351

Re: Hostivař - ZM - Eden - Vršky - hl.n.

Už leží téměř všechny koleje...

Kromě dočasného stavu 101. koleje u mostu malá Otakarova
Chybí kousek na Zahradním Městě
Kolej od Hostivaře
Kolej do Malešic

Podchod ve Vršovicích by měl být otevřen nedokončený 27.7.2021
Lávka už funguje jen od budovy na druhé nástupiště

Fotky samozřejmě na https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/

352

Re: Hostivař - ZM - Eden - Vršky - hl.n.

Dnes zprovozněno Zahradní Město.
Vlaky už staví celý den, většina schodů zatím zavřená, nejlépe sejít k nově budované smyčce, tam by to mělo jít.
Pořád toho zbývá ještě dost.
Proti původní kotasovině je to umírněnější a zelená barva je jen kolem sloupů kvuli rozpoznání od ostatních stanic.

Thumbs up Thumbs down

353

Re: Hostivař - ZM - Eden - Vršky - hl.n.

Za sebe musím říct, že jsem zatím trochu zklamanej... Základní myšlenka dobrá, ale před dořešením detailů se projektant krapet zasekl.
Například nulové řešení cyklodopravy. Ať už průjezd podél tramvaje nebo nějaký plac na parkování kol, nedejbože šikmá rampa na nástupiště, ať se člověk s kolem nemusí cpát do výtahu nebo na eskalátor...
Semafory; jestli správně počítám, tak 3 nové, přičemž křižovatka Na Padesátém dostala odbočovací pruhy navíc, tak úplně nechápu proč - odstranil se tak jediný zásadní důvod vzniku zácp, kdy si člověk nemohl být do poslední chvíle jistý kam auto, kterému dává přednost zamíří...
Co to vzniklo za sloupový slalom na východním chodníku? To nešlo dráty pověsit rovnou na zeď?
Proč nejede autobus od Skalky rovnou po kolejích, ale najíždí do silnice a po pár metrech se zase vrací?
Proč není nijak řešeno propojení parkoviště P+R a zastávek? V prostoru mezi spojkou a železnicí mohl být jak důstojný průchod, tak dost parkovacích míst. Takhle se tam akorát vrátí bezdomoveckej bejvák...

Možná tomu jenom nerozumím a po dodělání to bude všechno vypadat líp, ale zatím to na mě působí krapet nedotaženě hmm

Thumbs up Thumbs down

354

Re: Hostivař - ZM - Eden - Vršky - hl.n.

za mne totalne nevyuzita prilezitost kdyz se to cele predelavalo mit ostruvky vně silnice (chápu dvoje přejíždění, ale takhle po příjezdu tramvaje bude dav křižovat silnici, tomu nežikám příjemné přestupování...

Thumbs up Thumbs down

355

Re: Hostivař - ZM - Eden - Vršky - hl.n.

To mi zase asi úplně nevadí. Je to tak všude v Praze a křížení kolejí by navíc přineslo spoustu zmatků. A přebíhající lidi by beztak zůstali, protože ne každému by se podařilo trefit správné schodiště...

Thumbs up Thumbs down