276

Re: Vysočanská radiála

Lojza napsal:

Tak k čemu to pak je ? ...

Jezdim z Dejvic na Liberec, a už se těšim až to dneska poprvý nebudu muset z Proseka objíždět Kolbenovou.
(Ještě abych to mohl vzít rovnou z Prašňáku tunelem, ale to si chvíli počkám wink )

Thumbs up Thumbs down

277

Re: Vysočanská radiála

Lojza napsal:
Jarda Št. napsal:

Tranzit po Průmyslové je těžko zakázat, resp. takový zákaz kontrolovat. Úplný zákaz kamionů tam dát nelze, protože jsou tam firmy, které na kamionové dopravě jsou závislé. Aby zákaz tranzitu byl efektivní, tak by tam Policie musela často kontrolovat jízdní doklady a takové kontroly by omezovaly průjezdnost.

Tak k čemu to pak je ? Ani googl pri plánování trasy do možností nedá volbu radiály. Z jihu na sever radí centrem, nebo po průmyslový ....
Takže jedinej kdo to využije je směr D8->R10, možná i D8->D11 a konec ... jinak tam budou zácpy stejné jako byly a navíc přibudou ve směru k D8 kde to nikdy nestálo (díky zůžení)...
Super.

Takhle žhavé to není, posun k lepšímu je rozhodně znát už teď a až si víc řidičů zvykne na VR tak to bude ještě o malinko lepší. Na VR je docela provoz, i celkem dost kamionů (jel jsem zatím asi 4x tam a zpět a v protisměru to byl občas slušný kamionový "vláček"). Kolona na Kbelské nahoru se asi nárazově tvořit bude, to je realita, která má asi za cíl vyhnat dopravu na objízdnou trasu přes ŠR-510-VR. Budiž.
Jen mám od chvíle co byla zprovozněná VR pocit že se nám nějak ještě víc zahustila oblast mezi Štěrboholy a D1 via Hostivař, Košík, Jižní Město, Měcholupy ve směru sever-jih. Auta už prostě nestojí tolik na Průmyslové, ale jinde :-(
511 je akutní...

Thumbs up Thumbs down

278

Re: Vysočanská radiála

Grundyg napsal:

Jen mám od chvíle co byla zprovozněná VR pocit že se nám nějak ještě víc zahustila oblast mezi Štěrboholy a D1 via Hostivař, Košík, Jižní Město, Měcholupy ve směru sever-jih. Auta už prostě nestojí tolik na Průmyslové, ale jinde :-(
511 je akutní...

Z každodenní jízdy odpoledne po Průmyslová -> Švehlova ->  Práčská musím konstatovat, že kolony na odbočení směr Košík, Jižní Město, Měcholupy se tvoří už víc než měsíc. Proč ale netuším.

Thumbs up Thumbs down

279

Re: Vysočanská radiála

Tak zčásti je to kvůli uzavírce v ulici Hostivařská, hodně lidí jí používá jako zkratku, čímž se ulehčuje křižovatce Švehlova/Pražská.

Thumbs up Thumbs down

280

Re: Vysočanská radiála

Grundyg napsal:

Tak zčásti je to kvůli uzavírce v ulici Hostivařská, hodně lidí jí používá jako zkratku, čímž se ulehčuje křižovatce Švehlova/Pražská.

Aha, já myslel že ta uzavírka už skončila ... asi ne.

Thumbs up Thumbs down

281

Re: Vysočanská radiála

Kbelská nahoru uzavřena smile
stavěj ten chybějící portál smile

282

Re: Vysočanská radiála

Na Kbelské (od VR směr Hloubětín) jsou osazeny dva (!) nové portály přes všechny 4 pruhy, konstrukce pro značky jsou jen nad pruhama dokopce, značky osazené nejsou. První portál je směrem nahoru hneda za zatáčkou ... v kombinaci s železničním podjezdem na něj asi moc lidí stejně koukat nebude smile

Thumbs up Thumbs down

283

Re: Vysočanská radiála

Tak jsem se konečně mohl projet po VR a je to paráda. Kdesi nahoře jsem kdysi vznesl dotaz, zda někdo netušíte, jestli se bude hejbat nebo už se hejbalo se signálníma plánama křižovatek Kolbenova x Kbelská a Poděbradská x Kbelská, popřípadě zda se uvažovalo o obnovení možnosti levého odbočení z ulice Poděbradská z centra do Kbelské.

Thumbs up Thumbs down

284

Re: Vysočanská radiála

Mě by zajímalo, jestli všude v republice, kde je značka "Pozor zvěř" a kde není oplocení, bude značkami snížená rychlost na 50 km/h. Protože to jinak to snížení moc nechápu.

285

Re: Vysočanská radiála

Jel jsem tam v sobotu a zdálo se mi, že ploty jsou už všude, tak nevím, proč ty značky neuklidí. Ale stejně to nikdo nedodržoval.

Thumbs up Thumbs down

286

Re: Vysočanská radiála

huberokororo napsal:

Jel jsem tam v sobotu a zdálo se mi, že ploty jsou už všude, tak nevím, proč ty značky neuklidí. Ale stejně to nikdo nedodržoval.

Já bych to odhadoval na to, že ploty nebudou ještě zkolaudované, takže přes ně nejspíš srnky ještě skákat můžou... Ale až bude razítko, tak si to nedovolej smile

Thumbs up Thumbs down

287

Re: Vysočanská radiála

To zní logicky (ve smyslu ČR). Jak srnka, nebo nedej bože bažant s králíkem uvidí plot, který má štempl, tak zakroutí hlavou a půjdou jinam smile

Thumbs up Thumbs down

288

Re: Vysočanská radiála

fotka nového portálu na Kbelské
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. … 072#p59072

289

Re: Vysočanská radiála

Nějak se nám to ucpává. Přitom zbytečně, z VR i na VR by v pohodě stačil jeden pruh.

Thumbs up Thumbs down

290

Re: Vysočanská radiála

No jo no, holt by to chtělo nějakou dynamiku, to je ale na naše projektanty moc složité. sad

Thumbs up Thumbs down

291

Re: Vysočanská radiála

Myslím, že to není projektantama, ale požadavkem shora - buď upřednostněním průjezdu VR nebo reakce na výhled intenzit... A kvůli tomu prvnímu to tak podle mého zřejmě zůstane.:(

Thumbs up Thumbs down

292

Re: Vysočanská radiála

odpoledne sem jel smer R10 a znacka s 50 a zveri tam nebyla, nebo ze bych ji v ty rychlosti prehlid:-)

Thumbs up Thumbs down

293

Re: Vysočanská radiála

dnes mi hlásil Honza Mynařík že si projel tam i zpět... a 50 prej taky neviděl smile

celkové hodnocení v celku pozitivní smile

294

Re: Vysočanská radiála

kasme napsal:

dnes mi hlásil Honza Mynařík že si projel tam i zpět... a 50 prej taky neviděl smile

celkové hodnocení v celku pozitivní smile

Tak to bude nejspíš tím, že plot už má asi to ouřední požehnání smile

Thumbs up Thumbs down

295

Re: Vysočanská radiála

Tak jestli google byl s radiálou vizionář, tak mapy.cz jsou poněkud zpátečnické ;-)

http://mapy.cz/#x=14.551249&y=50.11 … 8-29-30-31

Thumbs up Thumbs down

296

Re: Vysočanská radiála

huberokororo napsal:

Tak jestli google byl s radiálou vizionář, tak mapy.cz jsou poněkud zpátečnické ;-)

http://mapy.cz/#x=14.551249&y=50.11 … 8-29-30-31

už jsem tam psal, kdy to hodlají zveřejnit a odpověď zněla" Předpokládám, že se tato komunikace v mapových podkladech objeví s příští aktualizací dat. Děkuji za strpení,"

Jinak ovi mapy taky byli vizionáři. Navigace mě po radiále chtěla hnát už dva měsíce před otevřením

Thumbs up Thumbs down

297

Re: Vysočanská radiála

Vcelku pozitivní komentář
http://praha.idnes.cz/vysocanska-radial … -zpravy_ab

Thumbs up Thumbs down

298

Re: Vysočanská radiála

Lojza napsal:

Jinak ovi mapy taky byli vizionáři. Navigace mě po radiále chtěla hnát už dva měsíce před otevřením

Ovi mapy jsou megavizonáři, tam je hotová i D8 ;-)

Thumbs up Thumbs down

299

Re: Vysočanská radiála

OT: Ona ještě není hotová?

300

Re: Vysočanská radiála

Vtip?
Skutečný stav zde http://www.mapy.cz/#x=14.061873&y=5 … 31&t=s

Thumbs up Thumbs down