126

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

Dlažba  v celé křižovatce Dejvická x Bubenečská je pryč, i před Sokolovnou
Podél Dejvické se pokládají obrubníky
Na podlaze podchodu už je položená dlažba

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … ka/120917/

Thumbs up +1 Thumbs down

127

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

Dejvická má uválcovaný podklad (s geotextilií)
V Bubenečské dělají kanalizační vpusti
Před Sokolovnou (Pod kaštany) jsou položené obrubníky
Nad podchodem se montuje ocelová konstrukce zastřešení, není tak rozmáchlá, jak jsem si představoval z vizualizací
Úpravy vozovek a předpokládané přechody mi opět připadají nepřátelské k chodcům i motoristům
A opravdu je termín zprovoznění 1.10., tedy za deset dní?

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … ka/120921/

Thumbs up +3 Thumbs down

128

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

Zprovoznění je 10/2012, blíže nespecifikováno, takže spíš koncem měsíce.

Thumbs up Thumbs down

129

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

ááááááááá tady se někdo probudil smile smile

Podchod na Hradcanske neni bezbarierovy

Nove budovany podchod na Hradcanske z metra smerem do Dejvic neni bezbaierovy.
Po strastech s vykupy to je jen horka pilulka na neschopnost nasich zastupcu.
Argumentace vytahy na druhe strane vlakovych koleji podle mne neobstoji.

Zaslal: Anonymní uživatel, před 6 dny
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/408/ … zbarierovy

a ještě si tam vloží ten historickej řez, na kterém je to vidět... smile

130

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

Kdyby se náhodou začala stavět rychlodráha, podejde ten nynější nový podchod, nebo se bude demolovat?

Thumbs up Thumbs down

131

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

rychlodráha bude pod podchodem smile
stěna "Blanky" a stěna pod severní částí podchodu jsou stěny rychlodráhy smile

132

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

"...Podchod pod ČD bude po zprovoznění tvořit přístup z podchodu metra do Dejvic, při výstavbě „rychlodráhy“ bude nad stavební jámou tvořit „mostní“ konstrukci, která bude na konci výstavby podzemní stanice dráhy ŽST Praha Dejvice – Hradčanská nahrazena ocelovou lávkou..."

Thumbs up Thumbs down

133

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

trochu je to vidět na těch "historických" malůvkách smile

http://mo.ttnz.cz/wordpress/wp-content/ … anice_.jpg

http://mo.ttnz.cz/wordpress/wp-content/ … _uzlu_.jpg

134

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

Pár fotek z dneška

http://lukas20091.galerie.cz/5876726-30.9.2012#%20

135

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

Pomalu se dokončují povrchové úpravy kolem nového východu z metrového podchodu Hradčanskája na Dejvickou (ulici).
Ulice je prakticky vydlážděná a vyasfaltovaná včetně zálivků a ostrůvků a schodů pro komplikaci dopravy, v šestce psali, jak bude křižovatka (téměř zrušená) "bezpečná".
Jižní chodníky jsou už skoro hotové, chybí jen napojení Pod kaštany. Severní na Dejvické a kolem Sokolovny budou vbrzku.
V podchodu se dokončují obklady, líbí se mi zvládnutí návaznosti na kyklopské zdivo staré opěrné zdi.

Úpravy se opět řídí "zpříjemněním" života motoristů i chodců. Motorista musí kličkovat mezi ostrůvky, hopkat přes prahy a nemá kde zaparkovat (odhaduji ztrátu na asi 20 míst). A chodec, když už jednou jde pěšky, tak ať se hezky projde. Přechody nejsou ani pokračování chodníku od nároží, ani nenavazují na východ z podchodu, nehledě na výškové řešení, zvednutím ulice v křižovatce je přechod hezky do kopce a s kopce. Takže to vidím jako pěkně zprasené a to na dlouho. sad
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … ka/121017/

Thumbs up Thumbs down

136

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

ztrata 20 parkovacich mist je uz zanedbatelna vzhledem k drivejsimu zruseni celeho parkoviste mezi MH a kolejemi a zruseni pricneho parkovani v Badeniho (vse bez nahrady) ...

Thumbs up Thumbs down

137

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

promiň, opravdu mi tam vypadlo slovo   ...dalších... 20 míst... postupující diskriminace parkujících je opravdu děsivá

Thumbs up Thumbs down

138

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

Jasně, z mé strany to měla být ironie ... :-)

Thumbs up Thumbs down

139

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

A není pro vás dostatečná kompenzace vznik několika stovek míst na Prašném mostě? Je to od Badeniho a přilehlých míst cca. 10 min. pěšky. Musíme si zvykat, že se nedá parkovat před každým domem.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

140

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

To by se ale museli vymacknout kdo a za zhruba jakych podminek se tam bude parkovat - budu prvni, kdo si tam pronajme misto na parkovani - pokud bude za rozumnych podminek (zadarmo jako na ulici to asi nebude) ...

Thumbs up Thumbs down

141

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

A určitě brzo dorazí další vymoženost, modrá zóna.

Thumbs up Thumbs down

142

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

To nepochybně. Už to asi mělo být, ale... známe to, ta výběrka a magistrát.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/regio … ?id=758016

Thumbs up Thumbs down

143

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

ja mam s modrou zonou porad smisene pocity ... na jednu stranu snad parkovani bude lepsi (horsi uz nebude), na druhou stranu co vsechny navstevy apod ... ?

Thumbs up Thumbs down

144

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

jannk napsal:

ja mam s modrou zonou porad smisene pocity ... na jednu stranu snad parkovani bude lepsi (horsi uz nebude), na druhou stranu co vsechny navstevy apod ... ?

Návštěvy maj' podle magistrátu zaparkovat na P+R a jet hezky MHD. Po novu v průměru se 3-4 přestupy a v sobotu a neděli asi tak hodinu, kdy autem by to trvalo 15-20 min. tongue
Jo, a až budete potřebovat něco odvézt svým starým rodičům, tak si vyřiďte krítkodobou parkovací kartu (za pár stovek), nebo si na to vezměte dovolenou a jeďte tam v pracovní den ráno - to tam můžete zastavit.
Nevím, kde berete ty "smíšené pocity", já žádná pozitiva nevidím, snad pouze jediné a pouze pro někoho: ten, kdo tam bydlí, má jedno auto a jezdí s ním na víkendy, tak v neděli při návratu zaprakuje trochu lépe. Ale i ten, kdo s tím autem chce jezdit denně, tak bude mít problém - sice ne "u sebe doma", ale na druhém konci trasy, tam už totiž nezaparkuje. roll K čemu mu bude výhoda, že po návratu zaparkuje, když nebude mít kam jezdit, jsem nepochopil.

Thumbs up Thumbs down

145

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

no budme uprimni - soucasny stav, kdy stejne zvazuji jestli nekde jet autem, protoze vim, ze po navratu nezaparkuji - v okoli je plno bud kvuli lidem, co dojeli na Hradcanskou autem a jedou dale metrem do prace (nedavny stav, ted uz se tam neda parkovat nikde) nebo jsou vsechna mista zaplnena lidmi, co prijeli na Letnou autem - ten taky neni idealni.
Fakt nechci zony obhajovat, ale doufam, ze po navratu z prace nebo o vikendu z obchodu budu mit kde zaparkovat - coz ted proste skoro nikdy nemuzu (ok, v praci sve misto v garazi mam). Nakladani a vykladani veci uplne relevantni argument neni - co si budeme nalhavat, stejne kazdy zajede na chodnik a vylozi veci co nejblize pred vchodem, jak to bude s navstevami buh vi ...

Thumbs up Thumbs down

146

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

jannk napsal:

Nakladani a vykladani veci uplne relevantni argument neni - co si budeme nalhavat, stejne kazdy zajede na chodnik a vylozi veci co nejblize pred vchodem, jak to bude s navstevami buh vi ...

Omlouvám se, že jsem se nevyjádřil přesně, ale neměl jsem na mysli nakládání/vykládání. Měl jsem na mysli klasickou návštěvu u rodičů důchodců, kdy jim cokoliv vezu (nákup, dárky, děti smile ) - prostě cokoliv. Taková návštěva není nikdy na 1 minutu stylem "vyložit, honem odnést a ještě rychleji pryč". To bych se musel hanbou propadnout. Když už se tam objevím, tak považuji přinejmenším za slušnost si chvilku popovídat a protože tam něco vezu, jedu autem, a protože tam nelze legálně zaparkovat, tak jsem nervózní, snažím se to zkrátit na minimum a to není dobře.
Ano, můžu si koupit tu kartu a parkovt tam legálně, ale s**e mě to maximálně - a hlavně, svým počínáním rozhodně nikomu místo na jeho miláčka nezabírám, ale prostě "to nejde".

Thumbs up Thumbs down

147

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

jannk napsal:

no budme uprimni - soucasny stav, kdy stejne zvazuji jestli nekde jet autem, protoze vim, ze po navratu nezaparkuji - v okoli je plno bud kvuli lidem, co dojeli na Hradcanskou autem a jedou dale metrem do prace (nedavny stav, ted uz se tam neda parkovat nikde) ...

S tím nelze než souhlasit, ale modrá zóna tohle nijak nevyřeší, jen se ta auta posunou o kus dál, za x měsíců si tam bydlící "vyřvou" modrou zónu, zácpa se posune zase o kus dál atd. Tomu já říkám vytloukání klínu klínem a nikoliv řešení problému. Cílovým stavem tohoto postupu budou modré zóny všude, kde je v dosahu 5 minut chůze stanice metra, proklamovaná P+R parkoviště poberou cca 10-20% aut dojíždějících a je o ně zíjem, tak bylo pro jistotu jejich použití zdraženo. Kupodivu i tak jsou plná.
Mám dojem, že většina těch lidí, co dojeli na tu Hradčanskou nemají, kde jinde zaparkovat a krásné pohádky o příměstských vlacích jsou pro ně ztráta 30-90 minut na cestě domů. A teď zkuste vymyslet, co s tím. Modrá zóna řešením rozhodně není.

Thumbs up Thumbs down

148

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

jo, to souhlasim - proto jsem psal "na druhou stranu co vsechny navstevy apod ... ?"
Rozumim tomu, ze auto je zbytna vec, takze jsem ochotny i neco platit - i kdyz 40Kc/hod v oranzove zone, kde navic stejne ani nebyva misto nevypada jako reseni ...
ale to uz jsme od "Hradčanská - stavba pokračuje" asi dost daleko :-)

Thumbs up Thumbs down

149

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

Zažil jsem si to kousek vedle na P7. (Naštěstí už tam nebydlím). Návštěva na hodinách - poku bylo místo, přes den platí v noci zdarma. Řemeslník Vám vždy naúčtuje 120 kč za parkovací kartu. Druhé auto, docela problém, protože druhá karta 7200 Kč za rok. Ze začátku dobrý, pak se karty objevily na spoustě aut a na konec tak 1/3 aut klidně stála bez karty a měšťáci nikde.

Pro místnbího je to velmi problematická výhoda.

Thumbs up Thumbs down

150

Re: Hradčanská - stavba pokračuje

Modré zóny jsou zvláštní forma trestu (daně) pro místní usedlíky. Místnímu totiž za polatek nezaručuje místo k parkování a naopak znemožňuje zaparkování řemeslníka, náívštěvy apod. Z doslechu vím dokonce o vynuceném odstěhování řemeslnické firmy z modré zóny (dílna plus několik aut, bydliště jinde, náklady na parkování byť jen přes noc byly neúnosné). Ranní šťastná hodinka je tak na přivezení několika krabic do krámu, ale už ne na jejich vybalení, natož prodej, jen vyhodit a rychle pryč.
P6 před časen prostřednictvím Šestky udělala anketu, výsledek byl myslím přesvědčivě proti.

P.S. Ohledně modrých zón tu myslím někde je samostatné vlákno, Kasme prosím, přesuň nás

Thumbs up Thumbs down