176 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (29.04. 2010 10.10)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Rampou v místech, kudy budeme časem chodit na tramvaj směrem do centra (dřív se tudy chodilo na tramvaj směrem Petřiny/Břevnov). To je nejspíš taky jeden z důvodů, proč tenhle východ ještě nezačali dělat.

Thumbs up Thumbs down

177

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Netuší někdo, co provedou se zelenou folií na starém vestibulu. Čekal jsem, že jí strčí pod asfaltovou lepenku, kterou dávali na strop..a nic...

Thumbs up Thumbs down

178

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Po schodoch, po schodoch.. Dírou, kde budou jižní schody na tramvaj

Thumbs up Thumbs down

179

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

S_M_Lomoz napsal:

Jasně. Moje otázka zněla: dělá se to (a jde to vůbec) i tak, že v rámci jedné fáze stavby můžu připravit konce dvou dilatací? Tj. od západu i od východu jsou fousy do sousedních fází, uprostřed jsou dvojí čela a mezi nimi spára.

Jestli jsi myslel současně, tak by provádění  bylo dost kostrbaté. V dilatační spáře je vložený polystyrén a těsnicí guma, to by se muselo obetonovávat současně z obou stran, takže prakticky skoro neproveditelné. Proto si tam nechávají ten prostor na pažení, který doarmovávají dodatečně. Udělat půlku dilatace a navazující půlku další je samozřejmě možné.
To vyarmované je celá D1, pak je mezera na část D2, druhá část D2 je hotová (ta s fousama), a všechno to patří do Letné

Thumbs up Thumbs down

180 Naposledy upravil: Jenik (29.04. 2010 11.54)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Vjezdová rampa u Archivu: první část (asi I1) má položený podkladní beton, čistí se výztuž a spára.
Ty zápory u D nevytahovali, jen je upálili

Thumbs up Thumbs down

181

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Jenik napsal:

To vyarmované je celá D1, pak je mezera na část D2, druhá část D2 je hotová (ta s fousama), a všechno to patří do Letné

No právě. Nejsem si jistý, jestli to vyarmované je celá D1 - třeba z detailu téhle fotky mi přijde, že dráty jdou třema řadama skrz bednění...

Thumbs up Thumbs down

182

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

S_M_Lomoz napsal:

No právě. Nejsem si jistý, jestli to vyarmované je celá D1 - třeba z detailu téhle fotky mi přijde, že dráty jdou třema řadama skrz bednění...

S_M_L: Já tam tedy žádné dráty nevidím, naopak bych řekl, že je mezi bedněním vidět ta modrá izolační páska, která js dává mezi dilatace

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

183

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Dnes se bude betonovat podkladní beton v E1
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/hradcan … 0.jpg.html

184

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Slepeníce - pátek 30.4.

Povrchy:
- Zásyp, vápnění a hutnění tentokrát pokračuje na stropě dílu A. Že jsem tu včera nepopsal tu hromadu štěrku u trati? A pár hromádek přibylo i u západní stěny vestibulu.
- V rýze ve zhutněném pásu zásypu B se konečně něco dělá.
- Zmizely zbytky jeřábu.
- Izolace stropu "staré části" vestibulu: na stropě se objevil krytý kabelový žlab. K východní hraně stropu se přikládají kabely (nebo drenáž? teď nevím - husí krk jako husí krk).

Jámy:
- Přizdívka severní a východní strany vestibulu spěje od severu do finále.
- E1+E2:  V E2/JTT separační fólie, do E1 se, jak už řečeno, lije podkladní beton. V dálce jsou vidět na stropě E6 tři duté sloupové sondy.

Thumbs up Thumbs down

185

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

anasazi napsal:

... naopak bych řekl, že je mezi bedněním vidět ta modrá izolační páska, která js dává mezi dilatace

Procházející dráty sice taky nevidím (možná se blbě dívám), ale myslím, že tahle modrá páska se vkládá právě do pracovní spáry, ne do dilatace. Stejná je i naproti: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … ewsIndex=1 . Do dilatací se IMHO vkládá podstatně širší a tlustší, černá (zahlíd jsem ji někde v nějaké starší galerii). Snad se nepletu.

Thumbs up Thumbs down

186

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

S_M_Lomoz napsal:

... do E1 se, jak už řečeno, lije podkladní beton.

Měl jsi tedy pravdu. A nemohlo by ve věci toho schodku jít o zvětšení konstrukční tloušťky stropu s přibývající hloubkou tunelu? Pakliže projektant z nějakého důvodu chtěl, aby mu stropy lícovaly shora...

Thumbs up Thumbs down

187

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

jk2 napsal:

A nemohlo by ve věci toho schodku jít o zvětšení konstrukční tloušťky stropu s přibývající hloubkou tunelu? Pakliže projektant z nějakého důvodu chtěl, aby mu stropy lícovaly shora...

Jenže i kdyby chtěl snížit tloušťku stropu, nemusel vytvářet schod. Stačilo podlkladní beton diletace E2 mimimálně vyspádovat a bylo by po schodu. Myslím, že to bude jedna z těch záhad, která se většinou objasní až po úplném dokončení, nebo taky vůbec ne.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

188

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

anasazi napsal:

Jenže i kdyby chtěl snížit tloušťku stropu, nemusel vytvářet schod. Stačilo podlkladní beton diletace E2 mimimálně vyspádovat a bylo by po schodu. Myslím, že to bude jedna z těch záhad, která se většinou objasní až po úplném dokončení, nebo taky vůbec ne.

Změna skokem je projekčně i realizačně jednodušší a ničemu nevadí. Ale jinak máš pravdu, snad se to časem vyjasní.

Thumbs up Thumbs down

189 Naposledy upravil: Důchodce (02.05. 2010 12.03)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Zasypávají a vápní G1 a 2. Něco se betonuje v jámě "objektu únikového východu" (dle popisu fotky na tunelblanka).

Thumbs up Thumbs down

190

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Dnes betonují spodní část stropu dilatace ?? .  Jó - kdybych se tak v těch schématech vyznal sad  - je to tuším třetí dilatace od východního konce jámy. Některý z odborníků určitě doplní.

Thumbs up Thumbs down

191 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (03.05. 2010 08.35)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Je to D1 stavby 0079 a patří vlastně už do vedlejšího tématu. Mimochodem - poznámka k tomu: jak jsem se tu přel, že výztuž jde skrz bednění, omlouvám se. Nejde, podíval jsem se v sobotu pořádně na místě. Přesto je zajímavé, že D1 nemá armovaná svislá čela jako ostatní dilatace, a to ani na jedné straně. To mě právě zmátlo.

Thumbs up Thumbs down

192 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (03.05. 2010 10.39)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Slepenice - sobota 1.5., neděle 2.5., pondělí 3.5.

Povrchy:
- To, co jsem považoval za zásyp stropu dilatačního dílu A, zatím zásyp není. Tohle místo je používáno jako mezideponie a přípravna pro zásyp vestibulu. Zemina se postupně rozvrství, provápní a pak teprve použije pro zásyp. Zdá se, že vápnicí stroj by do jámy k vestibulu nezajel, proto se to provádí tímhle způsobem.
- Na konci rýhy ve zhutněném pásu vznikla širší jáma.
- Asfaltovou vrstvu izolace vestibulu dnes někdo přikryl fólií. Nejsem schopný posoudit, jestli je to ochrana proti dešti nebo další vrstva.
- Revize a překládky kabelů, které jdou jižním chodníkem od ulice Pod Valy až ke Špejcharu, probíhají i u východu z podchodu směr Tesco, vynechaný úsek je tam redukovaný na minimum.

Jámy:
- Podle včerejší oční kontroly zbývá v jižní stěně vjezdové rampy poslední lamela poloviční délky, v severní toho chybí podstatně víc - zhruba polovina. V nejvýchodnější části rampy leží separační fólie.
- Zásyp vestibulu od západu pokročil minimálně do poloviny výšky.
- Přizdívka vestibulu je od severu hotová a v jámě je uklizeno. To mě vede k otázce, jakým způsobem se bude hutnit zásyp - válec, který hutní od západu, tam nemá jak vjet.
- Něco se dělalo i v neděli u východních schodů, co, to nejsem schopný odhadnout.
- E1+E2:  v dilataci E2 je hotová spodní vrstva včetně čel a v JTT jsou připravené první kozlíky, v E1 ještě není separační fólie.

Thumbs up Thumbs down

193

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

S_M_Lomoz napsal:

- Asfaltovou vrstvu izolace vestibulu dnes někdo přikryl fólií. Nejsem schopný posoudit, jestli je to ochrana proti dešti nebo další vrstva.

no nevím, školy nemám... ale mě to přijde jako frézování vozovky... smile

194

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Už jsem to opravil, děkuju. Ani jsem si neuvědomil, že už se s tím kouskem s**ou dva měsíce...

Thumbs up Thumbs down

195

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Vjezdová rampa od východu pokladájí armaturu a  připravují podklad pro další dilataci.
Vypadá to, že stěhují svařovnu armokošů na zbytek chodníku u archivu.

Thumbs up Thumbs down

196

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

S_M_Lomoz napsal:

- Asfaltovou vrstvu izolace vestibulu dnes někdo přikryl fólií. Nejsem schopný posoudit, jestli je to ochrana proti dešti nebo další vrstva.

Jedná se o geotextilii. Takže to bude nejspíš další vrstva, která má chránit izolaci.

Thumbs up Thumbs down

197

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

No konečně, zase je vidět na dno jámy. Zaclánějící buňka je pryč....

Thumbs up Thumbs down

198 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (04.05. 2010 08.28)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Slepenice - úterý 4.5.
Povrchy:
- Na stropě tunelu minimální změny. Asi kvůli dešti. Akorát vložili kabely do rýhy.
- Pokroky nastaly na stropě vestibulu tam, kde byl jeřáb. Odškrabuje se povrch.
- Pokročilo se i v izolaci stropu pod jižní vozovkou MH. Skutečně je to geotextilie, už je zasypávána a objevily se i L-profily pro provizorní jižní vozovku. Od západu, od východu.
- Zahlídl jsem ukládat i červený husí krk do opravovaných a překládaných kabelů v jižním chodníku MH.

Jámy:
- Na vestibulu od severu/východu žádná změna, ani zásyp od západu se nepohnul.
- E1+E2: v E2 jsou kozlíky v STT i JTT.

Thumbs up Thumbs down

199

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Mezi E1-E2 je z podkladního betonu vytvarovaný náběh, takže je to opravdu změna tloušťky stropu.
Vjezdová rampa u Archivu - první část se armuje, výztuž napojují k hotové desce šroubovacími spojkami
G1-2 se zasypává.

Thumbs up Thumbs down

200

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Jenik napsal:

Vjezdová rampa u Archivu - první část se armuje, výztuž napojují k hotové desce šroubovacími spojkami

Tak to mě překvapuje, že tam není rozhraní dilatací.

Thumbs up Thumbs down