26

Re: Severní část obchvatu Prahy

jannk napsal:

Dálniční okruh kolem Prahy v odsunuté severní variantě je v podstatě hotov. Vede Po D5, A6, A93, A72, A4, A17, D8 (zde chybí jen kousek). Má to však jednu chybu pro svou délku téměř 600km není řidiči příliš využíván.

To je ale můj příspěvek z nějaké diskuze v internetovém deníku. Chybí uvedení zdroje!

Thumbs up Thumbs down

27

Re: Severní část obchvatu Prahy

sorry, mi to prislo emailem - takovy je holt internet :-)

Thumbs up Thumbs down

28

Re: Severní část obchvatu Prahy

Z úředních desek:
- Výzva k doplnění žádosti o územní rozhodnutí na 518
- Výzva k doplnění žádosti o územní rozhodnutí na 519

Thumbs up Thumbs down

29 Naposledy upravil: obr (10.02. 2011 08.30)

Re: Severní část obchvatu Prahy

http://domaci.ihned.cz/c1-49935110-kare … ste-jednat

Rozhovor iHned s Karlem Březinou

HN: Vyjadřoval jste se i k severní části obchvatu Prahy, která má vést přes Suchdol? To je stavba, proti které protestují nejen místní, ale i ekologové a odborníci, navíc soudy tento projekt de facto zastavily.

Ve strategii je zmíněno, že tato investice by měla proběhnout mezi lety 2021 a 2025. Je to jedna z věcí, o které bychom se měli se státem začít opět bavit, zvlášť když se to odsouvá takhle daleko. To nám dává příležitost si říct, zda to vést přes Suchdol, nebo zda nezvážit druhou variantu.


HN: To je významná změna. Dosud magistrát trval na tom, že se obchvat povede přes Suchdol, ačkoli severní varianta kolem Řeže je sice delší, ale mnohem levnější.

Padá totiž ten původní argument, pro který jsem obchvat přes Suchdol podporoval i já. A to, že proces přípravy stavby byl už tak daleko v této variantě, že kdybychom se rozhodli pro druhé řešení, tak se stavba o několik let oddálí. Musíme se s ministerstvem začít vážně bavit, zda by překážky v severní variantě nebyly menší než překážky v jižní variantě.


HN: Vyhnout se Suchdolu by asi bylo i politicky lepší řešení.

S tím souhlasím. Proto avizuji, že rozhodnutí ministerstva dopravy o odložení stavby otevírá prostor, abychom znovu promysleli, kudy se vydat. Ale z pohledu tohoto volebního období to pro mě nemá takovou prioritu jako část obchvatu z Běchovic na dálnici D1.

Thumbs up Thumbs down

30

Re: Severní část obchvatu Prahy

Březina si neuvědomuje, že by to bylo politicky horší řešení, protože by se problém jen přesunul jinam, kde okruh také nechtějí.

Thumbs up Thumbs down

31

Re: Severní část obchvatu Prahy

Ale hlavně ho tam nemají v územním plánu. Na rozdíl od Suchdola, kde už je půl století rezerva a jen se handrkuje o detailech.

Thumbs up Thumbs down

32

Re: Severní část obchvatu Prahy

Z úředních desek:
- prodloužení termínu pro doplnění žádosti o ÚR 518 do 18.4.11
- prodloužení termínu pro doplnění žádosti o ÚR 519 do 18.4.11

Thumbs up Thumbs down

33

Re: Severní část obchvatu Prahy

Metropole zřejmě dostane dráhu i okruh
http://www.denik.cz/z_domova/metropole- … 10423.html

Praha - Návrh Dopravní superstrategie asi vezme za své. Mělo by to urychlit stavby Pražského okruhu i rychlodráhy.

Thumbs up Thumbs down

34

Re: Severní část obchvatu Prahy

Nevím, jestli se to tu už objevilo, ale na podzim byl Dobeš v ČRo. Kromě rychlodráhy se diskutovalo i o severní části obchvatu, který by se posunul severně a sloužil by tak zároveň jako obchvat Kralup. Co na to říkáte? Kralupy jsou podle mě už dost daleko (i když obchvat samozřejmě nemusí vést blízko u města, kterému slouží).

http://www.rozhlas.cz/strednicechy/kvec … ky--982699

Thumbs up Thumbs down

35

Re: Severní část obchvatu Prahy

Pokud to nebude provedeno blízko Prahy, tak Praha přijde o značně důležitý most přes vltavu Bohnice - Suchdol (sevrní část - západní část), který už Praha potřebuje jako prase drbání. Tím pádem se nic nevyřeší, protože jediné blízké spojení bude Most barikádníku nebo nový trojský. Do Blanky nebudou smět těžší nákl vozidla (autobusy a pod) tudíž zůstává povrch přes Holešovice. To je jako jezdit na druhou stranu Vltavy přes Kralupy.Tudíž přesun ke Kralupům je podle mne pitomost. Nevím Proč se starosta Suchdola tomu tak brání, když kromě mostu to bude stejně zakopané v zemi (jediné vysvětlení mne napadá, že to asi není plánované přes jeho pozemky, které by s vysokým ziskem prodal). No a pokud tam suchdoláci nechtějí mít provoz, tak bych jim nedělal přípojky na okruh. Mohou potom jezdit do Prahy přes Kralupy. wink

Thumbs up Thumbs down

36 Naposledy upravil: pp21 (26.01. 2012 08.00)

Re: Severní část obchvatu Prahy

Mirajz napsal:

...Do Blanky nebudou smět těžší nákl vozidla (autobusy a pod) tudíž zůstává povrch přes Holešovice...

A to jako proč? To je nějakej nesmysl, ne? Předpokládám, že tam bude naprosto stejný režim jako ve Strahovském tunelu a v Mrázovce. Jen to nejspíš celé bude v nějaké té zóně se zákazem nad 12t, ale to je i teď a v zóně se zákazem bude i ten "povrch přes Holešovice".

Thumbs up Thumbs down

37

Re: Severní část obchvatu Prahy

Nene, výhledově je do Blanky zakázán / zpoplatněn vjezd nad 12t. Ale u autobusů mě to zaráží - ty bych tam čekal.

... Nákladní vozidla mají mít, podobně jako v dalších tunelech Městského okruhu, povolen vjezd do 12 tun celkové ... (zdroj Wikipedie - první co na mě vylezlo)

Thumbs up Thumbs down

38

Re: Severní část obchvatu Prahy

V tom Suchdole je to o pozemcích, stejně jako před lety na jihovýchodě v Křeslicích a Újezdě, stejně jako v Plzni Černicích-Bručné. Zajímavé je, že ve všech případech inkriminované pozemky patří starostovi a jeho spřízněncům...

Thumbs up Thumbs down

39

Re: Severní část obchvatu Prahy

AGa.. napsal:

V tom Suchdole je to o pozemcích, stejně jako před lety na jihovýchodě v Křeslicích a Újezdě, stejně jako v Plzni Černicích-Bručné. Zajímavé je, že ve všech případech inkriminované pozemky patří starostovi a jeho spřízněncům...

V jakém smyslu? Jde o zájem dostat okruh na své pozemky, nebo naopak ho ze svých pozemků vypudit?

Thumbs up Thumbs down

40

Re: Severní část obchvatu Prahy

to záleží na případu, většinou je to "dostat na své pozemky" protože to je pole->stavba zhodnocení
ale jsou i případy, dostat od pozemků -> snížení ceny obytných domů v okolí

nejčastější ale je případ - navrhne se trasa dálnice, "někdo" najednou skoupí za levno pozemky po cestě (nebo v blízkém okolí zejména na odpočívadla,pumpy apod.) a pak vyjednává se státem o odkupu/výměně...

Thumbs up Thumbs down

41

Re: Severní část obchvatu Prahy

To ale aby sebou hodili - pokud projde návrh na odkup pozemků za cenu před vydáním ÚR, tak už to nebude tak lukrativní. Neřekl bych, že je zájmem majitelů teď postup blokovat. Být majitelem, spíš bych se bál, že to nestihnu prodat podle stávajícího zákona. wink

Thumbs up Thumbs down

42

Re: Severní část obchvatu Prahy

Jde o to, že je mnohem výnosnější prodat pozemky developrům na stavbu baráčků, než státu na stavbu dálnice.

Thumbs up Thumbs down

43

Re: Severní část obchvatu Prahy

AGa.. napsal:

Jde o to, že je mnohem výnosnější prodat pozemky developrům na stavbu baráčků, než státu na stavbu dálnice.

jak kdy ale většinou ano

Thumbs up Thumbs down

44

Re: Severní část obchvatu Prahy

Pražský deník: Soud zrušil stavební uzávěru stavby Pražského okruhu v Suchdole

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/s … hdole.html

Thumbs up Thumbs down

45 Naposledy upravil: P_V (08.01. 2014 22.35)

Re: Severní část obchvatu Prahy

Z novin MČ P8:

Rada osmé městské části projednala text Aktualizace č. 1 Zásad územního rozvoje hlavního města (aktualizace) a schválila několik připomínek.
...
Vedení radnice také zcela odmítá výstavbu mimoúrovňové křižovatky Čimice. Důvodem je, že součástí stavby okruhu kolem Prahy není vybudování propojení mezi okruhem a ulicí Ústeckou. Čimický přivaděč, tak jak je v aktualizaci navržen, by přivedl dopravu do hustě obydlené oblasti Čimic. V rámci dostavby okruhu městská část preferuje řešení jeho severozápadní části v úseku Suchdol – Březiněves a požaduje, aby úsek Suchdol – Březiněves byl zahrnut do časového horizontu územního plánu.


Neboli: P8 chce variantu J a zároveň nechce, aby jí k něčemu byla.
(edit: nebudu rejpat)

Thumbs up Thumbs down

46 Naposledy upravil: Mosquit (08.01. 2014 22.03)

Re: Severní část obchvatu Prahy

Rozumím tomu správně, že díky tomu, že tam lidé z Čimic a Kobylis nebudou mít tuto "kapacitní komunikaci", tak když pojedou od západu po severní části R1, tak můžou sjet až na křižovatce s D8 a pak se budou vracet přes Ďáblice, Dolní Chabry atd?
To je výhoda? :-)

Nebo že by se báli toho, že ten kdo pojede od západu si vybere zrovna tuto komunikaci ke sjetí do centra (přes cca 7 světelných křižovatek), místo aby to vzal o kousek delší trasou bez jediné - mimo MÚK Pelc-Tyrolka ?

Thumbs up Thumbs down

47 Naposledy upravil: P_V (08.01. 2014 22.56)

Re: Severní část obchvatu Prahy

Nepochopil jsem to tvrzení, že "součástí stavby okruhu kolem Prahy není vybudování propojení mezi okruhem a ulicí Ústeckou". MÚK SOKP-Ústecká v ÚP zakreslena je a v ZÚR tam také je puntík.
Asi se obávají, že přes staré Čimice tam na přivaděč budou najíždět řidiči z Bohnic. Bez přivaděče ale zas pojedou ulicí K Ládví na tu Ústeckou.

Thumbs up Thumbs down

48

Re: Severní část obchvatu Prahy

Zas na druhou stranu, je to obchvat, čím méně MÚK, tím bude pohyb po něm plynulejší, neměl by sloužit místní dopravě, od toho jsou místní komunikace.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

49 Naposledy upravil: P_V (09.01. 2014 12.21)

Re: Severní část obchvatu Prahy

Jen ať té místní dopravě slouží, např. projekt Blanky s tím i počítá. Ona tam na severu ani jiná místní komunikace není.

Thumbs up Thumbs down

50 Naposledy upravil: mrmarkus (09.01. 2014 13.48)

Re: Severní část obchvatu Prahy

P_V: Což je chyba. Praze chybí místní mosty, u nás na jihu cítím sám potřebu místního mostu (pro IAD i vozidla MHD) Modřany - Lahovičky, ve chvíli kdy bude MÚK R1 s Komořanskou, bude se jezdit po R1 - úplně zbytečně. Podobně to vidím na severu, tam je podle mě též nutný místní most přes Vltavu, možná i dva, už by tam nejspíše dávno byly, kdyby se místní oprávněně nebáli, že jim to tam přivede tranzit. Ale když bude R1 na severu, tak pak už by to jít mělo a podle mě časem i půjde.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down