26

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

anasazi napsal:

Na severní vozovce Letná - Špejchar se docela maká. Neví někdo, jak to vypadá v úseku M. Horákové - MUK U Vorlíků?

Před stadionem je proveden nějaký výkop (kanalizace?), jinak se zatím nic neděje.

Thumbs up Thumbs down

27

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

huberokororo napsal:

Soudruzi, dnes se betonuje co? Dnes se betonují základové desky na severních rampách!

Jaký soudruzi... smile

No každopádně je v poledne hotovo... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 3.JPG.html

28

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

kasme napsal:
huberokororo napsal:

Soudruzi, dnes se betonuje co? Dnes se betonují základové desky na severních rampách!

Jaký soudruzi... smile

To měla být parafráze na Černé barony, kdo nepochopil. wink

Thumbs up Thumbs down

29

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

huberokororo napsal:

Soudruzi, dnes se betonuje co? Dnes se betonují základové desky na severních rampách!

Ale je to teprve podkladní beton pod desku smile

Thumbs up Thumbs down

30

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

pegodlas napsal:
huberokororo napsal:

Soudruzi, dnes se betonuje co? Dnes se betonují základové desky na severních rampách!

Ale je to teprve podkladní beton pod desku smile

Tak tak. Viděl jsem to jen letmo, ležela tam armatura, vypadalo to už jako deska, ale fotky ukázaly pravdu. Zase jsem se přiučil, netušil jsem, že pod beton se musí dát beton.

Thumbs up Thumbs down

31

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

huberokororo napsal:

Tak tak. Viděl jsem to jen letmo, ležela tam armatura, vypadalo to už jako deska, ale fotky ukázaly pravdu. Zase jsem se přiučil, netušil jsem, že pod beton se musí dát beton.

Z praktických důvodů, zejména: vytvoření pevného, rovného a čistého podkladu (Armatura ani beton. směs se nedají položit do bláta. Respektive by neměly...), podklad a ochrana pro hydroizolaci...

Thumbs up Thumbs down

32

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Děkuji za vysvětlení, to odbočení do všech směrů je skutečně jednodušší při současné konfiguraci. V USA se tohle občas řeší tak, že za místem, kde je podélné odbočení, které jsem popsal, je pruh na otočení o 180°, ale to by na Letné asi neprošlo ;-).

Thumbs up Thumbs down

33

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Rampa 4: je zašalovaný strop (možná ne úplně celý, přes ohradu se nezoirientuju přesně)
Rampa 1: armuje se první část vnější stěny, šalují se podzemní kanály, snad už poslední kousek (není tam moc vidět)

Thumbs up Thumbs down

34

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Jenik napsal:

Rampa 4: je zašalovaný strop (možná ne úplně celý, přes ohradu se nezoirientuju přesně)
Rampa 1: armuje se první část vnější stěny, šalují se podzemní kanály, snad už poslední kousek (není tam moc vidět)

Bohužel z ramp 1 a 4 máme nejmíň informací jak ústních, tak i fotografických. sad
Musíme spoléhat hlavně na informace z tunelblanka.cz

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

35

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Bohužel na tu část úplně nejjižněji není z tramvaje vidět. Na tu severní je, tam se tvoří zatím podkladní betony šikmých bočních stěn kanálu, co jsem měl možnost si všimnout ráno.

Thumbs up Thumbs down

36 Naposledy upravil: Jenik (31.03. 2010 20.44)

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Rampa 4: ten zašalovaný strop je první takt, ještě bude jeden. Zato je už skoro vyarmovaný. Dodělává se armatura (je v ní založená tlustá roura, snad kanalizace) spodní desky druhého taktu (konec dilatace R12)
Rampa 1: to, co jsem hlásil, je vnější stěna VZT kanálu (asi k tomu výklenku), je doarmovaná a z vnitřní strany zašalovaná. Je částečně zabetonovaná a částečně zaarmovaná spodní deska dilatace R13a (?). Ze šikmých podkladních betonů chybí už jenom kousek na vnější straně, zhruba na rozhraní R13a-R13b (VZT kanál je tam už pod podlahou)
To označení dilatací je jen orientační, kvůli zprovoznění tram se nějak měnilo jejich rozdělení a taktování, vycházím z nám známé situace http://www.tunelblanka.cz/_files/postup … _letna.jpg

edit: to huberokororo: za chvilku bude všechno vidět i z tramvaje

edit2: to anasazi: ono se tam celou zimu skoro nic nedělo

Thumbs up Thumbs down

37

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

huberokororo napsal:

Bohužel na tu část úplně nejjižněji není z tramvaje vidět. Na tu severní je, tam se tvoří zatím podkladní betony šikmých bočních stěn kanálu, co jsem měl možnost si všimnout ráno.

Když se vyleze z auta, je vidět i na jih smile
a už se tam klube západní stěna vjezdové rampy... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 8.JPG.html

38

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Rampa 4: Spodní deska R12 je doarmovaná a dodělávají šalování, betonovat se bude možná už zítra
Rampa 1: Vnější stěna VZT kanálu (první takt R13a) je zabetonovaná. Spodní deska je dobetonovaná po konec dilatace. Šalují poslední kousek šikmého podkladního betonu.
viz foto smile http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 6.JPG.html

Thumbs up Thumbs down

39

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Rampa 4: R12 zabetonovaná spodní deska, zabetonovaná první část stropu. Vyarmovaná vnější stěna.
Rampa 1 : R13a první část: vybetonovaná a odšalovaná vnější stěna, stavějí se stojky pod první část stropu. Šikmé podkladní betony hotové.
Mezi rampami hotové stěny ramp, i příčné stěny, armuje se špička.

Thumbs up Thumbs down

40

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Rampa 4: R12 zašalovaná vnější stěna (dodělávají kousek kolem dilatační gumy)
Rampa 1: R13a začali šalovat první část stropu.
Mezi rampami se šaluje špička.

Thumbs up Thumbs down

41

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Dnes se bude něco betonovat na rampách 1 a/nebo 4. Při průjezdu tramvají tam už byla vidět připravená betonpumpa.

Thumbs up Thumbs down

42

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Rampa 4: R12 vnější stěna zabetonovaná (asi už včera).
Dnešní betonáž je zálivka lichoběžníku mezi rampami
Špička je vyšalovaná zevnitř, zvenku ještě ne
Rampa 1: R13a první část bednění stropu je skoro hotová

Thumbs up Thumbs down

43

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Dnes se betonuje špička (ještě po půl šesté)
R13a druhá část: je vyarmovaná vnější stěna i vnější stěna kanálu

Thumbs up Thumbs down

44

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

R13a - vnější stěny zabetonované, odšalovávají se. První část stropu je vyarmovaná, stačí obšalovat.
R12 - šaluje se druhá část stropu

Thumbs up Thumbs down

45

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

R13a - betonuje se první část stropu
R12 - začali s izolací stropu první části

Thumbs up Thumbs down

46

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Copak nám to lejí mezi dolatace 20a, b http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … photo=6846 ? Že by plavený popílek jako na NS? Podle toho, že je to tak rozpukané?

Thumbs up Thumbs down

47

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Asi se jim to trochu zdrclo. smile

Thumbs up Thumbs down

48

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

jíra napsal:

Asi se jim to trochu zdrclo. smile

Jo, jo, dali málo cukru. smile

Thumbs up Thumbs down

49

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

R12/1 zaizolovaná, dodělávají krycí beton
R12/2 podšalovaný strop, složeno něco výzruže
R13a/1 položená izolace
R13a/2 podšalovaný strop, začalo armování (včetně stropu VZT kanálu)
Mezitím vylévají volné prostory k pažení: vnější stěna R12/1 hotové, mezi rampami hotové, vnější stěna r13a/1 ještě něco chybí

Thumbs up Thumbs down

50

Re: Letná - hloubené tunely (MÚK U Vorlíků)

Strop R12/2 a R13a/2 se tento týden betonuje, kvůli výškovému rozdílu to bude ve čtyřech taktech. Začali včera, ve čtvrtek bude hotovo. Podle startovací výztuže pro štít portálu to vypadá, že oproti situaci budou portály vjezd/výjezd v rovině.

Thumbs up Thumbs down