1

Téma: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

Nevím pořádně kam s tím, ale již delší dobu mě tíží jeden problém:

Kropící vozy. Objevují se s železnou pravidelností. A hlavně nehledě na počasí - není problém je potkat ve chvíli, kdy ČHMÚ vydává výstrahu pro přívalové srážky (či po nich), několikrát jsem je potkal při teplotě pod 0°C, kdy na všech okolních autech byla námraza a podobně.
Opravdu málokdy pak člověk vidí dvojičku kropič/smeták, která asi jediná má opravdu přínos pro úklid ulice...

Tak by mě zajímalo, jestli někdo neví podle čeho se to řídí? Je to skutečně tak, že jsou naplánovány km, které se prostě musí natočit děj se co děj (a občan zaplatí), aby byla vidět nějaká činnost? Nebo je v tom nějaký hlubší smysl?

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

Oživím, neb dnes jsem si na to vzpomněl tongue
Včera večer bouřka, ba i krupky jsem cestou domů potkal a dnes ráno? Pokropené ulice Nad Vodovodem a Na Palouku... Na palici roll

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

Dnes zas... Mezi 10:30 a 11:00 přešla poměrně intenzivní přeprška... A v 11:50 potkám v Počernické kropící vůz... Fakt na palici roll

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

Nejspíše to souvisí s nějakou stavbou v okolí, kdy si město vymínilo úklid. Rozkaz zněl jasně a uplatňuje se bez ohledu na skutečnou potřebu roll

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

že by "Byty Malešice" II. etapa? smile

6

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

kasme napsal:

že by "Byty Malešice" II. etapa? smile

Tam už ale výkopové práce skončily... Aktuálně vážou železo a staví bednění... A ze stavby jezdil "kartáčový" vůz. Obávám se, že tohle je standardní "údržba" organizovaná plošně městem hmm

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

Kubajsu napsal:
kasme napsal:

že by "Byty Malešice" II. etapa? smile

Tam už ale výkopové práce skončily... Aktuálně vážou železo a staví bednění... A ze stavby jezdil "kartáčový" vůz. Obávám se, že tohle je standardní "údržba" organizovaná plošně městem hmm

V rozpisu velkých čištění na tahle místa dojde za měsíc. V tomhle počasí pouhé kropení také nechápu.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

Kdysi dávno (asi ve Večerní Praze. orgánu MěV KSČ) jsem četl, že kropení po dešti je úplně v pořádku, že co uvolní déšť, kropení dospláchne. Nebo to bylo naopak?
A asi to není nový vynález. vybavuje se mi prvorepublikový výrok (snad V+W): "do ulic tryskem vyrazily kropicí vozy městských podniků, což znamenalo, že se blíží průtrž mračen" smile

Thumbs up Thumbs down

9

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

Prvorepublikový výrok je od Jaroslava Žáka.

Thumbs up Thumbs down

10

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

A něco podobného...
http://www.metro.cz/me-hlidac.aspx?idc=14041528122

Thumbs up Thumbs down

11

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

Tajnosti žižkovského podsvětí.  Rada, Žák,  Bohatyrska trilogie. V souvislosti s ukradenym mandlem, ktery byl naslednym deštěm splaven Husovou ave do Vltavy, i s hudbou Armady spasy. Storchuv snar byl pri te prilezitosti znicen v bitve dvou konkurencnich gangu.

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

Tak dneska ráno pokropená Černokostelecká, přes předpověď deště na odpoledne (která se vyplnila)...

Thumbs up Thumbs down

13

Re: Kropení komunikací, aneb co je mokré je čisté

Dnes po osmé hodině ráno totéž na ulicích Zálesí a Štúrova na Praze 4. Vypadá to, že opravdu chtějí spláchnout bordel než bude pršet.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down