151

Re: Letná 2007 - 8

P_V napsal:

V nějakém dokumentu jsem četl, že zásyp hloubeného tunelu zde bude proveden nějakou lehčenou směsí, jelikož by strop "běžnou horninu" neunesl (čti: aby se ušetřilo na konstrukci).

V "nějakém dokumentu"? :-))
Zde v popisu části "Hradčanská" se píše:
Výjimečné je v tomto úseku i nadloží nad stropní konstrukcí dosahující cca 7 m. Z důvodů uložení kanalizačního sběrače na strop (vede šikmo přes tunely) zde nebylo možné využít klenbových konstrukcí zastropení, a tak vodorovná stropní deska přenáší celou výšku nadloží. Proto byla část zpětného zásypu nahrazena vrstvou lehčeného betonu výšky až 3,5 m s objemovou hmotností 600 kg.m-3.

Tady jsme ovšem na Letné, kde stropní deska má jiný tvar (a je silnější?), takže se zasypává normálně. Tam, kde by mocnost zásypu byla moc velká - u portálu ražených - budou místo zásypu podzemní garáže, které jsou podstatně lehčí než hlína.

Thumbs up Thumbs down

152

Re: Letná 2007 - 8

Jenik: Už jsme to našel, ten "nějaký dokument" byl časopis Tunel, tady jsem to přehlédl. Je to v odstavci popisujícím celý hloubený úsek Dejvice prováděný odtěžováním pod stropní deskou. Šikmo vedoucí sběrač se nachází u zastávky tramvaje, pokud je to ta stoka co ji fotí SMLomoz, ale výška nadloží je stejná v celé délce, stejně jako placatá nikoli klenutá stropní deska.
S tím kanalizačním sběračem mi to přijde jako zástupný důvod. Snad se dá přeložit tak, aby vedl kolmo a klenbu tak přerušil nejkratší cestou bez narušení statiky. Podobným způsobem byly upraveny přechody rour přes tramvajové tunely na Barrandově, také tam ve dvou místech ze stropu trčí příčné žebro nesoucí potrubí. Ale i kdyby musel zůstat šikmo, ve zbylém úseku by se klenba snad udělat dala.

Thumbs up Thumbs down

153

Re: Letná 2007 - 8

dělá se něco U Vorlíků, myslím na části rampy přes ulici Milady Horákové?

154

Re: Letná 2007 - 8

To vondr: Chlape, ty si tu z nás děláš infocentrum smile . Musíš taky trochu hledat. Např. http://tunelblanka.cz/aktualni-vyvoj-po … section=53, nebo ve fotogalerii http://www.ceskedalnice.cz/foto/aktualne/081207_MO/

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

155

Re: Letná 2007 - 8

fotky jsem viděl,ale právě na nich není ta část přes cestu na kterou jsem se ptal:-)

156

Re: Letná 2007 - 8

Tu část přes ulici M. Horákové začnou dělat, až úplně uzavřov ulici M. Horákové. Což má být snad v lednu.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

157

Re: Letná 2007 - 8

Vždyť se tam jezdí po přeložce a v místě Milady Horákové se kutá, ne?

To se tam snad mám zajít podívat?? smile:)

158 Naposledy upravil: Jenik (17.12. 2008 14.04)

Re: Letná 2007 - 8

anasazi napsal:

Tu část přes ulici M. Horákové začnou dělat, až úplně uzavřov ulici M. Horákové. Což má být snad v lednu.

Už tam nějaký čas dělají. Kvůli tomu je tam provizorní přeložka ulice do místa chodníku, aby si uvolnili místo pro vrtání zápor (už jsou hotové) a hrabání dilatací R10 a R11 ramp 1a 4. (odkdy to dělají jsem líný hledat, asi dva měsíce)

Kasme byl o pět minut rychlejší :-))

Thumbs up Thumbs down

159

Re: Letná 2007 - 8

Myslím, že víc polopatě už jste to vondrovi objasnit nemohli smile. Když  jsem mluvil o uzavření M. Horákové, měj jsem samozřejmě na mysli, že budou moct překopat tu provizorní přeložku. Leda by to v místě původní ulice rychle vybetonovali, zasypali, a pak pokračovali v místě přeložky smile

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

160

Re: Letná 2007 - 8

anasazi napsal:

Když  jsem mluvil o uzavření M. Horákové, měj jsem samozřejmě na mysli, že budou moct překopat tu provizorní přeložku. Leda by to v místě původní ulice rychle vybetonovali, zasypali, a pak pokračovali v místě přeložky smile

No vzhledem k informaci, že pěší průchod ulicí Milady Horákové bude zachován, tak bych tipoval, že právě v tomto místě to zůstane zhruba stějně jak to je - i kvůli přístupnosti staveniště...

uvidíme, chytám se na Letnou v sobotu okouknout uzavírku smile


Toto téma zavírám, pro Letnou je založeno téma nové... http://mo.ttnz.cz/forum/viewtopic.php?id=136