51 Naposledy upravil: Pista (23.07. 2009 10.43)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

S_M_Lomoz napsal:

...aby bylo možné odstranit přepážku mezi jámami dílů B a C...

Keďže sa zatiaľ nedá odstrániť, tak ju niekedy 21/07 alebo 22/07 aspoň skrátili.

Thumbs up Thumbs down

52

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

železáří si hold budou muset dát zase malou pauzu, než se připravý další podkladní beton v dilataci A/2.  připravených lamel je tam až dost na čištění, skončí v A/2 a hned můžou jít na A/1.
Nejsou ty panely na rampě z jámy zbytečné

53

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

vondr napsal:

Nejsou ty panely na rampě z jámy zbytečné

Přece jenom je to jen navážka, navíc čerstvá, při prvním lijáku by to bylo pěkné poježděníčko;-)

Thumbs up Thumbs down

54

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

teď mě napadlo nebudou dilataci A/3 betonovat na 4x - nejprve první vrstva severního tunelu, pak druhá , následně zabední čelo mezi jižním a sevrním a pak teprve zabetonují tu jížní část. Je tam přeci dost velký výškový skok

55

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

vondr napsal:

teď mě napadlo nebudou dilataci A/3 betonovat na 4x - nejprve první vrstva severního tunelu, pak druhá , následně zabední čelo mezi jižním a sevrním a pak teprve zabetonují tu jížní část. Je tam přeci dost velký výškový skok

To zabednění čela tam vidím taky, já byh spíš dělal  spodní a horní vrstvu S+J nižší část, pak zabednění a dvě vrstvy zvýšené, ale konkrétní postup nechám na nich smile

Thumbs up Thumbs down

56

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Na letecké fotce hradčanské se mi zdá, že mají zaarmovanou i jednu velmi západní dilataci, není to jen halucinace?

Thumbs up Thumbs down

57

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

huberokororo napsal:

Na letecké fotce hradčanské se mi zdá, že mají zaarmovanou i jednu velmi západní dilataci, není to jen halucinace?

Podívej se o stránku dřív, je to jeden díl D (asi D/4 nebo D/5)

Thumbs up Thumbs down

58

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Jenik napsal:
huberokororo napsal:

Na letecké fotce hradčanské se mi zdá, že mají zaarmovanou i jednu velmi západní dilataci, není to jen halucinace?

Podívej se o stránku dřív, je to jeden díl D (asi D/4 nebo D/5)

To, co myslím já, je v jámě úplně na konci, podle mě to musí být H nebo dokonce G...

Thumbs up Thumbs down

59

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

huberokororo napsal:

Na letecké fotce hradčanské se mi zdá, že mají zaarmovanou i jednu velmi západní dilataci, není to jen halucinace?

v levém horním rohu to taky tak vypadá...

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 0.jpg.html

60

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

kasme napsal:
huberokororo napsal:

Na letecké fotce hradčanské se mi zdá, že mají zaarmovanou i jednu velmi západní dilataci, není to jen halucinace?

v levém horním rohu to taky tak vypadá...

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 0.jpg.html

Tady to je D, to je jasný, ale tady: http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … photo=3492 úplně na západním konci, to je co?

Thumbs up Thumbs down

61

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

huberokororo napsal:
Jenik napsal:
huberokororo napsal:

Na letecké fotce hradčanské se mi zdá, že mají zaarmovanou i jednu velmi západní dilataci, není to jen halucinace?

Podívej se o stránku dřív, je to jeden díl D (asi D/4 nebo D/5)

To, co myslím já, je v jámě úplně na konci, podle mě to musí být H nebo dokonce G...

v dílech H a G připravují armokoše, z výšky to vypadá,že je to armování dilatace,ale na to si musíme počkat

62 Naposledy upravil: Jenik (23.07. 2009 15.48)

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

huberokororo napsal:
kasme napsal:
huberokororo napsal:

Na letecké fotce hradčanské se mi zdá, že mají zaarmovanou i jednu velmi západní dilataci, není to jen halucinace?

v levém horním rohu to taky tak vypadá...

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 0.jpg.html

Tady to je D, to je jasný, ale tady: http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … photo=3492 úplně na západním konci, to je co?

Pokud vím, je to výrobna armokošů - pracovní plocha a vpravo (na západě) staveništní bouda.

Edit: Je tak daleko asi proto, aby mohla fungovat co nejdéle a nepřekážela

Thumbs up Thumbs down

63

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

je to tak,jak říkáme s Jenikem
viz http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler … photo=3318

64

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Jj, jen ležící armokoše, a vypadaly jako armovaný strop

Thumbs up Thumbs down

65

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Tak to vypadá, že déšť toho na Hradčanské moc nenapáchal. Podle toho, co se lesklo pod výztuží na východní straně dělicí stěny, toho nenateklo moc a snadno se to odpumpuje. Vítr akorát pokácel ohradu na náměstíčku u Sokolovny, ale o nic nešlo, už zas stojí. Za focení to nestálo. Jo, a závorky už jsou osazené, viz zítřejší slepenice.

Thumbs up Thumbs down

66

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Dnešní zpravodajství.
Dilatační díl D: spodní část výztuže v dilataci D/5(D/6?) je hotová, už se ukládají takové ty tyhlencty do U, na kterých se založí vrchní vrstva.
Dilatační díl A: A/3 se ještě nebetonuje. Probíhá intenzivní úklid, čištění a dočišťování (hledejte muslima). Zato západně od A/3 - v A/2 a snad i částečně v A/1 - se rozjely intenzivní zemní práce na terénních úpravách.
Dilatační díl B včetně kanalizace: přeložka na své sevení straně bude mít co nevidět vyzděnou klenbu až k trubce pod tratí. Na jižní straně se kompletuje provizorní přeložka a v prostoru čela tramvajových ostrůvků, hned za ohradou, se začalo s bagrováním a pokládkou další části.
Dilatační díl C a dál na východ: jak už jsem psal večer, závorky jsou na místě. I cesta přes staveniště a trať už je prakticky hotová, snad nějaký ten obrubník a pochopitelně ohradu směrem ke stavební jámě.

Thumbs up Thumbs down

67

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Ten chodník udělali tak festovně, že asi bude sloužit dlouho... Ví někdo, jak dlouho?

Thumbs up Thumbs down

68

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

(hledejte muslima).
Je trochu dezorientovaný, tím směrem je to spíš do Brusele než do Mekky smile

Thumbs up Thumbs down

69

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

S_M_Lomoz napsal:

...už se ukládají takové ty tyhlencty do U, na kterých se založí vrchní vrstva....

= kozlíky

Thumbs up Thumbs down

70

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

huberokororo napsal:

Ten chodník udělali tak festovně, že asi bude sloužit dlouho... Ví někdo, jak dlouho?

To si také celou dobu říkám, jestli takovou dočasnou cestu je nutné dělat tak bytelnou. Obrubníky, asfalt... Bych tam nasypal trochu štěrku nebo fláknul pár starých panelů a taky by to stačilo :-) Je to podobné, jako na kdejaký plac dávat na pár dní fůry betonu apod.
Chápu, že investora to vzhledem k celkovým nákladům na stavbu asi nebolí, ale je to prostě takové mrhání.

Thumbs up Thumbs down

71

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

no mozna to ma smysl - tam bude od zari zase fakt velky provoz a staci par kapek aby jakakoliv sterkova cesta byla skoro neschudna (samotneho me obcas nastvalo to blato na mych prave vycistenych botech...) Navic trpelivost lidi, co s tou stavbou uz nejaky mesic musi zit taky neni neomezena (vidim na sousedech) ... takze mozna aspon trochu solidni chodnik neni uplne spatna investice.

mimochodem - bude-li se stavet jeste zeleznice (jakoze bude), tak tam stavebnici komplet skoci nekdy 2013 - 2014 a kdyz zacali 2007, tak mi potom zacina dava smysl stezovani si jedne sousedky, ze jejich dcera prozije cele detstvi (od 5 do 11-12let) prakticky na stavenisti ...

Thumbs up Thumbs down

72

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

Jestli je právě tohle poslední místo, do kterého se na Hradčanské hrábne, tak to ještě nějakou chvíli potrvá. Jestli se nepletu, podle schématu stojí ta cesta na východní straně dilatace E/1. Než se udělají dilatace C/1, C/2 a E/2-E/6, může to ještě pár pátků vydržet. Ovšem nevím, kde vylovit harmonogram postupu stavby a ověřit to...

Thumbs up Thumbs down

73

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

jannk napsal:

mimochodem - bude-li se stavet jeste zeleznice (jakoze bude), tak tam stavebnici komplet skoci nekdy 2013 - 2014 a kdyz zacali 2007, tak mi potom zacina dava smysl stezovani si jedne sousedky, ze jejich dcera prozije cele detstvi (od 5 do 11-12let) prakticky na stavenisti ...

Já prožil na stejném staveništi věk od 6-7 do 12 let (1973-1978) a když se to tak vezme, vlastně dodnes (43) a ještě to chvíli potrvá (2014? 48! + přičti si ještě zástavbu území domama), tak co. Že jsem ještě z dítěte nevyrostl, to je jiná věc.

Thumbs up Thumbs down

74

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

jasne, ale na druhou stranu ne kazdy povazuje za zajimavy napad fotit kazdodenni slepenice ze stavby ;-)
(ale diky za ne !)

Thumbs up Thumbs down

75

Re: Hradčanská - postřehy ze staveniště III.Q 2009

jannk napsal:

Navic trpelivost lidi, co s tou stavbou uz nejaky mesic musi zit taky neni neomezena (vidim na sousedech) ... takze mozna aspon trochu solidni chodnik neni uplne spatna investice.

To je fakt, sousedy si musíme předcházet, a bláto na botách nikdo nemá rád. Jen aby se to nebouralo třeba za měsíc. Jako všechny ty podkladní betony, které někde musí vyrobit, dovézt, rozhrnout, uhladit, pak 14 dní slouží pro pojezd náklaďáků, a potom zase rozbít, naložit, odvézt, rozdrtit, zpracovat... Asi tam zbytečné miliony jen létají oknem...ale třeba jim křivdím;)

Thumbs up Thumbs down