1

Téma: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Navazuje na předchozí vlákno http://mo.ttnz.cz/forum/viewtopic.php?pid=15033#p15033
--------

Konečně, první armokoš je usazován do severní stěny dilatace E2
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/hradcan … 0.jpg.html

2

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

a vypadá to, že armokoše jsou dělány na dvě poloviny a po vložení první se druhá polovina k té první přivařuje
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/hradcan … 0.jpg.html

3

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Tak už se to dělá nějakou dobu, minimálně na E3+E4+E5 to tak bylo.

Thumbs up Thumbs down

4 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (01.04. 2010 13.05)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Slepenice - čtvrtek 1.4.

Povrchy:
- Na západní straně, na stropě dilatačního dílu D, můžete vidět sbíječku. Ano, likdivuje další kabelovou komoru.
- Zato místo zdemolovaného kabelovodu na stropě dílu B je prohrábnuto víc do hloubky v původním půdorysu.
- Na stropě dílu A se rovná další vrstv(ičk)a zásypu.
- Západní hrana odkrytého stropu stávajícího vestibulu je taky odhalena. Pod vozovkou není rovně kolmo na ni, ale do L - vestibul se v tom místě rozšiřuje. Dnešní fotka se nepovedla, snad někdy příště.
- To východní hrana stropu vyfocená je - je opatřována zvenku bedněním, takže snad se už zas začne něco skládat.
- A co je vidět na webkameře - přeložka sítí v jižní vozovce MH je zasypávána.

Jámy:
- Na přístavbě vestibulu se toho zdánlivě moc neděje. Pažení dvakrát nepokročilo, pokročila izolace jihozápadního rozšíření a obezdívka. Změnil se ale charakter práce dělníků na armování - spojkují (nebo jak to nazvat) na sebe kolmé tyče výztuže.
- Dění v dilatacích E1+E2 je ostatně vidět na webkameře. Celodopolední porada učinila obrázek neaktuálním, ale i tak: po osmé ráno drápal ten funkční drapák nejzápadnější lamelu jižní stěny E1, okolo nefunkčního lezli a ve východní lamele severní stěny E2 odčerpávali bentonit.

Thumbs up Thumbs down

5 Naposledy upravil: Pista (01.04. 2010 12.59)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Odkaz pri ....To východní hrana stropu  vyfocená je ... je chybný, je tam jedno h v http naviac.

Spojkují (nebo jak to nazvat) => predpokladám, že ide o viazanie drôtom, takže viazanie. smile

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Děkuju za upozornění, už je opraveno.

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Odkrytý strop vestibulu - lijí na něj beton ve velkém. Na západní straně mají zafixovaná vodítka, takže navýšení nad původní úroveň bude 20-30cm, postupně k východu i víc.
Nový strop vestibulu - horní hrana mi připadá výrazně níž, než původní
Jižní východ na tramvaj - nevidím tam dost dobře přes ohradu (a to se snažím už asi měsíc), ale zdá se mi, že na to schodiště tam není dost místa, že tam ještě překážejí nedobourané zbytky původní stěny

Bagr na hanbě - má něčím tmavým počůraný drapák, asi hydraulika

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Odkrytý stávající vestibul je betonován (od východu). Překvapili, že nedělali žádnou izolaci.
V E6 do severní stěny vložen předposlední armokoš. Hydrofréza jede poslední lamelu ve střední stěně.
Eurovia už v D2 JTT odstraňuje pojezdový beton.

Thumbs up Thumbs down

9

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Nový strop vestibulu - výrazně níž? Na východní straně, kde je užraná krycí vrstva přes izolaci, mi to podle oka vychází skoro nastejno. Je taky možné, že strop původní části (resp. úroveň vršku betonu, čili včetně krycí vrstvy) směrem k západu tlustne a není vodorovně.

Thumbs up Thumbs down

10

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

S_M_Lomoz napsal:

Nový strop vestibulu - výrazně níž? Na východní straně, kde je užraná krycí vrstva přes izolaci, mi to podle oka vychází skoro nastejno. Je taky možné, že strop původní části (resp. úroveň vršku betonu, čili včetně krycí vrstvy) směrem k západu tlustne a není vodorovně.

Asi to tak bude, že severní odboraný starý strop k západu stoupá, zatímco odkrytá jižní část (kterou teďka nabetonovávají) k východu klesá (že mi to nedošlo smile )
...včetně krycí vrstvy... - to se mi právě nezdá, od severu je vidět odbouraná horní výztuž vysoko nad novou, a na odkryté části krycí vrstvy odbourali všechny, dokonce odpikovali všechno, co fest nedrželo. Takže asi je původní deska ve spádu, a přijde nabetonovat do vodoroviny, a nová deska asi taky.

Thumbs up Thumbs down

11

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Důchodce napsal:

Odkrytý stávající vestibul je betonován (od východu). Překvapili, že nedělali žádnou izolaci.
V E6 do severní stěny vložen předposlední armokoš. Hydrofréza jede poslední lamelu ve střední stěně.
Eurovia už v D2 JTT odstraňuje pojezdový beton.

Ten předposlední armokoš se chystají betonovat
...že nedělali žádnou izolaci. - to je jenom vyrovnávací beton, izolace přijde na něj. Ten odhalený a odbouraný povrch byl m.j. dost hrbatý a čouhaly zněj nějaké kotevní šrouby

P.S. Nemluvili jsme spolu u závorek?

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Jenik napsal:
S_M_Lomoz napsal:

Nový strop vestibulu - výrazně níž? Na východní straně, kde je užraná krycí vrstva přes izolaci, mi to podle oka vychází skoro nastejno. Je taky možné, že strop původní části (resp. úroveň vršku betonu, čili včetně krycí vrstvy) směrem k západu tlustne a není vodorovně.

Asi to tak bude, že severní odboraný starý strop k západu stoupá, zatímco odkrytá jižní část (kterou teďka nabetonovávají) k východu klesá (že mi to nedošlo smile )
...včetně krycí vrstvy... - to se mi právě nezdá, od severu je vidět odbouraná horní výztuž vysoko nad novou, a na odkryté části krycí vrstvy odbourali všechny, dokonce odpikovali všechno, co fest nedrželo. Takže asi je původní deska ve spádu, a přijde nabetonovat do vodoroviny, a nová deska asi taky.

Achá! Zmatení termitů. Nový strop vestibulu není strop nové části vestibulu, ale nově betonovaný strop odkryté části původního vestibulu pod MH... no ale tak to jo.

Thumbs up Thumbs down

13

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Pro Jeníka - mluvili, ale nevěděl jsem kdo jsi. Díky.

Thumbs up Thumbs down

14

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Jenom letem světem: v prostoru západní lamely jižní stěny E1 trčí zaseklá hlava drapáku a drapák sám je nahoře nad jámou.

Thumbs up Thumbs down

15

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Důchodce napsal:

Pro Jeníka - mluvili, ale nevěděl jsem kdo jsi. Díky.

Mea culpa, nevyřkl jsem žádné klíčové slovo, mohli jsme pohovořit víc, tak příště.

A pro pobavení (a pro S_M_L) když jsem ještě očumoval na zípadě, tak jsem málem dostal zákeřně zezadu závorou

Thumbs up Thumbs down

16

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Důchodce napsal:

Pro Jeníka - mluvili, ale nevěděl jsem kdo jsi. Díky.

Já myslel, jak je Praha velká, a vy se tam potkáváte, jak u nás ve čtvrti před hospodou smile

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

17

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

S_M_Lomoz napsal:

Jenom letem světem: v prostoru západní lamely jižní stěny E1 trčí zaseklá hlava drapáku a drapák sám je nahoře nad jámou.

Asi narazil na zlatou žílu.

Thumbs up Thumbs down

18

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

anasazi napsal:
Důchodce napsal:

Pro Jeníka - mluvili, ale nevěděl jsem kdo jsi. Díky.

Já myslel, jak je Praha velká, a vy se tam potkáváte, jak u nás ve čtvrti před hospodou smile

No jo, potkáváme potkáváme, jak u vás ve čtyři před hospodou smile Jenže neznáme každý každého, a tak se třeba nedomluvíme , kdo je kdo. Ale chováme se vzájemně dost korektně, třeba Kasmeho jsem nepřejel, a to jsem ještě nevěděl, kdo to je. smile

Thumbs up Thumbs down

19

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

huberokororo napsal:
S_M_Lomoz napsal:

Jenom letem světem: v prostoru západní lamely jižní stěny E1 trčí zaseklá hlava drapáku a drapák sám je nahoře nad jámou.

Asi narazil na zlatou žílu.

"Zlatou žílu" má dneska kdekdo, prý pomáhají čípky smile

Thumbs up Thumbs down

20 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (02.04. 2010 10.41)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Slepenice - pátek 2.4.

Povrchy:
- Tak to tedy nevím, co sbíječka včera demolovala na stropě dílu D. Kabelová komora tam pořád je.
- Na stropě dílu A se hutní a vápní vrstva pod budoucí severní vozovkou Milady Horákové.
- Na stropě dílu B už je zase základová deska kabelové komory - na stejném místě a ve stejném půdorysu. Akorát o něco níž.
- Jak už se tu včera komentovalo,  betonoval se vyrovnávací beton na stropě původní části vestibulu pod jižní vozovkou Milady Horákové.

Jámy:
- Na přístavbě vestibulu se pořád dobedňuje, jinak to vypadá celkem na klid. Doufejme, že před bouří.
- Dilatace E1+E2 - taky souhrn většinou už řečeného: je osazena a zabetonována východní lamela severní stěny E2. Večer zaseklá hlava drapáku v jižní stěně už je venku, ale drapák je pryč z jámy - zaparkovaný na stropě dílu B. Opravený první drapák drápe zase jižní stěnu, ale tentokrát od východu.
- Podchod: i v části vestibulu, která je v provozu, probíhají úpravy. Podle všeho jde o opravy a navázání sítí, které jsou pod podlahou.

A ještě jedna drobná poznámka: dle mého skromného názoru nejde teď dostavět jižní východ na tramvaj kvůli objízdné komunikaci. Až se přeizoluje strop pod jižní vozovkou MH a objízdná trasa zmizí, půjde to docela rychle.

Thumbs up Thumbs down

21

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Tak teda nevím, ten drapák je asi zakletej, dneska vydržel jen do 11:18.

Thumbs up Thumbs down

22 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (02.04. 2010 14.10)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Tak čtyři hodinky pauza a zase hurá do severní stěny. Uvidíme, na jak dlouho, nebudem se pouštět do žádnejch větších akcí ;-)

Thumbs up Thumbs down

23

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Dálný západ G1: jsou položené profilové podkladní betony, příští týden můžou začít armovat

Thumbs up Thumbs down

24

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Tak, hydrofréza na E6 skončila a hurá na  E1 + E2.

Thumbs up Thumbs down

25

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

a už stojí v jížní části E1+E2
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/hradcan … 0.jpg.html