1

Téma: Cyklostezky na Praze 4

Pár fotek z rozestavěné cyklostezky v ulici Budějovická:

http://squish225.rajce.idnes.cz/cyklost … cka/#album

Vypadá to, že začátek je hotov a konec taky podle nového chodníku, ale žádné zakončení nebo převedení zpět do provozu tam není, takže se stezka asi jednoduše vytratí :-) Asi bude nejspíš plnit funkci přístupu cyklistů k obchodům které tam jsou. No uvidíme až bude celkově hotovo.

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Cyklostezky na Praze 4

Jo to je cyklostezka...
já si loni říkal, co to tam vybudovali za nájezd pro vozíčkáře z vozovky na chodník smile smile

3

Re: Cyklostezky na Praze 4

Vzhledem k tomu hroznému stavu chodníku vedle (viz foto P1010599) je mi jasné, kudy budou po dokončení chodit chodci :-(

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Cyklostezky na Praze 4

Ta stará dlažba půjde pryč, mělo by to tam pak vypadat jako na druhém fotu.

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Cyklostezky na Praze 4

Tak to by vůbec nemuselo skončit špatně. Odkud kam ta stezka vede? Pohodlný průjezd od Budějovické až k Nuseláku by se mi líbil, ale takhle daleko to asi plánované není. Moc tuhle oblast neznám, ale tohle bude zřejmě jen ten kousek mezi Olbrachtovou a Na Strži. Nebo se pletu?

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Cyklostezky na Praze 4

Je to zatím kousíček od křižovatky Budějovická x Vyskočilova po křižovatku Budějovická x Vokáčova. Viz. odkaz:

http://mapy.cz/#mm=TtTcFP@dm=133136320+ … 06096@z=16

Jestli to povede ještě dál netuším, ale typoval bych že ne. Nicméně aspoň něco než nic (že by nejkratší cyklostezka v Praze?) smile

Thumbs up Thumbs down

7 Naposledy upravil: pp21 (16.05. 2010 09.51)

Re: Cyklostezky na Praze 4

No já nevím, tohle zrovna moc na bezproblémový průjezd na kole moc nevypadá ... snad když člověk pojede krokem...
http://squish225.rajce.idnes.cz/cyklost … 010597.jpg

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Cyklostezky na Praze 4

jen doplním, že ta BUS zastávka je jen noční smile

9

Re: Cyklostezky na Praze 4

Sice krátký úsek v místě, kde by se cyklopruhy asi osvědčily lépe, jenže i tak je to myslím první kousek čehokoliv pro cyklisty v téhle oblasti. Podle StreetView mi i přijde, že se stezka mohla s trochou vůle prodloužit mnohem dál. A vždy je snazší něco prodloužit, než postavit něco od začátku.
A když budou tudy cyklisté jezdit, chodci se naučí dávat si pozor. Spíše se bojím bruslařů

Thumbs up +1 Thumbs down

10

Re: Cyklostezky na Praze 4

další část rekonstrukce Budějovické ulice směrem k Pankráci je na spadnutí, tak třeba se s tím počítá... smile

a není to psáno v tom seznamu plánovaných cykloakcí?

11

Re: Cyklostezky na Praze 4

V seznamu cykloakcí jsem o tomto úseku nenašel nic. Njebližší akce je snaha o úpravu Jeremenkovi. Ta naráží na Prahu 4, která údajně nechce navrhované cyklopruhy, ale oddělenou stezku vedle chodníku.

Jenže podle usnesení magistrátu se při všech rekonstrukcích a dopravních stavbách v Praze musí myslet na cyklisty. Podle hodně starých zpráv se právě do projektu rekonstrukce Budějovické nakonec nějaké řešení pro cyklisty dodatečně přidalo, jenže jaké a jestli tam vydrželo nevím.

Zato rekonstrukce ulice Na Pankráci asi nevypadá, že?

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Cyklostezky na Praze 4

Zato rekonstrukce ulice Na Pankráci asi nevypadá, že?

Co já vím tak určitě ne.

Thumbs up Thumbs down

13

Re: Cyklostezky na Praze 4

Co si pamatuju, tak na Budějovické se na cyklokomisi původně hodně licitovalo mezi cyklopruhy a stezkou, P4 prosadila stezku.
Protože je to na mojí pravidelné cestě do centra, tak už teď vím, že mně osobně stezka k ničemu nebude, na druhou stranu, pro místní pojíždění nahoře po pláni je to dobrý začátek. Chodníkově se to dá v pohodě táhnout až po křižovatku s Hvězdovou (před metrem Pankrác), teprve pak je ulice Na Pankráci zřejmě příliš úzká. Předpokládám ale vrcholnou prudu spočívající v tom, že všechny světelné křižovatky zůstanou do nejbližší rekonstrukce s přechodem (a ani potom to nebude žádná radost, protože zelenou na budoucích přejezdech bude patrně nutno mačkat tlačítkem jako na Chodově). Zkrátka a dobře klasické "cyklisto počkej si."
Jinak kolem a kolem je to součást budoucí celoměstské trasy A41 (nejlépe asi tohle PDF: http://doprava.praha-mesto.cz/files/=71 … l-2010.pdf ), takže na konec (za deset, dvacet let) by to mohlo být až po ten Nuselák.

14

Re: Cyklostezky na Praze 4

KeckaS napsal:

Njebližší akce je snaha o úpravu Jeremenkovy. Ta naráží na Prahu 4, která údajně nechce navrhované cyklopruhy, ale oddělenou stezku vedle chodníku.

Tak to je super zpráva, Jeremenkovou jezdím pořád. Cyklopruhy by na 100 % stačily, nechápu, co Praha 4 zas vymýšlí (i když v kontextu jejího přístupu k dopravě mě to už ani neudivuje). Jedinej problém je, že u okraje parkujou auta, nicméně kdyby se tam nalajnovaly parkovací stání a vedle nich ten pruh pro kola, tak by to snad bylo v pohodě. Hlavně doufám, že ten záměr "nějak" vyřeší napojení na cyklostezku podél Vltavy.

Ad Budějovická: Upřímně řečeno moc nevidím přidanou hodnotu této investice oproti jízdě po chodníku ( když pominu, že ta je zakázaná wink ).

Thumbs up Thumbs down

15

Re: Cyklostezky na Praze 4

Na Pankráci: Je v plánu BUSopruh dolů od křižovatky s Na Veselí (letos nové SSZ 4.473) po následné SSZ - trošku to ale omezí parkování, proto to asi ještě není...
A dá se předpokládat, že to bude BUSo - cyklo...

andy napsal:

Hlavně doufám, že ten záměr "nějak" vyřeší napojení na cyklostezku podél Vltavy.

Vždyť tam máš SSZ, podjezd je u Branické...
Já většinou směrem tam přejíždím u pumpy
a směrem zpět právě podjezdem u Branické a pak po východním chodníku.

16

Re: Cyklostezky na Praze 4

kasme napsal:
andy napsal:

Hlavně doufám, že ten záměr "nějak" vyřeší napojení na cyklostezku podél Vltavy.

Vždyť tam máš SSZ

No právě - ta křižovatka je docela nepříjemná (samotný průjezd Jeremenkovou je vzhledem k tomu, kolik tam (ne)jezdí aut, i bez cyklopruhů celkem v poho). Z Jeremenkový si buď musíš stoupnout vedle auta, který možná pojede na zelenou šipku doprava, anebo vjet na chodník a motat se mezi chodcema. Nicméně teď jsem našel pokec o tý trase a podle něj se to řešit bude (vyhrazené jízdní pruhy pro cyklisty (i přes křižovatku pro směrové navedení), prostor pro cyklisty (V19) na vjezdu z ulice Jeremenkova pro přímý průjezd, zřízení samostatné SSZ pro vjezd z cyklotrasy A 2 a parkoviště restaurace SOHO+).

kasme napsal:

Já většinou směrem tam přejíždím u pumpy a směrem zpět právě podjezdem u Branické a pak po východním chodníku.

Podjezdem u Branické jezdim taky, ale pak pokračuju tou cyklostezkou kolem rampy od Jižní spojky s lampou uprostřed smile

Thumbs up Thumbs down

17

Re: Cyklostezky na Praze 4

kasme napsal:

Já většinou směrem tam přejíždím u pumpy a směrem zpět právě podjezdem u Branické a pak po východním chodníku.

a nebo ulicí K Vysoké cestě

18

Re: Cyklostezky na Praze 4

kasme napsal:

a nebo ulicí K Vysoké cestě

takhle jsem asi ještě nejel, zkusim..

Thumbs up Thumbs down

19

Re: Cyklostezky na Praze 4

Ještě přidávám odkaz který je na prahounakole.cz na fota z ulice Jeremenkova

http://picasaweb.google.com/prousek.tom … remenkova#

Thumbs up Thumbs down

20

Re: Cyklostezky na Praze 4

Ale zpátky k ulici Budějovická, nedalo mi to a zeptal jsem se Prahy 4 jak to bude finálně vypadat, zde odpověď:

Praha 4 napsal:

Dobrý den,
pokud je mi známo, tak podle dokumentace nám před cca rokem předložené majitelem komunikací a investorem, firmou TSK Praha, povede cyklostezka po chodníku k ulici Vokáčova, případně Hanusova a tam se dlouze různými bezpečnostními audity řešilo, jak a kde nejbezpečněji vjet do vozovky. Posledním řešením byl právě cyklopřechod a poté odbočení do jízdního pruhu s další ochranou cyklistů.
S pozdravem, Martin Hudec  (ODS)
zástupce starosty

No jsem zvědav na tu další ochranu smile Že by cyklopikto ?

Thumbs up Thumbs down

21

Re: Cyklostezky na Praze 4

kasme napsal:

Jo to je cyklostezka...
já si loni říkal, co to tam vybudovali za nájezd pro vozíčkáře z vozovky na chodník smile smile


tak už to rozbourali smile smile

http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm … 2.jpg.html
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm … 3.jpg.html

22

Re: Cyklostezky na Praze 4

Tak teď jsem teda opravdu zvědavý co z toho nakonec vznikne....ani bych se po přístupu Prahy 4 k cyklistice nedivil kdyby vůbec nic  sad

Thumbs up Thumbs down

23

Re: Cyklostezky na Praze 4

Něco vznikne - ale těžko říct co, protože vjezd cyklostezky na ulici se tam řešil "různými bezpečnostními audity". Možná vyhodnotili, že nejbezpečnější bude tu stezku na ulici vůbec nesvádět.

24

Re: Cyklostezky na Praze 4

"Cyklisto sesedni z kola" smile

25

Re: Cyklostezky na Praze 4

kasme napsal:
kasme napsal:

Jo to je cyklostezka...
já si loni říkal, co to tam vybudovali za nájezd pro vozíčkáře z vozovky na chodník smile smile


tak už to rozbourali smile smile

http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm … 2.jpg.html
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm … 3.jpg.html

A dnes odpoledne zase zaasfaltováno včetně povrchu až k následující křižovatce