51

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Bude, bude, jistě, ale mám teď poněkud fofr. Mimochodem: v podchodu už postupně vzniká příčka oddělující část podchodu, která bude demolována.

Thumbs up Thumbs down

52

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Panoramata, která jsem nafotil, jsem dal do galerie, včetně dnešního. Shrnu informace aspoň stručně:

- drapák od západu intenzivně drápe, lamely se vkládají, podzemní stěny se betonují ostošest i v neděli večer;
- od západu se protahuje jazyk válcované drti (štěrku nebo co to je) pro budoucí pojíždění drapáku;
- v jihovýchodním rohu stavební jámy - tedy u bývalých východů z podchodu - se obnažila další část demolované kanalizace a zdá se, že aspoň tam už jsou na dně;
- na severní stěně konečně došlo k osazení kotev první úrovně a dnes začalo další odtěžování;
- v podchodu už je příčka dokončená.

Thumbs up Thumbs down

53

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Jak je to s tou sběrnou surovin na Hradčanské překáží tunelu nebo ne ? Kéž by se tam "omylem" sesunuli zápory a ten hnusnej barák padnul.

Thumbs up Thumbs down

54

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Pokud je mi známo, překáží, ono je to i vidět na zubu v záporovém pažení západně od sběrny. Podle všech výkresů, které jsou veřejně dostupné, má v tom místě od západu stěna pokračovat v naznačeném směru a sběrnu podejít, z jejího prostoru by měla vyjít zhruba v polovině východní stěny.
Už v září podle usnesení dostupného na webu městské zastupitelstvo scvhálilo odkup sběrny za odhadní cenu. Doteď ale není v katastru nemovitostí vidět žádná změna. Čiliže to vypadá, že se to někde zadrhlo a stěna stavební jámy okolo sběrny od jihu a východu je provizorní. Zatím to nevypadá, že by z toho hrozilo nějaké echtovní zpoždění - zatím ne, je dost jiných přípravných prací.

Thumbs up Thumbs down

55

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Tak na Hradčanské se už taky začalo pracovat. Dopolední panorama je v galerii, obhlídka potmě po příchodu z práce odhalila poměrně rozsáhlý nezasněžený (=odtěžený) kus. Zdá se, že něco provedli už i se zrušenou kanalizací. Uvidíme zítra.

Thumbs up Thumbs down

56

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Je to tak, jak jsem si myslel - kanalizace v dilatačním dílu B už zmizela.

Thumbs up Thumbs down

57

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Při pohledu na panorama jsem si uvědomil, že ten barák sběrny vypadá jako trafačka/rozvodna. Je pod proudem-odpojená-zrušená a přestavěná, nebo je to podobnost čistě náhodná?

Thumbs up Thumbs down

58

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Je to pozůstatek stavby metra, takže to klidně trafačka/rozvodna tehdy mohla být. Podívám se do historických fotek ze 70. let, jestli to tam není k poznání.

Thumbs up Thumbs down

59

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

http://www.metroweb.cz/metro/historie/s … TVB047.jpg
to je jedine co jsem zatim nasel

Thumbs up Thumbs down

60

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Tak dnes ráno (tj. dali to tam včera během dne) už se na Hradčanské objevily pásy izolace a na jednom z pásů i drť pro pojezd drapáku... Ledy se hnuly, zdá se, že se máme vbrzku na co těšit.

Thumbs up Thumbs down

61

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Na Hradčanské už se dnes začaly rýpat rýhy pro betonování vodicí drážky drapáku severní stěny STT - slavnostní příjezd prvního pažení.

Thumbs up Thumbs down

62

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Přišel jsem domů a než před sedmou zhasli pracovní světlo, ještě jsem viděl v dilataci 11 poslední dělníky rovnat betonovou vrstvu. Zdá se tedy, že na rozdíl od západnějších dilatací nás tady čeká místo drapáku hydrofréza... Nebo se pletu? Fotografie z pochopitelných důvodů až zítra.

Thumbs up Thumbs down

63

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Dlouho toužebně očekávaný den nastal nám, jak říká mistr Jirásek. Do stavební jámy v dilatačním dílu B přijel lanový bagr s drapákem, pojíždí po podkladním betonu a drápe a drápe.

Thumbs up Thumbs down

64

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Nevidieť to úplne dobre, ale zdá sa mi, že podľa fotiek na http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/090124_MO/ upadla časť betónových vodiacich stien.

Thumbs up Thumbs down

65

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Co jsem si všiml před týdnem, ve středu 14.1. nebo ve čtvrtek 15.1. večer vybetonovali první segment vodicí drážky (nebo jak je název) a v neděli 18.1. to betonovali znova, zatímco už měli další kousek západním směrem vybetonovaný. Šlo o nejvýchodnější úsek vnější stěny STT, čili v severovýchodním rohu jámy. Něco bych snad mohl najít vyfotografované.

Thumbs up Thumbs down

66 Naposledy upravil: Pista (26.01. 2009 10.34)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

kasme napsal:

A přibližně na které fotce to vidíš?

74, 76, 77, chýba hrana viac vzdialená od drapáku

S_M_Lomoz napsal:

Šlo o nejvýchodnější úsek vnější stěny STT, čili v severovýchodním rohu jámy.

To by mohlo byť ono.

Thumbs up Thumbs down

67

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Dnes je v uvedených miestach improvizovaná hrana z kovového profilu.
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 7.jpg.html

Thumbs up Thumbs down

68

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Jak je vidět na panoramatické fotce, dnes se v dilatačním dílu B vkládá první lamela.

Thumbs up Thumbs down

69

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

S_M_Lomoz napsal:

Ještě bych přidal "podle zpráv investora z minulého týdne jsou všechny stávající budovy na Hradčanské smluvně zajištěné, s výjimkou stavebnin Investis".

Takže se sběrnou Pomira už je ámen? Konečně!

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

70

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Aspoň tak to tvrdil p. Šourek ze Satry. V katastru pořád není nic vidět.

Thumbs up Thumbs down

71

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Jj, v katastru to sleduju taky a stále nic.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

72

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Myslím, že včera bola odstránená trolej a zastávky, dnes sa "recykluje" dlažba, betónoval sa kúsok steny v severnej ryhe, stredná ryha bola čiastočne zasypaná.

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 5.jpg.html

Thumbs up Thumbs down

73

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Když sem viděl poslední fotky z Hradčanské, jak se demontuje "relativně nedávno" (jakože pár či víc let :-))  zrekontruovaná tramvajová trať a tram zastávky, tak mi nad tím zůstává rozum stát... To jako tehdy nevěděli, že tudy povede hloubený tunel a museli už tehdy nahradit šutry v kolejišti trávou a izolačními vrstvami a na zastávkách dát komplet novou dlažbu místo asfaltu, nové trolejové sloupy, které se teď vytrhaly...? To zas budou všichni překvapený, že konečný účet za Blanku bude zase o x miliard vyšší, když se bourá a staví pořád totéž dokola.
Jistě je pochopitelný, že pokud koleje samotné bylo nutné opravit kvůli třeba havarijnímu stavu, tak se musely opravit už tehdy, ale na co ta honosná+drahá+dlouhá rekonstrukce? Jen perličkou navrch je, že podél ulice MH byla většina sloupů natřena antiplakátovacím nátěrem relativně nedávno a teď je prozměnu opět uřezali... (a podle vizualizací tam budou jiný). Tomu se říká koordinace a organizace práce... naprosto explicitní neschopnost odboru městského investora. :-(

Thumbs up Thumbs down

74

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

Trať na MH se rekonstruovala v roce 1994 a v dezolátním stavu byla, o Blance se rozhodlo v témže roce. Čili ten kdo reko naplánoval v tom byl nejspíš nevinně i kdyby chtěl šetřit městský rozpočet. A například u Ládví se zas "zodpovědně" kus trati nerekonstruoval, neboť se předpokládalo že se tam bude kopat metro - a hle, metro se nakonec kopalo o několik metrů vedle (40 let staré koleje tam tak straší dodnes), a díky změně trasy metra směr Prosek se pro změnu rozkopal jiný úsek rekonstruovaný :-)

Thumbs up Thumbs down

75

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště I.Q 2009

No tak to si asi pletete, ale traťový úsek Hradčanská - Prašný most byl rekonstruován v roce 2002. A to už snad dávno i na magistrátu a u dopravního podniku věděli, že tam povede Blanka...

Thumbs up Thumbs down