301

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Tusite jak to bude na MH smerem od Svatovitskeho mostu k Hradcanske? Vzdycky se tam dalo odbocit do ulice Na Valech - a zde se, ze to uz vube nepujde .... ? Puvodni vjezd je zuzeny jen pro cyklisty a Pod Valy/Tychonova/Pod Bastami jsou ob-ostruvkovane tak, ze to vypada, ze budou vsechny jednosmerne smerem k MH ... ? (ted je teda jedna otocena smerem od MH, ale to je zrejme jen kvuli uzavreni Badeniho)

Chapu spravne, ze Na Valy uz jenom pres Badeniho? (coz mi prijde jako nesmyslna objizdka)

Thumbs up Thumbs down

302

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Nebo přes jistou zamčenou bránu, jsme-li od armády.

Thumbs up Thumbs down

303

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Ano, to rozhodne platí pro většinu z nas smile

Thumbs up Thumbs down

304

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Já jsem to také moc nepochopil. Teď, když je v pracovní dny ucpaná MH, tak by se objížďka ulicí Na Valech docela hodila.

305

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Prochaine napsal:

Já jsem to také moc nepochopil. Teď, když je v pracovní dny ucpaná MH, tak by se objížďka ulicí Na Valech docela hodila.

Ty si to pčředstavuješ nějak jednoduše. Vždyť by tam potom jezdila auta. tongue To nevíš, že všechny změny v dopravě mají hlavní téma "zklidňování"? wink

Thumbs up Thumbs down

306

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

MP napsal:
Prochaine napsal:

Já jsem to také moc nepochopil. Teď, když je v pracovní dny ucpaná MH, tak by se objížďka ulicí Na Valech docela hodila.

Ty si to pčředstavuješ nějak jednoduše. Vždyť by tam potom jezdila auta. tongue To nevíš, že všechny změny v dopravě mají hlavní téma "zklidňování"? wink

Spíš se staví na stav po zprovoznění. Pak nebude jako objížďka potřeba.

Thumbs up Thumbs down

307

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

No a největším zklidněním je (tuším podle nějakého termodynamického zákona), když se částice, v našem případě auta která stojí v zácpě, vůbec nepohybují!! big_smile big_smile big_smile big_smile

Thumbs up Thumbs down

308

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Daleko lepší je aplikace zákona o kontinuitě proudění kapalin, takže čím více se zúží silnice mezi PM a Špejcharem, tím rychleji auta pojedou  a také se sníží tlak, tedy nebudou nadávat a budou usměvaví smile

Thumbs up Thumbs down

309

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

jíra napsal:

Daleko lepší je aplikace zákona o kontinuitě proudění kapalin, takže čím více se zúží silnice mezi PM a Špejcharem, tím rychleji auta pojedou  a také se sníží tlak, tedy nebudou nadávat a budou usměvaví smile

Pozor, to snížení tlaku by způsobilo nasávání další dopravy do toku big_smile

Thumbs up Thumbs down

310

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

jo a když z té fixírky bude laxírka, tak bude po zácpě... cool

Thumbs up Thumbs down

311

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Hmm , pěkná bílá , jen jak na dlouho po otevření. Doufám že je to ochráněno antigrafitalním nátěrem a ty cihly z venčí taktéž roll
http://tunelblanka.cz/pic_fotogalerie.php?photo=18969

312

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

To je úžasný že se zase staví podchody pro pěší, zvlášť když pod nimi je dálniční tunel...

Thumbs up Thumbs down

313

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Jo, tenhle koncept me taky rozčiluje, objektivně tyhle podchody moc nefunguji (aneb jak vsechny podobne v Praze vypadají)

Thumbs up Thumbs down

314

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

A je to opravdu už finální bílá? není to jen polepený nějakou fólií, aby jim to někdo nepomalovat před zkolaudováním, s tím že pod fólií může být něco jiného?

Jinak doufám, že nahoře zůstanou i přechody...

Thumbs up Thumbs down

315 Naposledy upravil: mrmarkus (06.11. 2013 15.56)

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Pánové, připojím se, protože i já považuji už ty současné podchody v Praze za problémové. Kdyby v Modřanech nehlídali tak často přebíhání lidí přes široké ulice policajti, nechodí u nás podchody téměř nikdo. Ve výsledku to stejně dopadlo tak, že se u nás musí podchody (já jim říkám nechody) nákladně udržovat a budují se o kus dál bezpečné povrchové přechody. Doufal jsem, že tyto monstrózní (a také po čase odpudivé, jako by přitahovaly z okolí nepořádek) stavby už mají v Praze stopstav, ale bohužel teď vidím tohle. Nechápu, to to opravdu nešlo řešit jinak? sad

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

316

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Zeptejte se Petry Kolínské od Zelených. Ta určitě nějaké řešení má. Proti podchodu brojila, nějak jí to bezbariérové mimoúrovňové překonávání čtyřpruhu nevoní.

Thumbs up Thumbs down

317

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Co se vlastně plánuje postavit podél Milady Horákové směrem k Hradčanské, mezi silnicí a tratí? Jen zeleň? Ono jsou podchody, které nejsou tak hrozné, pokud je v okolí dostatek "života". Ne vždy to ale platí, viz třeba podchod pod magistrálou u tramvajové zastávky Muzeum...

Thumbs up Thumbs down

318

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

S_M_Lomoz napsal:

Zeptejte se Petry Kolínské od Zelených. Ta určitě nějaké řešení má. Proti podchodu brojila, nějak jí to bezbariérové mimoúrovňové překonávání čtyřpruhu nevoní.

Proti systému podchodů tam nebyla jen Kolínská, ale celá Praha 6. Návrh na úrovňové přechody byl třeba ve studii Púdisu.
To co tam bude několikanásobně zvyšuje vzdálenost, kterou chodec bude muset ujít, aby tu kžižovatku překonal. Je to řešení alá 70 léta Vltavská atd., tj. betonový brutalismus, přičemž holé betonové plochy se snaží vyřešit kachličkovým obkladem...
A pokud se chce člověk bezbariérově dostat na zastávku od Dejvické nebo od Hradu, hezky se projde a stejně bude muset přes přechod přes dva pruhy - tam najednou nevadí.
Dobře je to popsané tady http://www.auto-mat.cz/files/MO_studie_06-11.A3.pdf

Thumbs up Thumbs down

319

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

kdyz tenhle dokument je takova typicka ukazka proc mam problem bez vyhrad s Automatem souhlasit. Jednou je zelen spravne a nikdy ji neni dost; jindy je to zase 'izolacni zelen' a je oznacena cervene jako neco spatneho, takze to vypada ze lidi budou chodit za ostnatym dratem. Podobne mobiliar - nekdy je spravne, jindy je ukazovan se spicimi bezdomovci jako ilustrace, ze prostredi bude vypadat hrozne ... atd (ale fakt nemam chut se poustet do diskuzi o Automatu smile )

Thumbs up Thumbs down

320 Naposledy upravil: Kubajsu (07.11. 2013 10.13)

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Ale v tomhle mají automati pravdu. Včera jsem šel cca 4km pěšky městem a opravdu to prakticky všude vypadá jako pro auta všechno a pro ten obtížný chodecký hmyz jen nezbytné minimum...
Auta parkují všude, kde to jen trochu jde, když nejde, tak šup na chodník. On se chodec nějak proplazí...
Při opravě čehokoliv se umisťuje veškeré zařízení nejdřív na chodník, který se jako první taky uzavírá. Chodec ať si to vykličkuje přes většinou dost vytíženou ulici...
Všude samé zábradlí, podchody (které většinou neuvěřitelně zdržují, takže je nikdo nepoužívá), popelnice, kontejnery na tříděný odpad, sloupy od všeho možného, reklamy, poutače. Chodče kličkuj, plaz se, ale běda ti jak potřebuješ přejít silnici...
Semafory naprosto nepočítají s nějakým seřízením pro chodce - musí se stát (respektive přejít na červenou) úplně na každém což v kombinaci s délkou intervalů (třeba Pavlák 60s červená vs 7s zelená - odhad, nezažil jsem celou červenou) je naprosto deprimující...
Oproti tomu (ať jen nekritizuju) velmi dobře fungují normální přechody - řidiči dávají přednost překvapivě ochotně...

Thumbs up +1 Thumbs down

321

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

No to je prave ono - clovek by s nimi casto i rad souhlasil, ale aspon ja se to 'bojim' verejne proklamovat, protoze s nekterymi jejich nazory fakt nechci byt spojovany.
Na Pavlaku je cervena 97s (!) - vcera jsem tam po delsi dobe sel. Tech 7s na zelenou souhlasi.

Thumbs up Thumbs down

322

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

Ta minuta a pul stani na IPP mi tolik nevadi. Horsi je to, pokud chce clovek prejit "krizem", obcas to proste nevyjde a to uz se ceka treba 5 minut ...

Thumbs up Thumbs down

323

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

jannk napsal:

kdyz tenhle dokument je takova typicka ukazka proc mam problem bez vyhrad s Automatem souhlasit. Jednou je zelen spravne a nikdy ji neni dost; jindy je to zase 'izolacni zelen' a je oznacena cervene jako neco spatneho, takze to vypada ze lidi budou chodit za ostnatym dratem. Podobne mobiliar - nekdy je spravne, jindy je ukazovan se spicimi bezdomovci jako ilustrace, ze prostredi bude vypadat hrozne ... atd (ale fakt nemam chut se poustet do diskuzi o Automatu smile )

Já tam nikde nevidím, že by zeleň byla "špatně", spíš jde o to, že pokud jsou ve městě silniční ozeleněné náspy a podchody, kterým se pěším prodlužuje cesta o desítky až stovky metrů, moc to tam jako ve městě nevypadá. Na tom návrhu Prašného Mostu je vidět, že to projektoval nějaký dopravní inženýr jako dálniční křižovatku a že pěší jsou tam spíš navíc.
S mobiliářem je to tak jak píšeš a evidentně je to stále pro některé záhada, že když se někde vytvoří "útulné betonové zákoutí" a podchody pro pěší dlouhé stovky metrů a dají se tam lavičky, že to jaksi nefunguje...

Thumbs up Thumbs down

324 Naposledy upravil: kuhe (08.11. 2013 00.13)

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

vlakno napsal:

A pokud se chce člověk bezbariérově dostat na zastávku od Dejvické nebo od Hradu, hezky se projde a stejně bude muset přes přechod přes dva pruhy - tam najednou nevadí.

K přechodu přes vjezdovou rampu - fakt mě to zarazilo, očekával jsem, že to povede pouze nad rampou. Nebyla by to tak strašná zacházka.
Na hrad občas taky chodím z Dejvic a hlavně se těším na otevření podchodů. Dočasná trasa je delší a už se těším na "zátiší" u výjezdové rampy ( na povrchu SSZ na přechodu u zastávek je aspoň v jednom směru synchronizované s hlavní křižovatkou, tak nemám pocit, že zdržuju).
Přechody - radši nesvětelné. Pokud je pouze světelný přechod (ne křižovatka), nemačkám a přejdu ve volné chvíli. Pokud někdo zmáčkne, čekám s ním, pokud zmáčkne a přejde na červenou, čekám... roll
Křižovatky - čekám.

Thumbs up +1 Thumbs down

325

Re: Prašný most a okolí - kromě jámy

kuhe napsal:

... Pokud je pouze světelný přechod (ne křižovatka), nemačkám a přejdu ve volné chvíli. Pokud někdo zmáčkne, čekám s ním, pokud zmáčkne a přejde na červenou, čekám... roll
Křižovatky - čekám.

To je fakt. Nemačkat to!! Jeden muší bejt vopatrnej. Co dyby chramstnul ňákou vošklivou chorobu vo kerý se ve slušnej společnosti nekecá ... smile

Thumbs up Thumbs down