51

Re: Most Svatovítská a okolí

Na severu dokončené napojení západní vozovky. Asi bude brzo provoz  převeden  definitivně na dočasnou přeložku.
Na jižní straně odtěžují za opěrou starého mostu.

Thumbs up Thumbs down

52

Re: Most Svatovítská a okolí

Bourají, bourají. Pylony už jsou pryč, zábradlí většinou a pustili se i do desky. Ze zábradlí předem vymontovali (vytrhali) kruhová zábradlíčka. Jestli do nového mostu nebo sběratelé nevím.
Technická kuriozita: u jižní opěry odtěžují za rubovou stěnou záporového pažení a instalují nové kotvy, takže se z ní stane strana lícová.

Thumbs up Thumbs down

53

Re: Most Svatovítská a okolí

Most mého dětství je už celý zbořený (fňuk).
A kdo tu psal něco o padlých či jiných jeřábech? Tam nejsou žádné jeřáby (ani Maurence jsem neviděl)

Thumbs up Thumbs down

54

Re: Most Svatovítská a okolí

Jenik napsal:

Most mého dětství je už celý zbořený (fňuk).
A kdo tu psal něco o padlých či jiných jeřábech? Tam nejsou žádné jeřáby (ani Maurence jsem neviděl)

Tak on ten most nebyl nic moc, skoro se divím, že památkáři tak resolutně trvají na zachování jeho původní podoby nad vozovkou, ale proč ne, možná lepčí než jim dát volnou ruku, aby z toho udělali "řadový dálniční most". Líto je mi akorát toho kyklopského zdiva, co je buď zbořeno nebo překryto navážkou a zabetonováno.

Thumbs up Thumbs down

55

Re: Most Svatovítská a okolí

Perlička k tomuto mostu. Jezdim na chatu k rodině manželky a co sem tam nenašel. Pod stromy je tam celá ta kamenná koule, která dosud na jedné straně mostu chyběla. I se soklem. Prý to bylo tak, že tu kouli již s chatou koupili od člověka, kterému ji tam umístila skupina vojáků, který mu melouchařili na té chatě. Prý ji urvali nějakým vojenským vozidlem když jeli kolem, tak ji naložili...to je legrace což? tak teď už je v pánu celý most.

Thumbs up +1 Thumbs down

56 Naposledy upravil: Jenik (12.07. 2010 18.23)

Re: Most Svatovítská a okolí

Ale to víš. dětství: když jsem tam dřepěl u těch kruhových okýnek, držel se zábradlíčka, a čekal jsem až pojede vláček (samozřejmě pára, který mě hezky okouřil).a pak přeběhnout na druhou stranju, abych viděl, jak odjíždí (to tehdy šlo). A potom větší, když jsme lezli po tom kyklopském zdivu od kolejí až nahoru. A ještě větší, když jsme chodili po zábradlí (asi 30cm šířky) z jedné strany na druhou.
A na vrcholech pylonů bronzové majákové lucerny se žárovkami (sklo zabroušené do fazet, které vrhalo paprsky do všech stran), než je nahradili "stanardními" oblouky se rtuťovými výbojkami (modré světlo) a pak sodíkem (oranžové světlo).
Jsem zvědavý, jestli obnoví ty pylony tak, jak byly, nebo tam dají Kotasovy koule (čtyři?) podle vizualizace.
A mmch, ten most byl ve své době (konec dvacátých, začátek třicátých let - nevím přesně) velmi moderní konstrukce.

Thumbs up Thumbs down

57

Re: Most Svatovítská a okolí

outland napsal:

Perlička k tomuto mostu. Jezdim na chatu k rodině manželky a co sem tam nenašel. Pod stromy je tam celá ta kamenná koule, která dosud na jedné straně mostu chyběla. I se soklem. Prý to bylo tak, že tu kouli již s chatou koupili od člověka, kterému ji tam umístila skupina vojáků, který mu melouchařili na té chatě. Prý ji urvali nějakým vojenským vozidlem když jeli kolem, tak ji naložili...to je legrace což? tak teď už je v pánu celý most.

Ta koule z umělého kamene pár desetiletí chyběla na severozápadní straně (roh ke kasárnám), zřejmě je v dobrých rukou smile

Thumbs up Thumbs down

58

Re: Most Svatovítská a okolí

Podařilo se mi zachytit poslední okamžiky starého mostu.
http://emb.rajce.idnes.cz/TB_PM_2010_07_05/

Thumbs up +3 Thumbs down

59

Re: Most Svatovítská a okolí

Konečně nějaký razantnější pokrok - okolo přesahující výztuže podzemních stěn již stojí bednění a začalo se s armováním těchto základů.

Thumbs up Thumbs down

60

Re: Most Svatovítská a okolí

Telegraficky: základy opěr zabetonovány, začalo se s armováním svislých stěn, u jižní opěry dokonce již stojí první kus bednění.

Thumbs up Thumbs down

61

Re: Most Svatovítská a okolí

Když kasme dal ty fotky z prašňáku, doplním něco slovem, i když původně jsem s tím nechtěl spamovat.


Opěry mostu se totiž budou evidentně dělat po částech. Nevím, jestli díky šířce mostu budou opěry děleny na dilatační celky (což jsem snad nikde nikdy neviděl) nebo se to jen z nějakého důvodu betonuje po částech a stejně dojde ke zmonolitnění. Každopádně situace je taková, že na obou stranách je již komplet vyarmovaná první část (odhadem cca 3m dlouhá) nejblíže k provozované části mostu. Ta je i zašalovaná a to včetně bednění "kolmo", tzn. že se to bude právě betonovat na části.

Thumbs up +1 Thumbs down

62

Re: Most Svatovítská a okolí

a dnes se opravdu betonovalo smile
v poledne jsem viděl betonpumpu u jižní opěry
u severní opěry operoval velkej Švestka
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 5.JPG.html
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 6.JPG.html

63

Re: Most Svatovítská a okolí

Letmý průjezd:
Tak obě první (jižní i severní) sekce opěr mostu odbedněny. Šaluje se zbytek jihu (celé dlouhé eLko), tipuji max. do středy by mohli betonovat. Severní opěra je o něco pomalejší, ale také ji bední a (nejspíš) dodělávají armatury.
Opodál pracují též na opěrných stěnách u nájezdu do tunelu směr západ (STT).

Thumbs up Thumbs down

64

Re: Most Svatovítská a okolí

INRI napsal:

Letmý průjezd:
Tak obě první (jižní i severní) sekce opěr mostu odbedněny. Šaluje se zbytek jihu (celé dlouhé eLko), tipuji max. do středy by mohli betonovat. Severní opěra je o něco pomalejší, ale také ji bední a (nejspíš) dodělávají armatury.
Opodál pracují též na opěrných stěnách u nájezdu do tunelu směr západ (STT).

Oprava:
Dnes byl na místě u mostu jeřáb Šveska, v poledne nejspíš odpočíval, jinak asi bední. S bedněním sice započali, a to vyrovnaně na jihu i severu, ale ještě nemají všechny roksory, natož čelo bednění opěr.

Thumbs up Thumbs down

65

Re: Most Svatovítská a okolí

Tak aby se neřeklo, tak teď teda už betonují. Jižní podpěru. Ale ne v celku, ale po částech. Na severní ještě operuje větší autojeřáb.

Thumbs up Thumbs down

66

Re: Most Svatovítská a okolí

Chtělo by to nějakou fotku. V poslední době přísun fotek nějak zamrzl:(

67

Re: Most Svatovítská a okolí

No jo no, chybí čas. Už alespoň měsíc se tam snažím dostat, ale vždycky mi do toho
něco vleze. Snad o víkendu...

Thumbs up Thumbs down

68

Re: Most Svatovítská a okolí

Mohl bych se tam zítra zastavit, jenže ono se tam docela blbě fotí - z obou stran jsou ohrady a most je úzký a bez chodníku..

Thumbs up Thumbs down

69

Re: Most Svatovítská a okolí

vondr napsal:

Chtělo by to nějakou fotku. V poslední době přísun fotek nějak zamrzl:(

njn, léto nám skončilo a teplo bude zas až na jaře smile

jannnn napsal:

Mohl bych se tam zítra zastavit, jenže ono se tam docela blbě fotí - z obou stran jsou ohrady a most je úzký a bez chodníku..

stačí si vzít vestu, pomodlit se a fotíš krásně z nadhledu ze západního okraje stávající mostovky smile smile
místa je tam dost smile

70

Re: Most Svatovítská a okolí

Jojo, tak jsem to nakonec i praktikoval smile

Tady zatím vzorek, zbytek (+ pár fotek z pokračování hloubených tunelů a Hradčanské) nějak později, až to protřídím, poslepuju a zašlu kasmemu smile

http://picasaweb.google.cz/jannnn.2/Vz#

Thumbs up +1 Thumbs down

71

Re: Most Svatovítská a okolí

jannnn napsal:

Jojo, tak jsem to nakonec i praktikoval smile

Tady zatím vzorek, zbytek (+ pár fotek z pokračování hloubených tunelů a Hradčanské) nějak později, až to protřídím, poslepuju a zašlu kasmemu smile

http://picasaweb.google.cz/jannnn.2/Vz#

Díky, a už se těším až budou všechny fotky

72

Re: Most Svatovítská a okolí

Jižní opěra mostu kompletně vybetonována a odbedněna. Na severní se včera večer ještě betonoval bok, ale už to vypadá, že mají také hotovo. Na korunách opěr jsou ochozy z obou stran, tak budou asi zahrnovat, až udělají stropní desku. Kanalizační šachtice jsem ještě vyzděné neviděl.

Thumbs up Thumbs down

73

Re: Most Svatovítská a okolí

Oteplilo se, práce pokračují. Momentálně se betonuje opěrný práh na jižní opěře.

Aktualizace: Odpoledne se betonovalo i na severu

Thumbs up Thumbs down

74

Re: Most Svatovítská a okolí

Po měsíci klidu se i tady začlo něco dít - jestli jsem to za jízdy dobře zahlédl, tak u jižní opěry se začlo s montáží skruže.

Thumbs up Thumbs down

75

Re: Most Svatovítská a okolí

úplně jsem to sem zapomněl v neděli napsat smile operoval tam autojeřáb