1

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Začínají se nám tu dít věci...

...tak zkusíme Prašňák rozdělit na jámu a zbytek (asi zatím povrch). Hloubené tunely ještě pár měsíců nehrajou hlavní roli smile

sem tedy "nepatří" most Svatovítská, dočasná i současná křižovatka, spadiště a asi ani vjezdová rampa... uvidíme, jak se uhlídáme smile

2

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

kasme napsal:

z Brusnice: času je dost, než na Prašňáku vyhloubí tu 25 metrů hlubokou jámu... smile

huberokororo napsal:

Ta jáma má být 25 m hluboká? Tak to jsem zvědavý, jak z takové hloubky dostanou rampu... To bude pěkný sklon.

Už jsme to tu probírali...

po "zakopání" tunelu Brusnice ještě o cca 5,5m hlouběji se muselo přeprojektovat blizké i vzdálenější okolí (i několik dilatací "Hradčanské" - tam bude tunel chvíli stoupat po staru a pak už ne)
no a nejhůře to "odnesla" výjezdová rampa, která je dost "na hraně" a to nejen jámy smile ani se neodvažuji napsat přesný sklon (hlavně protože to nevím...)

Každopádně výjezdová rampa se brzy vyklube, protože už brzy bude v jejích místech výjezd z jámy... smile

3

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Já vím, že se to tu řešilo, jen jsem zvědavý, jak to bude vypadat.

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Nad JTT udělali jen asi 6 ks mikropilot klemby a přešli na STT kde už jsou jednou řadou skoro v polovině klemby.

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Omlouvám se, jestli to nepatří do dohoto vlákna, ale:
Nevíte někdo jak dopadla udavačská aféra, mám dojem že Automatu nebo podobného ekoteroristického sdružení, když si asi před vice jak půl rokem stěžovali, snad na UNESCO, že Blanka vážně ohrožuje historický a chráněný střed města? Už by snad měl být výsledek k dispozici. Je mi jasné, že udavači se s tím nebudou chlubit, pokud dopadli jako sedláci u Chlumce. smile

Thumbs up Thumbs down

6 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (30.06. 2010 23.24)

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Zasedání výboru UNESCO pro světové kulturní dědictví bude 25.7. - 3.8., do té doby nemůžeme nic čekat. Panuje přísné embargo a do zasedání by to měli vědět jen ti lidi, co se tu v zimě motali na Neelin bonz.

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Příští týden začne příprava protiražby STT tunelu Brusnice z Prašného mostu, ražba od 1.11.

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

hmm, ještě ve středu v IC říkali, že namaj povolení od Báňského úřadu smile

9 Naposledy upravil: Důchodce (15.11. 2010 14.54)

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

V jámě začala protiražba STT, a to pravého opěrného tunelu.

Thumbs up Thumbs down

10

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Jáma Prašný most:
Před JTT byly zahájeny práce na realizaci pilot. Na rampě Svatovítská byly zahájeny práce na hloubení tunelu.
M. Horákové – všechny piloty dokončeny, probíhá odtěžování na 3. k. ú. v úseku
před MO ČR.

Thumbs up Thumbs down

11

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Jakým způsobem se bude stavět zbytek hloubených tunelů od požárního objektu v křižovatce směrem k jámě Prašný most?  Podle této fotky to vypadá, že hloubí víc než je třeba pro milánky (nečekám, že by tam byl v hloubce tunelu najednou takový skok :-)). Fakt to tedy půjde až na dno tunelu? Zrovna tady by se přece vyplatilo tu udělat milánky a strop, než to celé pažit až dolů...

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

pokud si dobře pamatuji, tak všechny zbylé konstrukce v oblasti Prašný most budou dělány v otevřené stavební jámě...

13

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Jo, bude se to dělat v otevřené jámě, tedy se hrabe až na dno. Tady je rozhraní staveb a kousek od této dilatace začíná rozplet STT a JTT, který se dost dobře milánsky udělat nedá.

Thumbs up Thumbs down

14

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

a taky jedna z výhod milánek (rychlejší obnova provozu na povrchu) tady není třeba smile

15

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Jenik napsal:

Jo, bude se to dělat v otevřené jámě, tedy se hrabe až na dno. Tady je rozhraní staveb a kousek od této dilatace začíná rozplet STT a JTT, který se dost dobře milánsky udělat nedá.

Proč by se nedal dělat rozplet "milánsky"? A co je pak tohle?

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

16

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Dvě oddělené tunelové trouby, které nemají společnou střední stěnu.

Thumbs up Thumbs down

17

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Tohle sice ne, ale na Hradčanské se rozplety milánsky přece dělaly. To nebude ten hlavní důvod. Spíš to bude dražší a v této lokalitě není tlak na rychlou úpravu povrchu.

Thumbs up Thumbs down

18

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

S_M_Lomoz napsal:

Dvě oddělené tunelové trouby, které nemají společnou střední stěnu.

S_M_L: A myslíš, že se ty stěny nesejdou v rozpletu? smile

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

19

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Milánky jsou určitě dražší a technicky náročnější, tak je nemá cenu dělat tam, kde to není problém udělat jinak...

Thumbs up Thumbs down

20

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Vypadá to, že na severní straně (západně od požárního větrání) začali dobírat výkop na dno.

Ještě k rozpletu: Domníval jsem se, že je prováděcí problém dělat milánky těsně vedle sebe, když hrozí vypadnutí zeminy z  mezery a následné zalití a zmonolitnění  - když už to mají být dva oddělené oddilatované tunely. Rampu Archiv tak ale udělali, takže jsem se mýlil.

Thumbs up Thumbs down

21

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Jenik napsal:

Vypadá to, že na severní straně (západně od požárního větrání) začali dobírat výkop na dno.

Ještě k rozpletu: Domníval jsem se, že je prováděcí problém dělat milánky těsně vedle sebe, když hrozí vypadnutí zeminy z  mezery a následné zalití a zmonolitnění  - když už to mají být dva oddělené oddilatované tunely. Rampu Archiv tak ale udělali, takže jsem se mýlil.

Udělá se napřed jedna, zabetonuje, vytvrdne a pak druhá...

Thumbs up Thumbs down

22

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

V jámě osazují věžový jeřáb.

Thumbs up Thumbs down

23

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Od východu (před Kadetkou) začali hrabat výkop pro kanály pod vozovkou JTT, pláň je upravená (ovápněná a uválcovaná) nejmíň  pro celou dilataci. Před požárně větracím objektem vykopávají zbylé zápory.
Nad jámou (patří to vůbec sem smile ) vyrostl základ pro jeřáb.

Thumbs up Thumbs down

24

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

Jenik napsal:

Nad jámou (patří to vůbec sem smile ) vyrostl základ pro jeřáb.

a prej už je tam jeřáb č. 4 smile

25

Re: Prašný most - co se děje v jámě :)

kasme napsal:
Jenik napsal:

Nad jámou (patří to vůbec sem smile ) vyrostl základ pro jeřáb.

a prej už je tam jeřáb č. 4 smile

Jeřáb č.4 už tam je, ale 1, 2 a 3 přeskočili :-)

Thumbs up Thumbs down