3,151

(18 odpovědí, posláno do Železnice ostatní)

Křižování na Špičáku

http://www.youtube.com/watch?v=jrJajfwCvuQ

Od: 03.01.2014 08:00:00 Do: 31.01.2014 00:00:00

ulice Evropská, úsek U Hadovky - Kanadská, město Praha, stavební práce, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh zajištění bezpečnosti silničního provozu v místě zásobovacího vrtu pro budování VZT propojek mezi traťovými tunely v rámci stavby prodloužení trasy metra V.A Dejvická - Motol - zábor části levého jízdního pruhu ve směru do centra, doprava ve směru do centra vedena v pravém jízdním pruhu, ve směru z centra bez omezení
Vydal: Magistrát Hl. města Prahy

3,153

(3 odpovědí, posláno do Mimo mísu...)

vše nej... smile

PéeFko možná ještě nějaké udělám...


zatím pražský ohňostroj z dálky smile

http://www.youtube.com/watch?v=28L0MJmSR6c

3,154

(1,277 odpovědí, posláno do Tunel Blanka)

Právo 23.12.2013

Tramvaje na Trojský most vyjedou později

Tramvaje po novém Trojském mostě, který spojil holešovickou a trojskou stranu, pojedou zřejmě později, než slibovaly původní plány. Koleje měly být hotové do konce dubna příštího roku.
    Most je součástí rozestavěného tunelového komplexu Blanka. Metrostav na něm přerušil práce začátkem prosince kvůli neproplaceným fakturám. Staveniště u Vltavy osiřelo taky.
    Jediné místo, kde se pracovní čety činí, se nachází pár metrů dál. Demolice rámusáku, po kterém do října jezdily tramvaje, pokračuje. Z holešovické strany je vidět mezera mezi konstrukcí a břehem. „To je jediná činnost, kterou děláme,“ potvrdil Právu František Polák, mluvčí Metrostavu, s tím, že bourání z bezpečnostních důvodů přerušit nejde. Před letními prázdninami vedení města hlásilo, že tramvaje pojedou po novém mostě letos na podzim. Později deklarovalo, že koleje pro tramvajové soupravy budou dokončeny do 30. dubna 2014. „Do té doby to nedoděláme,“ konstatoval Polák. Práce ustaly na začátku listopadu, protože podle Poláka metropole nechce povolit změny, které přineslo přepracování původního projektu mostu. Na začátku se totiž počítalo s úplně jinou spojnicí vltavských břehů. „Teď to všechno stojí, město by samozřejmě chtělo, abychom dělali, ale pokud nám nedají souhla
s, vystavujeme se riziku, že ná
m práci nezaplatí,“ vysvětlil mluvčí důvod pozastavení činnosti.
    Náměstek primátora Jiří Nouza (ODS) Právu řekl, že prioritou města je vyřešit problémy kolem tunelu Blanka. „Jakmile toto vyřešíme, vyřešíme i most,“ konstatoval. „Vůbec bych nevylučoval, že je možné to v původním termínu zrealizovat, zpoždění může být v řádu týdne či týdnů,“ reagoval na dotaz, kdy se tramvaje vydají na novou trať.
    Most za více než jednu miliardu korun se nachází v režimu hrubé stavby. Zbývá dodělat předmostí, nejsou hotové chodníky, zábradlí, vybavení, tzn. osvětlení, odvodnění, koleje, povrch vozovek. „Dneska opravdu nevíme, kdy to bude hotové,“ řekl Polák. Je těžké říct, jak dlouho práce potrvají, až se zase rozběhnou. Bude třeba zpracovat nový harmonogram, který bude stát dalších několik miliónů korun.

Regionální mutace: Právo - Praha - střední Čechy

3,155

(140 odpovědí, posláno do Tunel Blanka)

smile

3,156

(287 odpovědí, posláno do NEdopravní stavby)

no, na tomto místě smile

3,157

(287 odpovědí, posláno do NEdopravní stavby)

začíná se něco dít i u magistrály...

cca http://mapy.cz/s/8Zfd

něco z K-repu

FAST Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 11:49:04      

Od úterý se demoluje rampa v Ejpovicích, hotovo bude nejspíš do pátku.


Petr_Šída Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 23:26:21

Mezi Rokycany a Ejpovicemi stojí většina sloupů TV

v Ejpovicích se opravdu bourá rampa

zářez přeložky u dálnice se začíná hloubit


Bossman Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 08:59:42

A co archeologová?Ani mráz je nevyhnal? :-D Nevíš jestli tam to nějak nepokročilo?


Petr_Šída Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 09:12:18

Shodou okolností jsem v dohlížecí komisi

makaj a budou celou zimu, jak to počasí dovolí, je tam toho dost (mráz jako je teď nevadí)

škoda, že to investor nezadal dřív, na archeologický výzkum stačí územní rozhodnutí

zářez u Ejpovic je v klidu


Bossman Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 14:03:45

Ale tak člověk to dokáže pochopit,že se snaží dozvědět něco o minulosti oněch míst.Teď záleží jaké zpoždění to na stavbě ponechá a jestli se s něčím takovým vůbec počítalo.


Petr_Šída Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 16:20:01

Ono je to složitější, k provádění výzkumu zavazuje památkový zákon a mezinárodní úmluvy a velcí stavebníci to už dnes vědí a respektují


problém je, že člověk do země dopředu nevidí, na tunelu se objevuje něco, co tam nikdo nečekal, tak to bude trvat trochu déle (zdržení v řádu prvních měsíců)

Klabava je uvolněná pro stavbu

s prostorem na výzkum se jistě počítalo, jenom se mělo začít před létem (to je to zdržení výběrka), přeci jenom kopat v zimě je složitější, všechno se dělá ručně, počasí ale zatím přeje, kdyby bylo takhle dál, tak to půjde dobře

nejhorší je dlouhodobý mráz a sníh, ale i to se dá

budu sem dávat průběžně fotky, ať vidíte, o co jde a proč se to dělá


FAST Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 10:09:34

Klabavský zářez bude z větší části vyhlouben do Vánoc, zhotovitel pracuje i přes noc a počasí je na tyhle práce ideální.
Výluka koleje číslo 1 Rokycany - Ejpovice začne 4. ledna, trhání kolejí začne 8. ledna od Ejpovic směrem do Rokycan. Důležité je uvolnit dvouklenbový most v Ejpovicích, který je zásadním bodem výluky v roce 2014. Konec výluky koleje číslo 1 je naplánován na 26. června 2014.

aktuálně ze stavby...

3,160

(1,277 odpovědí, posláno do Tunel Blanka)

Tunel Blanka by se mohl otevřít v létě, doufá vedení Prahy

   Praha 20. prosince (ČTK) - Pražský tunelový komplex Blanka by se mohl otevřít v létě, doufá vedení Prahy. K letním měsícům nyní aktualizuje harmonogram stavby, řekl novinářům náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). Vše ale závisí na vývoji právního sporu se stavební společností Metrostav. Tunel by se tak mohl otevřít ještě do komunálních voleb. Původní termín byl stanoven na jaro, kvůli sporu nyní stavba stojí.
   Podle Nouzy se v současné době 'intenzivně pracuje' na dokončení projektové dokumentace, připravena by měla být ve třetím lednovém týdnu. 'Harmonogram stavby nyní aktualizujeme tak, aby odpovídal dokončení stavby Blanky v letních měsících příštího roku, ale závisí na vývoji probíhajícího právního sporu a jednáních zainteresovaných stran,' uvedl Nouza.
   Praha se obává, že smlouvy s Metrostavem na tunelový komplex jsou neplatné, firmě proto neplatí. Neví prý, jak legálně dlužnou částku splatit. Metrostav reagoval na začátku prosince pozastavením prací a žalobou k rozhodčímu soudu. Požaduje po Praze proplacení 2,155 miliardy korun. Praha poté podala žalobní odpověď.
   'Dnes očekáváme doplnění žaloby ze strany Metrostavu a za Hlavní město Prahu podáváme obsáhlé vyjádření k odvracení škod. Součástí našeho vyjádření je konstatování, že základní prioritou města zůstává nutnost pokračovat ve stavbě,' uvedl Nouza.
   Podle mluvčího Metrostavu Františka Poláka firma dnes pouze odeslala 'repliku na vyjádření' hlavního města k žalobě. Doplnění žaloby předpokládá během ledna, kdy Metrostav vyúčtuje městu práce z počátku prosince. Termín otevření nechtěl komentovat. Záležet podle něj bude na tom, kdy se začne opět stavět a kdy se schválí změny v zadání některých víceprací.
   Letní termín otevření tunelu se nelíbí Praze 6, přes kterou její část vede. 'Městská část Praha 6 je z termínu léto 2014 naprosto zděšena, občané Prahy 6 si toto rozhodně nezaslouží a je to neuvěřitelný dárek, který hlavní město dává našim občanům k Vánocům,' uvedl mluvčí radnice Adam Halmoši.
   Tunel Blanka měl být původně zprovozněn v roce 2011, termín se ale odsunul na jaro 2014. Cena stavebních prací i technologie měla být zhruba 26 miliard korun, prodraží se ale pravděpodobně na 36 miliard.

3,161

(1,277 odpovědí, posláno do Tunel Blanka)

Velké dopravní změny v Praze? Ano, pokud na ně budou peníze

dnes 09:06

Praha – Zásadní dopravní změny. Na ty by se Pražané a návštěvníci metropole měli připravit úderem prvního května. Pokud se tedy podaří uvést tunelový komplex Blanka do zkušebního provozu v předem avizovaném termínu. Tunelový komplex Blanka může paradoxně přivést do širšího centra více aut. Zamezit tomu mají doprovodná opatření.

...vyhrazený pruh pro hromadnou dopravu či vozy, v nichž cestují alespoň tři pasažéři.

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/v … 31218.html

3,162

(1,277 odpovědí, posláno do Tunel Blanka)

Vyjádření náměstka primátora hlavního města Prahy Jiřího Nouzy k dnešnímu jednání hlavního města se společností ČKD Praha DIZ, a. s.:

    16. prosinec 2013

„Po dnešním jednání je jasné, že právní názor hlavního města a ČKD Praha DIZ, a.s., je totožný: smlouva je s vysokou mírou pravděpodobnosti hraničící s jistotou platná. Do konce tohoto týdne necháme právně posoudit také dodatky ke smlouvě. ČKD Praha DIZ, a.s. tak může pokračovat v pracích na tunelovém komplexu Blanka a na základě platné smlouvy a dle fakturace, která je v souladu se smluvní dokumentací, mu uhradíme dlužnou částku.“


http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistr … vniho.html

napiš na TSK smile

3,164

(244 odpovědí, posláno do Tunel Blanka)

MÚK Pelc-Tyrolka

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … ka/131215/


video http://www.youtube.com/watch?v=WLYwkyZg3rI

3,165

(141 odpovědí, posláno do MO mimo Tunel Blanka)

Od: 14.12.2013 11:00:00 Do: 15.12.2013 14:00:00

ulice Jižní spojka, Praha 4, Praha, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen uzavření přejezdů SDP betonovými svodidly
Vydal: Magistrát Hl. města Prahy

pár odpoledních fotek mám... smile

3,166

(57 odpovědí, posláno do Áčko do Nemocnice Motol)

ještě krátké video smile

www.pozary.cz/clanek/73490-stanici-metra-dejvicka-uzavrela-dnes-v-dopolednich-hodinach/


a MHMP

Vyjádření radního Jiřího Pařízka k poškození vodovodního potrubí nad stanicí metra Dejvická

    12. prosinec 2013

„Z prasklého vodovodního potrubí na Vítězném náměstí v Praze 6 natekla voda  do stanice metra A Dejvická a provoz metra musel být na téměř  tři hodiny přerušen. Za proražené potrubí mohou pracovníci, kteří opravují desku nad stanicí metra. Skutečnou příčinu této události prošetřujeme a budeme hledat viníka. Praha bude na základě výsledků šetření žádat případné vyvození odpovědnosti - ať již osobní nebo majetkové.“

3,167

(1,277 odpovědí, posláno do Tunel Blanka)

Komplikace něco stojí, 37 miliard za tunel Blanka nemusí stačit
    11. prosince 2013  20:07
    Na konci "účtenky" za pražský tunelový komplex Blanka měla stát částka zhruba třicet sedm miliard. Jenže kvůli zapeklité situaci, která vyústila v zastavení stavebních prací, se konečná cifra patrně zvedne.

    Zdroj: http://praha.idnes.cz/ucet-za-tunel-bla … zpravy_bur

3,168

(65 odpovědí, posláno do NEdopravní stavby)

Soutěž dávno skončila, na obnovu pražské Štvanice ale nejsou peníze
    11. prosince 2013  9:26
    Je to měsíc, co skončila architektonická soutěž na novou podobu pražského ostrova Štvanice. Ode dneška až do konce ledna jsou nejlepší projekty k vidění v Kafkově domě na Starém Městě. Jenže s obnovou ostrova se jen tak nezačne.

    Zdroj: http://praha.idnes.cz/navrh-reseni-rozv … zpravy_bur

3,169

(136 odpovědí, posláno do Železniční uzel Praha)

Soukromé vlaky Praha - Kralupy končí. Arriva z trati zmizí v pátek
    10. prosince 2013  20:24
    Společnost Arriva vlaky končí s provozem osobních vlaků mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou. Firmě se po třech měsících zkušebního provozu nepodařilo přesvědčit Prahu ani Středočeský kraj, aby na její vlaky vyplácely podobně jako například na vlaky Českých drah dotace.

    Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/arriva-konci- … oprava_suj

3,170

(57 odpovědí, posláno do Áčko do Nemocnice Motol)

Oprava metra vázne, pražský „Kulaťák“ se bude objíždět ještě půl roku
    10. prosince 2013  18:20
    Mělo se tudy jezdit už na konci listopadu. Místo toho ale budou řidiči mířící po Evropské třídě dolů na Vítězné náměstí závěrečný úsek objíždět ještě půl roku. Důvodem je pokračující oprava izolace stanice metra.

    Zdroj: http://praha.idnes.cz/kvuli-oprave-metr … zpravy_bur

3,171

(59 odpovědí, posláno do NEdopravní stavby)

Rada jmenovala správce stavby čistírny odpadních vod

Městská rada dnes jmenovala Pražskou vodohospodářskou společnost, a.s., správcem stavby „Celková přestavba a rozšíření ÚČOV Praha na Císařském ostrově". Hl. m. Praha se společností uzavře mandátní smlouvu a ta bude vykonávat stavební dozor a další povinnosti, které ze jmenování správcem stavby vyplývají.

    10. prosinec 2013

/zpráva z 50. jednání Rady hl. m. Prahy 10. prosince 2013/

„Pro stavbu nové vodní linky byl již vybrán dodavatel, další etapy jsou  v přípravě. A v září jsme dodavateli vydali pokyn k zahájení stavby. Aby bylo možné stavbu fakticky zahájit, zbývalo vybrat správce, jinak bychom ohrozili plnění smlouvy s dodavatelem, průběh stavby i termín dokončení v prosinci roku 2017. Vybraná Pražská vodohospodářská společnost, a. s., je v přímém vztahu k zadavateli, vykonává pro zadavatele převážnou část obdobných činností a zároveň má zadavatel, Hlavní město Praha, výlučná majetková práva v této osobě. Jde o námi kontrolovanou akciovou společnost, která má péči o vodohospodářskou infrastrukturu města v popisu práce. Zákon nám proto umožňuje ji vybrat jako správce bez výběrového řízení,“ uvedl náměstek primátora Jiří Nouza.

Celková přestavba a rozšíření ÚČOV na Císařském ostrově má investiční náklady pro etapu 0001 – nová vodní linka 5,8 mld. Kč a pro etapu 0007 - nátoky na ÚČOV 0,446 mld. Kč. Její realizace bude probíhat do prosince roku 2017. Správce stavby bude dozorovat obě etapy, neboť tyto stavby jsou vzájemně propojeny a na staveništi jsou neoddělitelné.

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistr … tirny.html

3,172

(141 odpovědí, posláno do MO mimo Tunel Blanka)

MÚK Spořilov: výstavba PHS směr P9
dopravní omezení upraveno, zmizelo zůžení do dvou pruhů

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … ms/131208/


most Kačerov: dokončovací práce

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … jm/131208/

3,173

(1,277 odpovědí, posláno do Tunel Blanka)

Metrostav v sobotu přerušil stavbu tunelu Blanka. Na neurčito
    7. prosince 2013  17:49
    Firma Metrostav v sobotu přerušila většinu stavebních prací na pražském tunelovém komplexu Blanka. Důvodem je, že magistrát firmě dluží už více než 2,1 miliardy korun. Volný zůstal pouze vjezd v Troji. Jak dlouho budou práce přerušeny, nikdo neví.

    Zdroj: http://praha.idnes.cz/metrostav-prerusi … zpravy_maq

3,174

(49 odpovědí, posláno do NEdopravní stavby)

Vlak stanicí jen projíždí. Podívejte se na uzavřenou stanici metra Národní třída

Cestující se musí kvůli výstavbě nového multifunkčního centra na Národní třídě obrnit trpělivostí. Stanice metra je více než 16 měsíců zavřená a první přístup do ní je naplánován až na červenec příštího roku. Práce jsou zhruba v polovině, o čemž se přesvědčily i Novinky.

http://www.novinky.cz/domaci/320872-vla … trida.html

3,175

(141 odpovědí, posláno do Magistrála (SJM))

Na Nuselském mostě vítr poškodil zábrany proti sebevrahům

Silný vítr ze čtvrtka na pátek poškodil na Nuselském mostě zábrany, které mají odradit případné sebevrahy před skokem. Do pořádku je proto dávali zaměstnanci firmy, kterou má najatou Technická správa komunikací (TSK). Novinkám to potvrdil mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

http://www.novinky.cz/domaci/321352-na- … rahum.html