101

Re: Z úředních desek

k rozhodnutí ministra - jsem rád, že se může stavět - ( když to říkáte, já jsem byl spíše z té právnické mluvy úplně na větvi. ) sad

Jsem vždy zděšen, do jakých zmatených nesrozumitelných a složitých poloh se náš právní řád dostal. Kolik lidí se na tom milionově živí a jaké škody a miliardy ten právní řád/neřád stojí. Ministr Drobil sdělil, že dělají audity zákonů, které mají celou agendu kolem stavění zjednodušit - tak to jsem na ty právnické kapry zvědav, jak si budou vypouštět rybník... sad

Thumbs up Thumbs down

102 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (08.09. 2010 07.05)

Re: Z úředních desek

Usnesení Rady HMP k červencovému propadu + analýza možného vlivu realizační dokumentace a geotechnického průzkumu

Thumbs up Thumbs down

103

Re: Z úředních desek

Magistrátní úřední deska: zahájení stavebního řízení - TTV a TT Svatovítská

Stavba zahrnuje stavební úpravy stávající tramvajové trati v ul. Svatovítská - úsek od křižovatky s ul. Wuchterlova až po kolejové rozvětvení na Vítězném náměstí. V úseku mezi Prašným mostem a ul. Wuchterlova bude navazovat na stavbu Městského okruhu...

Thumbs up Thumbs down

104

Re: Z úředních desek

Neví někdo jak dopadla dražba stavebnin na Hradčanské ? (měla proběhnout 9. září)

Thumbs up Thumbs down

105

Re: Z úředních desek

Na stránkách té realitky je akorát napsáno "realizováno". Nevím, z jakého jiného veřejného zdroje by to šlo zjistit - napřed musí vydražitel zaplatit, pak se to převede a promítne i do katastru. To ještě nějakou chvíli potrvá. A nejsem si jistý, jestli by makléř, na kterého je tam telefon, vyzvonil všechno jen tak prvnímu, kdo mu zavolá.

Thumbs up Thumbs down

106

Re: Z úředních desek

S_M_Lomoz napsal:

Na stránkách té realitky je akorát napsáno "realizováno". Nevím, z jakého jiného veřejného zdroje by to šlo zjistit - napřed musí vydražitel zaplatit, pak se to převede a promítne i do katastru. To ještě nějakou chvíli potrvá. A nejsem si jistý, jestli by makléř, na kterého je tam telefon, vyzvonil všechno jen tak prvnímu, kdo mu zavolá.

pohyb tam v každém případě je. Ted ještě je otázkou, zda směrem k možnosti stavět nebo to koupil nějaký další spekulant.

Thumbs up Thumbs down

107

Re: Z úředních desek

pavliste napsal:

Ministr pro místní rozvoj.... rozhdl takto: ...odvolání občanského sdružení.... se zamítají a jimi napadené rozhodnutí se potvrzuje
http://www.praha6.cz/system/file.php?Fi … f75d234494

Sdružení Za naši budoucnost podalo rozklad:
http://www.mmr.cz/getattachment/6bea559 … bcans.aspx

Thumbs up Thumbs down

108

Re: Z úředních desek

Sdružení Za naši budoucnost podalo rozklad:
http://www.mmr.cz/getattachment/6bea559 … bcans.aspx

Tak 60 stránek teda číst nebudu... Je tady snad nějaký zapálenec, který to udělal a zestručnil by to pro ostatní?

Thumbs up Thumbs down

109

Re: Z úředních desek

Kubajsu napsal:

Sdružení Za naši budoucnost podalo rozklad:
http://www.mmr.cz/getattachment/6bea559 … bcans.aspx

Tak 60 stránek teda číst nebudu... Je tady snad nějaký zapálenec, který to udělal a zestručnil by to pro ostatní?

nadšenec určitě ne, protože je to o ničem.

Ale zlikvidovat tenhle další atak škůdců je zase živobytí na dost dlouho pro hodně dobře placených lidí.

Od vlády čekám, že příjme legislativu, která s těmihle nekonečnými  a hlavně nákladnými tahanicemi skončí. Nový zákon už je na cestě smile

Thumbs up Thumbs down

110

Re: Z úředních desek

Rozklad nemá odkladný účinek, pokud je mi známo.
Pro orientaci: ten vlastní rozklad jsou strany 3-21 toho PDF, zbytek jsou přílohy.

Thumbs up Thumbs down

111

Re: Z úředních desek

Stavba garáží začne v říjnu.

Thumbs up Thumbs down

112

Re: Z úředních desek

AGa.. napsal:

Stavba garáží začne v říjnu.

je možné získat plány,jak budou garáže vypadat a zvěřejnit je tady?

113

Re: Z úředních desek

Co vím, tak garáže se postupně projektují po jednotlivých dilatačních dílech a zatím se odevzdala jen část.

Thumbs up Thumbs down

114

Re: Z úředních desek

AGa.. napsal:

Co vím, tak garáže se postupně projektují po jednotlivých dilatačních dílech a zatím se odevzdala jen část.

Však nemusíme mít RP. Stačí DSP big_smile

Thumbs up Thumbs down

115

Re: Z úředních desek

Ony se teprve projektují? To mě docela překvapuje - měl jsem za to, že kdyby nebyly problémy se sdružením Za jejich budoucnost, že už by se minimálně půl roku stavěly.

Thumbs up Thumbs down

116

Re: Z úředních desek

http://www.praha6.cz/otazky/list.php?IDx=5030


Dobrý večer, paní inženýrko,

dovolte mi, abych se vrátil k jednomu dřívějšímu dotazu,
na který jste odpověděla zprostředkovaně - odpovědí
ředitele odboru dopravy HMP Ing. Jana Heroudka
www.praha6.cz

Zopakuji stučně, oč běželo: podle platného stavebního
povolení nemůže být Blanka zprovozněna dříve, než
bude hotov SOKP. Nevím, jak Vy, ale já z odpovědi
p. Heroudka nejsem moc moudrý.

Prosím, můžete jeho "úřednické" vyjádření přeložit do češtiny? ;-)

Dle mne je situace trošku "patová", napadají mne 2 řešení:

a) Blanka se nezprovozní celá
(úsek Prašný most - Malovanka díky poslednímu propadu
zůstane "u ledu"; přitom mne napadají
i "konspirační teorie" ;-) )

b) nějakým úřednickým šibalstvím se Blanka uvede do jakéhosi
"zkušebního provozu" bez časového omezení, které potrvá
až do schválení+postavení+dokončení SOKP

Přitom se ještě nehovořilo o rozhodnutí správního soudu,
který zrušil část stavebního povolení na technologie
tunelů v úseku Špejchar - Troja.

Prosím Vás, můžete nějak situaci kolem zprovoznění Blanky upřesnit?

Děkuji Vám za laskavost, s pozdravem

Jirka Škvor

[25.09.2010] nová otázka Jirka Skvor • Téma: strategický rozvoj vybraných lokalit, nadřazené dopravní systémy

Vážený pane Škvore,

musím se Vám přiznat, že jsem si situaci prověřovala ještě u různých odborníků. Skutečnost je taková, že podmínka byla uložena ve stavebním povolení za určitých okolností, tj. v době, kdy bylo připraveno územní rozhodnutí na stavbu Pražského okruhu. Jestliže došlo k zásadní změně okolností, bude muset orgán, který stavbu kolauduje přijmout potřebná opatření. O případných variantách řešení si netroufám spekulovat. Skutečnost je taková, že k uvedení Městského okruhu do provozu ještě zbývá 27 měsíců.

S pozdravem
Jaroslava Trnková

Thumbs up Thumbs down

117

Re: Z úředních desek

a výsledek?

"Víme to, že nevíme nic!" smile

118

Re: Z úředních desek

kasme napsal:

a výsledek?

"Víme to, že nevíme nic!" smile

smile podstatné je, že se problémy, tak jak přicházejí, řeší a hlavně, že se staví. Teď ještě, aby to vydrželo.

Thumbs up Thumbs down

119 Naposledy upravil: andy (11.11. 2010 17.06)

Re: Z úředních desek

SP pro stavbu „TTV a TT Svatovítská“

Předmětem jsou stavební úpravy stávající tramvajové trati v ul. Svatovítská - úsek od
křižovatky s ul. Wuchterlova až po kolejové rozvětvení na Vítězném náměstí. V úseku
mezi Prašným mostem a ul. Wuchterlova bude navazovat na stavbu Městského okruhu
č. 9515 Myslbekova – Prašný most. Dále je předmětem úprava tramvajových zastávek,
které budou osazeny ve větší vzdálenosti od křižovatky Vítězné náměstí x Svatovítská
směrem do ul. Svatovítská, důvodem je vložení rozřaďovací výhybky před křižovatku pro
jízdu tramvají po pravé koleji. Rovněž je součástí stavby nové napínané trolejové vedení navazující na objekt SO 5016 stavby Městského okruhu na komunikaci Svatovítská a Vítězné náměstí, trakční kabelové vedení v ul. Svatovítská, Kafkova, Buzulucká až na Vítězné náměstí, elektrické ovládání výhybky na Vítězném náměstí včetně vyhřívání výměn a výměna napájecích kabelů pro označníky tramvajových zastávek.

Thumbs up Thumbs down

120

Re: Z úředních desek

Zpráva o průběhu insolvenčního řízení Stavebnin Investis. Jak známo, barák se 6.9. nevydražil. Škripko dostal 17.9. nabídku magistrátu, takže jedná s Inženýringem dopravních staveb o odkupu.

Thumbs up Thumbs down

121

Re: Z úředních desek

Magistrátní úřední deska: zastavuje se řízení ve věci červencového propadu.

Thumbs up Thumbs down

122

Re: Z úředních desek

Zpráva o průběhu insolvenčního řízení Stavebnin Investis. Jak známo, barák se 6.9. nevydražil. Škripko dostal 17.9. nabídku magistrátu, takže jedná s Inženýringem dopravních staveb o odkupu.

...Máte pocit, že je tenhle příspěvek úplně stejný jako ten z 28. prosince? Ale to ta zpráva taky.

Thumbs up Thumbs down

123 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (24.05. 2011 22.03)

Re: Z úředních desek

Týden staré usnesení Rady hl.m. Prahy
k výsledkům jednání s dotčenými subjekty procesu výstavby souboru staveb Městského okruhu tzv. Blanka o dodatečných požadavcích a změnách

Račte prostudovat, je tam toho fůra. Například realizace tramvajové zastávky "Molochov", pokud to půjde; otočení směru ulice Pod Baštami, aby šlo jet od archivu přes Špejchar do Pelléovy aspoň přes Valy a Badeniho (proto teď zakulacují roh MH/Pod Baštami); předpoklad majetkového vyřešení Stavebnin Investis ve III. kvartále; atd. atd.

Nejdu s tím sakra s †em po funuse? Všechno je tu vždycky hned.

Edit: byly problémy s linkem, hodil jsem to k sobě.

Thumbs up Thumbs down

124 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (14.08. 2011 08.06)

Re: Z úředních desek

Zpráva o průběhu insolvenčního řízení Stavebnin Investis. Jak známo, barák se 6.9. nevydražil. Škripko dostal 17.9. nabídku magistrátu, takže jedná s Inženýringem dopravních staveb o odkupu.

...Máte pocit, že je tenhle příspěvek úplně stejný jako ten z 28. prosince a 9. dubna? Ale to ta zpráva taky.

Thumbs up Thumbs down

125

Re: Z úředních desek

Vyklizení a demolice Stavebnin:
OMI zajišťuje nový znalecký posudek, předpoklad 1.8.2011.
Na KD 3.8.2011 bude zástupce OMI MHMP informovat účastníky KD MČ Praha 6 o
dalším postupu – případné předložení materiálu do jednání Rady 16.8.2011.
Podchod Bubenečská – M. Horákové:
Usnesení Rady MČ Praha 6 č. 590/11 požaduje realizaci přímého napojení vestibulu
Hradčanská na ul. Dejvickou.
Platí termín 31.8.2011 na konečné rozhodnutí – v případě rozhodnutí o výkupu
Stavebnin do 31.8.2011 nebude realizován provizorní podchod ale def. podchod. Pokud do 31.8.2011 nebude rozhodnuto o výkupu bude
v rámci MO Blanka zahájena výstavba provizorního podchodu.

Thumbs up Thumbs down