51

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Východní jáma: minulý týden zabetonovali jižní část spodní desky včetně stěny kanálu  k SOS výklenku, než jsem to stihl napsat, tak nebylo kam.
Dnes jsou vybetonované i stěny SOS výklenku, takže jižní spodní část dilatace (číslo doplním, až ho najdu) je hotová.
Dnes dokončují bednění střední části (spodní deska + stěny kanálu) až k SOS průchodu, betonáž čekám zítra, maximálně pozítří.

Thumbs up Thumbs down

52

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Východní jáma: s tím bedněním jsem je trocho přeenil, ale zato začali armovat jižní stěnu

viz foto http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … st/110719/

Thumbs up Thumbs down

53

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

všimli jste si toho skoku, který je mezi rampou a úrovní dna tunelu?

http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … hoto=12691

jakpak se to bude vyrovnávat?

Thumbs up Thumbs down

54

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

medved napsal:

všimli jste si toho skoku, který je mezi rampou a úrovní dna tunelu?

http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … hoto=12691

jakpak se to bude vyrovnávat?

Jestli jsem si dobře všimnul, tak se do tunelů leje celkem silná vrstva finálního betonu. Tím se dno vyrovná.

Thumbs up Thumbs down

55

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Východní jáma: dnes se betonuje spodní deska.

Thumbs up Thumbs down

56

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

jen aby ten beton neměli moc řídkej smile

57

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Honkam napsal:
medved napsal:

všimli jste si toho skoku, který je mezi rampou a úrovní dna tunelu?

http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … hoto=12691

jakpak se to bude vyrovnávat?

Jestli jsem si dobře všimnul, tak se do tunelů leje celkem silná vrstva finálního betonu. Tím se dno vyrovná.


To ano, ale tady to jsou skoro dva metry, navíc rampa stoupá, tunel v hlavním směru klesá, no jsem zvědavej...

Thumbs up Thumbs down

58

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

medved napsal:
Honkam napsal:
medved napsal:

všimli jste si toho skoku, který je mezi rampou a úrovní dna tunelu?

http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … hoto=12691

jakpak se to bude vyrovnávat?

Jestli jsem si dobře všimnul, tak se do tunelů leje celkem silná vrstva finálního betonu. Tím se dno vyrovná.


To ano, ale tady to jsou skoro dva metry, navíc rampa stoupá, tunel v hlavním směru klesá, no jsem zvědavej...

Připojovák bude v tunelu, tak tam je dost prostoru pro pozvolné klesání připojovací rampy.

Thumbs up Thumbs down

59

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

takže v rozpletu bude schod mezi připojovákem a průběžnými tunely v podélném směru?

je to důsledek zahloubení nivelety tunelu na Prašném mostě kvůli geologii?

Thumbs up Thumbs down

60

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Podélný schod v rozpletu v tunelu ? A dovolují to vůbec normy ? Snad ne, ale nevím. Nikde jsem nic takového nenašel.
Co se schodu týká, napadlo mě jestli nemá něco společného s členěním kaloty a umístěním provizorní svislé výztuže, či jak se tomu říká. Silně pochybuji že by to měl být vzorek finálního profilu.
Jo a tunel se myslím opravdu snižoval.
Taky mě napadlo že tato debata zde už byla.

Thumbs up Thumbs down

61

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Nejde o raženou část, ale o napojení připojovací rampy od mostu Svatovítská, koukněte na odkaz na obrázek o kus výš, ražený tunel se bude dobírat, tam problém není.

Thumbs up Thumbs down

62

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Ajóóó,
No nic, zase jsem na špatný straně jámy. Ale je pravda že ty skokánky jsou i tady dost velký, i když na průhledových fotkách to tak moc nevypadá. Je ale i možný že to nároží ještě dostane nějakou finální úpravu, přeci jen je při připojování nutno se nejdřív srovnat rychlostně a pak teprve připojit a v tunelech má být 70. Tak se asi ještě nějakého řešení, které nemusí být ani na vizualizacích, dočkáme.
Jo a já měl původně na mysli ten skokánek u jižního tunelu. I tam je u rampy takový pěkný skok, ale co ten u stěny ? To se myslím posledně nevyřešilo.

Thumbs up Thumbs down

63

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Medvěd napsal:

...přeci jen je při připojování nutno se nejdřív srovnat rychlostně a pak teprve připojit...

To sice ano, ale s vyjímkou dvoupruhového tunelu pod stromovkou je celá blanka navržena tak, že se nic nepřipojuje. Všechny mezikřižovatkové úseky jsou 3+3 a v centrech křižovatek pak 2+2. Tj pruh co se z jedné křižovatky připojí probíhá až k následující křižovatce, kde se zase odpojí.

Thumbs up Thumbs down

64

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Východní jáma: dneska zabetonovali zbývající kus prostředku za SOS výklenky. Začali armovat střední stěnu, jižní je doarmovaná.

Thumbs up Thumbs down

65

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Mno já teda nevim, jaké podklady tam ještě přijdou, nebo nepřijdou, ale u té STT prostě půl metru schod je. Když si řeknu, že všichni přesně vědí, co dělají a jak, pak mě vyskakují otázky. Pěkný schod je i na druhé straně, takže se to ještě bude celé (nad technologickým kanálem) zalévat ca. půl metrem betonu? Nebo snad nějaký jiný podklad pod vozovku pod parkovištěm, než je v tunelech?

Thumbs up Thumbs down

66

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

a) je správně

Thumbs up Thumbs down

67

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Zalévat se budě evidentně mocně, těžko se sekli o půl metru. smile Co mě taky zaujalo, že poslední dilatace dělaná milánkama pod M.Horákové k Prašňáku (asi G1) má různou výšku dna v STT a JTT. To je taky schválně a proč?  Vidět to je např. zde:
http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … hoto=11839

Thumbs up Thumbs down

68

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Může to souviset s napojováním/odpojováním ramp. A u rampy Svatovítská bych předpokládal, že kolem TGC může být pod vozovkou ještě "něco", třeba kanalizace od spodku ramp.

Thumbs up Thumbs down

69

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Východní jáma: už i střední stěna vypadá zaarmovaná, armují se stropní desky nad kanály. Dneska se zalévá prostor pod podlahou požární strojovny mezi odhrabanými pilotami a budoucí stěnou tunelu. Směrem k západu je připravená pláň pro čisté výkopy kanálů další dilatace.
Podle tunelblanka.cz se ta první dilatace jmenuje SJ10.

Thumbs up Thumbs down

70

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Ty výškové rozdíly se srovnají konstrukcí vozovky. Jsou tam proměnné příčné sklony (klopení) a základové desky a tech. kanály se poněkud lépe dělají do roviny než aby přesně kopírovaly profil vozovky...

Thumbs up Thumbs down

71

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Betonuje se severní stěna SJ10.

Thumbs up Thumbs down

72

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Důchodce napsal:

Betonuje se severní stěna SJ10.

...zhruba do poloviny délky dilatace.
Stropy kanálů jsou zabetonované, střední stěna doarmovaná. Armuje se severní stěna  pod úrovní podlahy požárního větrání.
V dilataci SJ9 se hrabou výkopy pro kanály, severní je asi už hotový a pokládá se drenáž.

Thumbs up Thumbs down

73

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Před portály se něco betonuje, podle polohy pumpy severní stěna (pokračování rampy Svatovítská)
Ve východní jámě jsou položené drenáře pod STT SJ09, v SJ10 se šaluje střední stěna.

Thumbs up Thumbs down

74

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

východní jáma: SJ10 - střední stěna z poloviny zabetonovaná, jižní odšalovaná. SJ09 - výkopy hotové, položené podkladní betony pod kanály.

Thumbs up Thumbs down

75

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Šaluje se druhá polovina střední stěny SJ10. Betonují se podkladní šikminy v STT SJ09.

Thumbs up Thumbs down