1

Téma: Novináři a jejich bláboly

už jsem měl za to, že to tu někde máme...

asi až teď smile

2

Re: Novináři a jejich bláboly

kasme napsal:

Pěšky po dálnici, mosty i tunely

27. 7. | 19:02

Praha - Pěšky po dálnici, dvoukilometrovým tunelem, po nejdelším českém mostě...už jste to někdy šli? Ne? Tedy s chutí do toho, je to šílené.

Autor: Ludvík Hradilek

http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotog … -i-tunely/

kdyby Hradilek dokazal skryt svoji spatne potlacovanou nenavist, tak to mohla byt zajimava fotoreportaz ...

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Novináři a jejich bláboly

Hradílek je v pohodě, jen se pokouší o rádobyvtipné komentáře smile

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Novináři a jejich bláboly

no ... neni :-)
svymi radobyvtipnymi komentari ostatni obvinuje ("Je to tak blbě udělaný, že sem ten stožár nejde namontovat.", "Uf, nejdelší tunel co jsem prošel. Pěknej, čistej, bez závalu. Mohl by se jmenovat: Tunel ODS" apod) aniz by se obtezoval to nejak rozvest - pokud chce delat reportaze, tak at popisuje co vidi, pokud chce delat investigativni zurnalistiku, tak at napise k cemu prisel - tohle je na urovni konstatovani "Venca Novak je debil a ja to napisu do novin, protoze jsem novinar"

(ps: prosim nespojovat me s ODS nebo stavari :-) )

Thumbs up +2 Thumbs down

5

Re: Novináři a jejich bláboly

squish napsal:

Data: Pražané na okruhu dýchají vzduch jako ze slévárny

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot … ?id=677783

tohle ekoAktuálně a Baroch je hodně velká chucpe. Že taky nenapsal proč musí kamiony stále přes Spořilov, či nepřipoměl situaci ve Velemíně/D8 a mnoha dalších místech , kde ekoterirosti a další  škůdci ničí lidem zdraví a životy

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Novináři a jejich bláboly

|Udělal jsem si hrubý nekvaklifikovaný odhad IQ pana Barocha a vyšlo mi zhruba 56. Totéž jsem provedl u jeho fanoušků na diskusi pod článkem a vážený průměr se blíží 48 (zdola).  Pokud tento výrok chce někdo napadnout, nechť si přečte článek znovu - odhad vynásobený odhadem vynásobený odhadem vynásobený odhadem - je to obvyklé plácání pana Barocha (měl delší pauzu, asi dovolená), jehož věcná podstata se blíží nule. Zato zloby a nenávisti je tam přehršel, stačí jen dobře volená slova ve zdánlivě "neutrální" větě. Čtěte pozorně, my starší, vyškolení povinnýn Rudým Právem už takovéhle autory máme přečtené. Někteří bohužel té ideologii (dříve rudé, dnes zelené) zcela nekriticky propadli.

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Novináři a jejich bláboly

a jeste smutnejsi je, ze tim zabiji podstatu ekologickeho chovani ke kteremu by se vetsina (nebo aspon nemalo) lidi prihlasila ...

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Novináři a jejich bláboly

P_V napsal:

Připravte si blicí pytlíky, jedovatě komentovaná fotoreportáž samztrapňujícího se aktualne.cz začíná.

Obrazem: Tunel Blanka se otevřel pěším návštěvníkům
http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotog … stevnikum/

Pan Langer, autor posledního článku se ukázal jako klasická tupá novinářská onuce, nerozlišující nakladače od bagrů a v podstatě ani jednotlivé tunely(viz foto a komentář "výjevu" na sekundéru JTT, propadl se STT!!)

Thumbs up +1 Thumbs down

9

Re: Novináři a jejich bláboly

Populismus, diletantství a hloupost. No, zřejmě slušný oddíl... Není příbuzný slavnějšího jmenovce? Ještě přidat gramatické chyby a má Aktuálně šampióna...

Thumbs up Thumbs down

10 Naposledy upravil: Kubajsu (29.09. 2010 15.15)

Re: Novináři a jejich bláboly

trent napsal:

Pan Langer, autor posledního článku se ukázal jako klasická tupá novinářská onuce, nerozlišující nakladače od bagrů a v podstatě ani jednotlivé tunely(viz foto a komentář "výjevu" na sekundéru JTT, propadl se STT!!)

Mě se to celkem líbilo... Úplné blbosti, které by někoho mohly mrzet tam myslím nenapsal a pro normální laickou veřejnost to stačí... Laik neví, že v STT definitiva klenby není a je mu srdečně jedno co je nakladač a bagr... Prostě to píše laik co tam byl  pro laiky co tam nebyli...

Thumbs up +2 Thumbs down

11

Re: Novináři a jejich bláboly

Takže když jsem novinář a píši pro veřejnost, tak píši co je pravda, nebo co lidi rádi slyší? Texty s nádechem senzace, překvapivého odhalení, s citovým zabarvením....? Odpovím si sám. Pochopitelně píši to druhé, aby se to prodávalo. Nicméně osobně se s tím špatně smiřuji, že to co nám je předkládáno v mediích jsou polopravdy nebo dokonce lži. Ale abych jen nekritizoval, fotky měl pěkné.

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Novináři a jejich bláboly

trent napsal:

Takže když jsem novinář a píši pro veřejnost, tak píši co je pravda, nebo co lidi rádi slyší? Texty s nádechem senzace, překvapivého odhalení, s citovým zabarvením....? Odpovím si sám. Pochopitelně píši to druhé, aby se to prodávalo. Nicméně osobně se s tím špatně smiřuji, že to co nám je předkládáno v mediích jsou polopravdy nebo dokonce lži. Ale abych jen nekritizoval, fotky měl pěkné.

trente, že novináři píší blbosti nebo propagandu je dnes už zcela běžné. Netrapte se tím, žerou jim to už zase jen blbci. Seriozní informaci od novináře lze získat opravdu málokdy.
Ještě, že jsou weby jako je třeba tenhle, kde se zájemce dozví seriozní informace .
Horší je , že člověk závisí na tě "novinářské žumpě" v řadě mnoha dalších informací o světě kolem sebe.

Thumbs up +1 Thumbs down

13

Re: Novináři a jejich bláboly

To co píšete v poslední větě je právě to, co mě děsí a štve nejvíc.

Thumbs up Thumbs down

14

Re: Novináři a jejich bláboly

trent napsal:

To co píšete v poslední větě je právě to, co mě děsí a štve nejvíc.

To mě taky znepokojuje, ale zrovna v téhle fotoreportáži žádné vyložené nesmysly nejsou - bagr nebo nakladač je slovíčkaření. To, že byla cedule "místo druhého propadu" v JTT pod definitivou (viz foto 21), tak za to novinář určitě nemůže... Fotoreportáž na mě navíc působí celkově optimisticky...

Thumbs up Thumbs down

15

Re: Novináři a jejich bláboly

Kubajsu: Je dobře že aspoň někdo vidí svět růžově... titulky jako "Před vstupem do další části si to můžete rozmyslet a vrátit se nazpátek. Odteď začíná úsek ražených tunelů, kde se tu a tam něco sesune. Usmívat se!", "Hrozilo zhroucení z fyzické náročnosti 3500 metrů dlouhé trasy anebo z představy, že se vám tunel zřítí na hlavu.", "Není to ten bagr, co ho to zasypalo i s bagristou?" nebo "Velký Bratr vás bude sledovat odsud" a další, mi optimistické nepřipadají. Možná pan žurnalista ani není zaujatý, ale má jen nějaké fóbie z podzemí. Nebo oboje dohromady.

Thumbs up Thumbs down

16

Re: Novináři a jejich bláboly

Myslím, že se snaží dohnat sarkasmus Ludvíka Havranpírka Hradilka z Aktuálně, ale do něj má ještě daleko. Někdy zaplaťpámbu, někdy bohužel, jak to Hradilkovi taky zrovna vyjde.

Thumbs up Thumbs down

17

Re: Novináři a jejich bláboly

Ten pan redaktor (žurnalista bych mu neříkal) samozřejmě je zaujatý. Ve skoro  každé větě je "dobře" volené slovo, kterým chce vyvolat strach, obavy, nenávist, nejistotu, blbouí náladu.. Buď to dostal jako stranický úkol, nebo je to přímo v něm.

Thumbs up 0 Thumbs down

18

Re: Novináři a jejich bláboly

P_V napsal:

Kubajsu: Je dobře že aspoň někdo vidí svět růžově... titulky jako "Před vstupem do další části si to můžete rozmyslet a vrátit se nazpátek. Odteď začíná úsek ražených tunelů, kde se tu a tam něco sesune. Usmívat se!", "Hrozilo zhroucení z fyzické náročnosti 3500 metrů dlouhé trasy anebo z představy, že se vám tunel zřítí na hlavu.", "Není to ten bagr, co ho to zasypalo i s bagristou?" nebo "Velký Bratr vás bude sledovat odsud" a další, mi optimistické nepřipadají. Možná pan žurnalista ani není zaujatý, ale má jen nějaké fóbie z podzemí. Nebo oboje dohromady.

Já nevím co se vám na tom nezdá. Tunel třikrát spadl, to je fakt, při posledním tunelu navíc málem někdo zařval. To že to není běžné ani normální je také fakt. Že se u žádného propadu vlastně ještě věrohodně neurčila příčina je také fakt. Tak proč vám proboha vadí trocha sarkasmu?

Thumbs up +2 Thumbs down

19

Re: Novináři a jejich bláboly

Fakt je že Blanka zlidověla smile Za celou prohlídku jsem slyšel narážky na propad od lidí nejméně 50x. Ale není se čemu divit, sice nikdo nezařval ale bylo o fous.

Thumbs up Thumbs down

20

Re: Novináři a jejich bláboly

koukám, že nám ČT vytvořila pořad k tomuto vláknu  smile
to jsem zvědav, jaké "bláboly" se dozvíme...

ct24.cz napsal:

Věřte, nevěřte

Co se zrodilo v českých médiích. Novináři na mušce odborníků.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1028 … 058120004/

vysílání neděle 18.31, délka cca 22 minut

21

Re: Novináři a jejich bláboly

naštěstí je hodně odborných medií, zejména díky internetu stále dostupnějších. I v dopravě a stavebnictví, kdo se o to zajímá, ať od fochu nebo fanoušek, zná je. Tam píší většinou machři.

Bláboly píší většinou novináři v bulváru nebo mediích, které slouží k propagandisté masáži občanů. Bohužel mají velký vliv a určují z velké části veřejné mínění. Tam píší velice často takoví, kteří neznají rozdíl mezi bojlerem a brojlerem..

Thumbs up Thumbs down