451

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Nad NA, začal finišer na severní vozovku pokládat cementovou stabilizaci.

Thumbs up Thumbs down

452 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (25.06. 2010 12.48)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Důchodce napsal:

Vypadá to na nový přechod přes MH (mimo dosavadní přes trám). Tam co je ta technika.

Nevím, nevím - podle schématu povrchů k 1.9. má být v místech, kudy se chodilo před odtěžením E1+E2. Tohle je výrazně východněji i přes úhel pohledu. Je ale možné, že se přechod do září nehne jednou, ale dvakrát... Jámy je potřeba spojit a trám zasypat až nahoru, o tom žádná.

Thumbs up Thumbs down

453

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

S_M_Lomoz napsal:
Důchodce napsal:

Vypadá to na nový přechod přes MH (mimo dosavadní přes trám). Tam co je ta technika.

Nevím, nevím - podle schématu povrchů k 1.9. má být v místech, kudy se chodilo před odtěžením E1+E2. Tohle je výrazně východněji i přes úhel pohledu. Je ale možné, že se přechod do září nehne jednou, ale dvakrát... Jámy je potřeba spojit a trám zasypat až nahoru, o tom žádná.

Myslím, že teď už není pochyb, že to ten přechod bude smile

Thumbs up +1 Thumbs down

454

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

S_M_Lomoz napsal:

Jsem zvědavý, jestli se mi potvrdí moje představa o tom, jak to těleso vypadá - zdá se mi, že kolej do centra je cca u výdechu z metra v mírném výškovém oblouku směrem dolů, jako by se měla tramvaj v obloučku zhoupnout a dojet do zastávky volněji (a tím něco málo uspořit). Taky mi přijde, že sloupy nejsou uprostřed mezi kolejemi, ale jižněji-blíž ke koleji do centra. Na slepenici je to pochopitelně celé zdeformované rybím okem.

A já přidávám zdeformované TELEfotky smile
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 2.jpg.html
je tam pěkný ďolíček smile

455

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Dokážete mi někdo objasnit, proč vyústění ulice Pod Baštami je plánováno tak pěkně uzoučce, zatímco Tychonova bude zas asfaltové jezero a dopravní stín odnevidim donevidim?

Thumbs up Thumbs down

456

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

pekny chodnicek nam tam vyrobili ... :-)

Thumbs up Thumbs down

457

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

ElWapp napsal:

Dokážete mi někdo objasnit, proč vyústění ulice Pod Baštami je plánováno tak pěkně uzoučce, zatímco Tychonova bude zas asfaltové jezero a dopravní stín odnevidim donevidim?

kazda je jednosmerka pro jiny smer - u vyjezdu se hodi vetsi rozhled. Ale i tak tam pribude trava, ne? (mozna i na zapad, to tam neni nakreslene)

Thumbs up Thumbs down

458

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

No mě to přijde jako totožný tvar křižovatky, jen u jedné je místo chodníků šrafování na silnici. S těmi směry bych to viděl tak, že obě ulice budou jednosměrné směrem k Milady Horákové. No a rozhled, v tom nevidím problém, jaký je rozdíl mezi chodníkem a šrafy? Parkovat se nesmí ani na jednom a chodci se budou motat na obou stejně.
http://mo.ttnz.cz/wordpress/wp-content/ … 100901.jpg

Thumbs up Thumbs down

459 Naposledy upravil: jannk (26.06. 2010 11.27)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Pod Bastami se jezdi od MH, tj neni potreba rozhled - nemyslim, ze by to chteli zmenit (ale nevim). 2 jednosmerky vedle sebe stejnym smerem nemaji moc smysl.
(a chodci by se po zebrach u Tychonove fakt motat nemuseli: jednak by tam museli dojit po ceste nebo po trave a rozumny chodnik vede kolem domu)

edit: ale chapu - mohli tu zebru mezi prechodem a vozovkou nahradit travou. podle me to je aby tam zustal prostor na nouzove zastaveni, kdyz se nejaky dobrak vyjizdejici z Tychonove nerozhlidne a vjede nekomu do cesty (treba cyklistovi)

Thumbs up Thumbs down

460

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Myslím, že tvar vyústění ulice Pod Baštami výrazně ovlivnil ten přechod pro chodce, co tam vede z tra,vajového ostrůvku, jak je vidět na situačce... Otázkou zůstává, proč jsou v Tychonově ty zebry a není tam třeba právě ten trávník. Vzhledem k tvaru zeber a poloměrům na výjezdech je to sice nelogické,a le obě ulice budou jednosměrné směrem k Milady Horákové.

Thumbs up Thumbs down

461

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Vrtná souprava BG 15 co stojí u MO byla "přezbrojená", místo vrtací tyče má vibrovací hlavu na zápory.
Nový přechod u Hradčanské, bude podle mého názoru v provozu až po 1.7. (výluka vlaků - nebudou muset dělat závory).

Thumbs up Thumbs down

462

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

objevila se textylie pod severní vozovku
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/hradcan … 0.jpg.html

463 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (28.06. 2010 12.47)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Slepenice - sobota 26.6. (D-67), neděle 27.6. (D-66), pondělí 28.6. (D-65)

Vestibul:
- Už je obsypaný kolem dokola (sobota, pondělí).
- Pracuje se na výstupu z metra směrem do centra. V sobotu se armovaly svislé nadzemní části, v neděli se bednila a betonovala severní stěna, dnes ráno se bednění přesouvalo na jižní stranu. I tak po jejím vybetonování zbude k dodělání ještě malá zadní část nad vestibulem.
- Izolace stropu: asfalt už je všude, svislé části opatřeny IPOu. Obě hrany, západní i východní, byly na jižní straně přizděny a vzápětí zality. Na východní straně se už objevuje i zásyp zeminou.

Vozovky a chodníky:
- V sobotu přijel do severní vozovky finišer a položil dvě vrstvy podkladu pod vozovku. Ten za usilovného kropení zatuhl a dnes ráno do něj byly vyříznuty dilatační spáry (jestli to bylo ono).
- Přes tramvajové těleso byl západně od Tychonovy položený provizorní přejezd pro staveništní dopravu.
- V jižním chodníku Milady Horákové byl položen další kus dlažby, obrubníky byly vyspárovány.
- Všichni jsme to viděli, v díle E vznikla obchozí cesta přes trať. Vlastní přechod kolejí se obnovuje v místě, kde už byl od loňského srpna do letošního února.
- A nakonec opět zásyp dílu E: sobota, pondělí.

Thumbs up +3 Thumbs down

464

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

A na kameře právě pokládá finišer první vrstvu podkladu.
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/hradcan … 0.jpg.html

video: http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/hradcan … deo_20.avi

Thumbs up Thumbs down

465

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Slepenice - úterý 29.6. (D-64)

Vestibul:
- Už je opatřený přizdívkou prakticky všude, kde to šlo. Snad jenom okolo soklu výtahové šachty zatím přizdívka chybí.
- Výstup na tramvaj do centra: vybetonováno a odbedněno, přizdíváno. Pořád tam chybí ten koneček navazující na strop vestibulu.
- A zasypává se, co jde.

Vozovky, chodníky, TT:
- Zdá se, že se v severní vozovce od západu objevila spodní vrstva vlastního povrchu? Podle výšky obrubníku nad koly maringotek apod. to vypadá, že už to moc vysoko nepůjde, ale nesedí mi tam výška severního chodníku nad vozovkou. To se bude do autobusů seskakovat nebo bude kryt vozovky tak příčně šikmo?
- Dlaždičům severního chodníku MH přivezli materiál. Hodně materiálu.
- Na tramvajovém tělese se objevilo vozítko. Neznáte někdo účel?
- Uvnitř oválu vedle jižního chodníku Milady Horákové u rohu s ulicí Pod Baštami přibyla rozvodná skříň. Že by pro SZZ?
- Rýha pro svod dešťové kanalizace z jižní vozovky (jestli to je tedy účel) se pořád prodlužuje.
- Zase ožilo kladení dlažby u východu z metra směrem na Špejchar, i směrem na západ už se chystá.
- Na zásypu dílu E už je vyznačená i budoucí trasa severní hrany severní vozovky Milady Horákové.
- A netradičně za tratí: mám dojem, že není tradiční řešení jímat vodu z kohoutu a svádět ji hadicí do nedalekého kanálu...

P.S.: Zdravím neznámého kolegu.

Thumbs up Thumbs down

466 Naposledy upravil: Pista (29.06. 2010 11.39)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

S_M_Lomoz napsal:

ale nesedí mi tam výška severního chodníku nad vozovkou. To se bude do autobusů seskakovat nebo bude kryt vozovky tak příčně šikmo?

Podľa mňa je to len optický klam spôsobený tým navezeným štrkom. (Podľa mňa sú v rovnakej výške.)
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 1.jpg.html

Thumbs up Thumbs down

467 Naposledy upravil: obr (29.06. 2010 11.44)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

s_m_l - Vaše "nesedí mi tam výška severního chodníku nad vozovkou. To se bude do autobusů seskakovat nebo bude kryt vozovky tak příčně šikmo?" - - myslíte ty jižní na místě kdysi odjezdů autobusu směr z centra -  není to optický klam, ve skutečnosti výška jako protější obrubník u tram tratě ? Tím , jak je to foceno zeshora a není asfalt podklad až k severnímu obrubníku ? podobný tomu klamu u umístění sloupů trakčního vedení, kde se sloupy u nichž není přisypán kámen zdají být přímo u koleje do centra...?

pišto, byl jste rychlejší smile

Thumbs up Thumbs down

468

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

S_M_Lomoz napsal:

Slepenice - [
- Na tramvajovém tělese se objevilo vozítko. Neznáte někdo účel?

Není to náhodou kolejový brus v nějaké mini verzi?

Thumbs up Thumbs down

469

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Zajímavé, že se liší výška nadzemní konstrukce u obou výstupů na tramvaj...

Thumbs up Thumbs down

470

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

severní vozovka: štěrk tam vypadá zatím neupraveně
V zastávkovém zálivu se dělává betonová vozovka, takže tam je ještě prostor k úpravám...

S_M_Lomoz napsal:

- Na tramvajovém tělese se objevilo vozítko. Neznáte někdo účel?

to bude bruska na kolejnice s pojezdem smile

471

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

jannnn napsal:

Zajímavé, že se liší výška nadzemní konstrukce u obou výstupů na tramvaj...

Řekl bych, že se neliší, jen ten "čerstvější" ještě nemá izolaci a není zasypán.

Thumbs up Thumbs down

472

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Slepenice - středa 30.6. (D-63)

Vestibul:
- Zasypává se strop. Část u trámu pořád čeká na uzavření cesty přes koleje.

Povrchy:
- Pokročila nám severní vozovka Milady Horákové - fólie přes dešťovou kanalizaci už překročila a přerušila staveništní propojku.
- Ruší se obchůzka podél zdi Škodovky, čuju přípravu chodníku.
- A nakonec zase díl E proti kameře - to včera bíle vyznačené nebude zřejmě obrubník, ale nějaká rýha.

Omlouvám se za pozdní dodávku, ale celý den jsem byl donucený pracovat. Zítra to nevypadá o moc líp.

Thumbs up +3 Thumbs down

473

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště

Vrtací soupravu BG 15 opět přezbrojili na vrtání a hned navrtali "pramen pitné vody"

----------------

pokračujeme v novém vlákně http://mo.ttnz.cz/forum/viewtopic.php?id=674

Thumbs up +1 Thumbs down