151

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Tak tak....ale myslim, ze reko by se mela delat dale, urcite to vetsinou prospeje...aspon k preferenci

Petr od Pankráce

152

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

foto do nepravidelné rubriky "Kdo najde červenou" smile

http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm … 1.JPG.html

153

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Ta bude tak za necelou minutu, až na tom přechodu někoho rozšmelcujou.

Thumbs up Thumbs down

154

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Rekonstrukce SSZ 2.029 a 2.047 (Pavláky) dokončena.
Ode dneška v provozu

Jeď, když ti svítí zelená, cesta zpět je už zbořená...

Thumbs up Thumbs down

155

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

spojené ÚŘ a SŘ - obnova „SSZ 5.589 Výpadová - Vrážská“
přidaj aktivní detekci BUS a LED návěstidla
Navrhovatel, společnost AŽD Praha, s.r.o.

Stávající stav
Jedná se o křižovatku, která je v současné době řízena řadičem ELS.
SSZ 5.589 je řízeno v dynamické koordinaci se SSZ 5.581 Karlická – náměstí Osvoboditelů.
SSZ 5.589 tvoří SSZ 5.589a Výpadová – Vrážská a odsazený přechod SSZ 5.589b náměstí Osvoboditelů – přechod, který je od křižovatky vzdálen cca 177 m směrem na západ.


SP „Rekonstrukce SSZ 6.128 Karlovarská – smyčka tramvají Bílá Hora, Praha 6 – Stavební úpravy“
stavební úpravy chodníku včetně úprav pro užívání osobami se sníženou schopností pohybu a orientace, které jsou vyvolány stavbou přilehlého SSZ „6.128 Karlovarská – smyčka tramvají Bílá Hora“.

Jedná se o doplnění a úpravu stávajícího řadiče, osazení nového elektroměrového pilíře, osazení nových stožárů SSZ, instalace nových návěstidel Siemens LED, tramvajových LED návěstidel, tramvajových výzvových návěstidel SZN-1, přijímačů akustické signalizace nevidomých BPN1, chodeckých tlačítek, radiohodin DCF, skříňky ručního řízení RŘ-15 umístěné na samostatném sloupku a nových svislých dopravních značek v reflexním provedení. Dále dojde k instalaci kamer videodetekce (Phoenix). Bude položeno nové kabelové vedení SSZ, kabely ke kamerám videodetekce a napájecí kabel. Řadič SSZ bude vybaven pro obousměrný přenos dat, informací a povelů mezi ním a ústřednou, programovými spínacími hodinami a dalšími nezbytnými deskami a moduly. Řadič bude umožňovat případné dovybavení pro aktivní preferenci BUS.

156 Naposledy upravil: Kubajsu (25.11. 2011 10.07)

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Pankrác napsal:

Tak tak....ale myslim, ze reko by se mela delat dale, urcite to vetsinou prospeje...aspon k preferenci

Kdyby jenom k preferenci, tak v zásadě nic nenamítám. Ale většina rekonstrukcí dopadá tak, že v noci je režim "furt červená" se zelenou na smyčku. To pak jakákoliv plynulost jízdy jde k šípku a hodně často vypadá situace tak, že všechny auta na křižovatce stojí a čekají až doběhnou vyklízecí časy pro chodce (kteří tam stejně nejsou, neboť spí).
Ještě nedávno se dala Praha v noci projet se spotřebou 5-6l/100km plynule přes blikající semafory. Nyní se nezřídka dostanu k 10l/100km s mnohem horším časem sad

Thumbs up Thumbs down

157

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

ano nejoblíbenější semafor v noci byl u Lidlu ve strašnicích (u Jawy), kdy i když všechny ostatní velký křižovatky blikaly, tady člověk chytil červernou na ochranu neexistujících chodců....
i když daleko vetší šílenost mi přijdou ty prudící semafory (červená dokud se nepřiblížíš pomaleji než 50km/h)

Thumbs up Thumbs down

158

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Jo takovejch prudicich semaforů je u nas na Pankraci dost, treba u skoly ve Sdruzeni, nebo krizovatka na Praz. povstani :-) Ale zase spousty krizovatek blika, nevim, jaky v tom je system, ale co pamatuji, tak dycky po 21 hodine se semafory daly na blikacku a bylo to.....

Petr od Pankráce

159

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Ten semafor u školy mi občas pomůže, když na Sdružení najíždím z ul. Nad Studánkou.

Thumbs up Thumbs down

160

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Jo ono je to takove zajimave, ono to sonduje i vedlejsi ulicky :-) Dokonce jsem zjistil, ze to detekovalo i me :-)ale musel jsem jit kus po Sdruzeni a prostredkem, bylo to samo v jednu rano :-)

Petr od Pankráce

161

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Zda se mi to, nebo ty novy SSZ na pavlaku opravdu nejak preferujou? :-) Kdyz jedu tramvaji, zda se mi, ze cekam mene, nebo vůbec....a evidentne to prodluzuje cyklus......

Petr od Pankráce

162

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Pankrác napsal:

Zda se mi to, nebo ty novy SSZ na pavlaku opravdu nejak preferujou?

Ještě aby to nový semafor neuměl...

Thumbs up +1 Thumbs down

163

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Kubajsu napsal:
Pankrác napsal:

Zda se mi to, nebo ty novy SSZ na pavlaku opravdu nejak preferujou?

Ještě aby to nový semafor neuměl...

Což o to, když se chce, tak to umí. Jenže dlouhou dobu se tvrdilo, že na IPP preference být nemůže, jelikož by došlo ke kolapsu magistrály.

Thumbs up +1 Thumbs down

164

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Jojo semafor to urcite umi a ke kolapsu myslim, ze nedochazi.....magistrala je kolaps sam o sobe :-) smile smile

Jinak bych docela uvital navrat SSZ na horní Klarov, tam je to fakticky chutovka, tam jsou takovy zmatky, ze nechapu, proc, kdyz tam kdysi semafor byl ho nekdo odvezl.....myslim, ze ale dlouho nesel a pak ho na zac. 90. let sundali....

Petr od Pankráce

165

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Jeee co se to dneska dopoledne dela na Pavlaku? Nesly tam ty novy svetla, to byla legranda :-)

Petr od Pankráce

166

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Někdo asi usoudil, že začátek Ankarské je moc lehce průjezdný (narozdíl od její části u Vypichu), tak zde nechal osadit SSZ.

Já jsem tam snad v životě nepotkal chodce, ale semafory jsou těsně před osazením (zatím je tam jen "les" sloupků).

http://goo.gl/ppLBf

Thumbs up Thumbs down

167

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Kousek za tím přechodem je škole Petřiny Jih - tak asi  proto .. imho to na průjezdnosti celého spojení Na Petřinách - Vypich nic zásadního nezmění.

Thumbs up Thumbs down

168 Naposledy upravil: nets (01.12. 2011 18.04)

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

baggins napsal:

Kousek za tím přechodem je škole Petřiny Jih - tak asi  proto .. imho to na průjezdnosti celého spojení Na Petřinách - Vypich nic zásadního nezmění.

Škola je naproti čerpací stanici, kde je další přechod (bez SSZ). To je další věc, proč mi současné umístění přijde nesmyslné.

Thumbs up Thumbs down

169

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

nets napsal:
baggins napsal:

Kousek za tím přechodem je škole Petřiny Jih - tak asi  proto .. imho to na průjezdnosti celého spojení Na Petřinách - Vypich nic zásadního nezmění.

Škola je naproti čerpací stanici, kde je další přechod (bez SSZ). To je další věc, proč mi současné umístění přijde nesmyslné.

Ale děti z oblasti okolo ÚVN chodí přes tento přechod ...

Thumbs up Thumbs down

170

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

zahájení spojeného územního a stavebního řízení a nařízení ústního jednání

Stavebník Central Group a.s., se sídlem Na Strži 65/1702, 140 00 Praha 4, IČO 63999102,

„SSZ 9.222 Poděbradská – Nademlejnská“.

Předmětem řízení je výstavba nového světelného signalizačního zařízení SSZ 9.222 na
křižovatce ulic Poděbradská – Nademlejnská včetně kompletního osazení výstroje SSZ,
řadiče, kabeláže, atd.

171

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Tak jsem si v tejdnu prosel pres rekonstruovanou krizovatku na Pavlaku - a mam teda tyto pripominky:

1. Proc nejsou SSZ vybaveny cvakatky pro nevidome?? Je sice krasne ze uz maji LED zarovky, ale nevidomej je stejne neuvidi :-)

2. Proc je na krizeni Sokolske a Jecne po leve strane od Miraku zelenej panacek na prechodu jen 4s??? To se fakticky neda prejit...dal bych tam aspon 8 - 10s nic by se nestalo....

Jinak - proc vlastne nejsou vsade LEDky na svetlech? Je to lepe videt za slunce a dost to usetri penizkuů.....

Petr od Pankráce

172

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

1. to je divný... smile

2. zelenej je jen na vstoupení do vozovky, po jeho zhasnutí by měl běžet ještě vyklizovací čas, na kterej se dojde na druhou stranu
tady to celkem chápu, hned co profrčí tram maj zelenou auta od Ječný...

LED se osazují při reko a nedávno na spoustě křižovatek probíhala jejich výměna
takže kde ještě nejsou je zřejmě plánována rekonstrukce smile

173

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Mno kdyz jsem tam prechazel....tak jsem sel docela rychle a prislo mi, ze ty auta na magistrale jeli docela brzo po tom, co skocila cervena, vim, ze je to jen na vstup....ale malicko by to chtelo asi jeste vyladit, jinak fakt tam nejsou, at mackam, jak mackam, necvakaji, nema co cvakat, kdyz tam fyzicky nejsou, mozna je dodaji dodatecne....

Co se tyka tech LED, tak treba u nas na Pankráci nekde jsou a nekde ne....a pritom ty svetla delali zaroven, pred nekolika lety, delali 3x SSZ u Arkad a nektery maj LED nektery ne...a krizeni Na Pankraci x Hvezdova, coz je mjimochodem pekne blba krizovatka, tak tam take po reko nejsou LED.,.....

Petr od Pankráce

174

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

K bodu 1 : 
SSZ jsou samozřejmě vybaveny signalizačním zařízením pro nevidomé, to je se zapíná pouze na výzvu od nevidomého, který má bezdrátový ovladač. Pro zajímavost, tímto ovladačem si může zapnout i zvukovou zprávu při příjezdu MHD do zastávky.

Fyzicky tam "klepátka"opravdu jsou.

Jeď, když ti svítí zelená, cesta zpět je už zbořená...

Thumbs up Thumbs down

175

Re: SSZ (semafory) - nově vznikající a rekonstrukce

Jasny, takze jen na tu vysilacku......to jsem snad jeste nevidel, aby to necvakalo automaticky :-)

Petr od Pankráce