Re: Tramvajové tratě
Ja tam byl na prochajde, ale ne na oficialnim foceni, spise jsem prochazel kolem, tak jsem toho vyuzil :-) Sice ten fotak na mobilu foti strasne, ale aspon neco
Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.
Silnice - dálnice a okruhy - mo.ttnz.cz » MHD Praha » Tramvajové tratě
Stránky Předchozí 1 … 6 7 8 9 10 … 16 Další
Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.
Ja tam byl na prochajde, ale ne na oficialnim foceni, spise jsem prochazel kolem, tak jsem toho vyuzil :-) Sice ten fotak na mobilu foti strasne, ale aspon neco
Jičínská - severní část v provozu
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/tr … ora/10903/
stanicující autobus už neobjedete ani v jednom směru
dnes trochu podrobněji
Flora komplet v provozu
preference tram zajištěna vypnutím SSZ
pár děštivých a rozmazaných fotodůkazů
Vinohradská už je za těch pár hodin slušně rozjebána
Celý příběh k (ne)průběhu reko TT Průběžná - Nádraží Hostivař se objevil v zářijovém Hlasateli Prahy 15:
neoficiální termín - jaro 2013
(Ing. arch. Igor FIlipovič, zástupce starosty)
JAKÝ JE SOUČASNÝ STAV DOPRAVNÍHO SPOJENÍ PRAHY 15 SE ZBYTKEM PRAHY?
Vás, kteří pravidelně nebo jen příležitostně používáte veřejnou dopravu (ale koneckonců i dopravu "neveřejnou") pro spojení s centrem či jinými částmi Prahy, bude určitě zajímat, co se vlastně děje na Švehlově ulici a k čemu to vše směřuje. Současně se také oprávněně ptáte, k jakým změnám Pražské integrované dopravy dojde (či nedojde) od začátku září a jak se k tomu staví radnice městské části.
Co se připravuje na Švehlově ulici?
Na Švehlově ulici narazíte na rozkopané koleje a na čtyřech místech zúženou komunikaci do jednoho jízdního pruhu. Ptáte se proč? Aby to bylo možné alespoň částečně pochopit, je potřeba začít od podzimu roku 2011.Hned, jakmile nám oznámili, že se chystá rekonstrukce kolejí na Švehlově ulici, nám bylo jasné, že je to mimořádná příležitost, jak změnit nevyhovující, a pro cestující i nebezpečnou, "konfiguraci" tramvajových a autobusových zastávek, zejména v návaznosti na OC Park Hostivař. Náš návrh na posun zastávek blíž k obchodnímu centru, a současně nové uspořádání zastávek u křižovatky Na Groši, byl Dopravním podnikem hl. m. Prahy bez větších problému přijat a v připravovaném projektu rovněž zohledněn. Současně byl také akceptován dlouhodobý požadavek na doplnění světelně signalizovaného přechodu pro chodce na křižovatce Švehlova x Vladycká.
Už v této době se však objevil první problém, a to s autobusovými zastávkami (přesněji se zálivy autobusových zastávek), které se do zmíněné změny projektové dokumentace nepromítly. Důvod byl jediný, a to, že stavební práce s tím spojené nebyly investiční akcí Dopravního podniku, ale Technické správy komunikací HI. m. Prahy, a proto jejich změna musela být samostatnou stavbou.
A to znamenalo nejenom financování z jiného zdroje, a tím i jiných plánovaných investičních prostředků, ale i vypracování samostatného projektu a vydání samostatného stavebního povolení (byť se jedná v obou případech o společnosti HI. m. Prahy). Bylo proto nutné "zatlačit" na TSK, aby co nejdříve objednala potřebnou projektovou dokumentaci, která by logicky navazovala na celkovou koncepci dopravně provozního řešení. To se, po složitých jednáních, podařilo a proces projektování a následného povolování začal "stíhat" už "rozjetou" přípravu rekonstrukce vlastních kolejí (včetně navazujících nových tramvajových zastávek a světelně signalizovaných přechodu).
Aby to nebylo tak jednoduché, přichází další problém. V březnu 2012 nám náměstek primátora potvrdil z neoficiálních míst již avizovanou informaci, že TSK nemá na výstavbu nově umístěných autobusových zastávek - zálivu - v plánu na rok 2012 ani korunu. To ovšem znamenalo, že z plánovaného dopravního řešení vzniká těžko pochopitelný zmetek.
Všechno naše úsilí se proto zaměřuje na změnu takovéhoto stavu, kdy by byly provozovány již nové tramvajové zastávky bez navazujících autobusových zastávek. Rada MČ přijímá dne 11. 4. 2012 usnesení (R-740), ve kterém trvá na dodržení základní koncepce celkového dopravně provozního a bezpečnostního řešení připravovaných staveb. Následně se rozjíždí další kolotoč ve snaze najít pro tuto stavbu finanční krytí. A jak dnes můžete vidět, naše úsilí bylo korunováno úspěchem, peníze se našly a výstavba nových zálivu pro autobusové zastávky v těchto dnech již probíhá.
Bohužel ke konci července, v době, kdy měla být rekonstrukce kolejiště zahájena, přichází šokující informace. Dopravní podnik nemůže podepsat smlouvu s vítězem výběrového řízení, neboť firma vyloučená z tohoto řízení podala námitku proti vyloučení, které vypisovatel následně vyhověl, načež ale toto rozhodnutí napadl vítěz... A výsledkem je nakonec zrušení celého výběrového řízení na dodavatele stavby.
Rada MČ na tuto situaci okamžitě reaguje svým usnesením z 11. 7. 2012 (R-876), jímž vyjadřuje absolutní nesouhlas s tímto postupem a vzniklou situací. Do dnešního dne (kdy je připravován tento článek) není bohužel zřejmé, kdy připravovaná rekonstrukce vlastně proběhne.
Nenechte se proto mýlit pracemi, které na tramvajové trati proběhly. Nejednalo se o zmiňovanou rekonstrukci, ale jen o nezbytné řešení nejkritičtějších míst kolejiště v ulicích Pruběžná a Švehlova. Tyto práce byly zahájeny zhruba měsíc před plánovanou rekonstrukcí, a to jen proto, že Drážní správní úřad ODA MHPM ze dne na den zakázal provoz tramvají na zmíněných kritických místech. Tyto práce (prováděné vlastními silami TSK) vedly jen k tomu, aby bylo možné tramvajový provoz obnovit do začátku září. Na vlastní rekonstrukci, a tím i posun tramvajových zastávek, včetně nových světelně řízených přechodu, si budeme muset ještě chvíli počkat. Poslední, byť neoficiální informace mluví o jaru 2013, ale na to, kdy to skutečně bude, odpovědět dnes neumím.
Takže budeme mít nové zálivy autobusových zastávek, ale koleje, a zejména tramvajové zastávky, zatím zůstávají tam, kde jsou, a o nových přechodech lépe nemluvit. Po celou dobu přípravy obou staveb jsme se domnívali, že včasné dokončení nebudou "stíhat" právě autobusové zastávky. Vida, a ono je to všechno naopak. Můžeme jen doufat, že tento naprosto nevyhovující stav bude trvat co nejkratší dobu.
Volení zástupci MČ i pracovníci ÚMČ Praha 15 v rámci svých možností udělají vše pro to, aby změna, o které jsme všichni přesvědčeni, že jednoznačně zlepšuje nevyhovující a nebezpečný současný stav, mohla konečně sloužit všem, kterým je určena.
Vinohradská dopoledne...
polední videoprůjezd po Vinohradské
fotoprůjezd po Vinohradské
RTT Vinohradská - trošku podrobnější fotoreport
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/tr … ka/121005/
video: Křižovatka Želivského - dopravní chaos http://www.youtube.com/watch?v=ebr3rKzXNCs
Vinice - průjezd RZS http://www.youtube.com/watch?v=mZLcmEWdc-4
Na te Zelve, predpokladam, ze budou dve koleje v zastavce a zrusi se ten vylez na neexistujici stanici, je to tak?
Dnešní Vinohradská
já taky odpoledne projížděl
tentokrát jsem na Vinohradské i párkrát zastavil...
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/tr … 0.jpg.html
On nebude otevřenej svršek v zastávce?
Želva.., jsem si myslel že to bude něco jako Hradčanská ..
jo takhle.. dik .. to tem asfalt bude ale za krátkou dobu od busů+tram pěkně vyjetej..
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/tr … 0.jpg.html
On nebude otevřenej svršek v zastávce?
a zrovna tam vedituješ fotku, kte už se otevřený svršek zabetonovává...
tady by měly busíky najíždět http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/tr … 0.jpg.html
jen nevím, jestli budou mít 3y Želivského
u metra
na tram zastávce
a za rohem ve Votické...
to tem asfalt bude ale za krátkou dobu od busů+tram pěkně vyjetej..
no je tam celkem slušná vrstva betonu a asfalt jen pár cm
a tramvaje asfaltu moc nevaděj
a pár dalších "zajímavostí" ze "želvy"
MM-Mikulovsky napsal:Já Vám teda nevím, ale zejména z této fotky mne vrtá hlavou, jak to tam ten ostrůvek klohní - kde to proboha dávají to trubkové zábradlí #-o
Vždyť v pravo od něj je snad ještě mnoho volných metrů po pruh IAD, jenž posunout vlevo nemožno, protože je omezen zastávkovým přístřeškem a hlavně zachovávaným výstupem z podchodu :!:Jestli to nebude taková ta bezpečnostní šikana, která činí přechod klikatým, aby chodec přicházel čelem k tramvaji.
MMM: To zábradlí vymezuje konec nástupního ostrůvku, za ním bude chodník o dost níže a bude tam začínat rampička, která se bude teprve postupně zvedat do úrovně zastávky směrem ke křižovatce. Tj zábradlí je tam, kde by byl velký schod mezi úrovní ostrůvku a chodníkem za ním. Mezi oběma zábradlími by pak měly být dva schůdky, pro ty, co rampičku nepotřebují. Jinak zábradlí tam bude spousta, všechny přechody budou odskočeny od sebe nejméně o svou délku. Nejzápadněji bude ten přes severní vozovku, pak po odskoku přes TT a po dalším odskoku přes jižní vozovku. Vš řízené. Nejméně míst mezi klandry bude tam, kde chodí k nemocnici nejvíce lidí, tj. v prostoru před zastávkou z centra a přechodem pro chodce přes jižní vozovku. Bojovali jsme, ale vznik dalšího óbr nesmyslu se zastavit bohužel nepodařilo.
http://tram-forum.prazsketramvaje.cz/vi … 31#p171931
smutný příběh, jak to (asi nejen) v Praze (ne)funguje...
9001 napsal:MŠ: A zasvětil by si nás do toho jak to vůbec funguje? Když UDI tedy nemá žádné pravomoce, tak kdo to posvětí? Který odbor, kteřé lidé atd?
Řekněme, že za 2 roky by chtěl DP opravit svou tramvajovou trať. TSK-technický úsek by možná současně chtělo opravit tu ulici. Takže technická část TSK si najme nějakého projektanta, který je soukromý a moc nemá tušení o tom, co by bylo v místě potřeba. Něco nakreslí ohledně chodníků, DP si nakreslí prostou výměnu kolejí. Jelikož změna osových vzdáleností stavby prodražuje a dělání bezbariérových zastávek prodlužuje, většinou se to tam nenamaluje. Možná někdy v tu dobu jde okolo městská část a něco požaduje. To se případně zakreslí. Pak se začne projektovat a všichni se bojí, aby okolo nešel SONS, Lněnička a další. Z toho často plyne, že stavba musí být zcela podle normy, často zastávky se semafory.
A začíná koloběh kompromisů. Když zastávku bezbariérově nezpřístupníme, nemusíme mít stavební povolení (někdy jsou úpravy i na územko). Proto se jim každý brání. Když má být zastávka s rampičkami, znamená to, že by někdo měl udělat přístup i z chodníků. Ale není, kdo by ho zaplatil. Někdo musí postavit a udržovat ochranné ostrůvky, signální pásy. Osové vzdálenosti kolejí by měly jít ze 3 metrů na 3,5, ale to často znamená přeložku sítí. A investor, co stavbu vyvolal, by přeložku musel zaplatit. A není nikdo, kdo by na to vyčlenil peníze. Když SONS chce semafor, znamená to zpracovat dopravní řešení a spoustu kol projednávání, další investice do kontaktů. Další měsíce. Pokud bezbariérové úpravy nejsou 100% dle normy, je to neprojednatelné s dotčenými pány, případně následně nezkolaudovatelné. A jelikož normy jsou hloupé, méně úprav znamená větší šanci, že se vymění alespoň koleje. DP se dostává pod tlak. Peníze na cokoliv navíc mu nikdo nedá. TSK peníze též nemá a proto v celé technické části projde jakákoli RTT bez připomínek a raději bez spoluúčasti. Pokud je spoluúčast, tak jen minimální, předláždíme, doplníme asfalt. Hlavně né něco měnit. Pak do toho vstoupí znovu nějaká městská část a vyhádá si třeba další drobnost, nebo dohodnutou věc zamítne.
A často až ve fázi DUR či realizačního projektu se dostane situace na TSK-ÚDI. Tedy k dopravákům. A je tu dilema. My tam okamžitě vidíme třeba 20 problémů, ale už je nemáme připomínkovat, protože kolegové ze stejného TSK nám na to stejně nedají peníze. Takže jsme vedeni k tomu, abychom už neprudili a pouštěli to bez připomínek. No a tak se to postaví a pak se začnou ty připomínky teprve řešit, následují dodatečné investice, některé věci kvůli polohám kolejí a sloupů už nejdou. Ozvou se novináři, vozíčkáří, ptají se proč něco nešlo, všichni udělali maximum, ale výsledkem je prostě často jen obnova kolejí, případně kompromis, aby se to vůbec stihlo.
V souhrnu, na začátku projektů se nemyslí na dopravně-inženýrské souvislosti a je snaha ušetřit. Viz větev metra C. Priorita jsou peníze, nemít vícenáklady, v technické části TSK nemít práci s připomínkami, hlavně to nějak projednat a mít to ze stolu. Řeší se až postavené problémy...
http://tram-forum.prazsketramvaje.cz/vi … 78#p171978
asi sem
celkem pěknej sestřih...
Kaliforňan na Červeném Vrchu: http://www.youtube.com/watch?v=KvyeQBs3 … ture=g-upl
Stránky Předchozí 1 … 6 7 8 9 10 … 16 Další
Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.
Silnice - dálnice a okruhy - mo.ttnz.cz » MHD Praha » Tramvajové tratě
Currently installed 2 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Vygenerováno za 0.157 s, vykonaných příkazů: 84.