1 Naposledy upravil: MP (04.11. 2013 10.30)

Téma: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Porouchalo se něco u mě nebo u TSK? Již nějakou dobu mi nefunguje stránka http://dic.tsk-praha.cz/ - zobrazí se prázdná mapa bez jakýchkoli dalších informací. Nevíte někdo, co se děje?

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Já to mám v pořádku.

Thumbs up +1 Thumbs down

3

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Tak to je (pro mě) ta horší zpráva. Zkoušel jsem to z několika prohlížečů a je to všude stejné - prázdná mapa.
Netuší někdo, kde může být "zakopaný pes"?

Thumbs up Thumbs down

4 Naposledy upravil: Mosquit (04.11. 2013 12.47)

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Já mám také prázdnou mapu. (Win7, Google Chrome). V menu co zobrazit mám vše zaškrnuto, přesto se nic neukazuje.

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Tak jsem to také zkusil, v IE9 a FF23, v obou prázdná mapa. Tohle není problém u klienta a určitě to brzy někdo opraví. Pak raději dejte refresh/reload nebo ještě lépe promažte vyrovnávací paměť/cache prohlížeče. Jestli to teď ještě někomu funguje, nejspíše máte v cache nějaká data, se kterými si to vystačí.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Děkuji za potvrzení, že ten "trotl"nejsem já.
Že to někdo rychle opraví bych moc nespoléhal. Já mám prázdmou mapu už tak 2-3 týdny a nevypadá to, že by se s tím něco dělalo.

Thumbs up Thumbs down

7 Naposledy upravil: P_V (04.11. 2013 14.58)

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Mně to fungovalo v poledne i teď, po promazání cache (FF25, IE9, připojení UPC). Nemáte nějaký příliš aktivní firewall, blokování reklamy, skriptů, nebo tak něco?
Nicméně TSK má hokej v mapě samotné, koukám např. na okolí metra Kobylisy a značky kamer se nacházejí v půlkilometrovém rozprsku od místa pohledu...

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Vypadá to buď přetížené nebo jim třeba nejede jeden ze serverů, na které se dá dostat přes jednu adresu (rozdělování zátěže mezi servery). Teď jsem zjistil, že když v nekolikasekundovych intervalech začnu stránku s prázdnou mapou refreshovat, dočkám se na nějaký 4-5 pokus a mapa mi naběhne. Chová se mi to tak v IE9 i FF25, ze sítě mobilního operátora i ze stítě v práci. Dost možná bys P_V to co my viděl, pokud bys také několikrát dal refresh, chová se to tak, že místo mapy je tam jen bílá blocha, horní lišta a zoomovací prvek tam jsou.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up +1 Thumbs down

9

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Já se umím dostat jen do dvou stavů - buď prázdná mapa a nebo prázdná bílá plocha. Informace nikdy žádné.
Ve všech prohlížečích na Win7 a jediné, co se měnilo, jsou aktualizace Windows a antiviru (Avast), jinak nic nového neinstalováno.

Thumbs up Thumbs down

10

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Mohu požádat zdejší přispěvatele ještě o součinnost?
Zjistil jsem, že problém s adresou http://dic.tsk-praha.cz/ nezávisí na verzi OS, ale na připojení do internetu. V dané lokaci se chovají stejně (bez informací) všechny počítače (Win7 i Win XP), odjinud (se stejným počítačem) to funguje.
I napsal jsem dotaz na webmastera TSK a ... (co myslíte? Ano, správně) ...nedočkal se žádné odpovědi.
Tak jsem začal pátrat dál a jediné, co se v těch připojeních liší je lokální adresa za překladem.
Na adresách 192.168.xx.yy a 10.xx.yy.zz v lokální siti to funguje, zatímco na adresách 172.16.0x.yy to nefunguje.

Můžete se, prosím, (ti co vidí stejné podivné chování) podívat, zda nemáte též tento "nefunkční" adresní prostor za překladem?
Předem děkuji.

Thumbs up Thumbs down

11

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Hmm, z domácí 10.xx.yy.zz mi to jde, z firemní 172.16.x0x.yy ne, nicméně mám jinej notebook, zajímavé :-) . Co zkusit nějakou free proxy pro pokusy?

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Spíš bude problém v proxy samotné, že něco neumí nebo zakazuje. Ta lokální adresa se ven vůbec nemusí dostat, pokud ji proxy nevytrubuje do světa v hlavičce X-Forwarded-For. Koukněte sem co se od vás posílá s webovým požadavkem ven.

Thumbs up Thumbs down

13

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

15.203.169.105, Win 8, mapa funguje

Thumbs up Thumbs down

14

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Mosquit napsal:

Hmm, z domácí 10.xx.yy.zz mi to jde, z firemní 172.16.x0x.yy ne, nicméně mám jinej notebook, zajímavé :-) . Co zkusit nějakou free proxy pro pokusy?

Zjistil jsem stejné chování, děkuji za potvrzení z dalšího zdroje.

P_V napsal:

Spíš bude problém v proxy samotné, že něco neumí nebo zakazuje. Ta lokální adresa se ven vůbec nemusí dostat, pokud ji proxy nevytrubuje do světa v hlavičce X-Forwarded-For. Koukněte sem co se od vás posílá s webovým požadavkem ven.

Kdepak, tím to není - konkrétně v mém případě se žádná proxy nepoužívá, vnitřní síť je pouze za NAT překladem. Informace o lokální adrese se ven NEPOSÍLÁ.
Hledal jsem též rozdíly v komunikaci (Firefox / Firebug / Síť / All) a když to nefunguje, tak se celá stránka CHOVÁ JINAK a posílá jiné requesty, než v situaci, kdy to funguje.
S kolegy jsme se shodli, že nejpravděpodobnější variantou je, že data jsou dotahována Javascriptem a ten na lokální adrese 172.16.0x.yy usoudí, že je na vnitřní síti poskytovatele a generuje něco jiného než v ostatních případech. Ta komunikace vypadá v obou případech naprosto odlišně.
Napíšu jim tam ještě jednou s těmito zjištěními, třeba se někdo uráčí aspoň odpovědět.

Thumbs up Thumbs down

15

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Ještě upřesním, že v práci nemám 172.16. jak jsem psal, ale 172.28 (ale obecně prostě lokální Bčková adresa).

Thumbs up Thumbs down

16 Naposledy upravil: MP (19.11. 2013 11.02)

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Mosquit napsal:

Ještě upřesním, že v práci nemám 172.16. jak jsem psal, ale 172.28 (ale obecně prostě lokální Bčková adresa).

To by nemělo vadit - privátní rozsah je 172.16.x.y až 172.31.x.y, takže tahle je tam taky
EDIT: Oprava nesprávné interpretace masky 172.16.0.0/20 (sorry)

Thumbs up Thumbs down

17

Re: Problémy s dic.tsk-praha.cz

Na UPC pripojce mapa taky nejela, ale uz jede, ale pomalinku...

Petr od Pankráce