1

Téma: SPAM :-(

Tak se mi zdá, že sem začal lézt nějakej opruz, co tu spamuje, viz téma MO mimo tunel Blanka..... :-(((

Petr od Pankráce

2

Re: SPAM :-(

Klasický automat, který "objevil" toto fórum. sad

Thumbs up Thumbs down

3

Re: SPAM :-(

Jojo ja bych ..... :mad

Petr od Pankráce

4

Re: SPAM :-(

hmm smajlik mi nejak nejde :-( - doufam, ze tu nebude spamovat casto...

Petr od Pankráce

5

Re: SPAM :-(

Překvapuje mě, že ti robotí uživatelé se registrují. Myslel jsem, že CAPTCHA při registraci a anonymním postování tohle spolehlivě odfiltruje.

Thumbs up Thumbs down

6

Re: SPAM :-(

Bohužel ne zcela, pomocí OCR není problém "přečíst" obrázek, zrovna my tady ho na to nemáme ani nijak extrémně obtížný (bez deformací, rušivých čar, pozadí, atd.)..

Thumbs up Thumbs down

7

Re: SPAM :-(

Taky sem s tím na metrowebu měl problém, zkoušel sem captchu, recaptchu a kde co... a nakonec už půl roka ani jeden Bot nedokázal odpovědět na otázku big_smile
Kolik linek má pražské metro? / How many lines of underground are there in Prague?

čili zabezpečení otázkou je ideální... a češtinu tu tihle boti nedávaj snad vůbec ... (zatím) big_smile

Thumbs up Thumbs down

8

Re: SPAM :-(

Zastavte někdo prosím uživatele "emiliejolie". Pořád to tam sype...

Thumbs up Thumbs down

9

Re: SPAM :-(

už jsem mluvil s Karlem, snad ho zablokuje

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

10

Re: SPAM :-(

tak jsem uživatele  "emiliejolie"a ještě druhého pod jménem "lalybest" odstranil
snad už to bude v pořádku

11 Naposledy upravil: P_V (01.06. 2012 17.57)

Re: SPAM :-(

Captcha se dnes dá na 99% překonat, existují totiž i služby, kam skrze API uploadujete captcha obrázek a nějaký Ind ho přepíše. Něco málo se za to platí, někde jde platit i protislužbou (sami nějaké captchy přepisujete a naděláte si kredit do zásoby, což se využívá např. v download managerech). Např http://www.captchatrader.com/ abyste získali představu smile

Thumbs up Thumbs down

12

Re: SPAM :-(

vondr napsal:

tak jsem uživatele  "emiliejolie"a ještě druhého pod jménem "lalybest" odstranil
snad už to bude v pořádku

dík za dobrou práci

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

13

Re: SPAM :-(

anasazi napsal:

už jsem mluvil s Karlem, snad ho zablokuje

mluvil...
ale vzhledem k okolnostem se nezadařilo...

ještě, že je nás tu víc smile

14

Re: SPAM :-(

Hmmm. Tak teď to tam perou dva najednou, "emiliejoliee" a "testfive", každý drsně přes 200 příspěvků. Bude to chtít systémové řešení.

Thumbs up Thumbs down

15

Re: SPAM :-(

Je neuveritelne, jak jednoduse lze znehodnotit tohle skvele forum.... :-(

Tyhle robori se dost tezko likvidujou, chce to opravdu asi systemove reseni - zkusit vymazat ty roboty a jejich prispevky....a dat vetsi ochranu pred temito zjevy.....i kdyz oni prectou ledaccos....nevim, zda existuje neco, co by neprecetli....

Petr od Pankráce

16

Re: SPAM :-(

Otázka, co vyžaduje přemýšlet, jako na metrowebu. Captcha je pro srandu králíkům.
Nebo aspoň tu captcha upravit, např že ke každému číslu přičtěte 1, to by snad mohlo být rychle hotovo.

Thumbs up Thumbs down

17

Re: SPAM :-(

Jo, to je dobrej napad.....

Petr od Pankráce

18

Re: SPAM :-(

a nebo fórum uzavřít pouze pro členy schválené adminem

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

19

Re: SPAM :-(

první krok - dočasný zákaz registrace smile

20

Re: SPAM :-(

kasme napsal:

první krok - dočasný zákaz registrace smile

Správně, kasme. Stejně sem píšou pořád stejný lidi. A číst a prohlížet fotky můžou pořád všichni.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

21

Re: SPAM :-(

Tak, tak...

Petr od Pankráce

22

Re: SPAM :-(

Ono kdo bude chtít, tak si může napsat. Ještě by to chtělo smazat jejich příspěvky. Dneska jsem se divil, kolik nového se událo. Ještě mě napadlo - pokud ten spam byl kvůli pageranku, tak to nahlásit.

Thumbs up Thumbs down

23

Re: SPAM :-(

To vondr a kasme: kdybyste potřebovali pomoc s mazáním spamu, tak mi udělejte administraci a já budu mazat. Zejtra nemám nic na práci.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

24

Re: SPAM :-(

opět vše smazáno

25

Re: SPAM :-(

Potvrzuji dobré zkušenosti s použitím jednoduché otázky. Od doby toho spuštění (phpBB) ani jeden spam.

Thumbs up Thumbs down