26

Re: Den otevřených dveří

To je fakt, prachu je tam dost - od tý doby, co se rubanina vozí nahoru... Ale "blátíčko" na betonu prý zase dost klouzalo. Bláto u ražby je kvůli naprosto mizernýmu (či spíš žádnýmu) řešení odvodnění. To aby člověk zapadl po zadek do bahna, nebo aby se převrátil mix najetím do neoznačené a zcela zanesené jímky prostě není normální...

Thumbs up Thumbs down

27

Re: Den otevřených dveří

To není, ale na druhou stranu jsem s tímhle nikdy problém neměl. Ten prach mě drásá mnohem více. Na definitivě je horší ovzduší jak na ražbě po odpalu. To zase nepřipadá normální mě. No ale jsme zase trochu off-topic. ;-)

Thumbs up Thumbs down

28

Re: Den otevřených dveří

Podle plánku je vstup od Vorlíků, takže kdo se tam chceme potkat tak okolo té 10 hodiny tam. Ok?

Thumbs up Thumbs down

29

Re: Den otevřených dveří

Klobouk dolů. Taková příprava: betonové chodníčky, přechody úrovní, na tunel super čisto, nainstalováno minimálně 7km zábran, co 10m zářivkové osvětlení, popisné tabule, "vkusně" vyřešena výstavka tunelářské techniky a k to mu ještě odpočinková místa, lavice, stoly pitná voda a WC. Pracovníci Metrostavu si pěkně mákli a k tomu ještě mají pracovní státní svátek. Díky za pěkný zážitek.

Thumbs up Thumbs down

30

Re: Den otevřených dveří

Moje řeč, hodně pěkně připravené. To muselo dát dost práce, klobouk dolů. Rovněž se připojuji s díky.

Thumbs up Thumbs down

31

Re: Den otevřených dveří

A zájem obecenstva veliký, v 10:30 byla fronta až ke spartě, teď změnili orientaci a je až ke smyčce Špejchar. A na rozdíl od původních předpokladů skoroo všichni (přes 99%) jdou až do Troje. Doplním Důchodce - prezentace záchranářů. Velmi povedená akce, děkuji Metrostavu.
To trent: ten prach asi byl zvířený z intenzivnáho úklidu, dnes nebyl.

Thumbs up Thumbs down

32

Re: Den otevřených dveří

Doufám že jste si to užili, tak jako jsem si to chtěl užít já. Je zajímavé že pravidelně na svoje narozeniny dostanu angínu, tak doufám že budou nějaké ty fotečky.

Thumbs up Thumbs down

33

Re: Den otevřených dveří

Taktéž klobouk dolů, na to, že je to stavba v plném tempu, to bylo velmi přátelské a přívětivé (extra chodníky pro návštěvníky apod.), zjevně si s tím dali práci a ne jako na Pražském okruhu... Zájem veliký, až sem se divil. "Výstavky" vkusně naturalistické. :-)

Thumbs up Thumbs down

34

Re: Den otevřených dveří

Medvěd napsal:

Doufám že jste si to užili, tak jako jsem si to chtěl užít já. Je zajímavé že pravidelně na svoje narozeniny dostanu angínu, tak doufám že budou nějaké ty fotečky.

no tak to všechno nejlepší smile

zatím pár fotek

http://ttbarrandov.eu/praha/dod/20100928_tunel_blanka

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … na/100928/

35

Re: Den otevřených dveří

ode mne vše - slepenice později smile

36

Re: Den otevřených dveří

Jenik napsal:

ten prach asi byl zvířený z intenzivnáho úklidu, dnes nebyl.

Prach je zvířený z projíždějících mixů, ty tam předpokládám dnes nejezdily...

Thumbs up Thumbs down

37

Re: Den otevřených dveří

dojem je úchvatný, krásné technické dílo a úžasné stroje.  Úpně jsem parafrázoval s Churchillem " za tak mnoho vděčíme tak málo lidem " .. myslím tím, že tam vlastně pracuje málo lidí,  produktivita práce tam musí být ohromná.

Byla to další předvolební akce
- první - otevření 512-514, kde se Bárta snažil co mohl, znevážit úspěch politických protivníků, organizace DOD zjevně úmyslně nemožná a přes pysk Bártovi nepřešlo ani poděkování lidem, kteří tam makali a musel poděkovat Klaus
-  tak tady naopak MTS, ODS a magistrát si daly záležet, aby po těch trvajících propagandistických atacích vše na DOD klaplo a  (oprávněně) se mohli pochlubili, že stavba financovaná Prahou běží na plné pecky i v době, kdy má socany a Kalouskem zruinovaný stát nahý zadek

Thumbs up 0 Thumbs down

38

Re: Den otevřených dveří

Den otevřených dveří – Tunelový komplex BLANKA 28.9.2010

moc hezká akce... To se magistrátu a Metrostavu povedlo. Z nich by si MD a ŘSD mělo vzít příklad jak se to má dělat...

http://www.rychnovinky.cz/16966-den-ote … -2010.html

Thumbs up Thumbs down

39

Re: Den otevřených dveří

Prisel jsem, videl jsem, spokojen jsem odesel. Dnesek se absolutne nedal srovnat s diletantskou akci pred 14 dny na okruhu. Na vse co jsem se zeptal jsem dostal fundovanou odpoved a to, ze to bylo ve svatek a bylo tam pritomno tolik "delniku" (cti ruznych odborniku ve vestach), tak se vsichni tvarili naprosto spickove a do nekonecna vysvetlovali vse nac se lidi zeptali. Takze za me MOC povedena akce a jen tak dal. Uz aby to bylo otevreny. A prostor vzduchotechniky mi fakt vyrazil dech, dira 20m v prumeru a 120m dlouha se fakt jen tak nevidi ....

Thumbs up Thumbs down

40

Re: Den otevřených dveří

Bylo to zorganizováno naprosto luxusně, obával jsem se hodinových front jelikož jsem vyrazil až odpoledne, ale kupodivu to postupovalo rychle. Slova o fyzické náročnosti byla velmi, převelice nadnesená, absolvování stejné trasy pěšky Stromovkou je ve srovnání s tím vysokohorská túra.

Thumbs up Thumbs down

41

Re: Den otevřených dveří

jakepilot napsal:

a bylo tam pritomno tolik "delniku" (cti ruznych odborniku ve vestach), tak se vsichni tvarili naprosto spickove a do nekonecna vysvetlovali

Oni to opravdu byli dělníci (přímo pracující), třeba u vrtacího stroje odpověděl "Jsme tam dva, každý obsluhuje jednu lafetu, šichta je 12 hodin" a i jinde odpovídali v první osobě. A donekonečna vysvětlovali s nejrůznějšími českými, moravskými i slovenskými přízvuky smile. Mám pocit, že každý stál u "své" práce, kterou tak mohl (někteří dost hrdě) prezentovat laické veřejnosti, když přímo nevěděl nějaký detail, dovysvětlil kolega.

jakepilot napsal:

A prostor vzduchotechniky mi fakt vyrazil dech, dira 20m v prumeru a 120m dlouha se fakt jen tak nevidi ....

Ze dna to bylo jenom veliký, pravá vyhlídka byla na konci, kdy do toho prostoru shlížíš z výšky třetího patra na lidičky, to bylo impozantní, málokdo se tam kupodivu zastavil.  A až bude (doufám) DOD před otevřením, už nás tam asi nepustí, abysme se podívali na ventilátory 3,5m v průměru.

Thumbs up Thumbs down

42

Re: Den otevřených dveří

Nějaké fotky http://picasaweb.google.com/martas6770/DODBlanka#

Thumbs up Thumbs down

43

Re: Den otevřených dveří

Jenik - Ano, ty "delniky" jsem myslel trosku nadnesene. Ano, rekl jsi to naprosto spravne. A velmi me tesilo, kdyz se jeden clovek ptal na neco okolo vzduchotechniky a ten dotycny rekl: ja delam neco trosku jinyho, ale ten kolega tady 2 metry ode me dela primo tady a primo toto, tak se prosim obratte na nej. A obratil se a bylo mu vse vysvetleno. Naprosto spickovej pristup. A ano, shlizel jsem dolu z ty casti odkud ty myslis, a opravdu to bylo dost impozantni. Byl jsem asi pred rokem nebo dvema na DOD na obchvatu, kdyz to bylo jeste rozdelany, a taky tam mluvili primo stavbyvedouci a odborni delnici a mistri. Oba tyto dny, ten na obchvatu a ten dnes, patri mezi moje velmi pekny zazitky a vylety a pro naprostyho laika jako jsem ja to bylo opravdu vyborne podano a vysvetleno. To se pak clovek opravdu nedivi, kdyz na Discovery vidi jak cesky firmy kopou tunely v severskejch zemich v total hroznejch podminkach a jde jim to krasne od ruky. A s tema prizvukama mas naprostou pravdu, je videt ze nejenom v cechach ale i na slovensku jsou odbornici.

Thumbs up Thumbs down

44

Re: Den otevřených dveří

I já se přidám - velmi povedená dobře organizovaná akce - jen tu přilbičku nám mohli nechat na památku - v rozpočtu by se to jistě "ztratilo" ;-)
Dojmy - strojovna je velká, ale čekal jsem to větší. Stroje byly skutečně "nainstalované". Někdo měl smysl pro drama. A na závěr - dozvěděl jsem se velmi zajímavý detail (no možná to bylo novinkou jen pro mne, ale ... )  - víte, na co jsou ty rourky na izolaci, které jsou vyvedeny do úhledné krabičky na sekundárním ostění?

http://picasaweb.google.cz/david.hackajlo/DOD201009#

že ne ? Tak to jsou prosím injektážní trubice, kterými se mezi ostění a izolaci dá dodatečně napumpovat těsnící gel, až ta "krásná" žlutá folie začně někde prosakovat či téct ... ;-)

Thumbs up Thumbs down

45

Re: Den otevřených dveří

Pravda, trochu mě pobavila hláška na způsob: "Zde končí trasa 1, zvažte své síly, zda pokračovat.", ale snad aspoň nikoho netahali z chodeb v nosítkách.
Akce to byla parádní, procházka poutavá a ráno se množství lidí sneslo. Fronta viděná v 11 už byla na pováženou. Že nám nenechali blembák na památku, mě taky mrzí, ale předpokládám, že šel po nás zase do dalšího oběhu. Pochybuju, že měli 16 tisíc nových přileb pro pár minut ve strojovně.
Jo, tyhle krabičky mi taky vrtaly hlavou. Ještě tam byly podobné s drátky. Všiml jsem si jich pod Vltavou. To bych tipnul na vodivostní detektory vlhkosti, ale čert ví...
Přidávám trochu fotek též mých. http://picasaweb.google.com/10528797011 … DODBlanka#

Thumbs up Thumbs down

46

Re: Den otevřených dveří

Ještě info k ploše výrubu strojovny vzduchotechniky: V Blance je plocha výrubu 300 m2, jednolodní stanice metra Kobylisy 228 m2 a tunel Mrázovka  místě rozpletu profil 320 m2.

Thumbs up Thumbs down

47

Re: Den otevřených dveří

taky se přidávám k nadšení :-)
jediné co mě mrzelo že nebyla nasvícena spodní čerpací stanice, tam byla tma.
Taky by mě zajímalo proč je u TP 17(myslím, je to jedna nad čerpací stanicí směr letná) ta propojka prodloužená i za STT
dám tu otázku i do správného vlákna)

Thumbs up Thumbs down

48 Naposledy upravil: Kubajsu (29.09. 2010 09.35)

Re: Den otevřených dveří

tomis napsal:

taky se přidávám k nadšení :-)
jediné co mě mrzelo že nebyla nasvícena spodní čerpací stanice, tam byla tma.
Taky by mě zajímalo proč je u TP 17(myslím, je to jedna nad čerpací stanicí směr letná) ta propojka prodloužená i za STT
dám tu otázku i do správného vlákna)

Technologické centrum (č. 5), mylsím že záložní generátor, dřív tam byl muniční sklad.

Thumbs up Thumbs down

49

Re: Den otevřených dveří

Kubajsu napsal:
tomis napsal:

taky se přidávám k nadšení :-)
jediné co mě mrzelo že nebyla nasvícena spodní čerpací stanice, tam byla tma.
Taky by mě zajímalo proč je u TP 17(myslím, je to jedna nad čerpací stanicí směr letná) ta propojka prodloužená i za STT
dám tu otázku i do správného vlákna)

Technologické centrum (č. 5), mylsím že záložní generátor, dřív tam byl muniční sklad.

A, jestli se nepletu, i úniková šachta na nábřeží plavebního kanálu po dobu stavby.

Thumbs up Thumbs down

50 Naposledy upravil: trent (29.09. 2010 13.52)

Re: Den otevřených dveří

Kubajsu napsal:
Jenik napsal:

ten prach asi byl zvířený z intenzivnáho úklidu, dnes nebyl.

Prach je zvířený z projíždějících mixů, ty tam předpokládám dnes nejezdily...

A také od demprů.

Včera vás tam bylo až moc. Ale aspoň to rychle uteklo. Na DOD se tunel připravoval cca 6 dní předem. Co se týká zářivek, tak ty jsou v tunelu běžně i za provozu. Jiné je to s halogeny na stojanech, protože ty tam nejsou.
A k personálu, co jste mohli potkat? Byli tam geodeti, mistři, raziči, kluci z formy....
Co se týká helem, tak těch bylo asi 2500 a pořád se točily. Takže měl-li někdo vši... big_smile
Ke krabičkám a hadičkám(2. nejčastější dotaz) - v každé 3. sekci bylo cca 1,5m od čela sekce 5 krabic s husími krky. Ty jsou pro osvětlení tunelu. Pak jsou v každé sekci 4 injektážní krabičky a 2 niky nouzového osvětlení(takové ty slzy). A nakonec hadičky ve stropě slouží pro okamžitou injektáž. Ta upozornění o náročnosti trasy sice byla vtipná, na druhou stranu tam bylo spousta lidí o holích. Stál jsem v polovině tunelu a babička o berlích se mě ptala jak to má ještě daleko a jestli to ještě zvládne. Když jsem ji ujistil že určitě a že ji pravděpodobně nic jiného nezbyde, zasmála se, vzala francouzské hole a makala do Tróji.

Jenik napsal:

Ze dna to bylo jenom veliký, pravá vyhlídka byla na konci, kdy do toho prostoru shlížíš z výšky třetího patra na lidičky, to bylo impozantní, málokdo se tam kupodivu zastavil.  A až bude (doufám) DOD před otevřením, už nás tam asi nepustí, abysme se podívali na ventilátory 3,5m v průměru.

VZD je opravdu kolos a výhled z TGC4 do VZD je opravdu zajímavý. Ačkoliv jsem v tunelu denně, toto mě zatím ještě fascinuje. ;-)

Thumbs up +4 Thumbs down