů hodinu kroužit ulicemi a číhat, kde náhodou bude někdo vyjíždět, abych stihl na jeho místo honem vletět. Ano, přesně tak to v okolí Výstaviště před zavedením zón fungovalo. Placené parkoviště u nádraží stále poloprázdné.

Thumbs up Thumbs down

234

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

No o Holesovicich bych mohl dlouhosahle povidat....zil jsem tam hodne dlouho a tam najit misto na zaparkovani - opravdu strasny, nebylo ani vyjimkou krouzit 30 min. po ulicich....a vůbec nej bylo, kdyz vam tam nekdo pred nosem vjel - to bylo na pest :-) Kdfyz se hral nejaky hokej na Sparte, nebo fotbal na Letné, neslo vubec najit nic a auta u nas v ulici stali i ve dvou radach na jedne strane ulice....ted tam chodim za rodici a je to mnohem, mnohem lepsi. Uz se tesim na placenku u nas v Nuslich, tady je to katastrofa.

Petr od Pankráce

235

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Přesně tak. A i přesto se najdou chytráci, co budou tvrdit, jak zóny v Praze zejí prázdnotou a cosi o svobodě pohybu - to se vždycky pozná, kde kdo bydlí.

Thumbs up Thumbs down

236 Naposledy upravil: medvid (12.06. 2015 10.21)

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Blaueminence napsal:

Přesně tak. A i přesto se najdou chytráci, co budou tvrdit, jak zóny v Praze zejí prázdnotou a cosi o svobodě pohybu - to se vždycky pozná, kde kdo bydlí.

Někde bohužel prázdnotou zejou. Třeba tato ulice ve které nikdo nebydlí a jsou tam jen univerzity. Ale téměř všude modrá zóna na které parkuje sem tam auto.

https://www.google.cz/maps/@50.068605,1 … !2e0?hl=cs

Thumbs up Thumbs down

237

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Anebo v sobotu odpoledne, kdy žižkovské ulice zely prázdnotu, a bdělá městská policie odtahovala "cizáky" sad sad

Thumbs up Thumbs down

238

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Tohle vyřeší ten jednodušší způsob placení, už dneska je možné stát v modré zóně od 6 do 8 zdarma a od 8 do 18 placeně, ale lístky se dají koupit jen na radnici v úředních hodinách, což je nepraktické.
Co ten systém nevyřeší jsou počty rezidentních a abonentních karet, které nejsou nijak omezené, takže může být vydáváno násobně víc karet než je míst. Abonentní by se měly až na výjimky zrušit (Vídeň, Curych, Mnichov, Berlín...) a rezidentní dražit nějaký omezený počet podle počtu míst v zóně, aby aspoň držitel karty měl nějakou jistotu parkovacího místa.

Thumbs up −1 Thumbs down

239

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Perlička z Modřan. I zde se objevují nápady řešit některá místa pomocí ZPS. Máme tu nápady pomoci rezidentům, třeba v okolí Obchodního náměstí, kde už teď nechávají lidé auta a pokračují MHD. A máme tu také důležitá veřejná místa, která mají být dobře dostupná. Lidé si stěžovali, že se jim špatně parkuje u polikliniky, tak se udělal průzkum a ukázala se zajímavá věc - naprostá většina vozidel, co blokovala v okolí polikliniky parkovací místa patří zaměstnancům polikliniky a přilehlé služebny policie big_smile Nejspíše se to nakonec bude muset řešit pomocí smíšené ZPS a zajištěním pozemku se zvláštním vjezdem, kde budou moci parkovat zaměstnanci. Také se tu oprašují plány na výstavbu velkokapacitních parkovacích domů, zejména v okolí ulice Československého exilu.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

240

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Ano, chceme nové domy pro naše auta, město starej se!

Thumbs up −1 Thumbs down

241

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Tohle mě zaujalo, opravdu to takhle má být?

Na můj dotaz, jak se plánuje realizace vjezdu jen pro rezidenty, bylo vysvětleno, že do ulic budou smět řidiči jen s místní parkovací kartou a že obyvatelé se soukromými parkovacími místy tuto kartu zdarma dostanou.

https://web.svobodni.cz/clanky/tereza-s … vani-prahy

PS: Bude zajímavé přesvědčovat třeba seniory, aby se na konec života přestěhovali někam na okraj, kam za nimi nebude problém pravidelně jezdit  , vozit jim tam jídlo a vůbec věci. Kdo to někdo v rodině zažil, ví o čem mluvím sad

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

242

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Kdo nemá kupon na MHD, zaplatí tisíce navíc za parkování, navrhla Praha

Zaplatit za parkování čtyři a půl tisíce, nebo jen sedm stovek? Pražské radnice dostaly dopis s návrhem ceníku v magistrátních parkovacích zónách. Levnější rezidentní parkování by podle návrhu měli mít ti řidiči, kteří mají zároveň roční kupon na městskou dopravu.

http://praha.idnes.cz/levnejsi-parkovan … zpravy_bur

243

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

aneb "Nechci slevu zadarmo" by Šimek & Grossmann

Kdepak, tohle už dávno není o nějaké pomoci rezidentům s parkováním. Na magistrátu chytili slinu, vidí jen nový zdroj peněz, co budou moci přerozdělovat. Navíc tím ničí zdravou konkurenci MHD a IAD, která nutila město kvalitu MHD zvyšovat a náklady držet na uzdě. Tak schválně, máme rok 2015, kolik bude stát v roce 2025 roční kupon na MHD v Praze? Můj tip je 400 EUR.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

244

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Je to sice neporovnatelné, ale pro porovnání bych uvedl, že v Londýně je roční Oyster Card pro zóny 1-3 za asi 57.000 Kč.
Já tam teď za 4 dny nechal skoro 1000 Kč.

245

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Prochaine napsal:

Je to sice neporovnatelné, ale pro porovnání bych uvedl, že v Londýně je roční Oyster Card pro zóny 1-3 za asi 57.000 Kč.
Já tam teď za 4 dny nechal skoro 1000 Kč.

To je sice pěkné - srovnávat, ale ... Co myslíte, jaký je průměrný příjem v Anglii a jaký u nás?

Thumbs up Thumbs down

246

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Jsem zvědavý, kolik rezidentů v současné době bez vozidla si je bude překvapivě "pořizovat", aby s nimi ve výsledku jezdil někdo jiný.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

247

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

No průměrná mzda v UK je asi (v přepočtu) 84.000 Kč, což je 3,5x tolik, co u nás. Ale jízdné v MHD je 16x vyšší...

248

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

V Londýně je průměrná mzda cca. 110000 Kč měsíčně a roční jízdné stojí skoro 50000 Kč.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

249

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Placené stání v Praze odloženo. Novému termínu městské části nevěří
12. listopadu 2015  17:30

Podzimní spuštění nového systému parkovacích zón v ulicích Dejvic a na Smíchově padá, barevné čáry se objeví až na jaře příštího roku. Některé radnice ani tomu příliš nevěří.

http://praha.idnes.cz/novy-system-parko … zpravy_nub

250

Re: Zóny placeného stání (ZPS)

Nové zóny placeného stání vzniknou v Praze od dubna, další v květnu
    10. prosince 2015  10:31,  aktualizováno  12:48

    Projekt nových zón placeného stání v Praze začne fungovat od 1. dubna a prvními „pokusnými“ částmi se stanou Újezd, Bubeneč a část Dejvic. O měsíc později se přidají další čtvrti. Stále se ladí například ceníky parkovného. V polovině března začne předprodej parkovacích karet.

    Zdroj: http://praha.idnes.cz/zony-placeneho-st … zpravy_nub


http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magi … at_od.html