101

Re: Stavby v sousedství

Mně třeba to kyvadlo připadá super, bez ohledu na nic moc výstavu v r. 1991.
Kyvadlo-metronom už je mmch na Letné 3x déle než tam stála "fronta na maso" ;-)

Thumbs up Thumbs down

102

Re: Stavby v sousedství

No jo, ale nevím, mě to přijde jako nevyužitelné....zbytečné. Nehledě na to, jak je rezavé a počmárané...a vubec celé to okolí je takové divné...:-)

Petr od Pankráce

103

Re: Stavby v sousedství

Pankrác napsal:

No jo, ale nevím, mě to přijde jako nevyužitelné....zbytečné. Nehledě na to, jak je rezavé a počmárané...a vubec celé to okolí je takové divné...:-)

Pokud chceš mít jen "využitelné" věci, musel bys zrušit kina, divadla, zábavní parky a jánevímcoještě. To není zrovna relevantní argument.

Thumbs up Thumbs down

104

Re: Stavby v sousedství

...ale tos mě nepochopil :-) Já jsem na Letné vyrůstal a tamtudy jsem chodil docela často. A opravdu není pěkné mít někde nějaké kyvadlo, které nevímco dneska symbolizuje, a k čemu to je vlastně? Tenkrát to symbolizovalo, pokad se nepletu tu zpackanou výstavu - mělo se to kejvat jenom po dobu té výstavy a pak to mělo nenávratně zmizet...ale nechalo se to tam a začalo to rezavět a skejťáci na to začli čmárat...občas se tam na to něco pověsí a k čemu je to dobré? Je to něco, na co se dá fakt koukat? Ani natřít to nemohli :-( Kdyby se aspoň ten plac, co tam je a je naprosto v dezolátním stavu, nějak opravil, udělalo se tam pěkné místo, tak to beru, neříkám, že tam musí stát barák, ale tohle je opravdu místo hrůzy....aspoň pro mě.

Petr od Pankráce

105

Re: Stavby v sousedství

Eiffelova věž taky symbolizovala jen nějakou výstavu a pak měla nenávratně zmizet...  :-)

Thumbs up Thumbs down

106

Re: Stavby v sousedství

....to ano, jenže okolí je aspoň upravené, kdyžto tady je binec :-)

Petr od Pankráce

107

Re: Stavby v sousedství

Pankrác napsal:

....to ano, jenže okolí je aspoň upravené, kdyžto tady je binec :-)

Což je sice smutné (souhlas), ale s tím, co je tam nainstalováno, to nijak nesouvisí.

Thumbs up Thumbs down

108

Re: Stavby v sousedství

Nevím, asi sem moc praktickej člověk no :-)

Petr od Pankráce

109

Re: Stavby v sousedství

Pankrác napsal:

No jo, ale nevím, mě to přijde jako nevyužitelné....zbytečné. Nehledě na to, jak je rezavé a počmárané...a vubec celé to okolí je takové divné...:-)

Udělal jsem si výlet z Dejvic na Letnou smile
Kyvadlo - tikadko je krásně natřené na zeleno, jeho podstavec stříbrošedě a pokojně nám všem  odtikává čas (zvon je vypnutý)
okolí je opravdu podivné - kam  debil dosáhne, tam je posprejováno, chtělo by to údržbu a kastraci autorů.
A nějaký (asi) turista si vymyslel, že použité buty se odkládají na přívodní kabel asi 4m vysoko.
Okolní park je stále nezrušitelně pěkný, překvapily mě velmi staré pařezy..
A stále je odtamtud překrásný výhled na Město.
Jakoukoliv stavbu, kterou  by tam kdokoliv chtěl  vzniknout (a že takových plánů bylo a je) musím považovat za zločin proti lidskosti a také v rozporu s územním plánem (snad to Hudečko nestihlo změnit).
Autora takového projektu bych okamžitě uvazbil včetně příslušnývh nakloněných úředníků za zločinné spolčení.

Thumbs up Thumbs down

110

Re: Stavby v sousedství

Kyvadlo je nastrene? Tak to tleskam!! :-) Jinak ano prave problem je v tom okoli...tam je fakt strasnej bordel, vse posprejovane a jeste se tam tedka konaji prej nejake technoparty ci co.....me by treba nevadila mensi restauracka s terasou, kde je fakt super vyhled. Nechci samozrejmne nejake megalomanske nemysle....to asi nikdo. Jen je prave ten kontrast v tom, ze Letenske sady jsou pekne a opravene a tohle misto je hnusne....

Petr od Pankráce

111 Naposledy upravil: P_V (06.09. 2016 19.37)

Re: Stavby v sousedství

Další návrh co postavit místo zchátraných vil na Špejcharu.
http://www.lidovky.cz/promena-letne-mis … _domov_bri

...by měl každou z pěti budov navrhnout jiný architekt, přičemž zvenčí by měly podobný vzhled. „Jednáme s takovými osobnostmi současné české architektury jako jsou například Eva Jiřičná, Josef Pleskot, Karel Mrázek či Pavel Hnilička. Ustavíme také komisi, která bude návrhy posuzovat. Jedno z poradních míst jsme navrhli i historikovi architektury Zdeňku Lukešovi,“...

Thumbs up Thumbs down

112

Re: Stavby v sousedství

P_V napsal:

Další návrh co postavit místo zchátraných vil na Špejcharu.
http://www.lidovky.cz/promena-letne-mis … _domov_bri

...by měl každou z pěti budov navrhnout jiný architekt, přičemž zvenčí by měly podobný vzhled. „Jednáme s takovými osobnostmi současné české architektury jako jsou například Eva Jiřičná, Josef Pleskot, Karel Mrázek či Pavel Hnilička. Ustavíme také komisi, která bude návrhy posuzovat. Jedno z poradních míst jsme navrhli i historikovi architektury Zdeňku Lukešovi,“...

Nemůžu se ubránit, při přečtení mne napadlo "... určitě je někde nějaká komise, která shání budovu, určitě ..."
(Pro ty co neznají, jde o citát z předscény p. Wericha na téma definice života)

Thumbs up Thumbs down

113

Re: Stavby v sousedství

kasme napsal:

Sanitky z Troje nejspíš nevyjedou. Projekt záchranky blokuje radnice
    20. května 2016  10:44

    Nad plány na novou budovu pro záchranku v Troji se stahují mračna. Deset let připravovaný objekt, pro který Praha vykoupila pozemky u ústí tunelu Blanka, bude možná stát úplně jinde.

    Zdroj: http://praha.idnes.cz/projekt-na-novou- … metro_lupo

Budova pro záchranku v Troji nebude, další variantou je Palmovka

Praha - Nová administrativní budova pražské záchranky v Troji definitivně stát nebude. Magistrát bude jednat o rozestavěné budově radnice na Palmovce, jejíž úprava by byla pro potřeby záchranky nejrychlejším řešením.Po čtvrtečním jednání zastupitelstva městské části Praha-Troja to řekl pražský radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO). Radnice Troji ve čtvrtek potvrdila své nesouhlasné stanovisko z roku 2011, dál trvá i na žalobě.
„Jako záložní varianta, která se jeví jako nejdříve realizovatelná, je umístění budovy záchranné služby na Palmovce. V navrhované podobě je ale zcela nevhodná, protože předpokládá umístění záchranářů v sousedství nákupního centra," vysvětlil radní. To je podle něj jak bezpečnostní riziko, tak pro záchranku nedůstojné místo.

Budova měla být radnicí

O rozestavěné budově na Palmovce chce proto dál jednat s právníky a Prahou 8. „Mezi městskou částí a magistrátem se musí určit, čí je pozemek a čí je budova. A kdo bude hradit další investici," dodal radní. Budovu původně stavěla Praha 8 jako nové sídlo radnice, ve kterém by měly být i komerční prostory. Právě to ale podle radního vadí umístění sídla záchranky.
Stavbu takzvaného Centra Palmovka za více než 1,1 miliardy korun schválila Praha 8 již v roce 2010. Dosud vyplatila stavební firmě asi polovinu částky, firma proto v květnu 2015 stavbu zastavila a po městské části požaduje uhrazení dalších 240 milionů korun.

Trojská radnice podala žalobu

Pokud by hlavní město nadále na stavbě na původním místě v Troji u výjezdu z tunelu Blanka trvalo, muselo by čekat na rozhodnutí soudu o žalobě, kterou podala trojská radnice.
„Dlouhodobě totiž upozorňujeme na to, že výstavba v této lokalitě je nevhodná," tvrdí starosta Petr Bryknar (Trojský kůň 2014). Radnice trvá na tom, že do rekreační a rezidenční oblasti Troji taková budova nepatří. Upozorňuje mimo jiné i na to, že je to záplavové území. Vadí jí, že by součástí sídla bylo parkoviště pro 50 záchranářských vozů a čerpací stanice.
Pražští záchranáři vlastní budovu nemají a jsou v pronajatém a nevyhovujícím domě v Korunní ulici. Výstavbu centrály připravuje magistrát od roku 2005. O stavební povolení ale požádal až letos v dubnu.

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/b … 60929.html

Thumbs up Thumbs down

114

Re: Stavby v sousedství

třeba sem smile

    Otevření Korunovační dopravě uleví, ale „Kulaťák“ nespasí
    7. prosince 2016  19:06

    V sobotu skončí uzavírka Korunovační ulice, která pět měsíců ztěžovala život řidičům i obyvatelům Dejvic a Bubenče. Kolony však z Vítězného náměstí zřejmě nezmizí, jen se zmenší. Praha 6 čeká, že především ve špičkách dopravní situace rozhodně nebude bezproblémová.

    Zdroj: http://praha.idnes.cz/otevre-se-opraven … zpravy_nub

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magi … e_pro.html

115

Re: Stavby v sousedství

jo, tak jsem si v sobotu večer projel Korunovační včetně mostu...

Už jsem viděl i lépe realizované povrchy, ale celkově je to OK.

O to vím zamrzí, že v části Korunovační blíže k Letenskému náměstí neopravili propadlé vpusti, nebo co to tam je za díry sad

116

Re: Stavby v sousedství

Nábřeží u nádraží Holešovice zaplní novostavby, developer Janků investuje miliardy

9. ledna 2017 • 07:40

Bývalé průmyslové území mezi Vltavou a kolejemi nádraží Holešovice se změní k nepoznání. Realitní byznysmen Milan Janků tam spolu s partnery z developerské společnosti Geone na více než pětihektarovém pozemku postaví bytový a kancelářský komplex.

http://praha.e15.cz/praha/novinky/nabre … dy-1327480

117

Re: Stavby v sousedství

kasme napsal:

Nábřeží u nádraží Holešovice zaplní novostavby, developer Janků investuje miliardy

No co si budem, mimo skladu písku se tam víceméně nic neděje, historickou hodnotu to nemá a nějaké kouzlo taky ne (můj názor). Tak se nedivím, že to developeři zkoušejí. Třeba to oblasti skutečně pomůže...

Thumbs up Thumbs down

118

Re: Stavby v sousedství

Možná pomůže, jen nechápu, kdo by chtěl bydlet mezi nádražím a dvěma vytíženými komunikacemi.
Ale možná jsem vadnej a je to to "správné bydlení" ve městě. cool

Thumbs up Thumbs down

119

Re: Stavby v sousedství

MP napsal:

Možná pomůže, jen nechápu, kdo by chtěl bydlet mezi nádražím a dvěma vytíženými komunikacemi.

My dva to asi nebudem, ale vzhledem k výborné dopravní dostupnosti a pěknému výhledu na řeku, Jablůňku a Kozlovku, se jistě klienti najdou...

Thumbs up Thumbs down

120

Re: Stavby v sousedství

To se prodá dřív, než se kopne do země.

121

Re: Stavby v sousedství

Oprava Šlechtovy restaurace začne v červnu, otevře se za dva roky
    1. června 2017  17:44

    Roky očekávaná oprava Šlechtovy restaurace v pražské Stromovce začne ještě v červnu. Proti rozhodnutí rady o výběru dodavatele se v patnáctidenní lhůtě nikdo neodvolal. Rekonstrukce objektu potrvá dva roky a provede ji firma Pracom.

    Zdroj: http://praha.idnes.cz/rekonstrukce-slec … zpravy_nub

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magi … htovy.html

122

Re: Stavby v sousedství

HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁ - toto trvalo!!

Petr od Pankráce

123

Re: Stavby v sousedství

Územní rozhodnutí (zatím nepravomocné) pro Hotel Letná vedle stadionu Sparty. Tuhle jsem z tramvaje zahlídl na hřišti vedle výjezdu z Blanky něco jako vrtnou soupravu. Zdá se, že geoprůzkum.

https://www.praha7.cz/wp-content/upload … %C3%A1.pdf

Thumbs up Thumbs down

124

Re: Stavby v sousedství

Ja myslel, ze tam chtej delat neco administrativniho a hle - hotel :-) Jsem zvedav, zda tam vznikne SSZ v te nove trojramenne krizovatce, co tam vznikne :-)

Petr od Pankráce

125

Re: Stavby v sousedství

V oznámení EIA je v příloze H 3.1 (koordinační situace) to SSZ označené jako stavební objekt SO4032 ;--)

https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PHA1051

Thumbs up Thumbs down