76

Re: Trojský most

Trójský most by se měl začít stavět v květnu (dle aktuálních informací).

Thumbs up Thumbs down

77

Re: Trojský most

doporučuji přečíst pár příspěvků smile něco sem pak zkopíruji...
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1763898

78

Re: Trojský most

AGa.. napsal:

Trójský most by se měl začít stavět v květnu (dle aktuálních informací).

tak to vypadá, že je aktuální se ptát - a v kterém roce ? smile nebo je něco nového ?

Thumbs up Thumbs down

79 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (18.05. 2010 12.46)

Re: Trojský most

No, tak přinejmenším zněla i informace, kterou nám před čtrnácti dny řekli v IC, takže se zdá, že by snad mohli. A taková vyměřovací loď by tomu i mohla napovídat.
(No, já vím, ona je podobná fotka i z Vltavy jižně od Mánesova mostu z roku 1939, kdy se tam sondovalo pro stavbu metra, ale tohle fakt vypadá na realizaci)

Thumbs up Thumbs down

80

Re: Trojský most

S_M_Lomoz napsal:

No, tak přinejmenším zněla i informace, kterou nám před čtrnácti dny řekli v IC, takže se zdá, že by snad mohli.

prosím nebyla by někde k dispozici i informace, jaká je aktuelní verze projektu smile

Thumbs up Thumbs down

81

Re: Trojský most

mimochodem info k té vyměřovací lodi Valentýna  http://www.pvl.cz/aktualni_informace/vy … ml?lang=cs

Thumbs up Thumbs down

82

Re: Trojský most

Květen se pomalu blíží ke svému konci, tak už aby si potentáti chystali kladívko na poklep základního kamene.

Thumbs up Thumbs down

83

Re: Trojský most

Myslím, že tendle velice podrobný popis tu ještě nebyl: http://stavebniserver.com/?clanek=75

Thumbs up Thumbs down

84

Re: Trojský most

jannnn napsal:

Myslím, že tendle velice podrobný popis tu ještě nebyl: http://stavebniserver.com/?clanek=75

a je to vůbec ještě platné ? ten článek je rok starý. ...květen 2010 pryč, že by mysleli květen 2011 - to už se mělo snad i jezdit.

Thumbs up Thumbs down

85

Re: Trojský most

http://stavebniserver.com/?clanek=75

také tam píší....Dodavatel stavby, firma Metrostav a.s., se chystá zahájit výstavbu mostu v červnu letošního roku a dokončit most do konce roku 2011.

Thumbs up Thumbs down

86

Re: Trojský most

Akt. 26.8.2009. Takže ať už ten článek vznikl kdykoliv předtím (odkazuje se na 30.3.2009), asi se nemyslí "červnem letošního roku" rok 2010.

Thumbs up Thumbs down

87

Re: Trojský most

to mi neříkejte, že se nikdo nebyl podívat, jestli už se pustili do vrtání pilot, jak slibovali... smile

88

Re: Trojský most

Je tam pusto prázdno, jen tu chybějící dilataci pod bývalou tratí odtěžují.

Thumbs up +1 Thumbs down

89

Re: Trojský most

zdroj: http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1836825

Cogwheel Pátek, 02. července 2010 - 14:54 napsal:

V informační kanceláři stavby tunelů Blanka (naproti stadionu Sparty, otevřeno ve středu odpoledne) mi zhruba před měsícem potvrdili, že nový most přes Vltavu v prodloužení Partyzánské ulice, který by měl sloužit také pro tramvaj, se v žádném případě do data otevření tunelového komplexu Blanka postavit nestihne. Takže nejspíš dojde na ty světla na Pelc-Tyrolce atd. Už se tu o tom diskutovalo, že by to chtělo (třeba příští léto?) přizvednout i druhý nosník "rámusáku" a tramvajovou trať tam (dočasně) opět zdvoukolejnit. Stávající trasa tramvaje na trojském břehu - za rámusákem (ať už současné provizorní esíčko nebo přímá v prodloužení "rámusáku") ale je v kolizi s výjezdovou rampou z tunelu na budoucí nový most. Bude to tam tedy ještě zajímavé. Ale opakuji - nový most přes Vltavu tam za necelého dvaapůl roku stát nebude.

Martin Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 17:20 napsal:

Já mám informace trochu jiné. Pokud prý budou peníze, neměla by výstavba mostu trvat déle než 14 měsíců. V tuto chvíli ale nikdo neví, jaký bude rozpočet na příští rok, a jestli na nový most peníze budou. Proto je v tuto chvíli předčasné tvrdit, že nebude. Každopádně s alternativou přzvednutí i duhého pole rámusáku se počítá. Jen se v tuto chvíli vůbec neví co s Pelc-Tyrolkou. Světla prý (v tuto chvíli) v žádném případě, takže nezbyde než 112 poslat na Palmovku.

Cogwheel Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 21:04 napsal:

Dovolil bych si odhadnout, že ten nový (i tramvajový) most přes Vltavu, v prodloužení Partyzánské ulice, na trojském břehu nad vyústěním tunelu Blanka, bude (podle mého optimistického předpokladu) otevřen těsně před dalšími komunálními volbami v Praze. Tedy minimálně za 4 roky a 3 měsíce. Nevylučuji, že tunel Blanka bude otevřen také až za tak dlouho (kdyby v příštím a přespříštím roce vyschly příslušné penězovody) - ale to by byla přeci jen dost velká ostuda.
Po tuto dobu (resp. aspoň ty zbývající(?) 3 roky) by mohla užitečně sloužit slušná tramvajová dvoukolejka přes zvednutý "rámusák" a dále provizorní dvoukolejnou trasou na trojském břehu. Nejsem příznivcem letitého trvání dosavadního provizoria s dlouhým jednokolejným úsekem (i když se teď leckdo dušuje, že letité nebude a že nový most bude včas).

Martin Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 21:55 napsal:

Peníze na Blanku se budou muset najít, protože zakonzervovat tuhle stavbu by pár miliard stálo. Trojský most není samostatná stavba, ale součást celého komplexu Blanka, na které se vztahuje územní rozhodnutí vydané na základě EIA aj. Nedostavět byť jen část z celého komplexu by mohl být problém. Můj odhad je ten, že se Trojský most nakonec postaví, protože by Pelc-Tyrolka celou stavbu za 25 miliard znehodnotila, a to je politicky nepřípustný.

90

Re: Trojský most

Trojský most - škoda, že informace jsou takhle pokoutně a je prostor pro dohady. Nebo investor raději mlčí, protože stavba stojí kvůli šefrnové ?

Thumbs up Thumbs down

91

Re: Trojský most

Já bych věřil, že most bude. Podle toho technického popisu by měla být jeho výstavba relativně rychlá. Velká část konstrukce je totiž předvyrobena a na místě se "pouze" smontuje (vlastní ocelový nosník, příčníky,...).

Thumbs up Thumbs down

92

Re: Trojský most

Na rámusáku by se daly koleje zakrýt do roviny a povolit tam spolu s tramvajemi provoz osobních automobilů :-)

Thumbs up Thumbs down

93

Re: Trojský most

Byly zahájeny zemní práce na holešovické opěře mostu.

Thumbs up Thumbs down

94

Re: Trojský most

konečně se začalo

95

Re: Trojský most

hurá

Thumbs up Thumbs down

96 Naposledy upravil: tomis (22.07. 2010 13.56)

Re: Trojský most

no žeby konečně :-)
co webkameru?:-)

Thumbs up Thumbs down

97

Re: Trojský most

kvůli vedru jsem "propuštěn", zajedu se tam podívat a opláchnu si nohy ve Vltavě smile

98 Naposledy upravil: Jenik (23.07. 2010 08.14)

Re: Trojský most

Podle včerejší informace p. Poláka začali už vrtat piloty a termín (přes mnohá zdržení a odklady) dodrží.

Oprava špatně pochopené informace: upravují pilotovací úroveň

Thumbs up Thumbs down

99

Re: Trojský most

Třikrát hurá! O víkendu jsem tam zahlídnul buňky zařízení staveniště Metrostavu, tak jsem rád že mě zrak nešálil :-)

Thumbs up Thumbs down

100

Re: Trojský most

hurá ! jen skeptický dotaz - stavební povolení v pořádku, nějací škodiči na obzoru ?

Thumbs up Thumbs down