26

Re: Ražený tunel Královská obora

Po čase opět výpočet z oficiálních údajů stavby
Tunely – zbývá metrů:    STT     JTT
– dno                         574,02  342,28

Thumbs up Thumbs down

27

Re: Ražený tunel Královská obora

Tunely – zbývá metrů:    STT     JTT
– dno                         574,02  253,07

Thumbs up +1 Thumbs down

28 Naposledy upravil: Kubajsu (24.05. 2010 09.40)

Re: Ražený tunel Královská obora

vondr napsal:

24.05.2010 - POSTUP RAŽBY TUNELU KRÁLOVSKÁ OBORA
Strojovna vzduchotechniky
opěří levé 65,14m (denní postup 9,00m)
opěří pravé 91,84m (denní postup 17,70m)

DPTvKZ:
úsek Brusnice
v severním tunelu: 130m
v jižním tunelu: 289m

Koukám, že se na přehled o dnu dost kašle... Takže v JTT zbývá úsek od TP13 směrem k Letné téměř k TP12 a v STT zbývá úsek mezi TP 14 a 15, mezi TP13 a 14 zbývá jen pár metrů a razí se z obou stran, a pak zbývá ještě úsek mezi TP13 a takovým tím VZT podchodem pod tunely...

Betonáž JTT je kus od TP 14 s vozovkou a dál zatím nepokračují, klenba kus za tím. V STT je vybetonovaná vozovka cca 30 m za TP 18.

Thumbs up +1 Thumbs down

29

Re: Ražený tunel Královská obora

Z  infografiky za poslední tři týdny to vypadá že jediný úsek, ve kterém se v poslední době něco děje je strojovna vzduchotechniky. Je problém s infografikou nebo s ražbou ?

Thumbs up Thumbs down

30

Re: Ražený tunel Královská obora

tzv. předvolební ticho na Letné smile smile

31

Re: Ražený tunel Královská obora

kasme napsal:

tzv. předvolební ticho na Letné smile smile

Jo, jo, vysvětluji si to stejně. Lidé zapomínají rychle, za týden- dva si na randál už nevzpomenou. A zlepší se jim nálada. smile

Thumbs up Thumbs down

32 Naposledy upravil: Kubajsu (27.05. 2010 11.56)

Re: Ražený tunel Královská obora

embart napsal:

Z  infografiky za poslední tři týdny to vypadá že jediný úsek, ve kterém se v poslední době něco děje je strojovna vzduchotechniky. Je problém s infografikou nebo s ražbou ?

Je problém hlavně s dopravou - někudy se musí jezdit, tak se tam nedá dělat... V stt se dělá dno (viz můj příspěvek z 24.5.), tak se tam nedá jezdit... A infografika nemá, zdá se úplně přesné informace.

Thumbs up Thumbs down

33

Re: Ražený tunel Královská obora

To je ale megaroura, co v tom proboha bude??? http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … photo=7808

Thumbs up Thumbs down

34

Re: Ražený tunel Královská obora

huberokororo napsal:

To je ale megaroura, co v tom proboha bude??? http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … photo=7808

¨
že by ražená strojovna vzduchotechniky, jak je uvedeno pod obrázkem? :-D

Thumbs up Thumbs down

35

Re: Ražený tunel Královská obora

zapalik napsal:
huberokororo napsal:

To je ale megaroura, co v tom proboha bude??? http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … photo=7808

¨
že by ražená strojovna vzduchotechniky, jak je uvedeno pod obrázkem? :-D

Fakt? wink

To vím, ale myslel jsem, co tam bude za strojovnu, v tak obrovském prostoru.

Thumbs up Thumbs down

36

Re: Ražený tunel Královská obora

huberokororo napsal:

To vím, ale myslel jsem, co tam bude za strojovnu, v tak obrovském prostoru.

"Zasmáli jsme se, pobavili jsme se, proč ne."
Ventilátory pro přívod, ventilátory pro odvod (všechny aspoň dvakrát, spíš čtyřikrát - provozovaný + záloha) a všechny dost velké, vždyť je to pro celý tunel. Pak tam bude asi dost velká elektročást, a hlavně vééélikááánská filtrace, aby na výdechu byl čistší vzduch, než v nasávání. smile

Thumbs up Thumbs down

37 Naposledy upravil: jannnn (17.06. 2010 18.53)

Re: Ražený tunel Královská obora

Filtrace? Já mam za to, že tam právě žádná být nemá...nebo alespoň v původním projektu nebyla. Takže nakonec si ji tam někdo vyhádal? smile

Thumbs up Thumbs down

38

Re: Ražený tunel Královská obora

jannnn napsal:

Filtrace? Já mam za to, že tam právě žádná být nemá...nebo alespoň v původním projektu nebyla. Takže nakonec si ji tam někdo vyhádal? smile

Teďka jsi mě zviklal, vlastně nevím, měl jsem za to, že vyhádal. Jiná varianta snad byla "vysokorychlostní" výdech, který by "vystřelil" vzduch několik set metrů "až do stratosféry". Tomu ale neodpovídá velký průměr šachty (pokud v ní nebudou samostatné menší roury), tak se radši nechám poddat.

Thumbs up Thumbs down

39

Re: Ražený tunel Královská obora

Asi nejaktuálnější co se mi podařilo najít je ze srpna 2009 vyjádření p. Poláka na tunelblanka.cz:

Vážený pane, větrací objekty jsou na trase tři: v ulici U laboratoře, nad Královskou oborou a v Troji u zhlaví nového mostu. Všechny objekty mají samozřejmě stavební povolení a byly řádně projednány dle platné legislativy. V současné době se se zástupci veřejnosti projednávají architektonické detaily. Ve větracích objektech nejsou instalovány žádné filtry na zachytávání škodlivin: dle odborníků jde o tak malé koncentrace, že filtry by byly neúčinné.

Ale od té doby se to zas mohlo 3x změnit smile

Thumbs up Thumbs down

40

Re: Ražený tunel Královská obora

Díky, že jsi mé domněnky uvedl na pravou míru smile

Thumbs up Thumbs down

41

Re: Ražený tunel Královská obora

Bude tam protiatomový kryt po všechny Pražáky, ale na občanky, kdo tu nemá bydliště, zůstane venku big_smile

Thumbs up Thumbs down

42

Re: Ražený tunel Královská obora

dle mého výpočtu zbývá v JTT vyrazit 100,00 m dna!
délka úseku dle tunelublanka je 2223,83 m a je vyraženo 2123,83 m

43

Re: Ražený tunel Královská obora

dle infografiky na tunelblanka nasadili docela slušné tempo na definitvních ostěních

44

Re: Ražený tunel Královská obora

vondr napsal:

dle infografiky na tunelblanka nasadili docela slušné tempo na definitvních ostěních

běžně se jedna (obvykle 12m) klenba dělá za cca 2 dny, ale dá se stihnout i za 1den a druhej den popojet bednícím vozem na další :-)

Thumbs up Thumbs down

45

Re: Ražený tunel Královská obora

dle dnešní infografiky zbývá do konce ražby dna:
STT = 286,91 m
JTT = 50,75 m

46

Re: Ražený tunel Královská obora

do konce ražby dna zbývá:
STT = 286,91 m
JTT = 47,25 m

47

Re: Ražený tunel Královská obora

Zbývá vyrazit dno:
STT 273,55 m
JTT 31,65 m

Thumbs up Thumbs down

48

Re: Ražený tunel Královská obora

do konce ražby dna zbývá:
STT = 273,55 m
JTT = 24,85 m

49

Re: Ražený tunel Královská obora

do konce ražby dna zbývá:
STT = 273,55 m
JTT = 19,65 m

50

Re: Ražený tunel Královská obora

do konce ražby dna zbývá:
STT = 273,55 m
JTT = 12,65 m
Moc velkým tempem to dno nedělají sad