76

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Ty manévry - schody nasadit, schody sundat - asi už skončí. Oni si potřebovali ujasnit kam který schod, a naznačit díry. Dnes právě vrtají do trámu na každý stupeň 4 díry asi 15cm hluboké - docela rasovina.

Thumbs up Thumbs down

77

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

přes den se naváží bednění na stropy technologických kanálů

78 Naposledy upravil: pegodlas (04.11. 2009 22.30)

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Na lešení okolo vznikajícího schodiště to musí být dost o držku. Namoklé desky, zábradlí v podstatě žádné. Bezpečnost práce pláče... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 3.JPG.html

Nejlepší to má ten týpek, co drží střechu smile

Thumbs up Thumbs down

79

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

pegodlas napsal:

Na lešení okolo vznikajícího schodiště to musí být dost o držku. Namoklé desky, zábradlí v podstatě žádné. Bezpečnost práce pláče... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 3.JPG.html

Nejlepší to má ten týpek, co drží střechu smile

To jsi měl vidět, když tam poprvé asi před 4 dny ty stupně na zkoušku pasovali. Nejdříve se Pat nabodl na armaturu a pak Mat málem spadl, když pasoval prefabrikát zavěšený na jeřábu a zároveň nohou ukopával zábradlí na bednění, které vadilo usazení.  smile

Thumbs up Thumbs down

80

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

nevím zda už tu byla mapka podoby křižovatky Malovanky včetně zákresu technologického centra
http://www.tunelblanka.cz/pic_ostgraf_velke.php?photo=4

81

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Já myslím, že to bude nějaká sedimentační nádrž
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 9.JPG.html

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

82 Naposledy upravil: Jenik (09.11. 2009 15.48)

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Mě to připadá spíš jako obyšejná průchodka pro nějaký rourovod, spíš než přepad. Tolik vody by tam nikde nemělo být.
edit: možná spíš kabel

Thumbs up Thumbs down

83

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

přes víkend udělali pěkný kus práce. Deska zřejmě chtějí ebtonoval celou najednou.

84

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Jenik napsal:

Mě to připadá spíš jako obyšejná průchodka pro nějaký rourovod, spíš než přepad. Tolik vody by tam nikde nemělo být.
edit: možná spíš kabel

Podle mého to bude olejový separátor a retenční nádrž pro deštovku.  Přece jenom je otevřená plocha křižovatky dost
velká. Tady je dokonce vidět i snížené dno přímo pod trubkou.

Thumbs up Thumbs down

85

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Strejda napsal:

Podle mého to bude olejový separátor a retenční nádrž pro deštovku.  Přece jenom je otevřená plocha křižovatky dost
velká. Tady je dokonce vidět i snížené dno přímo pod trubkou.

Jo, olejový separátor zní víc odborně. Ale v podstatě jsem myslel totéž

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

86 Naposledy upravil: pegodlas (09.11. 2009 18.29)

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Vůbec nechápu, podle jakého klíče skládají desky bednění stropu. Proč je nedávají pokud možno rovnoběžně se stěnami, takhle je to samý trojúhelník, samé řezání.
U podesty na schodišti jsem čekal, že ty pruty ohnou spíš křížem proti sobě z protější strany. Takový třmínek s dlouhými háky. No to nic:)

Uprostřed, jak je ta pětiúhelníková díra u vyústění kanálů, se zdá, že bude stropní deska ve vyšší úrovni, než jsou ty okolní - podle toho, jak tam jsou stěny vyvázány výš a jak jsou ukončeny háky.

Thumbs up Thumbs down

87 Naposledy upravil: Pista (10.11. 2009 12.25)

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

pegodlas napsal:

Proč je nedávají pokud možno rovnoběžně se stěnami, takhle je to samý trojúhelník, samé řezání.

Asi preto, že je to do oblúka.

pegodlas napsal:

Uprostřed, jak je ta pětiúhelníková díra u vyústění kanálů, se zdá, že bude stropní deska ve vyšší úrovni, než jsou ty okolní - podle toho, jak tam jsou stěny vyvázány výš a jak jsou ukončeny háky.

Skôr tam nebude žiadna.

Thumbs up Thumbs down

88

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Pista napsal:

Asi preto, že je to do oblúka.

Některé asi ano. Ale např. první příčný kanál zprava má desky podélně, kdežto hned ten druhý rovnoběžně vedle něj je má šikmo...

Pista napsal:

Skôr tam nebude žiadna.

Potom by ty stěny musely končit parapetem (anebo pokračovat výš v jiné tloušťce). Ale proč by tam v tom případě nahoru nedali spony místo háků. Navíc když ty háky evidentně trčí ze stěny ven. přece nebudou všechny zkracovat.

Thumbs up Thumbs down

89

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

že by probíhala betonáž první části desky v připojovacím tubusu
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/malovan … 9.jpg.html

90

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Asi ne, to nemohli stihnout. Spíš to bude ta jímka - v pondělí byla skoro hotová.

Thumbs up Thumbs down

91 Naposledy upravil: Strejda (11.11. 2009 14.40)

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

obr napsal:

díky, je prosím možné také detail foto, ten červený obklad ?

Jo, jasně, já jsem na ten obklad dnes zapoměl. V pátek bude.

Edit: stačí to tak jak to je na pondělní slepenici, nebo ještě více detailně?

Thumbs up Thumbs down

92

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Strejda napsal:
obr napsal:

díky, je prosím možné také detail foto, ten červený obklad ?

Jo, jasně, já jsem na ten obklad dnes zapoměl. V pátek bude.

Edit: stačí to tak jak to je na pondělní slepenici, nebo ještě více detailně?

díky za rychlou reakci. Mně zajímá, jaké dlaždice tam dávají, případně vazba/vzor , čili nějak nejdetailněnji, jak se k tomu dostanete

Thumbs up Thumbs down

93

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

obr: Nedávno tu někdo postnul pdf s výkresem vzoru, budou to vodorovné pruhy různě dlouhé a různých odstínů cihlové.

Thumbs up Thumbs down

94

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

No, bojím se že ten výkres již neplatí. Každopádně zatím jsou všechny dlaždice v jedné barvě (na rozdíl od těch, které jsou na vnějších stranách křižovatky).

Thumbs up Thumbs down

95

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Tak připojovací rampa B se nám začíná pěkně rýsovat
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 3.JPG.html

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

96

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Strejda napsal:

No, bojím se že ten výkres již neplatí. Každopádně zatím jsou všechny dlaždice v jedné barvě (na rozdíl od těch, které jsou na vnějších stranách křižovatky).

No, ono při úplně blízkém pohledu jsou tam 2 odstíny - cihlově červená a cihlově červená s tmavě šedým "melírem" ale z dálky je to skutečně nerozeznatelné. Mám takové podezření, jestli to nebudou zase bourat ;-) protože to někdo spletl a dělníkům dodal jen 2 odstíny.

Thumbs up Thumbs down

97

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

baggins napsal:
Strejda napsal:

No, bojím se že ten výkres již neplatí. Každopádně zatím jsou všechny dlaždice v jedné barvě (na rozdíl od těch, které jsou na vnějších stranách křižovatky).

No, ono při úplně blízkém pohledu jsou tam 2 odstíny - cihlově červená a cihlově červená s tmavě šedým "melírem" ale z dálky je to skutečně nerozeznatelné. Mám takové podezření, jestli to nebudou zase bourat ;-) protože to někdo spletl a dělníkům dodal jen 2 odstíny.

měli by dělat tu finální úpravu obkladu různobarevnější/strakatější. Když je to barevně monotonní, nějaký sprejer to rychle zničí...

Thumbs up Thumbs down

98

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

obr napsal:
baggins napsal:
Strejda napsal:

No, bojím se že ten výkres již neplatí. Každopádně zatím jsou všechny dlaždice v jedné barvě (na rozdíl od těch, které jsou na vnějších stranách křižovatky).

No, ono při úplně blízkém pohledu jsou tam 2 odstíny - cihlově červená a cihlově červená s tmavě šedým "melírem" ale z dálky je to skutečně nerozeznatelné. Mám takové podezření, jestli to nebudou zase bourat ;-) protože to někdo spletl a dělníkům dodal jen 2 odstíny.

měli by dělat tu finální úpravu obkladu různobarevnější/strakatější. Když je to barevně monotonní, nějaký sprejer to rychle zničí...

Tak to se vůbec nebojím, že by barevnost pomohla - i kdyby tam vyskládali sebekrásnější mozaiku, tak to nějaký samozvaný umělec (čti magor) přestříká nějakými klikyháky - viz třeba skleněné opěrné stěny i vlastní betonové konstrukce na novém spojení. Spíše jsem si říkal, proč tam dělají takové drahé úpravy - lícovky jsou jistě jedna z nejdražších možností. Určitě bych tam nenechával plochý šedý beton, ale myslím si, že nějaká hezká matrice do bednění v kombinaci s probarveným betonem by bylo levnější a dostačující řešení.
A ještě k těm prefa schodišťovým stupňům, jak mají ty čtyři otvory na prostrčení kotevních trnů - myslíte si, že ty trny jen prostrčí a vyplní nějakým tmelem, nebo je nějak přišroubovávají? Každopádně je to docela odvážné řešení a nevypadá to zle.

Thumbs up Thumbs down

99

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

Abattre napsal:

Každopádně je to docela odvážné řešení a nevypadá to zle.

Každopádně budou odvážní ti, co potom budou chodit, až do toho poteče voda, zreznou ty kotevni prvky a rozmrzne beton... smile

Thumbs up Thumbs down

100

Re: MÚK Malovanka IV.Q 2009

pegodlas napsal:
Abattre napsal:

Každopádně je to docela odvážné řešení a nevypadá to zle.

Každopádně budou odvážní ti, co potom budou chodit, až do toho poteče voda, zreznou ty kotevni prvky a rozmrzne beton... smile

Když budou chodit prostředkem ... ;-)

Thumbs up Thumbs down