26

Re: Letná 2007 - 8

Z doslechu: Věžový stavební jeřáb již stojí jižně od stavební jámy.

27

Re: Letná 2007 - 8

Jerab potvrzuji, vcera jsem videl v dalce, jak neco zveda posledni cast jerabu. Velka cast materialu se ted vozi do Motola, byla to skoro snura aut, kdyz jsem jel...

Thumbs up Thumbs down

28

Re: Letná 2007 - 8

Odpoledne se opět betonovalo v západní části jámy. Ubývá velká hromada. A bylo přivezeno velké Volvo - sklápěčka smile Více na fotkách

29

Re: Letná 2007 - 8

Cestou do práce jsem si všiml, že v ohrádce na rohu Milady Horákové a Pelléovy už je zase technika. Jel jsem jenom okolo tramvají, takže jsem neměl možnost ani pořádně vytrčit objektiv. Nevím tedy, jestli ohrádku použili jenom jako parkoviště nebo se tam zase začalo pracovat. Stálo by to za prozkoumání.

Thumbs up Thumbs down

30

Re: Letná 2007 - 8

To Kasme: na co tam sakra teď, po vyhrabání celé díry, potřebují dampr? Že by si to rozmysleli a přece jen začali razit runel i z Letné???

Thumbs up Thumbs down

31

Re: Letná 2007 - 8

Situace na Letné:
- Z ohrady u Pelléovy už zase všechno zmizelo, asi viděli, změřili a odešli.
- Deponie na Letné - nezdá se, že by z ní zeminu odváželi, jak tu někdo psal, ale spíše ji porůznu přemísťují a komprimují. Dnes jsem viděl, že na udusanou část začali navážet "rozpojovanou horninu", tzn. zdá se, že snad začali razit i z jámy na Letné, takže asi proto si tam přivezli ten damper. Ale je to jenom dohad, protože do díry sem neviděl. .-)
- Jáma na Letné - začali vyzdívat boční stěny tunelů od Špejcharu resp. stavějí pro ně bednění.

Thumbs up Thumbs down

32

Re: Letná 2007 - 8

Uvidím až budou fotky. Jinak MÚ P7 propagovala, že se z Letné razit nebude. Možná ale narazili na skálu...

Thumbs up Thumbs down

33

Re: Letná 2007 - 8

Na Letné se zatím hloubí jáma. A bude to trvat asi do dubna. Takže určitě se nerazí. Aktuální fotografie budou brzo.

Thumbs up Thumbs down

34

Re: Letná 2007 - 8

Dnes jsem cetl prohlaseni proti stavbe MO a pisi, ze bude nove budovana docasna silnice v provozu 2 roky. To je demagogie. Je tam jen nekolik mesicu, ne? cca pul roku...

Thumbs up Thumbs down

35

Re: Letná 2007 - 8

Dva roky je oficiální termín. Když se jedna paní ptala na setkání s veřejností, kdy se Milady Horákové bude předělávat z kostek do živice a zase otvírat, odpověděli jí, že ve třetím kvartále 2010.
Stavba knihovny by časově neměla ovlivnit nic, co se týká stavby Blanky. Rozhodně není důvod, proč by se měla během stavby NK udržovat provizorní silnice přes půlku Letné. To je nakonec taky důvodem, proč se v soutěži na NK (nebo ještě před ní?) šachovalo s tím, na které pozemky se soutěž vypsala.

Thumbs up Thumbs down

36

Re: Letná 2007 - 8

Pri dnesni projizdce tramvaji okolo Letne jsem si vsiml jiz vyasfaltovaneho pruhu docasne komunikace. :-) Viz postrehy z Letne

Thumbs up Thumbs down

37

Re: Letná 2007 - 8

Tak podle webovych kamer na Letne to vypada, ze se zajima pripravovat dalsi cast dalsi cast na Hradcanskou :-) http://mo.ttnz.cz/webkamery

Thumbs up Thumbs down

38

Re: Letná 2007 - 8

25. 6.     12:30     Letná, Praha 7     Radovan Šteiner, radní hl. m. Prahy, se zúčastní slavnostního otevření Informačního střediska výstavby Městského okruhu
http://magistrat.praha-mesto.cz/76967_A … -27-6-2008

39

Re: Letná 2007 - 8

S_M_Lomoz napsal:

Vidím dobře na webkameře Etnetery, že už se na Letné rozebírá jeřáb a chystá se jeho posun někam k dilataci 15?
viz

Vidíš dobře viz http://tunelblanka.cz/aktualni-vyvoj-fo … allery=39.

Thumbs up Thumbs down

40 Naposledy upravil: pp21 (30.06. 2008 11.18)

Re: Letná 2007 - 8

Tak jsem dneska jel po provizorní komunikaci kolem staveniště, to je jízda! Opět nezvládnuté dopravní značení sad

Od izraelské ambasády až nakonec jsou 2 pruhy, plná čára je po celé délce. A teď pozor: levý pruh je pro vozidla s šířkou do 2,2m, a pravý pruh je označen poměrně vzácnou značkou B3b - zákaz vjezdu osobních vozidel. No a všichni jedou v tom zakázaném pruhu! Tak jsem je předjel tím levým...
A před napejením zpět na Milady Horákové náhle toto značení skončí a levý pruh jde rovně + doprava a pravý odbočuje směr Letenské náměstí. Ten pravá pruh do kterého byl předtím zákaz vjezdu. Prostě ta největší masa vozidel musí přejíždět z pruhu do pruhu.

Vyhrazený pruh pro všechny vozidla jen né osobní je docela rarita ;o) Bohužel i pro řidiče, nikdo to zřejmě nechápe...

Jo a ještě doplním, že u každé křižovatky stál policajt a pobízel rozhlížející se řidiče ať jedou. Jel jsem tam tudy kolem 10:30 a provoz naprosto plynulý, poprvé jsem zastavil až za odbočením do Milady Horákové.

Thumbs up Thumbs down

41

Re: Letná 2007 - 8

A já si dneska v tram říkal, co se to asi v těch místech děje ... když doprava stála skoro až na Vypich :-)

Jak to teď bude pokračovat? Začínají už s odtěžením prostoru nad tunel v trase Milady Horákové?

Thumbs up Thumbs down

42

Re: Letná 2007 - 8

pp21 napsal:

A teď pozor: levý pruh je pro vozidla s šířkou do 2,2m, a pravý pruh je označen poměrně vzácnou značkou B3b - zákaz vjezdu osobních vozidel.

jj umístění značek je vidět v páteční galerii, např. hned u Špejcharu. Na značkách se opravdu nešetřilo sad Už se těším, až si to projedu smile

43

Re: Letná 2007 - 8

Asi to je predcasne, ale na vizualizacich je nakreslena nejaka cesta v ulicich Badeniho/Na spejcharu a potom zpatky na M Horakove. Drive tam cesta nebyla ... nevite nekdo jake jsou zamery s touhle oblasti? Ja jsem doufal, ze se do ul Na spejcharu vrati parkovani izraelskych aut (a uvolni se tak par mist v Badeniho) ... kazdopadne by se mi tam nejaka cesta nejak extra nelibila (k cemu by byla?)

Thumbs up Thumbs down

44 Naposledy upravil: S_M_Lomoz (07.07. 2008 16.26)

Re: Letná 2007 - 8

Tak na Letné v prostoru obratiště Špejchar už se upravuje terén. Čest jeho památce, za pět neděl by mu bylo třicet.

Thumbs up Thumbs down

45

Re: Letná 2007 - 8

Neviete čím sa u hotových dilatácií vypĺňal priestor medzi záporouvou stenou a hotovou dilatáciou?

Thumbs up Thumbs down

46

Re: Letná 2007 - 8

Pista napsal:

Neviete čím sa u hotových dilatácií vypĺňal priestor medzi záporouvou stenou a hotovou dilatáciou?

řekl bych, že cementopopílkem, ale to je jen doměnka - někde to bylo vidět i na fotkách...

47

Re: Letná 2007 - 8

jannk napsal:

laicky dotaz - k cemu je vlastne ten 'most' treba na http://www.ceskedalnice.cz/foto/aktualn … 810-06.JPG ?
jenom na vedeni kabelu?
dik

je to "kabelový" most přes rampu a hlavní trasu pro dočasné přeložky kabelů - takže jenom na vedeni kabelu...

48

Re: Letná 2007 - 8

Dle fotek z tunelblanka.cz jsou už na staveništi dilatací 11 vodicí zídky pro střední stěnu tunelu s čelním odtěžováním směrem ke Špejcharu v rámci přípravy jámy pro hloubení konstrukčních podzemních stěn.

49

Re: Letná 2007 - 8

V cca 13:00 stál od Špejcharu trailer s nějakým velkým strojem, okoukněte to někdo smile

50

Re: Letná 2007 - 8

Podle webkamery už u Špejcharu "leží" drapák Zakládání pro hloubení podzemních (Milánských) stěn, střední vodící zítka se zdá připravena. Mělo by tam být krásně vidět od pláně, tam je plot celkem blízko smile