101

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

Skoda ze si s sebou nemel video kameru. Taky bych se rad pobavil.....

Thumbs up Thumbs down

102

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

kamera by nebyla špatná, ale já ji nemám rád...

dopravní masakr na Malovance z mého pohledu
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 0081108/k/
128 fotek... snad to proberu a roztřídím...

103

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

Fotky ještě nejsou zcela roztříděny, ale už jsou alespoň slepenice http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 0081108/s/

dotaz: proč montují návěstidla na novou křižovatku až za provozu? A ne v klidu, když tam nic nejezdilo...
odpověď jednoho z pracovníků: původně nebyla nová návěstidla a měla se použít ty z původní křižovatky, ale v pátek přišla nová, takže se montují nová...
příští týden se to dělat nedá, protože je sjezd ODS, nebo co smile

jinak jak jsme předpokládali, řidiči nesledují dopravní značení (které by šlo ještě zlepšit)
a otáčejí se na neuvěřitelných místech...
Viděli jsme i hromadné vjetí do protisměru kvůli jednomu autu, které z druhé strany zatarasilo přejezd Patočkova d.c. mezi starou a novou na dočasné SSZ, zžejmě chtěl z centra odbočit do ulice Pod Klárovkou a nejel do protisměru.

Dnes se opět na Malovanku chystáme a nafotíme doufám lepší fotky a některé ty včerejší smažeme smile

104

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

Tak včera jsem si to namířil z Vypichu dolu, že najedu klasicky do Strahovského, ale ejhle bez jediný informace najednou tunel zavřený, takže jsem musel přes město. No, ale každopádně zmatky jsou to tam dobré. Jsem zvědav, zda-li se to do pondělka stihne všechno dodělat. Pravděpodobně tam v ranní špičce nastane totální kolaps, protože složité to je i pro mě a to situaci v rámci možností sleduji zde z fotek...

Situace zde je naprosto chaotická. Chápu-li to dobře, tak celá tato zrůdnost bude v krátké době odstraněna a z Vypichu se pojede po hlavní bez semaforů? Taky tento semafor "nechápu: Můžu jet z levého pruhu, který je značen jako na rovně jet směr centrum, když mě svítí jen ta pobočná šipka "na rovně a v pravo" nebo je to bráno jako směr doleva??? Co ta dej přednost v jízdě? Platí pro mě i v momentě, kdy mám na semaforu zelenou nebo ne? Prostě ten projekt je trochu zbastlenej...

Jenomže problém číslo 2 pravděpodobně nastane na nové hlavní semaforové křižovatce, která je naprosto kapacitně nevyhovující. Je to zmatek nad zmatek. Ale za to co se tam buduje to zkrátka stojí.

Thumbs up Thumbs down

105

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

Dneska přibyla další značení a nové značky, které tam včera nebyly. Semafory už jsou na novém místě, silnice dodělána. Zdá se, že většina práce je hotova a zítra se začne jezdit po etapě 2. Etapa 3 se začne budovat :-)

Thumbs up Thumbs down

106

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

nedělní popolední fotky... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … ka/081109/

mohli jsme udělat na místě sraz smile

107

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

to teda jo :-)

Thumbs up Thumbs down

108

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

no to je teda komedie...
jeli jsme to dneska od stresovic na vypich.
neznat to tam tak dobre a nevedet ze se ma neco dit, tak si te objizdky smer smichov skoro nevsimnu, fakt pakarna, tim jak na hladkove odbocuje tolik lidi tak tam vznikaji krizove suituace tech co v levem pruhu jedou rovne(jeden takovej nam hodil do praveho pruhu takovou mysku ze mohlo byt co dokumentovat i pro policii...
no uvidime zitra rano, myslim ze to bude hodne sileny

Thumbs up Thumbs down

109

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

myslím, že totální kolaps je zaručen. 1 odbočovací pruh do tunelu udělá svoje :-))

Thumbs up Thumbs down

110

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

je pravda ze i ted tam byl v podstate jeden, o tom druhem moc ridicu nevedelo a kdyz jej nekdo znaly pouzil, tak byl hnedka za predbihace...
uvidime tak za tyden az se to trosku sklidni a zabeha

Thumbs up Thumbs down

111 Naposledy upravil: Prochaine (10.11. 2008 12.19)

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

Dnes jsem tam jel kolem 11. hodiny a byl klid. Ale je fakt, že už převedli dopravu a nemusí se to objíždět přes Dlabačov.

112

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

Taky jsem měl obavu jak to bude s tou přeložkou a proto jsem poslal dotaz na Metrostav, korespondence viz níže!

Dotaz na Metrostav z 8.11

V současné době probíhá úprava dopravního režimu na severní straně Strahovského tunelu. Kde je možno vidět/nastudovat značení resp.průjezd po úpravách?
Nestálo by za úvahu informovat veřejnost předem?

Odpověď z 10.11

Vážený pane,
Veškeré dopravní uzavírky jsou   projednávány  s odbornými orgány města, nicméně vždy těsně před jejich realizací ještě tyto uzávěry odsouhlasuje samospráva, která jejich termín i věcný rozsah vždy znovu posuzuje a případně je modifikuje dle aktuálních potřeb. Z toho důvodu bohužel nelze avizovat změny dopravního režimu s větším předstihem.


Odpověď Metrostavu  jak před rokem 1989.Takže jsem poslal dnes toto / i s odpovědí jejich "mluvčího"/ připojuji:

Odpověď 10.11

Vaše formální vyjádření mne nutí odpvědět.O změně dopravního režimu informoval tisk snad v pátek tj. těsně před změnou, ale ta nová ulice,bíle vyznačené pruhy atd.byly vidět přes minimálně 14 předem. Ńevěřím, že by místní ohledání samosprávou a případné pozměňovací návrhy mohly znamenat tak závažné změny. Chcete mi tím sdělením namluvit, že pokud by nesouhlasila samospráva s vedením jízdních pruhů či světelnou signalizací, byly by ony pruhy vedeny jinak, či že by přeložená signalizace opět překládána? Doposud jsem se domníval, že existuje projektová dokumentace / a i dle etap/, schválená samosprávou předem, a místní šetření je pouze jakýmsi úkonem odstraňujícím dílčí nedostatky. Navíc pro tak závažnou akci jako je úprava dopravního režimu na severním předpolí Strahovského tunelu předpokládám zpracování dokumentace předem.

A reakce Metrostavu 10.11.

Je slušné odpovědět, což tímto činím. Nicméně: moje odpověď byla (v rámci oficiálního sdělení)  přesná a zcela vystihuje danou problematiku.
S pozdravem


Takže co vlastně od nich chceme, zakázku mají  a nějaká ta veřejnost nebo nedej bože řidiči je nemusí zajímat !!

Thumbs up Thumbs down

113

Re: MÚK Malovanka - do otevření severní části 11/08

Dneska se na Malovance krom jiného začalo s výstavbou etapy III. Na dnešních fotkách http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 7.JPG.html je začínající práce na pažení. To bude podle nákresů na silnici vybudováno v tomto profilu: http://www.mapy.cz/#x=132987616@y=13595 … _156452737

Další práce se tedy rýsují celkem jasně. Prvé řadě postavení pažení, demolice staré silnice a zastávek MHD. Postavení vjezdové rampy do SAT a druhý most. Potom bude možné převést dopravu a dostavět jižní část portálu směrem na Letnou a opěrné zdi v místě dnešního vjezdu do SAT.

Máme se na co těšit, práce bude hodně a hlavně bude HODNĚ na co koukat :-)

Thumbs up Thumbs down