26 Naposledy upravil: dave (27.03. 2010 07.52)

Re: MÚK U Vorlíků - jiné řešení a U-turn

jannk napsal:

ja bych nebyl takovy pesimista - vsichni si pamatujeme, jak vetsina ridicu protestovala proti prednosti chodcu na prechodech. Pry to u nas nejde a nikdy nepujde, znasobi se pocet mrtvych atd atd ... uteklo par let a celkem dobre to funguje (mozna paradoxne nejlepe v Praze, kde to zpusobilo nejvetsi zmenu), dokonce i na prechodu u Kotvy nebo u vyjezdu z Kulataku smerem Prasny most - kde hodne lidi tvrdilo, ze tudy uz neprojede zadne auto.
I ty kruhove objezdy pred 10 lety spise nebyly nez byly.

No zrovna ten prechod na vyjezdu z Kulataku je opravdu udesny. Jedine stesti, ze je uz "leta" rozkopana Milady horakove a ted i provizorium na samotnem Prasnem moste. To jsou duvody, pro ktere by se doprava stosovala pred Prasnym mostem. Ted se stosuje rovnou na Kulataku a je to des bes. Ridici z Evropske stoji dlouho a celkem marne pred krizovatkou, jelikoz vsichni ti, co jedou na Prasny most, STOJI na Kulataku a vyckavaji, az chodci precupitaji. Takze i kdyz nekdo z Evropske jede treba na Jugoslavskych partizanu, stejne ceka, protoze pred nim stoji ti, co davaji prednost chodcum. Jako ze ti tam cupitaji skoro porad.

Ja rozhodne jsem pro prednost chodcu, ale tohle je jedno z mist, kde to vylozene vadi plynulosti silnicniho provozu. Jiste, bude se (mozna, casem) budovat spojka Evropska-Prasny most, ale rekneme si kdy to vubec muze nastat (odhadu 2012-2013 snad nemuzou verit ani ti nejvetsi optimisti). Krom toho to ten problem nijak neresi. Toto misto by si podle me opravdu zaslouzilo podchod, nejlepe dotazeny az do vestibulu metra (kam cast lidi z tram beztak miri). Akorat se obavam, ze pri stavajici siri tramvajovych nastupist, je to opravdu vec nerealna. Jeste by nekoho napadlo zuzit najezd na kulatak ze Svatovitske na jednopruh! (on tam beztak kazdou chvili stoji nejaky blbec s dodavkou) ;-)

(zjevně jsem úplně OT :-( , pardon)

Thumbs up Thumbs down

27

Re: MÚK U Vorlíků - jiné řešení a U-turn

Four way stop je výborná věc. Byl bych také pro její zavedení. Hlavně v těch vilovích čtvrtích by to hodně pomohlo. Ale naše přednost zprava také není od věci a až si na její častější výskyt řidiči zyknou, bude to taky ok.

Thumbs up Thumbs down

28

Re: MÚK U Vorlíků - jiné řešení a U-turn

four way stop i křižovatka bez určení, která je hlavní (pravidlo pravé ruky), je v podstatě totéž. Když přijedou najednou auta z každého směru, tak závisí na dohodě řidičů.

Thumbs up Thumbs down

29

Re: MÚK U Vorlíků - jiné řešení a U-turn

Neni. U 4-stop plati kdo drive prijel drive odjizdi, u neoznacene krizovatky plati prednost zprava (kterou velmi pravdepodobne treba v UK nemaji - aspon mi na to nikdo nebyl schopny odpovedet)

Thumbs up Thumbs down

30

Re: MÚK U Vorlíků - jiné řešení a U-turn

Já teda nevím, ale: že dojíždím do křižovatky zároveň s jiným autem, se mi stává běžně. Jsem rád, že vím, kdo má přednost. Že bychom se v neoznačené křižovatce sjeli naráz ze všech stran, se mi za posledních 10 let stalo JEDNOU, a to to byla ještě jen tříramenná křižovatka. Neměli jsme problém se dohodnout.

Thumbs up Thumbs down

31

Re: MÚK U Vorlíků - jiné řešení a U-turn

pozor - u neoznacenych krizovatek neni stopka -> jde projet -> je snazsi se srazit/omezit. Pokud clovek musi zastavit, tak je dost jedno jestli jede jako prvni nebo druhy; proste je snadne se dohodnout.

Thumbs up Thumbs down

32

Re: MÚK U Vorlíků - jiné řešení a U-turn

jannku pamatuji se před mnoha lety jak s Autoškolou jsme jezdili ve vilové čtvrti od takové křižovatky bez vyznačené přednosti ke křižovatce a instruktor mi vštěpoval, opatrně, přibrzdit a dívat se zejména doprava. I když měl jsem to v sobě již od dob, kdy mě vozil v autě táta.....
- a podstatné - kolik vlastně stojí instalace a údržba značky, kolik značek by bylo třeba ? jakým škodám by to zabránilo ?

Thumbs up Thumbs down

33

Re: MÚK U Vorlíků - jiné řešení a U-turn

pokud vim, tak v anglii maj prednost zleva,ne?

Thumbs up Thumbs down

34

Re: MÚK U Vorlíků - jiné řešení a U-turn

tomisi - viz http://www.britjob.com/?page=pravidla-s … ho-provozu    úplně dole. "I v Anglii je přednost zprava, přestože se jezdí vlevo".
jannku - ještě k těm značkám mi napadlo - představte si tam, kde jsou křižovatky bez přednosti (většina rezidenčních/vilových čtvrtí s úzkými chodníky) všude značky, jak by to ani nevypadalo pěkně.  Navíc nejen v noci by se o to pomlátili nejen opilci, ocenili by to snad jen psi smile

Thumbs up Thumbs down