226

Re: Letná - povrchové úpravy

obr napsal:
Kubajsu napsal:
obr napsal:

mně se libí ten původní návrh, tedy ty úplně původní vizualizace, zasypat to snížené místo na západě a zarovnat Letenskou pláň do roviny...pamatuju na Neelu jak, vystupovala proti tomu v ČT.

Pro to bych byl taky - materiálu je tam všude dost... Ovšem teď už je tam nová ulice. Vysoký val se mi ale vůbec nelíbí, protože prakticky odřezává přístup na pláň ze strany MH.

ten val by byl 1,5 m vysoký ze strany MH, od Vltavy žádný. Val měl působit jako hluková stěna MH. Navíc by byl osazen křovím, takže stejně "neprostupný" , někde by snad udělali cestičku, pár schůdků. Přístup by tedy byl, není třeba v celé délce.

1,5 metru se dá, ale přes 6m se bude šplhat málokdo...

Thumbs up Thumbs down

227

Re: Letná - povrchové úpravy

Jak jsem koukal na vizualizace, tak ten nízký val se dá na druhé straně zarovnat, aby zůstali cirkusáci a hřiště, ale ten vysoký hrb zabere půl pláně. Asi tam bude i víc foukat. Nevím, kdo by tam chtěl korzovat. Snad je to opravdu jen jeden z návrhů.

Thumbs up +1 Thumbs down

228

Re: Letná - povrchové úpravy

obr napsal:
Kubajsu napsal:
obr napsal:

mně se libí ten původní návrh, tedy ty úplně původní vizualizace, zasypat to snížené místo na západě a zarovnat Letenskou pláň do roviny...pamatuju na Neelu jak, vystupovala proti tomu v ČT.

Pro to bych byl taky - materiálu je tam všude dost... Ovšem teď už je tam nová ulice. Vysoký val se mi ale vůbec nelíbí, protože prakticky odřezává přístup na pláň ze strany MH.

ten val by byl 1,5 m vysoký ze strany MH, od Vltavy žádný. Val měl působit jako hluková stěna MH. Navíc by byl osazen křovím, takže stejně "neprostupný" , někde by snad udělali cestičku, pár schůdků. Přístup by tedy byl, není třeba v celé délce.


Jenže právě ve výše zmíněném videu bylo řečeno, že onen val bude nakonec vysoký 6 metrů. A to už je docela dost velké odtržení od zbytku. Navíc ten val se musí i na druhé straně směrem k Vltavě nějak zarovnat, takže tam bude dlouhá šikmá stráň.

Thumbs up Thumbs down

229

Re: Letná - povrchové úpravy

kecko - vy se vyjadřujete k tomu novému návrhu architekta, já a kubajsu atd. píšeme o původním návrhu, tam žádný 6 m val není, původní návrh je 1,5 m navýšení terénu ( navezení letenské pláně na západě, kde je nyní níže nežli úroveň terénu na východě - tedy zarovnání  ) - to co se nelíbilo Neele a spol. - kvůli tomu se začalo hledat něco jiného ( jeden z nových návrhů je ten 6 m val a amfiteátr )

Thumbs up Thumbs down

230

Re: Letná - povrchové úpravy

Nebylo by jednoduší ubrat v těch garáží jedno patro ?

Thumbs up Thumbs down

231 Naposledy upravil: obr (11.10. 2010 15.49)

Re: Letná - povrchové úpravy

squish napsal:

Nebylo by jednoduší ubrat v těch garáží jedno patro ?

ten 1,5 m vysoký val by nebyl po celé délce, jen kousek a stejně je tam vjezd/výjezd křižovatka U Vorlíků ,  u vnitra jsou garáže pod úrovní terénu.

Thumbs up Thumbs down

232 Naposledy upravil: Jenik (11.10. 2010 21.43)

Re: Letná - povrchové úpravy

Na západní straně (a možná i na východní) takový vysoký val už byl (tvarovaný do L -k ulici a do pláně), který sloužil jako zemní tribuna ke sledování slavných  vojenských přehlídek (zprvu každoročních, pak až po pěti letech, já si spíš pamatuji, že tam rostl podběl, pak jsme tam jezdili na kolech). Ten byl srovnán se zemí, když při stavbě nového stadionu tam Sparta!! Spartaa!! pěstovala nový trávník.
Podle vizualizace Blanky má dojít jen k vyrovnání současné (vlastně bývalé, dnes je tam jáma) prolákliny, a v nejvyšším místě bude rozdíál mezi dosypanou plání a chodníkem asi 1,5m.
A byl se někdo podívat u smyčky? tam ten 1,5m rozdíl už je , a nikomu to neřijde.
Takže zase jde o nějakého architektíka, který v předvolební křeči se snaží (a někdo mu jde na ruku - zejména havloidní novinářové) prodat své bláboly. Nebo že by počítal s obnovením slavných bolševických přehlídek a manifestací?

Thumbs up Thumbs down

233 Naposledy upravil: zapalik (14.10. 2010 14.44)

Re: Letná - povrchové úpravy

Jeník: Jděte s havloidními novináři k šípku. Laskavě sem netahejte politiku. Fakt je ten, že ten návrh existuje a je třeba se jím vážně zabývat, aby opravdu nedostal zelenou. Je to opravdu hrůza, ani na Hrad by asi vidět nebylo.
Mně připadá divné, že když stavba vstupuje do poslední fáze, že se teprve v tu chvíli začíná diskutovat. Působí to na mě tak, že někdo skutečnou diskusi nechtěl a tak val oznámil až na poslední chvíli.
A zajímalo by mě, jak najednou zjistili, že jim ze země bude koukat vzduchotechnika, výtahy atd? To jsou tak pitomí, že to nevěděli dřív? Nebo to bylo tajné, aby se nemohlo protestovat? 6m val a baldachýn - jestli tohle nakonec projde, je to na defenestraci.
Doufám, že termíny příštích debat s občany na toto téma budou více medializovány a ne jako v minulém případě. V tomto případě musím se Zelenými, ať už byly jejich pohnutky jakékoliv, souhlasit prakticky ve všem.
Chtělo by to začít se bavit o Letenské pláni seriózně a nepředkládat občanům takové srandičky...

Thumbs up Thumbs down

234 Naposledy upravil: obr (14.10. 2010 16.02)

Re: Letná - povrchové úpravy

milý zapalíku, podívejte se na původní projekt / vizualizace. Ten by platil, právě pokud by havloidní jedinci nezačali s jeho zpochybňováním, protesty a politizováním kde čeho, vč. původního projektu ( či propadů tunelu ).
Jinak ano, ten návrh / změna původného projektu na 6 m val je následkem havloidních a zelených protestů a je to hrůza - ale zelení havloidi "řeší" problém, který by bez nich nebyl a hlavně ani problémem není , protože je to návrh architekta, který je dán k diskuzi, měl snad být utajen ? - víte vůbec s čím souhlasíte ? bavme se seriozně.

Thumbs up Thumbs down

235

Re: Letná - povrchové úpravy

Jen mě tak napadá: kolik asi váží cca 5 m násypu plus dynamicky namáhaná stavební konstrukce? Já jen jestli to nejsou jen hezký barevný obrázky...

Thumbs up Thumbs down

236

Re: Letná - povrchové úpravy

Milý obře, já jsem na označování někoho za havlovce nebo klausovce hrozně alergický. Osobně si osobnosti Václava Havla nesmírně vážím, rozumím i jeho nevstřícnosti vůči dopravním stavbám atd., i když v tom mám jiný názor.
Ale právě proto, že jinak jsem havloidní, ovšem ne co se týče vlivu dopravních staveb a rozšiřování zástavby na životní prostředí a kvalitu života městského obyvatelstva, nemám nějaké škatulkování s urážlivým podtextem rád.
Takže si to prosím odpusťte...

Thumbs up +1 Thumbs down

237 Naposledy upravil: obr (15.10. 2010 14.13)

Re: Letná - povrchové úpravy

milý zapalíku, tahle diskuze není o tom, kdo si koho váží.
Tahle diskuze je o povrchové úpravě Letné, případně o s tím spojených aktivitách OÚ či zelených a jiných aktivistů a k tomu vy i já vyjádřujme vlastní názor.

Thumbs up 0 Thumbs down

238

Re: Letná - povrchové úpravy

asfaltoval se vjezd do smyčky viz kamera http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/letna3/ … 6.jpg.html
a nebo foto http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 3.JPG.html

239 Naposledy upravil: obr (28.10. 2010 08.13)

Re: Letná - povrchové úpravy

Povrchové úpravy Letné mají SP jen na původní projekt.

http://praha.idnes.cz/obyvatele-letne-b … zpravy_sfo

nejdříve propagandistická masáž a fabulace škůdců a nakonec to podstatné

"V současné době je totiž vydáno stavební povolení na projekt, který počítá s tím, že pláň bude obnovena v původní podobě. To znamená, že by tu měla zůstat zachována rovná plocha, plus nějaký ten pás s křovím oddělující pláň od třídy Milady Horákové," řekl iDNES.cz mluvčí Metrostavu František Polák. Pokud by chtěl kdokoli stávající plán prací měnit, musel by se obrátit na Prahu coby investora a musely by se nechat udělat nové prováděcí studie. Investor by to musel akceptovat na základě nějakých požadavků a rozborů. A pak by musel vzniknout projekt pro nové stavební povolení, které by se muselo projednat a schválit," vysvětlil Polák."

.. že tak perfektní znalci zákonů a předpisů pro SP jako zelení a jiní škůdci stavby, v tomto případě p. Polákem citovaný postup nevzali do úvahy.  Jsem zvědav na reakce těch, kdo zelené demagogii naletěli a považovali návrh architekta na 6 m val jako něco hotového...

Thumbs up Thumbs down

240

Re: Letná - povrchové úpravy

Studie úprav Letenských sadů a Letenské pláně
http://www.praha7.cz/aktuality/studie-u … plane.html

dle této studie je vidět,že garáže mají mít 3 patra, já myslel že budou pouze 2

241

Re: Letná - povrchové úpravy

tu úpravu bych rozdělil do dvou částí
- úprava samotných Letenských sadů - tam asi nějaké spory nebudou, ta jezirka a zachovat/zlepšit stávající "anglický" park, a zahradní občerstvení, to vypadá dobře.
- úprava "placu na přehlídky/cirkusy/hry" - pozitivní schovat výjezd z tunelu, rozšíření trávníku a zřízení střechy pro případ deště. Ten amfiteátr, k tomu se nevyjadřuju, nemám takovou představivost, abych si to představil v reálu.

Thumbs up Thumbs down

242

Re: Letná - povrchové úpravy

vondr napsal:

dle této studie je vidět,že garáže mají mít 3 patra, já myslel že budou pouze 2

Podívej se do podélného řezu Blankou, je v ZIPu na tunelblanka.cz. Tam je vidět, že v jedné části mají být tři patra.

Thumbs up Thumbs down

243

Re: Letná - povrchové úpravy

Nevím, proč mají všichni architekti problémy s prostorovou představivostí. Asi si v mládí nelepili modýlky. V situaci sice nejsou zakresleny polohy oněch příčných řezů, a z výškových kót se dá usuzovat jen přibližně, ale řekl bych, že ani tunely, ani garáže minimálně v prvních dvou řezech dobře nebudou...

Thumbs up Thumbs down

244

Re: Letná - povrchové úpravy

na Letné se začíná zprovozňovat zastávka u Sparty směr Hradčanská...

Thumbs up Thumbs down

245

Re: Letná - povrchové úpravy

idnes.cz napsal:

Potíže čekají na řidiče také v ulici Milady Horákové. Od 1. června až do konce srpna se bude jezdit v úseku od Letenského tunelu k ulici U Sparty obousměrně vždy pouze v jedné polovině vozovky. Také bude zjednosměrněna ulice Korunovační a v ulici Milady Horákové nepojedou tramvaje

tak že by to opravdu bylo letos... smile

příloha napsal:

Rekonstrukce ulice Milady Horákové v úseku ulic Letenský tunel – U Sparty v termínu 1. 6. – 31.
8. 2011. Vždy bude uzavřena jedna polovina komunikace (jižní nebo severní). Provoz bude veden
ve zbývající části komunikace, tzn. jeden jízdní pruh pro každý směr jízdy. Bude zjednosměrněna
ulice Korunovační. Směr do centra bude po objízdné trase Jana Zajíce – U Sparty – Milady
Horákové. Bude též přerušen tramvajový provoz na třídě Milady Horákové. Na Letenském náměstí
bude zřízena povrchová kolejová spojka (californien). Tramvajový provoz ve směru od Hradčanské
bude končit ve smyčce Špejchar. V úseku Špejchar – Letenské náměstí bude zavedena náhradní
autobusová doprava.

246

Re: Letná - povrchové úpravy

v okolí křižovatky U Sparty prý zmizela plastová svodidla...

odpoledne to prověříme smile

247

Re: Letná - povrchové úpravy

kasme napsal:

v okolí křižovatky U Sparty prý zmizela plastová svodidla...

odpoledne to prověříme smile



jj zmizela cca tak 2 dny uz tam nejsou

Thumbs up Thumbs down

248

Re: Letná - povrchové úpravy

a toho bordelu co tam zbylo... smile
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 2.JPG.html


jo a ulice se letos opravdu dělat nebude - prej je tam takovejch nevyřešenejch přeložek sítí, že možná ani příští rok ne smile smile

tak by mohli opravit alespoň ty díry před křižovatkou U Sparty směrem Špejchar...

249

Re: Letná - povrchové úpravy

ale je tam i zajímavější obrázek

http://www.praha7.cz/doprava/vizualizac … mesti.html

250

Re: Letná - povrchové úpravy

deník Metro 23.1.2012 napsal:

Letná bude čtvrt roku rozkopaná
Letenské náměstí čeká velká proměna V rámci stavby tunelu Blanka se opraví chodníky i koleje
http://mo.ttnz.cz/forum/viewtopic.php?pid=28753#p28753

chápu to správně, že se ta trať, která se nedávno stavěla (sparta->špejchar) bude znova stavět, nebo se to opraví jen po spartu? víte někdo?
Dík

Thumbs up Thumbs down