1

Re: PDF výkres na web

Máte někdo praktickou zkušenost s exportem výkresu v PDF na web, aby to fungovalo jako mapy.cz či nějaky ten control ze Silverlightu? Abychom mohli dat na web vykresy exportovane ve vysokem rozliseni smile Zkousel jsem si to treba vytisknout na A2 a nic moc teda - neda se v tom vyznat smile

Thumbs up Thumbs down

2

Re: PDF výkres na web

Můžete použít třeba Zoomify Express (http://www.zoomify.com/express.htm). Ovládání je velice jednoduchý a výsledek vypadá pěkně. Ty PDFka byste museli napřed zkonvertovat do jpegů, ale to snad nebude problém - myslím, že programů, který to uměj, je docela hodně.

Thumbs up Thumbs down

3

Re: PDF výkres na web

JJ, ak by to malo ísť cez API mapy.cz alebo maps.goole.com, tak je nutné to najprv v tých správnych mierkach vyexportovať do obrázkov. Akurát by som preferoval PNG, nie JPG.

Thumbs up Thumbs down

4 Naposledy upravil: nets (12.02. 2010 14.46)

Re: PDF výkres na web

Mám vlastní systém na prohlížení map, který mohu využít není to žádná super bomba ale funguje to (viz. www.pruvodcesilnicemi.cz). Řekněte co, já to nařežu na dlažky (umí to načítat aktuální zobrazení - rychlost). A hodím někam na web.

Termín realizace...víkend?


Ještě jsem zapoměl: umí to vrstvy - tzn můžeme si hrát s "postupy ražby" apod. případně mohu zkusit jako podklad mapu Prahy (podklady mám a po dohodě je na nevýdělečný snad budu moct použít) a ostatní (výkres, postup ražby...) může být jako vrstvy.

Thumbs up Thumbs down

5

Re: PDF výkres na web

nets napsal:

Mám vlastní systém na prohlížení map, který mohu využít není to žádná super bomba ale funguje to (viz. www.pruvodcesilnicemi.cz). Řekněte co, já to nařežu na dlažky (umí to načítat aktuální zobrazení - rychlost). A hodím někam na web.

Termín realizace...víkend?


Ještě jsem zapoměl: umí to vrstvy - tzn můžeme si hrát s "postupy ražby" apod. případně mohu zkusit jako podklad mapu Prahy (podklady mám a po dohodě je na nevýdělečný snad budu moct použít) a ostatní (výkres, postup ražby...) může být jako vrstvy.

Neberte to, že chci kritizovat Vaše dílo, jenom mi tam oproti Google Maps nebo tomu Zoomify chybí jednak Zoom in/out, jednak náhled (preview) celkového výkresu. Další výhoda Zoomify je, že na dlažky řeže samo.
Jestli tam všechny tyto featury máte a jen jsem si jich nevšim, tak sorry!

Thumbs up Thumbs down

6 Naposledy upravil: nets (12.02. 2010 15.04)

Re: PDF výkres na web

andy napsal:
nets napsal:

Mám vlastní systém na prohlížení map, který mohu využít není to žádná super bomba ale funguje to (viz. www.pruvodcesilnicemi.cz). Řekněte co, já to nařežu na dlažky (umí to načítat aktuální zobrazení - rychlost). A hodím někam na web.

Termín realizace...víkend?


Ještě jsem zapoměl: umí to vrstvy - tzn můžeme si hrát s "postupy ražby" apod. případně mohu zkusit jako podklad mapu Prahy (podklady mám a po dohodě je na nevýdělečný snad budu moct použít) a ostatní (výkres, postup ražby...) může být jako vrstvy.

Neberte to, že chci kritizovat Vaše dílo, jenom mi tam oproti Google Maps nebo tomu Zoomify chybí jednak Zoom in/out, jednak náhled (preview) celkového výkresu. Další výhoda Zoomify je, že na dlažky řeže samo.
Jestli tam všechny tyto featury máte a jen jsem si jich nevšim, tak sorry!

Kritiku beru big_smile (je to taky 2-3roky staré - je to práce na zakázku dle specifikace zadavatele.). Zoom mohu dodělat (více méně mohu dodělat co si vymyslíme - a bude reálné). S GMAPI mám také bohaté zkušenosti a nemám problém použít toto, pokud se dohodneme. Zoomify znám, ale ne tak jako výše zmíněné.

Thumbs up Thumbs down

7

Re: PDF výkres na web

to nets: OK, budeme počítat s tím, že nám to zajistíš - PDF výkresy se budou muset převést do nějakého rozumného formátu i pro vektorou grafiku - takže ne JPG, ale třeba PNG. V hodně vysoké kvalitě, aby bylo možné dohledat přímo daný úsek. Dokumentace je skutečně podrobná - doufejme, že se stavba nebude stejně jako třeba křižovatky na 514 přesouvat a měnit :-)

Thumbs up Thumbs down

8

Re: PDF výkres na web

A nějaké výkresy už existují?

9

Re: PDF výkres na web

Wizard_01 napsal:

Máte někdo praktickou zkušenost s exportem výkresu v PDF na web, aby to fungovalo jako mapy.cz či nějaky ten control ze Silverlightu?

Krátká verze:
- použijte api od google maps
- na rozřezání použijte toto: http://www.casa.ucl.ac.uk/software/goog … cutter.asp
- tady máte ukázku (pdf rozrastrováno a obrázek uzpůsoben na 4096 x 4096 px): http://pp21.cz/tmp/test-04.zip -- rozbalte si ten zip u sebe na disku a html soubor otevřete v prohlížeči (IE má nejprve průpovídky ohledně aktivního obsahu, nutno to potvrdit) PS: nemůži to dát na web, vyžaduje to klíč k API od googlu a jsem línej si ho registrovat, z disku to chodí i bez něj.


------------------------------

Dlouhá verze:


Jo, praktickou zkušenost s tím mám, řešil jsem tohle pro ceskedalnice.cz někdy v polovině roku 2007, takže moje poznatky budou jaksi staršího data ;o). Výsledek dodnes částečně funkční je zde:
http://www.ceskedalnice.cz/mapy/interaktivni a pár dalších experimentů zde: http://pp21.cz/temp/mapy-praha/

Když jsem se do toho pouštěl, tak různé flash aplikace typu Zoomify nebyly moc rozšířené a navíc mě stejně moc neoslovujou (omezené možnosti velikosti okna, kroky zoomu po pidikouskách, vrozená averze vůči flashi atp), prostě osobní antipatie.

Takže volbou bylo použít API některé mapové služby. Tehdy (a nejspíš i dnes) to umožňovali pouze dvě – amapy.cz a maps.google.com. Mapy Seznamu mají sice taky API, ale tuším že dodnes neumožňují mapu z vlastních podkladů.

Nakonec jsem vybral api na amapy.cz, protože se to lépe ovládá (ta výsledná mapa), tehdy na rozdíl od googlu měli špičkově pokrytou ČR ortofotomapama, je to celé v S-JTSK, takže na ortofoto lze přímo položit bez jakéhokoliv natáčení výkres stavby dělanej v čechách. Prostě nádhera. Trochu jsem do toho proniknul a spáchal jsem to viz výše. Jenže tak v půlce roku 2008 odešel z týmu amapy.cz jedinej guru (Daniel Steigerwald) kterej se o to dokonale staral a udržoval to celé v perfektním chodu. Pak přišlo pár novejch prohlížečů a pár zásahů do jádra amapy i api a výsledek je, že to co chodilo dřív chodí jen s velkejma obtížena. Prostě jsem z dlouhodobého hlediska zvolil špatné řešení sad

Takže dnes bych to určitě dělal pomocí Google. Tehdy jsem s tím taky experimentoval. Absolutně nejjednodušší je použít „The Google Maps Image Cutter“.
http://www.casa.ucl.ac.uk/software/goog … cutter.asp
Rozřeže obrázek na potřebné čtverečky, udělá je pro všechny rozlišení a ještě vygeneruje html stránku s výsledkem, takže stačí jen na jedno místo v tom html doplnit svůj vlastní klíč od api googlu a šup s tím na web (přímo z disku v počítači to funguje bez klíče, na webu ne).
Prográmek má spoustu neduh, ale pořád je to absolutně nejjednodušší, co existuje.
Neduhy:
-    Je nutné mu zadat obrázek přesné velikosti v závislosti na počtu zvolených krků zoomu, v opačném případě resizuje obrázek na neskutečně velké rozlišení a spolehlivě umrtví počítač na hodně dlouho.
-    Vstup i výstup je pouze v JPG (silně se nehodí na čárovou grafiku typu technický výkres)
Kroky zoomu versus velikost předloženého obrázku: si už nepamatuju, jisté je, že to mělo něco společného s násobky 256 ;o) Když mu předhodíte obrázek 16.384 x 16.384 px, nic tím nezkazíte, to je zřejmě nejoptimálnější vstupní rozlišení ;o) Když máte menší obrázek, tak si ve photoshopu dejte velikost plátna a okraje nechte bílé.

No a protože potřebujete velkej obrázek, musíte ho nejprve z toho PDF udělat. Takže buď rozrastrovat ve photoshopu, nebo použít můj oblíbený prográmek pdftoppm z balíku Xpdf http://www.foolabs.com/xpdf/, ale je jen pro otrlé, protože se spouští z příkazového řádku ;o)

No a na závěr jedno menší varování z vlastní zkušenosti. Nezkoušejte si začínat nic s obrázky, které mají jednu ze stran delší než 30.000 px, tvrdě narazíte sad Prakticky neexistuje formát, kterej by je uměl uložit a následně v jiném programu otevřít, s JPEG i s TIFF obvykle pohoříte. Snad jedinej formát ve kterym se to dá uchovat je *.PSB, což je proprietálni věc photoshopu a umí s tím asi jen ten photoshop. Pak byste si museli čtverečky pro mapu rozřezat jinak než výše zmíněným programem.

To je asi tak v kostce všechno podstatné ;o)

Thumbs up Thumbs down

10

Re: PDF výkres na web

Výhoda Zoomify oproti ostatním navrhovaným metodám je jasná - práce s ním je natolik triviální, že i ne-IT člověk se zvládne během 15 - 30 minut seznámit s ovládáním a výsledek umístit na web. Nevýhoda taky - je to prefabrikát, takže případné doplnění nových funkcí stejně jako opravy chyb nemusí být snadnou záležitostí.

U řešení, které navrhuje pp21, osobně opět postrádám náhled celého výkresu - předpokládám ale, že by to šlo doprogramovat.

Jinak jsem otestoval i dva nástroje pro přímý převod PDF do Flashe (SWFTOOLS a PDF Blender) a bohužel ani jeden si nedokázal poradit s výkresem http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsk … e_2018.pdf - zkoušel jsem to ale jen pod Windows.

Thumbs up Thumbs down