26

Re: Radlická radiála

V klesacím tunelu má vlevo odbočovat podle kartogramů jen 9400 aut/24h, vpravo 28900. Tunelem má projet v obou směrech dohromady 75900 aut při podélném sklonu 4,8%, tak ten stoupací třípruh až zas tak luxusní nebude. Kamióni nee.

Thumbs up Thumbs down

27

Re: Radlická radiála

By mě zajímalo, na jakou rychlost je ten budoucí kus Radlické radiály projektovaný. Ty serpentinky před tunelem mi podle zákresu v územním plánu přijdou poněkud ostrý i na 70ku. smile

Thumbs up Thumbs down

28

Re: Radlická radiála

Od MÚK Bucharova k MÚK Řeporyjská bude RR v extravilánových parametrech na rychlost 80km/h, dále až na Zlíchov v parametrech jako městský okruh - 70km/h.

Thumbs up +1 Thumbs down

29

Re: Radlická radiála

AGa.. napsal:

extravilán

nezastavěné území  obce; nezastavěná část  katastrálního území

kdyby někdo nevěděl, jako třeba já smile

30

Re: Radlická radiála

Nevíte jak se napojí vjezd na odbočku od Zlíchova? Protože ta odbočka končí uprostřed šířky náspu tramvajové trati.

Thumbs up Thumbs down

31

Re: Radlická radiála

P_V napsal:

Nevíte jak se napojí vjezd na odbočku od Zlíchova? Protože ta odbočka končí uprostřed šířky náspu tramvajové trati.

No já bych řekl, že celej tenhle úsek (napojení rampy G na MO) bude hloubenej tunel, což znamená přerušení provozu na MO na severní straně Zlíchovského tunelu ... zřejmě po půlkách. Takže odhaduju že násem půjde pryč, udělá se hloubený tunel a pak půjde zpátky.

Thumbs up Thumbs down

32

Re: Radlická radiála

pp21 napsal:
P_V napsal:

Nevíte jak se napojí vjezd na odbočku od Zlíchova? Protože ta odbočka končí uprostřed šířky náspu tramvajové trati.

No já bych řekl, že celej tenhle úsek (napojení rampy G na MO) bude hloubenej tunel, což znamená přerušení provozu na MO na severní straně Zlíchovského tunelu ... zřejmě po půlkách. Takže odhaduju že násem půjde pryč, udělá se hloubený tunel a pak půjde zpátky.

ve zlíchovském tunelu je hotová příprava napojení RR a je to možno vidět, když tam jedete. Takže snad žádný přerušování provozu MO.

Thumbs up Thumbs down

33

Re: Radlická radiála

obr: Ale z té větve je jen kousíček. Musí podejít půlku šířky náspu Zlíchovské ulice a poté MO. Je otázkou jak se to podejití udělá. Prý pod MO je už nějaká příprava, nicméně když se stavělo, nevšiml jsem si nějakého hotového tubusu pod silnicí. A násep Zlíchovské se bude muset zase skoro celý odhrabat, jelikož si tehdy ušetřili dělat jednu dilataci navíc. Leda že by se krtkovalo, ale nevím jak by to šlo v té navážce.

Thumbs up +1 Thumbs down

34

Re: Radlická radiála

P_V dík za info. Hlavně, aby nebyly problémy a už se stavělo smile

Thumbs up Thumbs down

35

Re: Radlická radiála

P_V napsal:

obr: Ale z té větve je jen kousíček. Musí podejít půlku šířky náspu Zlíchovské ulice a poté MO. Je otázkou jak se to podejití udělá. Prý pod MO je už nějaká příprava, nicméně když se stavělo, nevšiml jsem si nějakého hotového tubusu pod silnicí. A násep Zlíchovské se bude muset zase skoro celý odhrabat, jelikož si tehdy ušetřili dělat jednu dilataci navíc. Leda že by se krtkovalo, ale nevím jak by to šlo v té navážce.

Měli by tam být udělané milánky se stropem. Stačí jen odtěžit.

Thumbs up Thumbs down

36

Re: Radlická radiála

Přerušovat provoz na MO nebude potřeba, podjezd rampy G je stavebně připraven, stačí jen odtěžit. Rovněž je v SDP založen pilíř pro most rampy I. Hloubený tunel rampy G mezi ul. Na Zlíchově a podjezdem pod MO se bude dělat v pažené jámě, zásah do ulice nebude.

SO 2005    Hloubený úsek rampy G
Rampa G je vjezdová rampa z MO od Barrandovského mostu do STT tunelu Radlice.
Hloubený úsek rampy G délky 126,087 m navazuje na MO ve staničení hloubeného portálu km STT 0,013 121. Jedná se o dvoupruhový tunel s rovným stropem bez technické chodby. Definitivní ostění bude zhoto-veno ze železobetonu třídy C 30/37 XF2. Hloubený úsek rampy G bude také opatřen celoobvodovou vodo-těsnou foliovou izolací v celém úseku. Odvodnění tunelu vozovek bude zajištěno samotíží štěrbinovými žlaby do čerpací stanice, která je umístěna ve staničení km STT 0,074 822.  Zajištění stavební jámy bude provedeno pomocí záporových stěn. Rampa G podchází komunikace MO v předem zhotoveném „podjezdu“ tak, aby nebylo nutné při výstavbě rampy G provoz na MO omezit. V chodnících jsou umístěny průchodky pro kabelové rozvody a na straně čerpací stanice je v chodníku uložen i požární přívod vody do SOS výklenku u čerpací stanice. U portálu hloubené části bude provedeno zúžení prostoru mezi vnějším lícem rampy a zajištěním jámy z důvodu zachování sítí v chodníku přiléhajícího ke komunikaci Na Zlíchově.

Thumbs up +1 Thumbs down

37

Re: Radlická radiála

Máš někde nákres, co všechno bylo na Zlíchově uděláno? Z fotek od kasmeho není žádné založení vidět.

Thumbs up Thumbs down

38

Re: Radlická radiála

eteckaposta.cz/901155386

Geodetické zaměření skutečného provedení stavby Zlíchov-Radlická, bez provozních souborů (technologie). Připravili tam vše co připravit měli, z toho podjezdu by se měla razit průzkumná štola.

Thumbs up +2 Thumbs down

39

Re: Radlická radiála

Zde by to založení podjezdu rampy G mělo být vidět na fotografii ze stavby.

Thumbs up Thumbs down

40

Re: Radlická radiála

Dík, jestli se to vybudovalo v zimě, tak to uniklo mé pozornosti.

Thumbs up Thumbs down

41

Re: Radlická radiála

Též díky, to jsem si ani nevšiml ... vlastně se udělali teda jenom milanské stěny a pak strop? Nic ostatního se nedělalo?

Thumbs up Thumbs down

42

Re: Radlická radiála

Podle vyjádření Vodrážky budou peníze až se dokončí Blanka, takže nejdřív 2012

Thumbs up Thumbs down

43

Re: Radlická radiála

Jak měla vypadat RR podle předrevolučních plánů:

http://m_1.sweb.cz/mapy/Stodulky_1.jpg

Thumbs up Thumbs down

44

Re: Radlická radiála

medvid napsal:

Podle vyjádření Vodrážky budou peníze až se dokončí Blanka, takže nejdřív 2012

To mi přijde jako poněkud krátkozraké... V současnosti by se měla začít razit alespoň průzkumka, která stojí oproti samotné stavbě pakatel. Takhle najednou bude hodně peněz po dokončení Blanky, ale nebude je za co utratit, jelikož nebude hotový průzkum sad

Thumbs up Thumbs down

45

Re: Radlická radiála

Kubajsu napsal:
medvid napsal:

Podle vyjádření Vodrážky budou peníze až se dokončí Blanka, takže nejdřív 2012

To mi přijde jako poněkud krátkozraké... V současnosti by se měla začít razit alespoň průzkumka, která stojí oproti samotné stavbě pakatel. Takhle najednou bude hodně peněz po dokončení Blanky, ale nebude je za co utratit, jelikož nebude hotový průzkum sad

hlavně už o tom bude rozhodovat nový magistrát.

Thumbs up Thumbs down

46

Re: Radlická radiála

obr napsal:
Kubajsu napsal:
medvid napsal:

Podle vyjádření Vodrážky budou peníze až se dokončí Blanka, takže nejdřív 2012

To mi přijde jako poněkud krátkozraké... V současnosti by se měla začít razit alespoň průzkumka, která stojí oproti samotné stavbě pakatel. Takhle najednou bude hodně peněz po dokončení Blanky, ale nebude je za co utratit, jelikož nebude hotový průzkum sad

hlavně už o tom bude rozhodovat nový magistrát.

A Vy si snad myslíte, že magistrát na nové volební období bude nějak zásadně odlišný od toho starého? sad
Moc bych si to přál, ale obávám se koalice "starých šíbrů" ať už z kterékoli politické strany. Jejich pozice a vliv jsou takové, že se nejspíš asi nic moc nezmění. I když bych si to moc přál.

Thumbs up Thumbs down

47

Re: Radlická radiála

Tak podle nového vedení Prahy 5 je Radlická Radiála prioritou číslo jedna. Kvůli výstavbě nákupního centra u smíchovského nádraží.

Thumbs up Thumbs down

48

Re: Radlická radiála

Nákupní centrum u Smíchovského nádraží? Proboha kde? Snad jen na místě placeného parkoviště u Ženských domovů (výstup z metra Anděl), ale to je pozemek, který snad patří ČD.

49

Re: Radlická radiála

no ještě jsou pozemky po lihovaru a ČSAD... smile

ale nevím, jaký tam bude mít radiála přínos... smile

50

Re: Radlická radiála

Jaký bude mít přínos radiála bych věděl... ale jaký přínos bude mít další nákupní centrum opravdu netuším.