101

Re: Trojský most

Já bych měl taky dotaz, ne tak skeptický: Ví se, jak bude řešené vedení pravobřežní cyklostezky A2 přes staveniště mostu? Budou nějaké krátkodobé uzavírky (jako se to dělalo v Komořanech), udělá se přeložka na hráz apod.?

102

Re: Trojský most

Já se domnívám, že k přerušení nedojde, jen budou omezení, případně ty přeložky nebo zastřešení smile

103

Re: Trojský most

vrtná souprava pracuje v jámě na Holešovickém břehu, pár fotek vložím později smile

104

Re: Trojský most

Pozor, překvapení, most bude vypadat jinak. Protože tento čerstvě odchycený výkres odpovídá mostu tomuto a ne tomuto macdonaldímu - viz boule na chodníku a umístění závěsů.
Anebo se staví podle staletých výkresů smile

Thumbs up Thumbs down

105

Re: Trojský most

tak to je pěkná hrůza. ten "původní" návrh se mi zdál lepší hmm

Thumbs up Thumbs down

106

Re: Trojský most

je otázka, jestli ten čerstvě odchycený výkres není ten nejstarší smile
já bych tipoval, že jo... válí se v infocentru od jeho vzniku... smile

(od vzniku infocentra, ne výkresu...)

107

Re: Trojský most

jaký most se bude stavět, by se chtělo zeptat přímo stavitele. "Válí se v info centru od jeho vzniku.." , to je dost typické, leč platí to staré "důvěřuj, ale prověřuj" smile

Thumbs up Thumbs down

108

Re: Trojský most

Ne že bychom se na to v IC neptali. Co se pamatuju, vždycky platila varianta "zjednodušený a upravený McDonald" - ten návrh, který vyhrál v soutěži, byl moc drahý a navíc tam byly nějaké technické problémy s realizací. Statické? Zátěžové? Někdo mě určitě doplní.

V infocentru se například válí - tedy v červnu se válela - i koordinační studie stavby 0079 na Letné s provizorní tramvajovou smyčkou u ministerstva vnitra.

Thumbs up Thumbs down

109 Naposledy upravil: P_V (27.08. 2010 11.43)

Re: Trojský most

kasme napsal:

je otázka, jestli ten čerstvě odchycený výkres není ten nejstarší smile
já bych tipoval, že jo... válí se v infocentru od jeho vzniku... smile

Asi tipuješ správně, dole v rohu je vyznačena přeložka "SPT Telecom". Takže ten výkres byl namalován ještě v minulém století, době předpotopní, dávno před architektonickou soutěží... Pro úplnost by mohli do informačního střediska propašovat i nějaký ten Koulův letenský průkop smile

Thumbs up Thumbs down

110

Re: Trojský most

Podle posledních fotek http://www.tunelblanka.cz/_files/fotoga … l/9152.JPG zakladají opěru ve Vltavě poblíž levýho břehu. To na ten McDonald moc nesedí.

Thumbs up Thumbs down

111

Re: Trojský most

To je jen dočasná podpěra pro montáž ocelokonstrukce mostu.

Thumbs up Thumbs down

112

Re: Trojský most

AGa.. napsal:

To je jen dočasná podpěra pro montáž ocelokonstrukce mostu.

Jak prosté, ale mě to nenapadlo ;-) Dík

Thumbs up Thumbs down

113

Re: Trojský most

Piloty v Holešovicích dokončeny, začala montáž jeřábu.

Thumbs up Thumbs down

114

Re: Trojský most

na obou březích Vltavy věžové jeřáby smile

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 8.JPG.html

115

Re: Trojský most

Zakládání staveb dokončilo vrtání velkoprůměrových pilot opěr,
hotovo všech 39 ks v Holešovicích, v Troji hotovo všech 42 ks. Dokončeny 8 ks z 20 ks pilot
pro podpěrnou konstrukci ve Vltavě.
...údaje ze včerejška

Thumbs up Thumbs down

116

Re: Trojský most

podle fotek to tak bude  smile smile

117

Re: Trojský most

Tak podpěra ve Vltavě je pravděpodobně hotova, na pilotech již stojí ocelová konstrukce. Ponton s vrtnou soupravou pak kotví poblíž trojského břehu řeky - jestli tam něco dělá nebylo možno skrze tmu a déšť zjistit smile

Thumbs up Thumbs down

118

Re: Trojský most

jannnn napsal:

Tak podpěra ve Vltavě je pravděpodobně hotova

těch podpěr ve Vltavě má být 5

119

Re: Trojský most

kasme napsal:
jannnn napsal:

Tak podpěra ve Vltavě je pravděpodobně hotova

těch podpěr ve Vltavě má být 5

A staví se teda ten most z vizualizací?

Thumbs up Thumbs down

120

Re: Trojský most

prej nějaká mírně upravená verze smile

121 Naposledy upravil: MP (21.10. 2010 10.51)

Re: Trojský most

kasme napsal:

prej nějaká mírně upravená verze smile

Odhaduji, že úpravy budou nejspíš 2 - v nákladnosti pro stavební firmu směrem dolů a v ceně směrem nahoru. smile

Thumbs up Thumbs down

122

Re: Trojský most

Nedávno psali v novinách, že Metrostav kalkuloval náklady pro ten most co jsem tu linkoval 27.8., a ten od macdonalda si vymínilo město a bude samozřejmě dražší.

Thumbs up Thumbs down

123

Re: Trojský most

P_V napsal:

Nedávno psali v novinách, že Metrostav kalkuloval náklady pro ten most co jsem tu linkoval 27.8., a ten od macdonalda si vymínilo město a bude samozřejmě dražší.

nějaký seriozní zdroj informací není ?

Thumbs up 0 Thumbs down

124

Re: Trojský most

obr napsal:

nějaký seriozní zdroj informací není ?

Vím jen o tomhle

Thumbs up Thumbs down

125 Naposledy upravil: obr (21.10. 2010 16.28)

Re: Trojský most

bylo by dobře, kdyby magistrát více informoval o vývoji kolem Trojského mostu. Co se vlastně staví.

Informace nemá ani autor článku. Jediné co má od Tomana, že cena bude známa po dokončení realizační dokumentace a o žádném navýšení ceny nejednal. Je divné, že by stavěli, když nemají realizační dokumentaci. Nebo mají jen dokumentaci na základy mostu a ty jsou stejné pro každou variantu. Tedy pokud možno článku věřit.
Jinak je to předvolební článek z dne voleb tj. 15.10, kde s Witzaným vyrábějí z prdu kuličku.

Thumbs up Thumbs down