1

Téma: fotky a poznámky

kaprok doplnil fotky z 15.12.2007 ze stavby "R1 - SOKP 513" od Vltavy k silnici Cholupice - Točná
Moc pěkné fotky, zvláště pak z tunelů... - perfektní jako vždy smile

Na stránkách Ćeské dálnice cz jsou fotky z úseku Cholupice - Radotín z 26.12.2007 od Petra Mančala.

2 Naposledy upravil: kasme (03.01. 2008 20.54)

Re: fotky a poznámky

Na stránkách Ćeské dálnice cz jsou fotky z úseku Komořanské portály - Berounka a ze staveniště mostu přes Radotínské údolí od Miloše Zemana z 2.1.2008.

Na pravém břehu Berounky se už pěkně rýsuje bednění estakády (mostu).

3

Re: fotky a poznámky

Tak zase pár foteček z 514 je v galerii. Šli jsme z Velké Chuchle po vrstevnici zhruba v úrovni Radotínských portálů až k nim. Dále kolem portálů dolů, Přeštínskou a Výpadovou ulicí a po poli na východ od estakády. Berounku jsme překonali přes "stavenišťní" most a zase na východ od estakády do Lahovic. Škody že byl ten opar... Za chvíli ještě přidám poskládaná panoramata smile

4

Re: fotky a poznámky

Sobotní fotky okolí Cholupických a Komořanských portálů, z velké hromady písku u Komořanské (málem mě z ní sfouknul vítr) a z pravého břehu Vltavy.

Ze stavby jsem slyšel, že od března bude stát na pravém břehu Vltavy jeřáb a začne se se stavbou severního mostu přes Vltavu. Od pilíře na pravém břehu se bude most postupně "nalepovat" na obě strany v pětimetrových sekcích... Do vánoc mají být hotovy rampy 513 - Chuchelská radiála a R4 - 513

5

Re: fotky a poznámky

Kasme , prosím Vás jak je myšleno "nalepovat" po pěti metrech, předpokládám že bude zatím jeden pilíř na břehu, a moc si nedovedu představit jak to bude upevněno ? JEdině že by byla vltava přepažena něšjakým lešením, či spíěše traverzami které by to podkládali a drželi.Prosím o info, mockrát děkuji

S pozdravem

Thumbs up Thumbs down

6 Naposledy upravil: kasme (21.01. 2008 12.41)

Re: fotky a poznámky

Správně se to jmenuje letmá betonáž. Info na vsl.cz nebo iabc.cz.
Na stránkách okruhprahy.cz píšou: Ve schválené změně je oproti povolené stavbě mostu z důvodu optimalizace konstrukčního řešení a technologie výstavby navržena pro každý jízdní směr samostatná letmo betonovaná konstrukce s vedením předpínacích kabelů v nosné konstrukci mostu bez vyvěšování přes pylon.

7

Re: fotky a poznámky

Děkuji, velmi zajímavý článek, už si to dovedu představit, a moc se na to těším.

Thumbs up Thumbs down

8

Re: fotky a poznámky

Nabízím k prohlédnutí několik úterních podvečerních fotek z Lahovic a Radotína. Zaměřeno především na estakádu přes údolí Berounky. Na všech shlédnutých staveništích se něco dělo...

9

Re: fotky a poznámky

Na českých dálnicích info a fotky z Lochkova 25.1.2008:
Lochkovské portály ražených tunelů a části přilehlých hloubených tunelů. Zabetonován je 11. díl třípruhového tunelu (na obrázcích je fáze před vysunutím a po vysunutí vnitřní části bednění). Na raženém třípruhu je patrné zahájení prací na definitivní obezdívce, resp. mezilehlé izolaci. Práce na ostění sousedního dvoupruhového hloubeného tunelu ještě nebyly zahájeny, forma je připravena.

10

Re: fotky a poznámky

Já přidávám sobotní vesměs panoramatické fotky estkakády přes údolí Berounky a něco málo z nočních Komořan.
Na Berounku se pokládají traverzy, pracuje se na bednění estakády, pilířích...
V Komořanech vyrostla nějaká žlutá konstrukce...

11

Re: fotky a poznámky

Situace na stavbě 513 se mění každým dnem! Zajímavá galerie okolí Komořanských portálů od M.Zemana z 2.2.2008

12

Re: fotky a poznámky

Na břehu Berounky je čilý stavební ruch. Krajní levobřežní pilíře jsou dokončeny, pracuje se na dalších. Přes Berounku už leží traverzy a na nich se buduje "dřevěná podlaha" smile Jak to na stavbě vypadalo v neděli odpoledne můžete posoudit na fotkách.

13

Re: fotky a poznámky

http://www.ceskedalnice.cz/soukrome_r1.htm
R1 514 Lahovice - Slivenec Autor: Petr Štípl Fotografií: 26 | Doručeno: 11.02.08
od Lochkovských portálů až k 515

14

Re: fotky a poznámky

Padesátka sobotních dopoledních fotek z Komořan. Vltavské břehy, MÚK Strakonická, estakáda přes údolí Berounky a přesypaný tunel. Kromě pravého břehu Vltavy, kde je hotové založení pilířů a jeřábu, se všude makalo...

15

Re: fotky a poznámky

Na stránkách české dálnice cz jsou také sobotní fotky z Komořan. Naštěstí autor Miloš Zeman fotil přesypaný tunel z druhé strany, ale hlavně komořanské portály s betonáží hloubeného třípruhového tunelu. Tam já už jsem to nestihl...

16

Re: fotky a poznámky

Na stránkách české dálnice cz jsou opět čerstvé fotky. Další sekce hloubeného hunelu u komořanského portálu, vybetonovaný úsek přesypaného tunelu, armování pilířů na levém břehu Vltavy a další...
R1 513 a 514, Komořany, Lochkov Autor: Miloš Zeman Fotografií: 32 | Doručeno: 26.02.08

17

Re: fotky a poznámky

Sobotní větrné fotky z R1 (514 - 513)
MÚK Lochkov - je již (téměř) hotové spodní bednění mostu přes hlavní trasu
Konečně se povedlo celé panorama z Výpadové ulice - od portálů Komořany po portál Radotín
Další dvojitý pilíř na estakádě - připojovací pruh směr D5
Přesypaný tunel - armuje se druhý úsek
V cca 14:30 se začal betonovat další úsek spodku hloubeného třípruhu Komořany
... a samozřejmě Agáta smile

18

Re: fotky a poznámky

Středeční odpolední chumelenice na MÚK Strakonická a sluníčko v Komořanech
Betonáž pilíře a druhého úseku přesypaného tunelu, skládání pojízného bednění pro betonáž hloubeného třípruhu v Komořanech.

19

Re: fotky a poznámky

MÚK Písnice, MÚK Břežany, nadjezd Točná, portál Komořany, přesypaný tunel, MÚK Strakonická

20

Re: fotky a poznámky

R1 514: Radotín - Lochkov - Slivenec 150 fotek smile Most přes Berounku, hloubené tunely Lochkov, most přes Lochkovské údolí

R1 513: Dopolední fotky z oblasti Komořan. Armování základů pilířu 2L, 2P a jeřábu mezi nimi. Levý břeh Vltavy, přesun bednění přesypaného tunelu a pohled na hloubené tunely Komořany z Komořanské.

21 Naposledy upravil: Prochaine (20.11. 2008 15.45)

Re: fotky a poznámky

Dnešní pád lešení na P39L:
http://prochaine.dyndns.org/fotky/mo/20 … g_0073.jpg
http://prochaine.dyndns.org/fotky/mo/20 … g_0074.jpg

Foceno mobilem, jiný přístroj nebyl právě po ruce. Čas 12.25.

22

Re: fotky a poznámky

Prochaine napsal:

Dnešní pád lešení na P39L:
http://prochaine.dyndns.org/fotky/mo/20 … g_0073.jpg
http://prochaine.dyndns.org/fotky/mo/20 … g_0074.jpg

Foceno mobilem, jiný přístroj nebyl právě po ruce. Čas 12.25.

no jo!! už i v 11:07 bylo nějaké nahnuté... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 4.JPG.html

...a v půl třetí stále http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 9.JPG.html

Ale při focení jsem si toho vůbec nevšiml sad To je furt nějakej spěch...

23

Re: fotky a poznámky

kasme napsal:

Správně se to jmenuje letmá betonáž.

Asi to sem úplně nepatří.. ale není mi jasná jedna věc. Od zbraslavské křižovatky (513 x R4) směrem k Radotínu (514, 513) až po P35 se provádí letmá betonáž pomocí "příšery" a od P36 se dělá letmá betonáž přímo ve vzduchu. V čem je rozdíl?

24

Re: fotky a poznámky

Podle mě je to organizací práce. Příšera je jen jedna a most je dlouhý, takže se krajní úseky provádějí samostatně.

Thumbs up Thumbs down

25

Re: fotky a poznámky

Prochaine napsal:

Asi to sem úplně nepatří.. ale není mi jasná jedna věc. Od zbraslavské křižovatky (513 x R4) směrem k Radotínu (514, 513) až po P35 se provádí letmá betonáž pomocí "příšery" a od P36 se dělá letmá betonáž přímo ve vzduchu. V čem je rozdíl?

Podle mě je rozdíl v tom, že to co se dělá pomocí příšery není letmá betonáž. Je to prostě betonáž na skruži která ale není podepřena ze země, nýbrž "leží" na "mostní" konstrukci která je postaveny na pilířích samotného mostu.

Navíc to co se dělá pomocí letmé betonáže jsou delší úseky, které mají zespoda klenbu, a ta by se asi pomocí příšery dělala hůře.

Thumbs up Thumbs down