1

Re: obecně k fotogaleriím

Milan napsal:

Máte někdo foto prosím ?

Jako samozvaný kasmeho mluvčí prosím všechny, aby přestali požadovat stále nějaké fotky. Jak už napsal a jak je zde zvykem, pokud nějaké fotky jsou, dávají se sem, jakmile to jde, i bez vyzývání. Děkuji za kasmeho.
Kasme, sorry.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

2

Re: obecně k fotogaleriím

anasazi napsal:
Milan napsal:

Máte někdo foto prosím ?

Jako samozvaný kasmeho mluvčí prosím všechny, aby přestali požadovat stále nějaké fotky. Jak už napsal a jak je zde zvykem, pokud nějaké fotky jsou, dávají se sem, jakmile to jde, i bez vyzývání. Děkuji za kasmeho.
Kasme, sorry.

smile:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

3

Re: obecně k fotogaleriím

Nechce se mi kvuli tomu zakladat nove tema, tohle vypada celkem pouzitelne...
V souvislosti s presunem prisery z mostu na most jsem se prohraboval galerii a s nemym uzasem konstatoval, ze tolik fotek, to je opravdu unikat, nic podobneho jsem jeste nikde nevidel (nejedna se jen o R1, ale i o MO, NS a dalsi a dalsi...). Obdivuju neuveritelnou praci, ktera za tim stoji. smile
Ale ted k veci - vzhledem k neuveritelnemu mnozstvi fotek je skutecne orisek nejakou konkretni fotku najit, i kdyz vim ze jsem ji tu proste uz nekdy videl... cool Hledal jsem fotky s detaily prisery a proklikaval jsem to snad pul hodiny. Tak me napadlo - kdyby nekdo (klidne i ja) doplnil popisky k fotkam (nejlepe co nejkonkretnejsi, coz ale muze byt problem) a z tech popisku by se sestavila databaze [popisek, url fotky], tak by se dal na te databazi vytvorit mozna pouzitelny vyhledavac. Kdyby o neco takoveho byl zajem nemel bych problem neco takoveho i naprogramovat s tim, ze by to do te databaze nahazel skript, takze by byla akorat prace s tim popiskovanim/tagovanim fotek. Co si o tom myslite?

Thumbs up Thumbs down

4

Re: obecně k fotogaleriím

stanley napsal:

Nechce se mi kvuli tomu zakladat nove tema, tohle vypada celkem pouzitelne...
V souvislosti s presunem prisery z mostu na most jsem se prohraboval galerii a s nemym uzasem konstatoval, ze tolik fotek, to je opravdu unikat, nic podobneho jsem jeste nikde nevidel (nejedna se jen o R1, ale i o MO, NS a dalsi a dalsi...). Obdivuju neuveritelnou praci, ktera za tim stoji. smile
Ale ted k veci - vzhledem k neuveritelnemu mnozstvi fotek je skutecne orisek nejakou konkretni fotku najit, i kdyz vim ze jsem ji tu proste uz nekdy videl... cool Hledal jsem fotky s detaily prisery a proklikaval jsem to snad pul hodiny. Tak me napadlo - kdyby nekdo (klidne i ja) doplnil popisky k fotkam (nejlepe co nejkonkretnejsi, coz ale muze byt problem) a z tech popisku by se sestavila databaze [popisek, url fotky], tak by se dal na te databazi vytvorit mozna pouzitelny vyhledavac. Kdyby o neco takoveho byl zajem nemel bych problem neco takoveho i naprogramovat s tim, ze by to do te databaze nahazel skript, takze by byla akorat prace s tim popiskovanim/tagovanim fotek. Co si o tom myslite?

Tu galerii jsem nikdy moc nezkoumal, ale jde tam davat snad nejaky komentare k fotkam. Bohuzel ... tezko bude pri takovem mnozstvi fotek nekdo kazdou komentovat nebo davat nejake tagy, zajimave reseni by byl nejaky software na vypocty podobnych fotek a automaticke linkovani, bohuzel nic takoveho neznam - a navic integrovatelne do nasi galerie. Takovy program jsem delal pred nekolika lety v MATLABu jako seminarku, fungovalo to celkem dobre a navic to rotovalo obrazky a dalo by se to pouzit pro stabilizaci casosberu, ale musel by k tomu nekdo udelat interface a prepsat to do neceho rychlejsiho (C/C++)

Docela silne by bylo udelat do galerie plugin, ktery by sahal primo do databaze a z ni si komentare vytahoval + nazvy alb + datumy. Dotaz by mohl byt napr.: "R1" AND (2009 OR 2008 OR 2007) AND "P37". Mam ale dobre tuseni, ze pokud budes hledat, nejaky uz hotovy funkcni plugin se najde na webu :-)

Thumbs up Thumbs down

5

Re: obecně k fotogaleriím

Jj, je to problém sad

Chystám se "vytahat" zajímavější fotky a případně galerii lehce přetřídit dle skupin stavenišť...

např. údolí Vltavy a Berounky od tunelu k tunelu a tak...
říkal jsem si, že to stihnu za dlouhých zimních večerů, ale ty už jsou dávno pryč... sad

Jinak galerie umí klíčová slova i vyhledávání smile

Takže pokud už nějakou zajímavou fotky najdete, tak jí prosím s lehkým popiskem a odkazem vložte třeba sem do fóra... díky smile

6

Re: obecně k fotogaleriím

Plugin vyhledavani do galerie urcite existuje, pisu si to jako poznamku a nainstaluju ho. Co se tyka s pomoci delat popisku, tak tu jen vitame. Pokud nemas ucet v galerii, tak se zaregistruj a posli mail na mo@ttnz.cz. Neco s tim provedeme.

Thumbs up Thumbs down

7

Re: obecně k fotogaleriím

Ta vyhledavaci plugin nainstalovan a pridan. Ted uz staci jen vytvorit ty popisky. :-)

Thumbs up Thumbs down

8

Re: obecně k fotogaleriím

Aha, a kde ten plugin je, ja jsem asi slepy ale nikde ho nemuzu najit...
Jinak registroval jsem se a mail hned poslu. wink

Thumbs up Thumbs down

9

Re: obecně k fotogaleriím

Pokud by byl zájem, i já s popiskama pomůžu, co mi budou vědomosti stačit. Už jsem se zaregistroval i mail poslal. Možná by to chtělo vytvořit nějaký unifikovaný formát popisek, aby měly podobný formát, kdyby bylo víc popisovačů.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

10

Re: obecně k fotogaleriím

stanley napsal:

Aha, a kde ten plugin je, ja jsem asi slepy ale nikde ho nemuzu najit...
Jinak registroval jsem se a mail hned poslu. wink

'Hledat v Galerii' v levem sloupci.

Thumbs up Thumbs down

11

Re: obecně k fotogaleriím

Joo, uz to tam je, ale dal bych ruku do ohne, ze to tam predtim nebylo... Coz mi pripomina, ze se v galerii pravidelne setkavam jeste s jednim problemem - pokud autor alba zmeni poradi fotek v albu, nebo nejake fotky do alba prida, tak uplne ztroskota navigace "Dalsi" a "Predchozi", ktera typicky vynechava fotografie, jede v opacnem smeru a zacykluje se. Jedine co na to pomaha je ctrl+F5, tedy vymazani cache, coz mi neni uplne jasne jak funguje, protoze pokud jsem v konkretnim albu predtim nebyl, tak nevim kde se v me cache vzala ta spatna verze. Kazdopadne je to trochu nepohodlne po kazde fotografii reloadovat stranku ctrl+F5. Kdyby mi nekdo poradil co s tim, byl bych velice vdecny. smile

Thumbs up Thumbs down

12

Re: obecně k fotogaleriím

S tim se neda nic delat. Musi se zmenit poradi prispevku drive nez se to zverejni. Sablony s nahledama se samozrejmne cachuji, protoze jinak by ta galerii navstevnost 1500 lidi denne a 1-1.5 mil naservirovanych stranek denne nezvladla. Ale ta chache neni navzdy, takze se to casem zpravi.

Thumbs up Thumbs down

13

Re: obecně k fotogaleriím

Nešla by do galerií dodělat pro klávesy DOLEVA a DOPRAVA stejná funkčnost jako pro Předchozí a Další ?
Když chci klikat na Další, musím horizontálně přescrolovat doprava, kliknout, a další obrázek je další stránka => zobrazí se zase vlevo. Přitom mi do pravého okraje chybí jen pár pixelů...
(notebookové rozlišení 1280x800 + hlavní windowsí panel umístěn vlevo).

Thumbs up Thumbs down

14

Re: obecně k fotogaleriím

Mosquit napsal:

Když chci klikat na Další, musím horizontálně přescrolovat doprava, kliknout, a další obrázek je další stránka => zobrazí se zase vlevo.

Tak prohlížej fotky odzadu a "předchozí"je vždy vidět smile:):)

nebo slideshow - tam šipky fungujou
třeba se na to horla podívá...

15

Re: obecně k fotogaleriím

Jo to dělám, prohlížím je odzadu smile

Thumbs up Thumbs down

16

Re: obecně k fotogaleriím

Mail o tom, ze jsem se registroval v galerii, jsem poslal uz v sobotu a zatim zadna reakce a prihlaseni nefunguje... Prisel vubec? Diky.

Thumbs up Thumbs down

17

Re: obecně k fotogaleriím

stanley napsal:

Mail o tom, ze jsem se registroval v galerii, jsem poslal uz v sobotu a zatim zadna reakce a prihlaseni nefunguje... Prisel vubec? Diky.

Uz jsem ti vse nastavil, na mail jsem odpovedel.

Thumbs up Thumbs down

18

Re: obecně k fotogaleriím

Super, vypada to funkcne, diky. smile

Thumbs up Thumbs down

19

Re: obecně k fotogaleriím

Něco nepatřičného se vloudilo do záhlaví.
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … ewsIndex=1

Thumbs up Thumbs down

20

Re: obecně k fotogaleriím

vymazáno, to bude asi nějaká nová funkce Pavlova mobilu...

je to v poli "popis" smile

21

Re: obecně k fotogaleriím

Prosim, když mam nejake fotky, které bych sem mohl nahrat, jde to nahrat nekam primo sem? Diky za pomoc. P.

Petr od Pankráce