101

Re: Ražený tunel Brusnice

Skutečně je vyraženo a zabetonováno dno v první části. Teď je už zase zavezeno, aby tunelbagr mohl pracovat dál.

Thumbs up Thumbs down

102

Re: Ražený tunel Brusnice

I na ofiko fotkách je vidět, že je "za hranou" utopený spodek bagru. Tímto se Tunelblance.cz omlouvám za nařčení smile

Thumbs up Thumbs down

103 Naposledy upravil: Martin (23.02. 2010 16.22)

Re: Ražený tunel Brusnice

17. února 2010
Severní tunel / ražby a primární obezdívka z Myslbekovy
Je vyraženo 279,10m ražby kaloty
23. února 2010
Severní tunel / ražby a primární obezdívka z Myslbekovy
Je vyraženo 931,73m ražby kaloty

Tak tu máme rekord.Za šest dní vyraženo 652,63 m.Jak to dělají? smile

Thumbs up Thumbs down

104

Re: Ražený tunel Brusnice

už i JTT se razí horizontálním člěněním
http://www.tunelblanka.cz/aktualni-vyvo … ection=138
Od 1.3. je jižní tunel ražen v horizontálním členění.

105

Re: Ražený tunel Brusnice

Navím jestli to souvisí s ražbou, ale v okolí ulice U Brusnice je spousta zaplachtovaných cedulí "ulice U Brusnice uzavřena"
Ražba STT už se přiblížila k této ulici viz http://www.tunelblanka.cz/_files/postup … 100310.jpg
Tak je možné, že bude v době ražby pod ulicí provoz nějak omezen i když tramvaje asi zůstanou, uvidíme smile
A nebo je to úplně z jiného důvodu...

106

Re: Ražený tunel Brusnice

souvisí to s cituji : "Výstražná signalizace ul. K Brusnici při případném nadvýlomu ražených
tunelů v tomto místě"

Thumbs up Thumbs down

107

Re: Ražený tunel Brusnice

AGa.. napsal:

souvisí to s cituji : "Výstražná signalizace ul. K Brusnici při případném nadvýlomu ražených
tunelů v tomto místě"

Potom bych se chtěl zeptat, proč nepoužívají vertikální členění výrubu.

Thumbs up Thumbs down

108

Re: Ražený tunel Brusnice

nadvýlom může nastat "kdykoliv" smile
taky je potřeba zvážit rychlost, bezpečnost, cenu, pracnost...
Myslím, že je to "jen pro jistotu" po "Stromovce" smile
Byly by zajímavé ty odklony TRAM přes "Malovanku"...

109

Re: Ražený tunel Brusnice

po Stromovce se zvýšeným opatřením nelze vůbec divit. Naopak jsem překvapen, že stavbaři nežádají alibiaticky uzavření celé oblasti...

Thumbs up Thumbs down

110 Naposledy upravil: Pechus (10.03. 2010 11.12)

Re: Ražený tunel Brusnice

kasme napsal:

nadvýlom může nastat "kdykoliv" smile
taky je potřeba zvážit rychlost, bezpečnost, cenu, pracnost...
Myslím, že je to "jen pro jistotu" po "Stromovce" smile
Byly by zajímavé ty odklony TRAM přes "Malovanku"...

obr napsal:

po Stromovce se zvýšeným opatřením nelze vůbec divit. Naopak jsem překvapen, že stavbaři nežádají alibiaticky uzavření celé oblasti...

No jo, ale otázka zněla jinak: Když už je obecně proklamováno, že vertikální členění výrubu zabraňuje velkému množství rizik spojených se závaly a u tunelu Brusnice už bylo použito, jak je možné, že v něm tady nepokračují/nezavedou ho? Sice si myslím, že to bez Blanky (bohužel) nejde, protože lidi autama jezdit prostě nepřestanou, ptám se ale, proč zhotovitel tak hazarduje a ještě vcelku otevřeně o tom dává vědět veřejnosti? Vždyť jde o vcelku zanedbatelný úsek - neříkejte mi, že by to nějak astronomicky navýšilo rozpočet stavby... a v úseku SAT2B je přece zpoždění, takže o nějaké případné prodloužení doby realizace v tomto úseku (Brusnice) přece vůbec nejde. Navíc - od samého začátku je snad všude, kde se o tunelu Brusnice něco píše, poznamenáváno, že jsou složité geologické podmínky de facto v celé trase Brusnice.

Otázka zní tedy potom jednoduše: Není tohle zbytečný hazard?

PS: Pro Obra: No jo, ale oni mají technologie, se kterými bezproblémově podtunelovali zástavbu při stavbě Mrázovky a co vím, tam to bylo "hodně vo hubu". Proč je nepoužijí i zde/proč je nepoužili ve Stromovce? Ve Stromovce, pokud se dobře pamatuji, bylo vertikální členění použito, ale právě až po tom, co jim to dvakrát propadlo.

Thumbs up Thumbs down

111

Re: Ražený tunel Brusnice

Na tohle je nejlíp zajít dnes odpoledne do infocentra a poptat se. Já mám bohužel jiné zástoje.

Thumbs up Thumbs down

112

Re: Ražený tunel Brusnice

pechusi, snad máte technicky pravdu.  Jenže nepředvídatelná rizika jsou vždy a jistě čtete co lidí čeká na každý problém a pokud není, tak ho vytváří.

Thumbs up Thumbs down

113

Re: Ražený tunel Brusnice

Tak už známe odpověď: cena a termíny - viz zde:
http://mo.ttnz.cz/forum/viewtopic.php?pid=14338#p14338

Thumbs up Thumbs down

114

Re: Ražený tunel Brusnice

andy napsal:

Tak už známe odpověď: cena a termíny - viz zde:
http://mo.ttnz.cz/forum/viewtopic.php?pid=14338#p14338

andy, ale ing. Polák i ing. Butovič říkají, že dělají průzkumné vrty a pak se rozhodnou. Což je ostatně normální při NRTM.  Takže jaká je ta odpověď ?

Thumbs up Thumbs down

115

Re: Ražený tunel Brusnice

Každý dodavatel hledá způsoby, jak dodržet termíny a interní rozpočet - to není nic nového a Metrostav v tomto ohledu nijak nevybočuje. Je-li i připraven nést odpovědnost za případné důsledky, tak na tom v zásadě není ani nic špatného.

Thumbs up Thumbs down

116

Re: Ražený tunel Brusnice

andy, ano jasně, peníze vždy na prvním místě.
Jen jsem vždy četl, že výhodou NRTM je průběžně měnit metodu ražby dle situace. Ted (jako snad dosud vždy) vyhodnocují jak dál. Takže je tam něco nenormálního ?
Jen si neodpustím - ten novinář mi zase nas.al...

Thumbs up Thumbs down

117

Re: Ražený tunel Brusnice

obr napsal:

andy, ano jasně, peníze vždy na prvním místě.
Jen jsem vždy četl, že výhodou NRTM je průběžně měnit metodu ražby dle situace. Ted (jako snad dosud vždy) vyhodnocují jak dál. Takže je tam něco nenormálního ?
Jen si neodpustím - ten novinář mi zase nas.al...

Ten novinář má pravdu. A projektant nikdy otevřeně nepůjde v médiích proti zhotoviteli. A už vůbec ne vůči firmě, jakou je Metrostav.

Thumbs up Thumbs down

118

Re: Ražený tunel Brusnice

pechusi - jaká fakta, kromě manipulujících doměnek ten článek sděluje ?
já tam přečetl jediné faktické - dodavatel a projektant řeší, jak dále postupovat ( na tom je založena NRTM ) a zatím nepadlo rozhodnutí. Samozřejmě, že každý řeší cenu a termíny, jak uvedl Andy a to je snad dobře. Domníváte se, že Ing. Polák a Ing Butovič si vezmou úmyslně na triko riziko, aby to spadlo...tahle rozhodnutí jsou přeci konzultována s řadou odborníků.
Dalším vlastně pro tuhle stavbu irrelevantním faktem je, že byly problémy ve Stromovce a Jablůnkově, aniž novinář uvedl historii toho či důvody, využil to klasicky demagogicky jako strašáka.
Jakou tedy pravdu předvedl novinář ? myslíte výsledný dojem článku - podsouvání/dojmy, že zase se děje něco nekalého.....

Thumbs up +3 Thumbs down

119

Re: Ražený tunel Brusnice

V Dobrém ránu ČT 24 (studio 6) byla Jaroslava Trnková (koordinátorka strategických projektů městské části Praha 6) a redaktor ji neustále tlačil do nějakých odborných odpovědí (asi nevěděl, koho si pozvali). Z rozhovoru, který jsem neslyšel celý vyplynulo, že je stavba Blanky zastavena. Zase příklad, že nevědí o co jde...

120

Re: Ražený tunel Brusnice

kasme napsal:

V Dobrém ránu ČT 24 (studio 6) byla Jaroslava Trnková (koordinátorka strategických projektů městské části Praha 6) a redaktor ji neustále tlačil do nějakých odborných odpovědí (asi nevěděl, koho si pozvali). Z rozhovoru, který jsem neslyšel celý vyplynulo, že je stavba Blanky zastavena. Zase příklad, že nevědí o co jde...

kasme, myslím, že bohužel u mnoha novinářů je to ještě horší, nežli píšete. Oni vědí, o co JIM jde...

Thumbs up Thumbs down

121

Re: Ražený tunel Brusnice

Brusnice - oba tunely razí tempem 2 m denně, takže jaké bylo řešení pro JTT ? jak se teď těží - vertikální/horizontální členění ?

Thumbs up Thumbs down

122

Re: Ražený tunel Brusnice

Podle toho co je vidět, stále horizontální, na vertikální potřebují trošku jinou armaturu na primární ostění. Bez záruky - na dně jámy jí mohou mít složenou a tam nevidím.

Thumbs up Thumbs down

123

Re: Ražený tunel Brusnice

obr napsal:

Brusnice - oba tunely razí tempem 2 m denně, takže jaké bylo řešení pro JTT ? jak se teď těží - vertikální/horizontální členění ?

Od 1.3. je jižní tunel ražen v horizontálním členění. viz. http://www.tunelblanka.cz/aktualni-vyvo … ection=138.

Thumbs up Thumbs down

124

Re: Ražený tunel Brusnice

andy, jestlipak se ještě novinář zajímá, jak pokračuje ražba tunelů Brusnice ? 16.3.10 měl velké obavy...

http://ekonomika.ihned.cz/doprava-a-log … el-nespadl

Thumbs up Thumbs down

125

Re: Ražený tunel Brusnice

obr napsal:

andy, jestlipak se ještě novinář zajímá, jak pokračuje ražba tunelů Brusnice ? 16.3.10 měl velké obavy...

http://ekonomika.ihned.cz/doprava-a-log … el-nespadl

Jestli se zajímá, to nevím. Ale jelikož v našem tisku většina "kauz" končí do ztracena, tak tipuju, že asi těžko sad

Thumbs up Thumbs down