1

Téma: Modré vs. zelené cedule

Název tématu asi upravím, ale zatím je založeno kvůli tomuto smile

Jak se na stavbách 513 a 514 roste dopravní značení, tak začínám objevovat "drobné" rozdíly, které jsem dříve "neviděl" smile

2

Re: Modré vs. zelené cedule

pavel.hrdina napsal:
kasme napsal:

Ještě jsem si všiml zajímavosti, že cedule "Plzeň" jsou jedna celá zelená a druhá ne... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 9.jpg.html

To me taky zmatlo. Navic u te cele zelene chybi navigacni cil Letiste, coz u te druhe je. Ta celozelena je z hlavni trasy I/4, zatimco ta druha je na rampe MUK R1 x I/4 - cili zadny velky rozdil proc by jedna mela byt takova a druha makova. Prijde mi to jakoby kazdou z nich delal nekdo jiny, pritom obe by mely pochazet z "pera" jednoho a tehoz cloveka a tudiz by mely drzet stejny styl.

Opravdu mi to hlava nebere, kdyz ani tady na jedne stavbe neni vule dodrzet nejakou jednotnost. Fakt by me moc zajimal duvod proc to takto je.

kasme napsal:

A na kruháku není u Brna "1" http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 4.jpg.html

Analogicke znacky uz jsem videl a taky existuji znacky se symbolem auticka (R). Tady bych asi zvolil konzistentni znaceni jen s tim cislem (bez auticka). Tohle co tam je mi fakt neprijde dostatecne.

Avantime napsal:
pavel.hrdina napsal:
kasme napsal:

Ještě jsem si všiml zajímavosti, že cedule "Plzeň" jsou jedna celá zelená a druhá ne... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 9.jpg.html

To me taky zmatlo. Navic u te cele zelene chybi navigacni cil Letiste, coz u te druhe je. Ta celozelena je z hlavni trasy I/4, zatimco ta druha je na rampe MUK R1 x I/4 - cili zadny velky rozdil proc by jedna mela byt takova a druha makova. Prijde mi to jakoby kazdou z nich delal nekdo jiny, pritom obe by mely pochazet z "pera" jednoho a tehoz cloveka a tudiz by mely drzet stejny styl.

Opravdu mi to hlava nebere, kdyz ani tady na jedne stavbe neni vule dodrzet nejakou jednotnost. Fakt by me moc zajimal duvod proc to takto je.

Pokud vidím dobře, tak ta celozelená značka je ve spodní částí dokonce bez bílého ohraničení!

Myslím, že konzistentní řešení by představovala ta spodní - celozelená - značka, za předpokladu doplnění výše zmíněného ohraničení. Bylo by myslím i logické, že značka, navádějící výhradně na R či D (tj. bez možnosti sjet jinam) má zelený podklad na celé ploše.


pavel.hrdina napsal:
Avantime napsal:

Pokud vidím dobře, tak ta celozelená značka je ve spodní částí dokonce bez bílého ohraničení!

Vidis, toho jsem si ani nevsiml. To je teda drsnost!

Avantime napsal:

Myslím, že konzistentní řešení by představovala ta spodní - celozelená - značka, za předpokladu doplnění výše zmíněného ohraničení. Bylo by myslím i logické, že značka, navádějící výhradně na R či D (tj. bez možnosti sjet jinam) má zelený podklad na celé ploše.

A ja uz jsem asi pochopil o co tam jde - podstatny rozdil v nich je ve smeru/tvaru sipek. Takze tedy:

1) Ta celozelena znacka ma sipku vodorovnou, tedy je analogicka posledni znacce na normalnim sjezdu z dalnice. Ta ma rovnez znacku v barve navazujici komunikace, tedy typicky modrou (pokud nejde o sjezd na D/R jako zde). Uvaha je takova, ze pokud jedu v odbocovacim pruhu, tak tesne pred tou znackou uz v zasade nemam moznost jet jinam nez na tu navazujici komunikaci a naopak, pokud v odbocovacim pruhu nejedu, tak uz se tam tesne pred znackou ani nedostanu. Cilize znacka je jednoznacne urcena pro ty kdoz realne odbocuji.

2) Znacka na moste je modra proto, ze na ni je sipka lomena (plne odpovidajici sipce sikme pod uhlem 45°) a (ted to podstatne) je umistena jeste v miste pred znackou zacatku silnice pro motorova vozidla. Oznacuje tedy zacatek odbocovaciho pruhu, kam muzu nebo nemusim najet. Proto je tedy v barevnem provedeni dosavadni komunikace (tedy zde modra) a uvnitr je barevny podklad pro navazujici komunikaci. Za ni by na konci odbocovaciho pruhu mela jeste nasledovat celozelena znacka odpovidajici te z bodu 1.

a oficiální vysvětlení... kdo si to má všechno pamatovat... smile

1) IS 6f: Návěst před křižovatkou

2) IS 7a: Výjezd

3

Re: Modré vs. zelené cedule

zajímavé osvětlení, děkuji

Thumbs up Thumbs down