1

Téma: Formát času

Ahoj, mám návrh na malú upravu: Zmeniť formát času z hh.mm na tradičný hh:mm. Občas sa musím ozaj dlho zamýšľať, čo tie čísla znamenajú. Podľa dokumentácie k PunBB by to nemal byť problém.
P.

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Formát času

Pista napsal:

Ahoj, mám návrh na malú upravu: Zmeniť formát času z hh.mm na tradičný hh:mm. Občas sa musím ozaj dlho zamýšľať, čo tie čísla znamenajú. Podľa dokumentácie k PunBB by to nemal byť problém.
P.

Ahoj, format casu je dle ceskych norem s teckou, dvojtecka se pise jen v pripade, ze jsou uvadeny i sekundy, protoze takhle by to vypadalo strasne: 3.34:34,0.

Thumbs up Thumbs down

3 Naposledy upravil: Pista (29.01. 2008 10.21)

Re: Formát času

horal napsal:

Ahoj, format casu je dle ceskych norem s teckou, dvojtecka se pise jen v pripade, ze jsou uvadeny i sekundy, protoze takhle by to vypadalo strasne: 3.34:34,0.

Mno, neviem, formát času hh.mm vidím na tomto fóre prvý krát. Všade (regionálne nastavenie Windows, Excel, iné fóra, weby (napr. www.idnes.cz)) používajú formát hh:mm. Nepopieram, že s bodkou je to nejaká česká norma, ale zjavne sa v praxi zaužívalo niečo iné.

Ešte by som mal jedu poznámku, ale tentokrát ku galérii. "Výchozí" veľkosť pri prezeraní obrázku je často príliš veľká a obrázok sa na jednu stránku nezmestí. Keď túto veľkosť zmením pre jeden obrázok, bohužiaľ sa pri posune na ďalší znova zmení na pôvodnú hodnotu. Nešlo by to nejak zjednotiť napríklad na 1024x768?

EDIT: vlastne som si spomenul na jedno miesto, kde sa používa formát hh.mm - telefóny Nokia pri "českom" nastavení telefónu.  Teda aspoň moja 6310 to takto zobrazuje.

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Formát času

Ad formát času: http://interval.cz/clanky/hrichy-pro-si … -cislovek/

Na změně implicitní velikosti obrázků se pracuje.

Thumbs up Thumbs down