326

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Tipl bych si, že ten nový chodník od X1 bude dobetonovaný ještě za roh doprava. Pak se bude severní východ z metra k bývalým tramvajím obcházet ne jižně (mezi východy) jako teď, ale severně. Přechod MH se přemístí tam, kde byl oficiálně do včerejška. Akorát nevím proč - co by přinesl zábor prostoru bývalého jižního tramvajového ostrůvku dc včetně prostoru těsně u jižního východu.

Sakra, chtělo by to schémátko, ale nějak na to teď nemám verk ani trpělivost.

Thumbs up Thumbs down

327

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Betonuje se první vrstva D7 a na D8 pokládají spodní vrstvu armatury,

Thumbs up Thumbs down

328

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

A hned přispívám obrázkama. I když je svátek, jsou tu slepenice:
sobota 26.9., neděle 27.9., pondělí 28.9.

Dilatační díl D:
Jak už se tu objevilo: během dlouhého víkendu byla v sobotu dokončována výztuž D7 a začlo se s armováním D8/JTT, v neděli bylo hotovo v D7 a v pondělí - čili dnes - se betonuje spodní vrstva D7 a armuje se i v D8/STT.
Dilatační dily A+B: lautr nic, protože kanalizátoři se přes víkend neobjevují. Oni i když se objeví, hned zase zmizí, takže v pátek ráno přivezené roury jsou pořád na místě nevybalené.
Dilatační díl C: A měl jsem pravdu - další část obchůzky z X1 k metru za roh se začala vynořovat, i když ne betonová: v sobotu shůry i od metra, v neděli se kladla podlaha, dnes.
Dilatatační díl E: druhá ohrádka za přechodem přes trať vzala za své, takže po čase je zase možný pohled do jámy.

Thumbs up Thumbs down

329

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

v příštím týdnu by mohli dobetonovat dilatci D8 a bude hotový již pěkný kousek tunelů (sice ještě nevytěžených)

330

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

vondr napsal:

v příštím týdnu by mohli dobetonovat dilatci D8 a bude hotový již pěkný kousek tunelů (sice ještě nevytěžených)

Zkusmo jsem si v schematickem znazorneni celeho komplexu vyznacil co je "hotovo" a co neni (prakticky vzato neni hotovo jeste nic, ale rekneme, ze "hotovy" razeny tunel beru kdyz je prorazeny, "hotovy" hloubeny beru kdyz je vybetonovany), veskrze amatersky nepresny vysledek je tohle http://stanleyk.net/fotky/situace_rozsah.jpg . Kazdopadne me to trochu schladilo v nadseni, kolik ze toho je uz vlastne hotovo. Snad to ted bude pribyvat rychleji, az se zacne razit na Myslbekove. cool
Mimochodem: Da se nekde zjistit, odkud az kam saha jiz hotove sekundarni osteni v razenem tunelu?

Thumbs up Thumbs down

331

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

ja myslim, ze to neni nejhorsi, ale chybi i dost tezsich useku...

Thumbs up Thumbs down

332

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

E1-E6, G+H+D1-D2 a 0079/1+2 jsou relativně jednoduché proti D8-B2, ani C1+C2 by snad neměla být nějaká hrůza. Tam snad není nějaká větší překážka, možná jenom ta potřeba frézovat. Dost brutální to bude na Prašném mostě a v Myslbekově, ale to je už tak trocha jiné téma než Postřehy z Hradčanské.

Thumbs up Thumbs down

333

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Celkem by me zajimalo, zda budou mit stavby dilataci E a 0079/1+2 spolecnou stavebni jamu, nebo se s dokoncenim 0079 pocka? Z dnesniho stresniho panorama mi to moc zrejme neprislo...

Thumbs up Thumbs down

334

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Úterý 29.9.
Dilatační díl D: Pokračuje se v armování spodní vrstvy D8 STT i JTT (mimo částí, které obsadily opěry bednění D7).
Dilatační díl A+B: Začalo se s usazováním trubek kanalizace, dovezli další.
Dilatační díl C: Ve svátečních slepenicích jsem nepopsal těžbu podzemních stěn: v jižní stěně C2 se dnes usazuje druhá lamela, dvě lamely už jsou i v severní stěně. Jenom s dělicí stěnou je pořád problém - ještě dnes v ní trčí drapák. A pokračuje se s výstavbou cesty od X1 k metru: shora, od autobusu, od metra. Přechod přes Milady Horákové je už zase tam, co byl do minulého týdne.

Thumbs up Thumbs down

335 Naposledy upravil: Důchodce (29.09. 2009 14.18)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

stanley napsal:

Celkem by me zajimalo, zda budou mit stavby dilataci E a 0079/1+2 spolecnou stavebni jamu, nebo se s dokoncenim 0079 pocka? Z dnesniho stresniho panorama mi to moc zrejme neprislo...

Já si myslím, že budou v jedné jámě. Právě na panorama je dobře vidět sever.zápor. stěna. Ta je hotová skoro až k přejezdu. Před koncem je vidět rozšíření na sever, to by odpovídalo SOS výklenku na schematu hloubených tunelů Špejchar - Letná.

Thumbs up Thumbs down

336

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Středa 30.9.
Dilatační díl D: Odbedněn vybetonovaný segment boční stěny D3 (mimo obraz); betonuje se horní vrstva D7; armování spodní vrstvy D8 je tam, kde to opory bednění D7 povolily, skoro hotové.
Dilatační díly A+B: dovezené roury odbočky kanalizace jsou usazeny do rýhy.
Dilatační díl C: odtěžuje se jihozápadní roh jámy, aby bylo možné dokončit vodicí drážky jižní stěny a výklenku. Cesta mezi X1 a východem z metra dostává konstrukci střechy. Na přechodu Milady Horákové se instaluje semafor. Konečně!

Thumbs up Thumbs down

337

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Není mi úplně jasné, že si vesele armují a přitom ještě nemají zarovnanou výztuž ve střední stěně, kdy to asi chtějí udělat? http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 2.JPG.html

Thumbs up Thumbs down

338

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Jenik napsal:

Není mi úplně jasné, že si vesele armují a přitom ještě nemají zarovnanou výztuž ve střední stěně, kdy to asi chtějí udělat? http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 2.JPG.html

podle mě bude STT výš kůli zvýšení stropu pro ventilátor. Bude tam zase chůdek ve stropu

339

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

vondr napsal:
Jenik napsal:

Není mi úplně jasné, že si vesele armují a přitom ještě nemají zarovnanou výztuž ve střední stěně, kdy to asi chtějí udělat? http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 2.JPG.html

podle mě bude STT výš kůli zvýšení stropu pro ventilátor. Bude tam zase chůdek ve stropu

Ale ty skoky horního líce s tropu jsou s náběhem, takže ty přesahy by se také podle mého názoru měly upravit. Podobně jako jsou v pravé krajní stěně. V nejhorším to uřežou později, bude se jim hůř vytahovat bordel a popálí fólii smile

Thumbs up Thumbs down

340 Naposledy upravil: pegodlas (30.09. 2009 12.28)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

S_M_Lomoz napsal:

Cesta mezi X1 a východem z metra dostává konstrukci střechy.

A bude tam opravdu střecha, nebo je to jen příčné ztužení, aby se nerozvalilo zábradlí?

Thumbs up Thumbs down

341

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

pegodlas napsal:

V nejhorším to uřežou později, bude se jim hůř vytahovat bordel a popálí fólii smile

To jsem právě myslel smile

Thumbs up Thumbs down

342

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

pegodlas napsal:
vondr napsal:
Jenik napsal:

Není mi úplně jasné, že si vesele armují a přitom ještě nemají zarovnanou výztuž ve střední stěně, kdy to asi chtějí udělat? http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 2.JPG.html

podle mě bude STT výš kůli zvýšení stropu pro ventilátor. Bude tam zase chůdek ve stropu

Ale ty skoky horního líce s tropu jsou s náběhem, takže ty přesahy by se také podle mého názoru měly upravit. Podobně jako jsou v pravé krajní stěně. V nejhorším to uřežou později, bude se jim hůř vytahovat bordel a popálí fólii smile

A co když to tam zůstane a přijde to jenom "ohnout"?

Thumbs up Thumbs down

343

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

pegodlas napsal:

A bude tam opravdu střecha, nebo je to jen příčné ztužení, aby se nerozvalilo zábradlí?

Anebo tak, i to je možnost.

Thumbs up Thumbs down

344

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

MP napsal:

A co když to tam zůstane a přijde to jenom "ohnout"?

Podle fotek sice nepoznám, jakého jsou ty pruty profilu, ale ten bude natolik velký, že ohýbat je na místě bych zrovna nechtěl smile Navíc, když ty konce, co překáží, by se podle spádu zmenšovaly k nule, tak by to ani nebylo možné.

Thumbs up Thumbs down

345

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Jenik napsal:

Není mi úplně jasné, že si vesele armují a přitom ještě nemají zarovnanou výztuž ve střední stěně, kdy to asi chtějí udělat? http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 2.JPG.html

Tomhle místo je tady nejširší kvůli odbočovací rampě, nebudou to chtít předpínat? (A/3 byla ale ještě širší).

Thumbs up Thumbs down

346

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

pegodlas napsal:
MP napsal:

A co když to tam zůstane a přijde to jenom "ohnout"?

Podle fotek sice nepoznám, jakého jsou ty pruty profilu, ale ten bude natolik velký, že ohýbat je na místě bych zrovna nechtěl smile Navíc, když ty konce, co překáží, by se podle spádu zmenšovaly k nule, tak by to ani nebylo možné.

A nebo ty přesahy výztuže milánské stěny plynule přejdou ve výztuž opěrné zdi výjezdové rampy, takže je netřeba uřezávat, stěna bude festovnější. :-)

Thumbs up Thumbs down

347

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

řeč je o střední stěně, opěrná stěna asi ne. Nevím, proč tam udělali tu výztuž vyšší, ale určitě je to schválně http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 1.jpg.html


pokračování diskuse v novém vlákně http://mo.ttnz.cz/forum/viewtopic.php?id=389

Thumbs up Thumbs down