76

Re: Ražený tunel Brusnice

Dnes by měla být zahájena ražba JTT.

Thumbs up Thumbs down

77

Re: Ražený tunel Brusnice

Ano, potvrzuji razba zahajena a konkretne leve opeří, vecer nahraju foto portalu, pobliz stalo i auto TV Nova, tak uvidime...

Thumbs up Thumbs down

78

Re: Ražený tunel Brusnice

S_M_Lomoz napsal:

Ono se opěří dělá někdy dřív než kalota?

kasme napsal:

svislé dělení výrubu... Myslím, že třeba Mrázovka... následná diskuse přesunuta do technologií http://mo.ttnz.cz/forum/viewtopic.php?pid=12114#p12114

Jasně, mě jenom zmátlo to, co je v infografice; tam zatím nejsou připravení na možnost, že členění čelby je jiné v STT a jiné v JTT.

Thumbs up Thumbs down

79

Re: Ražený tunel Brusnice

v poledne už bylo v kalotě levého opěří (opěrového tunelu) půl "vrtačky"... smile
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 5.JPG.html

80

Re: Ražený tunel Brusnice

tunelblanka.cz napsal:

Je vyraženo 16,27m kaloty levého opěrového tunelu a 9,07m jádra levého opěrového tunelu.

A je jasno...
Tenhle termín jsem sice ještě neslyšel..., ale to neznamená, že to tak není smile smile

81

Re: Ražený tunel Brusnice

Začala ražba kaloty pravého opěrového tunelu v JTT. Dopoledne už první vyraženou sekci zastříkávali betonem.

Thumbs up Thumbs down

82 Naposledy upravil: pegodlas (15.01. 2010 19.20)

Re: Ražený tunel Brusnice

Jak koukám na fotky, při tomhle dělení výrubu je v tunelu velmi těsno, mechanizace se tam sotva vejde. A to couvání...
Věděl by někdo, jaké by mělo být vzájemné zpoždění jednotlivých fází rubání?

Thumbs up Thumbs down

83

Re: Ražený tunel Brusnice

čelby opěrových tunelů budou od sebe vzdáleny tak cca 20-30m
a pokud by se střílelo tak podle vyhlášky to je myslim cca 30m

Thumbs up Thumbs down

84

Re: Ražený tunel Brusnice

Rozumím dobře, že ty opěrové tunely budou předkopány o dvacet metrů a pak vždycky dokopou střed?

Thumbs up Thumbs down

85

Re: Ražený tunel Brusnice

jj, nedřív bude čelba kaloty levého opěrového tunelu
dále s nějakým odstupem čelba kaloty pravého opěrového tunelu
dále s nějakým odstupem čelba kaloty (uprostřed nahoře)

86

Re: Ražený tunel Brusnice

Rychlost je stejná jako u horizontálu?

Thumbs up Thumbs down

87

Re: Ražený tunel Brusnice

Určitě je to pomalejší, minimálně kvůli budování a následnému bourání "vnitřních stěn opěrových tunelů...

ale když je horší geologie, tak se nedá nic dělat... smile
času je dost, než na Prašňáku vyhloubí tu 25 metrů hlubokou jámu... smile

88

Re: Ražený tunel Brusnice

Začali razit kalotu v JTT (mezi opěrovými tunely).

Thumbs up Thumbs down

89

Re: Ražený tunel Brusnice

snad nám ten začátek někdo zvěční a vloží foto smile

90

Re: Ražený tunel Brusnice

Jestli budou  opravdu razit jen z Brusnice, byla by moc pěkná fotka, až raziči vykouknou do jámy na Prašňáku ;-)

Thumbs up Thumbs down

91

Re: Ražený tunel Brusnice

minimálně se z Prašňáku bude zabezpečovat portál... takže vykouknutí asi nebude úplně vidět... smile

92

Re: Ražený tunel Brusnice

V JTT začala ražba jádra střední části i s bouráním, už zbytečných vnitřních betonů primární obezdívky opěrných tunelů.

Thumbs up Thumbs down

93

Re: Ražený tunel Brusnice

V JTT se razí a betonuje i dno.

Thumbs up Thumbs down

94

Re: Ražený tunel Brusnice

jk2 napsal:
vondr napsal:

17.02.2010 Postup prací na ražbě tunelu Brusnice: http://www.tunelblanka.cz/aktualni-vyvo … ection=136

Tunel Brusnice-JTT: "39,24 střední kaloty" (od minule 4 m ubyly) "a 13,87m protiklenby"- na dnešních fotkách jsem si teda protiklenby nevšiml. Nechtěli napsat "lavice" popř. "dno"? A že by toho bylo 14 metrů? http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 9.JPG.html

jk2 napsal:

Edit: Teď jsem si uvědomil, že tam nemusí být vidět přes hranu terénu a skutečně to může být dobráno až do dna, včetně protiklenby. Potvrdí mi to někdo z přítomných na místě?

Na místě jsem poslední dobou nebyl - snad brzy budu smile
každopádně je to foceno ze vzdálenosti cca 200metrů a tam se ti to dno spolehlivě schová smile
Nejlépe je to asi vidět na levé stěně za bagrem - kde až začíná pravá klenba levého opěří...

95

Re: Ražený tunel Brusnice

tunelblanka.cz
11.února 2010
ražby a primární obezdívka z Myslbekovy
46,91m jádra levého opěrového tunelu
17.února 2010
ražby a primární obezdívka z Myslbekovy
46,96m jádra levého opěrového tunelu

Za 6 dní pokrok o 5 cm?Ražba zastavena, čekáme co odpadne samo smile

Thumbs up Thumbs down

96

Re: Ražený tunel Brusnice

Martin napsal:

tunelblanka.cz
11.února 2010
ražby a primární obezdívka z Myslbekovy
46,91m jádra levého opěrového tunelu
17.února 2010
ražby a primární obezdívka z Myslbekovy
46,96m jádra levého opěrového tunelu

Za 6 dní pokrok o 5 cm?Ražba zastavena, čekáme co odpadne samo smile

ten jižní tunel Brusnice je asi oproti tomu severnímu opravdu nějak problematický - nejdříve se vleklo zahájení ražby, pak zvolena jiná/vertikální metoda, ted postup 5 cm..no psali, že jsou tam složitější geologické podmínky.

Thumbs up Thumbs down

97

Re: Ražený tunel Brusnice

Já si myslím, že ta vertikální metoda neumožňuje rychlejší postup, Udělali 50m LOT a 50m POT a pustili se do střední kaloty. V tom  okamžiku, aby mohl tunelbagr začít pracovat na vršku tunelu, mu udělali rampu a tou zasypali vjezd do LOT. Když se pustili do bourání vnitřních betonů OT tak si znemožnili vjezd i do POT. Teď když razí dno (podle "www.tunelblanka" proti klembu) tak nemohou nikam. Vypadá to na ražbu po 50m cyklech - skocích. Nejsem odborník, popisuji jen co jsem viděl.

Thumbs up Thumbs down

98

Re: Ražený tunel Brusnice

zní to logicky a také bych to tak nějak viděl...

když nezapomenu, tak se poptám smile

99

Re: Ražený tunel Brusnice

Momentálně je potřeba dodělat celý profil JTT (cca 50m), aby se mohlo pokračovat v sypání násypu objízdné komunikace...

Thumbs up Thumbs down

100

Re: Ražený tunel Brusnice

jk2 napsal:

Edit: Teď jsem si uvědomil, že tam nemusí být vidět přes hranu terénu a skutečně to může být dobráno až do dna, včetně protiklenby. Potvrdí mi to někdo z přítomných na místě?

tak ani na ofic fotkách to není vidět... http://www.tunelblanka.cz/aktualni-vyvo … allery=228

no ono lézt do pracovního prostoru bagru... smile

Jedině udělat bezpečné foto shora, ale to se zas musí celé obcházet... smile